MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

I da dodam najnoviju vest, da je konacno priznata veza izmedju MMR i autizma, po istrazivanju dr Vejkfilda, na sudu! 18.1.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da dodam najnoviju vest, da je konacno priznata veza izmedju MMR i autizma, po istrazivanju dr Vejkfilda, na sudu! 18.1.2013.

To se odnosi samo na decu kod koje bi se autizam pojavio malo kasnije... i bez vakcine.....vakcina je samo okidac.... zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se odnosi samo na decu kod koje bi se autizam pojavio malo kasnije... i bez vakcine.....vakcina je samo okidac.... zar ne?

Mislim da je to nemoguće znati i ne može se dokazati da bi ta deca svakako obolela!!

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se odnosi samo na decu kod koje bi se autizam pojavio malo kasnije... i bez vakcine.....vakcina je samo okidac.... zar ne?

Pa naravno da se ne može odnositi na decu rođenu s autizmom. Autizam obuhvata veliki broj poremećaja, čitav spektar, nije to jedna jedinstvena bolest, a i uzroci su različiti. Čak nisu svi ni poznati. Ali je činjenica da statistički podaci pokazuju veliki porast u broju obolele dece otkad se MMR univerzalno daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo jedno pitanje kopka, sta ako dijete ili kasnije osoba oboli od jedne od bolesti za koje se daje mmr?

Mislim nisu one iskorjenjene u potpunosti.

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo jedno pitanje kopka, sta ako dijete ili kasnije osoba oboli od jedne od bolesti za koje se daje mmr?

Mislim nisu one iskorjenjene u potpunosti.

Ovo i mene zanima...

Pa naravno da se ne može odnositi na decu rođenu s autizmom. Autizam obuhvata veliki broj poremećaja, čitav spektar, nije to jedna jedinstvena bolest, a i uzroci su različiti. Čak nisu svi ni poznati. Ali je činjenica da statistički podaci pokazuju veliki porast u broju obolele dece otkad se MMR univerzalno daje.

Ovako možemo da povežemo i autizam i krem bananice, autizam i gledanje TV-a, autizam i mobilne telefone i spisak je beskrajan...

Ja i dalje mislim da su to samo nagađanja i špekulacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i sad sam istrazivala i covjek je dokazao povezanost vakcina i autizma, ali s tim da nije rekao da se vakcinacija ukine nego da se smanji broj vakcina na zapadu jer njihova djeca prime oko 30 vakcina za dvije godine i smatra da je to previse za djeciji organizam. Nas djeca prime devet, ako racunamo da je od tih devet pet njih tri u jednoj, to je osamnaest. Nekoj djeci sa autizmom su davali po pet-sest vakcina odjednom.

A u Srbiji uopste nema istrazivanja o uticaju mmr i povezanosti sa autizmom.

Inace sad sam zaboravila ko je pisao da mu dijete ima problema sa cestim stolicama, to je reakcija na vakcinu, je MMR izaziva probavne smetnje. Preporucuje se sto vise svjeze hrane i razni antioksidanti

Ivančica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

valjda vam je svima poznata cinjenica da se imunitet stvara...i da vam je dobro poznata cinjenica da iako deca prime MMR takodje obole od tih boginja za koje su primili vakcinu...logika je ono sto treba da nas vodi a ne strah...

nije MMR okidac, MMR je ubica enzima koje luce neuroni...to su dve dijametralno suprotne stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam obolila ni od jedne i masa ljudi koju znam, a primili smo mmr. Ako izuzmemo da su male boginje skoro iskorjenjene i da se cuvaju u labaratorijama.

Ako postavimo stvari da za te bolesti nema lijeka kao sto i nema, vec se lijeci simptomatski, sta onda.

I nasa drzava ne koristi vakcine proizvodjaca koji se koristi u svijetu, mada mogu da se nadju po apotekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze da se insistira na promeni kalendara vakcinacije

msilim d anije nuzno da beba u prvih 48 sati primi dve vakcine i vitamin K...da nije nuzno da se sprica na mesecnoj bazi i da primi toliki broj revakcina....pitam se d ali je to nuzno? logika razmisljanja mi kaze da nije

instikt mm i mene je doveo do toga da sprecim da moje dete oboli od autizma ( a dajem glavu da smo nastavili ko zna sta bi bilo)

stalno se vadimo na to d ami nismo oboleli i da drugi oko nas nisu oboleli? a sta ako jesu ... lupus, MS, neke druge autoimune bolesti, razni oblici ekcema, psorijaze, artritisi.... sta dovodi do toga?

i na vakcinama koje su uvezene (koje je moja cerka primila) lepo pisu reakcije...doktori na to nisu obracali paznju iako sam im govorila da je moguce da je reakcija....i 1 na 1000 slucajeva autizma je mnogo, za proizvodjace i lekare je to kolateralna steta, ali ako moje jedno jedino dete oboli za mene je to 100%, e posto niko ne moze da sa sigurnoscu kaze da li ce neciji organizam odreagovati ili ne, zasto bih ja bila sudija zivotu koji sam rodila? da li je vakcinacijom stitim ili ubijam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase vakcine proizvodi belgijska firma, dok je u SAD i UK druga, ova ima predstavnistvo kod nas i proizvode Priorix. Psorijaza je genetska bolest i nema veze ni sa jednom vakcinom, za ekcem niko ne zna pa ga necemo pripisivati vakcinacijama. I prije su se ljudi vakcinisali pa nije bilo toliko autoimunih bolesti. Ali vakcine se mjenjaju, i zena iz apoteke mi je rekla da je bolje da primimo drzavnu, nego da kupujemo, jer je njoj tako dr rekla iako zena drzi apoteku i mogla je da je nabavi samo tako.

Ne kazem ja da nije moguce svasta, ali ni jedan naucnik pa cak i taj sto je sve izgubio zato sto je povezao vakcinaciju i autizam nije rekao da se djeca ne vakcinisu. Kad vec trazite nesto nemojte traziti samo po iskustvima roditelja nego kopajte malo dublje.

Moja Tasa nije primila vakcinu, ako je samo malo smrcnula i prije svae vakcine slijedi detaljan pregled. Tako je isto i sa Marinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima jel doktori, pedijatri, naucnici i td.. koji su upuceniji od nas daju i svojoj deci MMR?

Ako znaju apsolutno sve o vakcini, pa opet daju, onda su teorije zavere verovatno..a ako svojoj deci ne daju a nasu bi da vakcinisu redom, onda to treba zakonom zabraniti otprilike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to u redu,ali niko ne moze da garantuje da od tih bolesti nece obeoleti i neka deca koja nisu primila vakcinu.To ne moze niko da nam garantuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to u redu,ali niko ne moze da garantuje da od tih bolesti nece obeoleti i neka deca koja nisu primila vakcinu.To ne moze niko da nam garantuje. ;)

Misliš koja jesu primila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix da li deca koja nisu primila vakcinu mogu da obole od ovih bolesti koje je vaskrsija navela?

Mejja i Schveca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i sad sam istrazivala i covjek je dokazao povezanost vakcina i autizma, ali s tim da nije rekao da se vakcinacija ukine nego da se smanji broj vakcina na zapadu jer njihova djeca prime oko 30 vakcina za dvije godine i smatra da je to previse za djeciji organizam. Nas djeca prime devet, ako racunamo da je od tih devet pet njih tri u jednoj, to je osamnaest. Nekoj djeci sa autizmom su davali po pet-sest vakcina odjednom.

A u Srbiji uopste nema istrazivanja o uticaju mmr i povezanosti sa autizmom.

Inace sad sam zaboravila ko je pisao da mu dijete ima problema sa cestim stolicama, to je reakcija na vakcinu, je MMR izaziva probavne smetnje. Preporucuje se sto vise svjeze hrane i razni antioksidanti

Mi smo bili ti. Hvala Bogu proslo je. I ja sam ubedjena da je od vakcine. I jeste najvise jeo voca, povrca tih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix da li deca koja nisu primila vakcinu mogu da obole od ovih bolesti koje je vaskrsija navela?

Naravno da mogu, samo što je veći procenat tih oboljenja kod vakcinisane dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da mogu, samo što je veći procenat tih oboljenja kod vakcinisane dece.

Naravno da je veci procenat kad je vise vakcinisane dece nego nevakcinisane...

Trmalja i Schveca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je veci procenat kad je vise vakcinisane dece nego nevakcinisane...

Ok, da napišem malo preciznije: veći procenat obolele dece u ukupnom broju vakcinisanih naspram procenta obolelih u grupi nevakcinisanih.

vaskrsija i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima jel doktori, pedijatri, naucnici i td.. koji su upuceniji od nas daju i svojoj deci MMR?

Ako znaju apsolutno sve o vakcini, pa opet daju, onda su teorije zavere verovatno..a ako svojoj deci ne daju a nasu bi da vakcinisu redom, onda to treba zakonom zabraniti otprilike..

ovo je i moja logika, a redom lekari koje poznajem vakcinisu decu.

ja se bojim da sa svojim poznavanjem medicine ne mogu da donesem tako ozbiljnu odluku, a zaista imam otpor kad slusam profesore engleskog, kuvare i autoelektricare kako barataju molekularnom biologijom kao da im je u malom prstu. u redu je informisati se sto vise, ali meni bi se zivot pretvorio u pakao kad bih krenula da paranoisem kako who radi o glavi mom detetu kako bi farmaceutske kompanije pravile profit. ne mogu tako da razmisljam. opet, naravno, ako ste paranoicni ne znaci da vas ne jure.

elem, pokusacu da odlozim sto vise.

Trmalja, Mejja, Hellen i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase vakcine proizvodi belgijska firma, dok je u SAD i UK druga, ova ima predstavnistvo kod nas i proizvode Priorix. Psorijaza je genetska bolest i nema veze ni sa jednom vakcinom, za ekcem niko ne zna pa ga necemo pripisivati vakcinacijama. I prije su se ljudi vakcinisali pa nije bilo toliko autoimunih bolesti. Ali vakcine se mjenjaju, i zena iz apoteke mi je rekla da je bolje da primimo drzavnu, nego da kupujemo, jer je njoj tako dr rekla iako zena drzi apoteku i mogla je da je nabavi samo tako.

Ne kazem ja da nije moguce svasta, ali ni jedan naucnik pa cak i taj sto je sve izgubio zato sto je povezao vakcinaciju i autizam nije rekao da se djeca ne vakcinisu. Kad vec trazite nesto nemojte traziti samo po iskustvima roditelja nego kopajte malo dublje.

Moja Tasa nije primila vakcinu, ako je samo malo smrcnula i prije svae vakcine slijedi detaljan pregled. Tako je isto i sa Marinom.

da li si pratila neka novija istrazivanja u sferi genetike? neverovatno ali istinito, kazu naucnici, na genom se da uticati...uostalom zassto se toliko borimo proitvi GMO, npr? no, ovo je ipak za neku drugu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nevakcinisana deca oboljevaju u manjem procentu i sa blazim siptomima i kracim traajanjem

ja znam vise lekara koji nevakcinisu decu ili bar ne tempom kakav je nama zadat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li si pratila neka novija istrazivanja u sferi genetike? neverovatno ali istinito, kazu naucnici, na genom se da uticati...uostalom zassto se toliko borimo proitvi GMO, npr? no, ovo je ipak za neku drugu temu

Da citala sam upravo danas, ali nisam iskljuciva i ubjedjena i ne pokusavam da glumim doktora nauka. Vi ste se dohvatili Vejkfilda ko pjan plota, ne kazem da covjek grijesi, ali ima i drugih naucnika. A i sa istrazivanja koja su radjena od strane njega obuhvataju UK. Radili su i drugi naucnici sa njim iz drugih zemalja, ali nisam iskopala njihova imena.

U Srbiji ne postoji istrazivanje na tu temu i sve se svodi na to sta je koja mama rekla, a kad udjes na ovu temu mozes samo da se istraumiras i da ti dijete ne primi ni jednu vakcinu. Isto tako to dijete nosi rizik da oboli od neke od tih bolesti i da umre, kao sto postoji mogucnost da oboli od autizma.

I samo da znate da bacate pare na priorix jer eto bas je Vejkfild i jos jedan naucnik dosao do otkrica da to nema veze i da ce tek da se rade istrazivanja o tome sta uzrokuje autizam i sumnjaju da se radi o bioinzinjeringu. Trenutno samo sumnjaju, mozda su i poceli istrazivanja, ali ih nisu zavrsili.

Maki-D i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uvek postoji mogucnost da umres...

nisam dr nauka samo posmatram decu oko sebe...vakcinisanu, poluvakcinisanu i nevakcinisanu...postoji razlika...

ja sam izabrala za svoje dete, za drugo cu jos bolje da razmisljam

Phoenix voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da postoji razlika izmedju vakciisane i nevakcinsane dece. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.