MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Samo da se oglasim da nas osip i T nije od vakcine.T preko 39,dva dana bez prestanka i posle toga sitan osip po stomaku i ledjima.Kada je T spala i sve najgore proslo vodila sam je.Dr.kaze da je virusno i osip je od T.Sta je prava istina to niko ne zna.

Kada je U primio MMR, sestra koja mu je dala vakcinu je rekla da postoji mogucnost T I osipa nakon tri nedelje. Tacno kada je bilo tri nedelje od vakcine U je dobio T (nije bila visoka kao kod tvoje cerke) ali nije se osuo i jednom je povratio u kolima kada smo se vracali od lekara. I naravno, doktorka je rekla da nije to od MMR. Ja neiskusna, poverovala sam joj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, nama dr nije htela da izda potvrdu za upis u vrtic koja nam je bila neophodna dok ne primi vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,

Kako će posle biti za upis u predškolce?

Kontam da kad za to dođe vreme, ne mogu da ti ne daju da dete ide u predškolsko i u školu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, nama dr nije htela da izda potvrdu za upis u vrtic koja nam je bila neophodna dok ne primi vakcinu.

Za to mogu da te ucenjuju jer vrtić nije obavezan [za uzrast tvog deteta], a škola jeste. Mada je i to diskutabilno :lol: ali bolje da ne idem opet u off :D ja i moja škola ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miva, dr nema pravo na to i mogla je snositi posledice da ste preduzeli odredjene mere, jer nas zakon ne obavezuje na vakcinaciju niti uslovljava pravo na obrazovanje itd.

vakcine spadaju u domen eksperimenta, ne terapije, a svakako ne obavezne terapije.

takvo nesto i ne postoji.

mozemo samo biti zahvalni bogu sto zakon jos uvek nije promenjen i nadati se da ni nece biti.

male su sanse za to, ali dok je zakon ovakav, samo ga treba dobro prouciti i upoznati i zastiti svoja prava.

takodje, postoje deca koja imaju neke bolesti(npr. epilepsiju) zbog kojih se ne preporucuje vakcinacija, pa nisu i ne mogu biti lisena prava na obrazovanje i ukljucivanje u drustvene grupe.

mene ne brine samo reakcija posle 2-3 nedelje, vec one odlozene na duzi rok, koje se ispolje godinana kasnije, jer su vakcine pune teskih metala itd.

tuzbe koje se podnose protiv roditelja koji ne vakcinisu decu su neosnovane i onaj ko je neupucen platice kaznu, umesto da ulozi zalbu pozivajuci se na zakon i ospori tuzbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam zvala i astitnika pacijentovih prava pa mi je rekao da mora primiti. Ja bas nisam htela da primi ali tu potvrdu nisu hteli da nam daju bez vakcinacije. Ja sam i ovdre pitala i niko nije znao da mi kaze kako je mogu dobiti a da ne vakcinisem dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene još samo interesuje ovo: da li potpisujete saglasnost da dete PRIMI vakcinu i da snosite odgovorost za eventualne posledice PRIMANJA vakcine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete kad je primilo, ništa nismo potpisali, samo nam se Dr upisala u knjižicu vakcinacije da je primilo vakcinu.

Tako je za sve vakcine bilo.

Znači NE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jedino mozemo potpisati izjavu da odbijamo vakcinaciju, a dajte nekom dr-u da potpise da garantuje da je bezbedno da dete primi vakcinu, nijedan to nece potpisati.

meni je sto se tice vakcina sve jasno kao dan.

moje dete ih nece primiti, a u slucaju problema, pozvacu se na zakon, koji je takodje jasan.

Ivančica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Feniks, jel mislis na revakcinu sa 18 meseci? Moj sin ima 25 meseci I nisam isla sa njegovih 18 da primi. Pa se nesto sve tripujem da nisam pogresila.

Ni jednu revakcinu MMR/a mi starije dete nije primilo. Koliko znam revakcina ide pred upis u školu ili tako nešto.

Phoenix,

Kako će posle biti za upis u predškolce?

Kontam da kad za to dođe vreme, ne mogu da ti ne daju da dete ide u predškolsko i u školu? :unsure:

Mi smo upisali državni vrtić prošle godine i niko mi nije tražio potvrdu o vakcinaciji. Trebalo je doneti potvrdu od pedijatra na kome je pisalo da je dete sposobno da pohađa vrtić.

Čisto sumnjam da će naknadno tražiti neke potvrde.

Mene još samo interesuje ovo: da li potpisujete saglasnost da dete PRIMI vakcinu i da snosite odgovorost za eventualne posledice PRIMANJA vakcine?

Ne potpisuje se.

Meni je prosto jako teško jer je prvo dete primilo vakcine, a sad ovo drugo da ne primi. Ne mogu da rešim tu noćnu moru u glavi. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad kažete da ne vakcinišete decu jel se to odnosi na 'manje' ozbiljne bolesti ili i na tuberkulozu i paralizu?

jer ja znam i pametnjakoviće koji nisu davali, pa je došlo do najgoreg.

između potencijalne reakcije i bolesti, biram manje zlo. pogotovo što je tuđi nedužni život u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali su nas jutros za MMR. Mm im je kulturno objasnio da mi ne želimo još uvek da vakcinišemo dete, da bismo to uradili kada bude imala nekih 18meseci. Dr je rekla da ona ne želi da utiče na nas, da je to naš izbor i rekla nam da se čujemo onda kada O napuni godinu i po pa se dogovaramo kad će da je primi. Pao mi je kamen sa srca, ogroman.

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni jednu revakcinu MMR/a mi starije dete nije primilo. Koliko znam revakcina ide pred upis u školu ili tako nešto.

Mi smo upisali državni vrtić prošle godine i niko mi nije tražio potvrdu o vakcinaciji. Trebalo je doneti potvrdu od pedijatra na kome je pisalo da je dete sposobno da pohađa vrtić.

Čisto sumnjam da će naknadno tražiti neke potvrde.

Ne potpisuje se.

Meni je prosto jako teško jer je prvo dete primilo vakcine, a sad ovo drugo da ne primi. Ne mogu da rešim tu noćnu moru u glavi. :(

Zvali su nas jutros za MMR. Mm im je kulturno objasnio da mi ne želimo još uvek da vakcinišemo dete, da bismo to uradili kada bude imala nekih 18meseci. Dr je rekla da ona ne želi da utiče na nas, da je to naš izbor i rekla nam da se čujemo onda kada O napuni godinu i po pa se dogovaramo kad će da je primi. Pao mi je kamen sa srca, ogroman.

Pxoenix, nama dr TU potvrdu nije htela da izda bez vakcine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je sedmica otkako je cekica primila MMR vakcinu. Poslednja 3,4 dana ima desetak tackica po tijelu i licu,pa razmisljam da li je od komaraca jer su i meni ispecali, ali da je od njih proslo bi je ovo crvenilo ili bi se smanjilo malo. Izgledaju joj kao bubuljicice, a nije osip, nesto mi nelogicno da joj je ovo od vakcine. Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da bude rakcija na MMR jer su nama rekli da je do 21 dan moguće očekivati reakciju.

A opet nije isključeno da je reč samo o komarcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas joj je jos vise crveno, mozda je alergicna na komarce. Videcu posle da je povedem kod dr, da joj se ne bi vise sirilo.

Ana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je na kraju bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila sam je kod dr, i kazala je da je od komaraca i posto joj je koza osetljiva to joj j crvenilo ostalo. Dala joj je Hiperhama gel na biljnoj bazi i danas joj je vec bolje, povlaci se polako. Hvala sto pitas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tema, ali za ubod od komarca možeš da joj namažeš malo sode bikarbone i vode, brzo će proći.

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala za to, cula sam da je dobro i sirce isto. Njoj se bas bilo prosirilo, sve su joj krugovi bili oko uboda, i mene strah bilo da nije alergicna sto je vec sedmicu dana nije prolazilo vec se sirilo, ali eto sad pocinje na bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se oglasim da nas osip i T nije od vakcine.T preko 39,dva dana bez prestanka i posle toga sitan osip po stomaku i ledjima.Kada je T spala i sve najgore proslo vodila sam je.Dr.kaze da je virusno i osip je od T.Sta je prava istina to niko ne zna.

To je od MMR-a, tako je samo jos gore bilo mom Luki. Tada je dr rekla nije od vacc to je virus, a kada sam za mladjeg rekla da ne dozvoljavam da primi MMR zbog Lukinog stanja posle MMR i donela priorix rekli su pa to je klasicna vacc reakcija!!! Toliko o dr i njihovim iskrenim odgovorima nama roditeljima..

C*I*C*A*N*A, amorfati i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1374947766' post='706301]

To je od MMR-a, tako je samo jos gore bilo mom Luki. Tada je dr rekla nije od vacc to je virus, a kada sam za mladjeg rekla da ne dozvoljavam da primi MMR zbog Lukinog stanja posle MMR i donela priorix rekli su pa to je klasicna vacc reakcija!!! Toliko o dr i njihovim iskrenim odgovorima nama roditeljima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si našla priorix?

Tad smo isli na Naselje pa sam i priorix kupila u apoteci pored doma zdravlja, privatnoj, ali to je bilo pre godinu dana. Drugarica je skoro kupila u Biljana i Luka jednu su imali samo i to sa duzim rokom. Znam i ja da ih nije bilo jer sam za nju gledala po apotekama i isto su mi rekli rok do avgusta, otisle zalihe, ceka se nova tura..

Dobro je da ste odlozili, valjda ce se u medjuvremenu pojaviti i ta naredna tura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, svaka ti cast na ovom snimku, slikovito pokazuje kakav je uzas ta MMR vakcina...nasa devojcica ju je primila sa 2,5godine-do tad smo je odlagali kako smo umeli i znali, ali imala je i ona burnu reakciju, hvala Bogu, prolaznih simptoma (mada su je ovdasnji pedijatri cak lecili i od pticijeg gripa, kako je visoku temp. imala od vakcine, ali ne bih se ponavljala, o svemu sam pisala ovde, tad). Sad, Bogu hvala, cekamo jos jednu bebu, decaka. S obzirom da su kod decaka dosta cesce reakcije na vakcinu tipa autizma nego kod devojcica, ozbiljno razmatram da je ne primi. Jednostavno nisam spremna na rizik koji vakcine nose, mada sam svesna i rizika koji vrebaju kada ih dete ne primi...no, ako nas vec teraju da biramo manje losu varijantu od dve lose, cini mi se da je ne primiti vakcinu resenje!

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.