MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Kod nas nije bilo te vrste reakcije ali joj je definitivno pao imunitet, tako da se posle dvadesetak dana od primanja vakcine, prehladila. Ali ništa strašno.

Mnoge članice su napominjale da su bebice posle par dana dobijale i osip. A sam ubod od vakcine je duuuugoooo bio crven (bar kod nas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,mi imali zakazanu vakcinu za neki dan(mmr),medjutim Magi se sad razboli i dobije antibiotik,a posto se posle antibiotika mora pauzirati 3 nedelje pa vakcina,ona ce u najboljem slucaju imati punih sesnaest(do kada se moze primiti),a sta ako prodje 16 meseci,zavisi kako se oporavlja!?

Pa sam bas nekako :(<_<

Nama je tako dr iz savetovalista rekao da se MMR prima od 12-16,ali nije rekao sta se desi ako dete ne primi do tada.

Nas su (pisala sam o tome)zaustavile varicele,pa je moralo da se posle njih pauzira 6 nedelja,pa smo isli da zakazemo vakcinu,a oni nam tek za mesec dana zakazali i sada kada je doslo vreme da je napokon primi- ona se razbolela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Примиће кад оздрави, није касно кад год буде. Син моје другарице који има 4 год још увек није примио због алергије на јаја. Рекли су им тек око седме године ће да га тестирају, тако да зато мислим да никад није касно

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, Bebilica je u pravu. Nemoj da se opterećuješ, primićete vakcinu kad Magi ozdravi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su u domu zdravlja rekli da ne sme da se primi pre određenog datuma a da polsle može, tako da Joko, ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Примиће кад оздрави, није касно кад год буде. Син моје другарице који има 4 год још увек није примио због алергије на јаја. Рекли су им тек око седме године ће да га тестирају, тако да зато мислим да никад није касно

Joko, Bebilica je u pravu. Nemoj da se opterećuješ, primićete vakcinu kad Magi ozdravi!

Ma znam,nego zasto onda ogranicenje da se prima od 12-16?To je mozda preporuka da bi tada bilo najbolje,a ako se zakasni nista strasno.Ali sve je to opterecujuce,celo leto zdrava i sad se udesi nedelju dana pred zakazani termin.No,sve je to zivot.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce napokon primili MMR sa 16 meseci i 4 dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, idealno vreme.

Javljaj kao "odmičete".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put čujem da doktor ne povezuje bijelance sa MMR vakcinom.

I ja isto,bas sam se zacudila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, idealno vreme.

Javljaj kao "odmičete".

"Odmicemo" ovako-nedelju dana posle vakcine temperatura 39.7,a imala je i napade vristanja.

Znaci moja zabrinutost je jer sam procitala svih 9 strana ispisanih ovde o mmr vakcini,da nisam to procitala ne bih se potresla.

Videcemo koliko ce trajati ova temperatura.Ali nije kao kod virusa da se ne moze docekati 4 sata da se da druga doza,temp.se javlja na 7-8sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuu :( baš visoka... Jel joj daješ nešto? Osip? :( nadam se da će kratko da vam traje (al treba izdržati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuu :( baš visoka... Jel joj daješ nešto? Osip? :( nadam se da će kratko da vam traje (al treba izdržati)

Pa brufen uredno spusta,nema osip.

Sta li je to reakcija ili virus od pada imuniteta ko ce znati

znam samo da dete pati i mama pati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim temperatura je trajala 4 dana,isla najvise do 39.7,ali posle analize krvi ukazalo je na virus.

Moje misljenje je da bebi posle primljene vakcine toliko opadne imunitet da je prvi virus zakaci.Tako da mi nismo imali reakciju na vakcinu nego smo usled pada imuniteta posle primljene vakcine natrcali na virus i nismo uspeli da se odupremo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim temperatura je trajala 4 dana,isla najvise do 39.7,ali posle analize krvi ukazalo je na virus.

Moje misljenje je da bebi posle primljene vakcine toliko opadne imunitet da je prvi virus zakaci.Tako da mi nismo imali reakciju na vakcinu nego smo usled pada imuniteta posle primljene vakcine natrcali na virus i nismo uspeli da se odupremo!

Jbga... :( Kako je sad? Nema T više? A ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbga... :( Kako je sad? Nema T više? A ti?

Nema ,sad malo kaslje.A ja nisam ni imala temp :lol: :lol: :lol: salim se.Super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... i nismo uspeli da se odupremo!

varaš se draga. Lepo ste se vi izborili čim je pio samo brufen. Dakle organizam se koliko toliko ipak sam izborio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joka kod nas je bilo isto tako,7 dana posle MMR je dobio upalu krajnika,temperatura i fras :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joka kod nas je bilo isto tako,7 dana posle MMR je dobio upalu krajnika,temperatura i fras :( :( :(

Zao mi je sto ste tako prosli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primismo i mi ovo cudo od MMR vakcine prosli utorak,pre 6 dana.Relja je sinoc oko 8 odjenom dobio temp. bez ikakve naznake za istu.Poludela sam jer su dr u fazonu da su reakcije bas blagi simptomi ovih bolesti,a njemu je temp. non stop 39 .Damo mu brufen,a on deluje tek nakon 1,5 sati i miran je 2 sata mukica i opet temp.Bili smo kod dr ona kaze da je prerano za reakciju,a pluca i grlo cisti,a normalno i piski.Sad smo uradili krvnu sliku pa cemo videti.Uh te vakcine...bas ih mrzim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primismo i mi ovo cudo od MMR vakcine prosli utorak,pre 6 dana.Relja je sinoc oko 8 odjenom dobio temp. bez ikakve naznake za istu.Poludela sam jer su dr u fazonu da su reakcije bas blagi simptomi ovih bolesti,a njemu je temp. non stop 39 .Damo mu brufen,a on deluje tek nakon 1,5 sati i miran je 2 sata mukica i opet temp.Bili smo kod dr ona kaze da je prerano za reakciju,a pluca i grlo cisti,a normalno i piski.Sad smo uradili krvnu sliku pa cemo videti.Uh te vakcine...bas ih mrzim!!!

Skidaj T, i pazi na bejbi. Daj preventivno Paracetamol, a i vetri sobu, dok ne stignu rezultati. Biće sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skidaj T, i pazi na bejbi. Daj preventivno Paracetamol, a i vetri sobu, dok ne stignu rezultati. Biće sve ok.

A koja je razlika izmedju eferalgana i paracetamola? On ne reaguje na eferalgan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja je razlika izmedju eferalgana i paracetamola? On ne reaguje na eferalgan.

Mislim da nema razlike...šta daješ, čepiće ili sirup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eferalgan deluje i protiv bolova, bar su meni tako rekli. Dobro je pitanje - čepići ili sirup? Šta daješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paracetamol i eferaglan je jedno te isto,mozes brufen da kombinujes.

Npr ako ne spada,na 6 sati brufen a izmedju na 3 sata paracetamol.

Mi zbog frasa obavezno brufen jer je jaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davala sam sirup jer cepice nismo uspeli,a kapiram da su cepici najbolji.Ja mu stvim cepic,a on vristi,nategne se i izbaci ga :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.