MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

ja sam vec pricala o tome hiljadu puta, dete mi je reagovalo na svaku vakcinu koju je primila, moj sestric je oboleo od autizma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam u toku, zato pitam. Zao mi je sto se to desilo. Jel potvrdjeno da je zbog vakcine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste, potvrdjeno i savetovano d ane primi mmr, ali da primi infanrix, mi smo odbili i to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti nije problem, napiši nam šta znači "užasno" i koliko je bio star kad je primio?

Autizam, nesto pre 2.godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste da je tema o mmr vakcini, ali moje dete nece primiti nijednu vakcinu, ne samo mmr.

pri odlasku u porodiliste potpisuje se izjava o odbijanju vakcinacije, samo molim boga da je i ispostuju, a verujem da hoce, jer sa tom izjavom mogu da ih tuzim.

nije mi do tuzbe, vec samo do toga da dete ne primi vakcinu, a sama mogucnost tuzbe povecava sansu da izjavu ispostuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odbili,tj.jednostavno nismo zakazali tu vakcinu. Niko nas nije zvao,nista nismo potpisali,sta ce biti dalje videcemo ali dacu sve od sebe da je ne primi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde toliko uzasa citam o mmr, a ustvari licno nikoga ne znam ko ima decu (stariju ili mladju) da su imali bilo kakvu reakciju na mmr.

Mi smo izabrali Priorix, i nije imao nikakvu reakciju. Cak sam mu sad zakazala i vakcinu protiv ovcijih boginja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima mnogo navoda koji dokazuju ili, s druge strane, opovrgavaju povezanost MMR-a sa autizmom, a do detaljnih studija se malo teže dolazi. E, sad, vakcine kao vakcine su odlična zamisao, ali kad vidim kako se broj dece s autizmom rapidno povećava, kao i broj obolelih od MS (ovo pominjem kao primer, ne znam da li MS ima veze sa MMR-om), nije mi uopšte svejedno. Kad sam ležala u Višegradskoj, pričala mi je žena obolela od MS (koja je bila na istom odeljenju na održavanju trudnoće) da se tačan uzrok bolesti "ne zna", ali da joj je neko od lekara otvoreno rekao da postoje osnovane sumnje da na pojavu MS direktno utiču i neke vakcine, samo što o tome ne sme da se priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago receno katastrofa.

Ja sam stvarno srecna sto licno ipak nikoga ne znam sa problemom i komplikacijama zbog vakcine.

Znam samo jednog decaka koji je malo stariji od Milana koji ima autizam, ali bukvalno od rodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore je to što ti niko neće ni reći da je problem nastao od vakcine, tj. ako uopšte i jeste.

vaskrsija i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se oglasim da nas osip i T nije od vakcine.T preko 39,dva dana bez prestanka i posle toga sitan osip po stomaku i ledjima.Kada je T spala i sve najgore proslo vodila sam je.Dr.kaze da je virusno i osip je od T.Sta je prava istina to niko ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dijete nije primilo ovu vakcinu. Potisali smo mm i ja uz preporuku naše dr. pedijatra da je ne primi. Obzirom da ja imam RA a jedna od komponenti ove vakcine može da bude okidač te bolesti odlučila sam da neću da rizikujem s ovom vakcinom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moje dete nije primilo ovu vakcinu....evo ima već 3,5 godine...i nadam se da ni neće uskoro

C*I*C*A*N*A, sin moje prijateljice je imao identične simptome koje opisuješ, a primio je MMR pre 2 nedelje...isto su joj rekli da je neki virus i da nije povezano sa MMR-om...temperatura i osip...ali meni je to stvarno sumnjivo...mislim da i oni ne znaju tačno šta je od čega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice autizma, mislim da se dijete radja sa njim a kasnije vakcina(u ovom slucaju Mmr) bude okidacda se ispolji. Na roditeljima je da odluce da li ce dijete vakcinisati ili ne, i ne znam sto se pokrece tuzba protiv njih ako se odluce da njihovo dijete nece primiti, svaki roditelj zna sta je najbolje za njegovo dijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali je problem sto bez potvrde o vakcinaciji, dete ne moze u vrtic, a kasnije ni u skolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da kod nas u BiH može da se upiše i da ne traže tu potvrdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne znam Za BiH, kod nas znam da ne daju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, upoznata sam sa tim. Trebalo bi da roditelji imaju pravo slobodnog izbora a ne sve na silu, inace u mojoj sredini svi roditelji vakcinisu decu pa ne znam sta je sa onima koji odbiju i da li su im decu primili u vrtice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moje dete nije primilo ovu vakcinu....evo ima već 3,5 godine...i nadam se da ni neće uskoro

C*I*C*A*N*A, sin moje prijateljice je imao identične simptome koje opisuješ, a primio je MMR pre 2 nedelje...isto su joj rekli da je neki virus i da nije povezano sa MMR-om...temperatura i osip...ali meni je to stvarno sumnjivo...mislim da i oni ne znaju tačno šta je od čega.

Bas to,a mozda nece ni da kazu da je od mmr da bi izbegli neprijatnosti.
marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, kako ti je sad cerkica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise sam je vodila kod dr jer je bila skroz malaksala,kilava,plakala je non stop,kao da nije moje dete.Cak je bila malo oslabila,stvarno sam pomisljala na najgore.Sad je kao i pre kao da nista nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali je problem sto bez potvrde o vakcinaciji, dete ne moze u vrtic, a kasnije ni u skolu.

Miva, ja mislim da je ovo mit tj. demagogija. U Zakonu o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja lepo piše da je osnovna škola dužna da upiše svu decu sa svoje teritorije u prvi razred (od šest i po do sedam i po godina), ne piše da je obrazovanje omogućeno samo vakcinisanoj deci. To nam neko puni glavu da bismo pristajali na vakcinacije.

Inače, to da se sva deca moraju upisati u školu takođe znači da roditelji dece sa autizmom ili drugim razvojnim poremećajima nisu u obavezi da upisuju decu u specijalne škole niti na inkluzivni program u redovnoj. Mali off. Htela sam samo da ukažem na formulaciju zakona.

Dakle, nigde ne piše da država ima pravo da vaše dete liši prava na obrazovanje zato što ne želite da primi vakcinu. Pa koliko ima dece Roma po selima koju upisuju u redovnu školu a nisu kročila u DZ, i vode ih do četvrtog razreda kao redovne đake da ne bi profesori razredne nastave ostajali bez đaka i posla... i onda se čeka da napune 15 godina pa ih onda vode kao vanredne... još jedan off... samo hoću da kažem koliko je sve u ovoj državi trulo od korena do vrha a neko nam preti da ćemo snositi posledice ako dete ne primi mmr... Malo MoRgen!

vaskrsija i Phoenix volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je kad ju je to proslo i sto je ozdravila. Moguce je da joj je to od MMR, samo sto oni kazu da se javlja blaga temperatura kao reakcija, a dosta znam dece da je imalo visoku i to petnaestak dana nakon primanja, naravno kazu dr da to nije moguce od vakcine i da je od virusa, mada cisto sumnjam da je virusno.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja ću je odbiti za drugo dete, pa ti javim kako ide. :D

Takođe planiram da odbijem sve revakcine MMR-a i za prvo i za drugo dete.

Feniks, jel mislis na revakcinu sa 18 meseci? Moj sin ima 25 meseci I nisam isla sa njegovih 18 da primi. Pa se nesto sve tripujem da nisam pogresila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.