MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

A odkud ti znas da nije tacno ?? evo npr ja cu ti reci da sam ja posumnjala da moje dete ima autizam i prevalila sam 600 km do najboljeg dr u Evropi u toj oblasti i nebo i zemlju sam digla dbe nedelje nisam jela spavala, kontaktirala centre za razvoj u Milanu i na kraju dosla do najdivnije dr. Selakovic u Bg koja mi je sve lepo objasnila i rekla sa tim se radja i svaka majka moze mnpogo pre vakcine da primeti da sa detom nesto nije uredu,a li mnogi zatvaraju oci pred problemima i ne zele da vide i stalno traze krivce u drugima, ja sam sigurna da te vakcine nisu uredu jer da jesu moja majka zdravo i pravo det ene bi sahranila(vec sam pisala o tome ne bih da se ponavljam), ali mislim da autizam je poremecaj koji postoji i pre nego sto je ova vakcina postala obavezna, da je sad u naglom porastu broj obolelih jeste to je sigurno i tacan uzrok se nezna sta je sa onim zemljama koje nemaju ovu vakcinu jel one nemaju decu iz autisticnog spektra ??? ne postoji niti jedna studija jos uvek koja je dokazala vezu mmr i atizma...

ja sam defektolog po struci i mogu ti sa punom odgovornošću reći da nije 100procentna istina i nepobitna činjenica to da se deca rađaju autistična... to je i dalje hipoteza, dakle ne zna se šta izaziva autizam i kada se javlja, odnosno da li se "dobija" ili se sa tim rađa... jedni smatraju jedno, drugi drugo ... ali da se autizam može primetiti već sa par meseci detetvog života to je tačno... ja lično ne verujem da vakcine imaju bilo kakve veze sa autizmom... to mi je onako baš SF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja sestra od strica ima autisticno dete...slala je njegove rezultate krvi u Irsku na neki institut...receno joj je da postoji 90 razlicitih vrsta autizama..njen sin je dobio autizam na bioloskoj bazi koji je pospesen mmr vakcinom...mmr vakcina je doprinela da se autizam jos vise razvije..

i ja sam misljenja da se autizam kod neke dece moze videti jos od nekoliko meseci starosti, kao i da ima vise vrsta autizama i da je vakcina okidac..kao sto je vakcina pentaksim doprinela da moje dete postane alergicno na proteine kravljeg mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi osnivaci ovog sajta trebalo da angazuju neke strucnjake koji bi, primjera radi, jednom u pola godine odgovarali na pitanja forumasa (naravno, ne na sve, nego bi se napravila selekcija). Upravo tako bismo dobili najpouzdanije informacije, izmedju ostalog, i o MMR-u.

Bebac je citan sajt i mislim da bi upravo zbog toga ljekari i izasli u susret, kao sto izlaze i svim drugim medijima.

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan super clanak o ovoj vakcini.http://www.mojpedija...article/mmr/154

Slazem se sa ovim. Svaka vakcina nosi neki rizik pa makar od obicnog crvenila i otoka, svaka trudnoca i pored svih pregleda ne moze da garantuje 100% zdravo dete, ali to nije razlog da ne zastitim dete i da ga ne vakcinisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste nisam razmisljala o ovim vakcinama, do sada. Bas ste me :huh:

vaskrsija, mislis da pentaxim ima veze sa Ognjenkinom alergijom na proteine kr. mleka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste nisam razmisljala o ovim vakcinama, do sada. Bas ste me :huh:

vaskrsija, mislis da pentaxim ima veze sa Ognjenkinom alergijom na proteine kr. mleka?

Hmmm.. Oslabljen imunitet stvara alergije , tako da ne direktno ali da , moguce je da si mu ga prvi put dala kad mu je imunitet bio los od date vakcine pa je organizam stvorio "odbojnost" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste nisam razmisljala o ovim vakcinama, do sada. Bas ste me :huh:

vaskrsija, mislis da pentaxim ima veze sa Ognjenkinom alergijom na proteine kr. mleka?

da, ima veze i nije u pitanju oslabljen imunitet, vec prosto takvog je kova..ona je cak imala i otok od vakcine protiv hepatita B...mogu misliti sta bi joj tek uradila MMR...takodje je i ekcem dobila nakon pentaxima...kombinovane vakcine tipa 5 u 1 uopste nisu zezanje, iako kazu da su nuzne...ali ipak je to atak na mali organizam koji oni bombarduju 24 casa po rodjenju

Mara1986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izgleda zasad preskačemo MRP vakcinu a možda je nećemo ni primiti. Juče smo trebali na revakcinaciju Di-Te-Per-HiB + polio ali su nas vratili pošto se naručuje i zakazuje ta vakcina kod nas i tek su nas upisali za kraj oktobra. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska :) I mi je jos uvek uspesno izbegavamo :) Nadam se da cemo uspevati u tome bar jos godinu dana , pa kad to prodje sta na Bog da :)

A kako to mislis mozda je necete primiti , nije obavezna kod vas ili ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska :) I mi je jos uvek uspesno izbegavamo :) Nadam se da cemo uspevati u tome bar jos godinu dana , pa kad to prodje sta na Bog da :)

A kako to mislis mozda je necete primiti , nije obavezna kod vas ili ... ?

Pa sad ja ne znam da li je obavezna, trebalo bi da jeste. Pretpostavljam. Ja sam našu dr. pedijatra pitala za tu vakcinu i vezu sa RA. Obzirom da su mi prije nekoliko mjeseci dijagnosticirali reumatiodni artiritis za koji se dovodi u vezu sa ovom vakcinom ja sam je samo pitala šta misli o tome i da li bi da je na mom mjestu vakcinisala dijete istom obzirom na genetsku predispoziciju i ona je rekla da zasad preskočimo... a i Tea je podložna nekim alergijama stalno tako da zasad odgađamo ali potražiću svakako i još nečije mišljenje... Ja sam skoro u zadnjih mjesec dana izludila zbog ove vakcine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska :) I mi je jos uvek uspesno izbegavamo :) Nadam se da cemo uspevati u tome bar jos godinu dana , pa kad to prodje sta na Bog da :)

A kako to mislis mozda je necete primiti , nije obavezna kod vas ili ... ?

NSanja mozda sam neupucena, sto je toliko izbegavate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad ja ne znam da li je obavezna, trebalo bi da jeste. Pretpostavljam. Ja sam našu dr. pedijatra pitala za tu vakcinu i vezu sa RA. Obzirom da su mi prije nekoliko mjeseci dijagnosticirali reumatiodni artiritis za koji se dovodi u vezu sa ovom vakcinom ja sam je samo pitala šta misli o tome i da li bi da je na mom mjestu vakcinisala dijete istom obzirom na genetsku predispoziciju i ona je rekla da zasad preskočimo... a i Tea je podložna nekim alergijama stalno tako da zasad odgađamo ali potražiću svakako i još nečije mišljenje... Ja sam skoro u zadnjih mjesec dana izludila zbog ove vakcine...

Mogu zamisliti :wacko: Ako sam necim opsednuta onda je to ova vakcina , dize mi se kosa na glavi od nje :wacko: Odlazi je onda dok god mozes , nista joj nece faliti da je ako bas mora primi i kasnije ...

NSanja mozda sam neupucena, sto je toliko izbegavate?

Ne bih da se ponavljam , prosto sa protivnik ove vakcine i ne vidim razlog za ubacivanje ovakvih otrova u tako nejak deciji organizam . Bar ne dok imunitet ne dostigne neki nivo u kom se lakse izbori sa tim virusima ...

Bebilica, vaskrsija i Mishie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok NSanja razumem tvoje strahove. Pronasla sam papiric gde nam je sestra zakazala za 9.10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok NSanja razumem tvoje strahove. Pronasla sam papiric gde nam je sestra zakazala za 9.10.

Zelim vam sve najbolje , da je ne osetite i da prodje bez ikakvih problema ! Samo pazi , ako je dete imalo slinavo , kijavica najmanja , odlozi je . Za vakcinu nikad ne mozete zakasniti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili vakcinu negde sa 14 meseci otprilike i nije dobila temp.niti sta tome slicno a bas sam se plasila citajuci ove price ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne rayumem samo koja vakcina ide posle nje posto su nam zakazali za 05.09. i vec smo trebali da je vodimo... Mislila sam da je mmr yadnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala NSanja, za sad je sve u redu. Stisnucu zube...

Unina mama, pa izgleda da nije zadnja, otidjite javite se obavezno, sve ce vam reci u DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide opet DTP i polio ... Do 14 godine ima redovne pa mislim da onda ide u 30oj tetanus ili sta vec :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo tabele ...

kallendar-vakcinacije.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ми смо данас били код докторке и Огњенка неће примити ММР, а неће примити ни трећу дозу пентаксима

Markova mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ми смо данас били код докторке и Огњенка неће примити ММР, а неће примити ни трећу дозу пентаксима

jel si sama to odlucila? sta kaze doktorka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija , predpostavljam da imate opravdane razloge za to sto nece primiti vakcine , blago vama , samo to mogu da vam kazem ! A sad me zanima , kako se ti sad osecas kad definitivno znas da je nece primiti ? Jel ti laknulo ? Ili opet imas neku dozu straha od bolesti protiv kojih je ta vakcina ? Kakva je procedura ako ne daj Boze nabasa na neku od tih bolesti , da li ste o tome pricali sa dr . ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa imamo...i to je u meni otvorilo mnostvo pitanja...nikada nisam o vakcinaciji negativno razmisljala, to je za mene bila normalna stvar, sto kazu rutina, uvek sam, ssecam se, na sistematskim pregledima sa ponosom govorila da sam primila sve vakcine, ali i da sam prelezala sve boginje pa i sarlah, izuzev zauski...kada je sestra u porodilistuu dosla da mojoj Ognjenki bcg vakcinu za mene je to bilo normalno...ali kasnije je sve otislo u sasvim drugom pravcu...njoj se pojavila krv us tolici nakon pentaksima, dobila je jak ekcem, od bcg vakcine dobila je besezitis, od hep B vakcine dobila je veliki otok i crvenilo...a oni bi i dalje da je vakcinisu! tu smo se mm i ja malo zapitali....naisli smo an neke ljude koji smo mogli da razumeju nasu brigu i strahove i dobili potvrdu od alergologa da dete ne prima MMR (o tome sam pisala i ranije), ali da primi jos jednu dozu ne pentaxima vec infanrix bez hep B i polio vakcine...ali sma ja skoro nasla uputstvo od proizvodjaca na koje pise da ukoliko je dete imalo alergijsku rekaciju na vakcinu istu ne treba da pirmi...i sa tim papirom otisla do pedijatra...na kraju nam je ona onako u poverenju rekla da posto je primila dve doze pentaksima trecu i ne mora, a za mmr da napise alergolog da dete ne prima i nema problema (stoo je on vec i uradio)

e vidite, u meni se pojavilo nekoliko pitanja...zasto se revakcinisu na svaka dva meseca?...zasto deca oboljevaju od boginja iako su primili vakcine koje stite od toga?...zasto te vakcine u sebi sadrze i neke toksine te se savetuje da tri dana pre i tri dana posle deca uzimaju C vitamin kako bis se ti toksini neutralizovali?...zasto bombardovati tako nejake organizmee 24h po rodjenju? cemu zurba?...zasto broj vakcina naprosno porastao u poslednjih 20-30 godina? zar ne bi trebalo da je civilizacija napredovala, bolesti smanjene ili barem te bolesti za koje se prima od pocetka....i na kraju: zasto ako se vidi da neko dete nereaguje dobro na vakcine i dalje insistira na tome da se dete redovno vakcinise?

mozda sam malo OT, ali morala sam ovo da podelim sa vama ne da bih nekoga plasila, ubacila u dilemu ili slicno...Ognjenka nece biti moje poslednje dete, nadam se, te me ova situacija ceka i u narednim krugovima zato se ovo sve i pitam...

NSanja pitas me da li me je strah sto nece primiti vakcine? Ne, nije me strah, veci bi me strah bio da primi. Znam dosta roditelja koji nisu vakcinisali svoju decu, ta deca su, veruj mi, zdrava kao dren!

Milenica77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno isto razmisljamo , mada mi nismo imali nikakve preterane reakcije ali ja se i ne protivim ovoj vakcini zbog reakcije te trenutne nego uopste zbog same vakcine i to sto kazes , cemu vakcina kada sva ta deca opet obolevaju od bolesti protiv kojih smo ih vakcinisali . Nisam se mozda dobro izrazila . ne da li te je strah sto je nece primiti , nego da li si pricala sa dr o tome sta se desava i koja je razlika kad oboli vakcinisano i kad oboli ne vakcinisano dete ? Da li imaju neke podatke vezane za takve slucajeve , mene to sve zanima ali ja ne smem nasu dr da pitam jer ja jos uvek iz opravdan razloga izbegavam tu vakcinu , pa ne bih da ih pozurujem dok nas se ne sete :)

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.