MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Teze reaguju decaci a reakcija se obicno javi u drugoj nedelji po prijemu.Ja sam imala frku nekoliko dana T 39,6 vristanje,osip strasno ne daj Boze nikom.Zavrsili smo na kraju i u Tirsovoj idetetu nisu mogli da nadju nista.Puca od zdravlja a gori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedam dana nakon MMR-a...ništa se nije dogodilo!

Super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili MMR. Bila je skroz OK. Videćemo kako će biti za sedam do deset dana. Med. sestra nam je rekla da može doći do osipa i visoke temperature, i da se to dešava u pet, od hiljadu slučajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili MMR. Bila je skroz OK. Videćemo kako će biti za sedam do deset dana. Med. sestra nam je rekla da može doći do osipa i visoke temperature, i da se to dešava u pet, od hiljadu slučajeva.

Tačno osmi dan smo dobili temperaturu, ali ne visoku, 37,3 do 37,5, trajala je dva dana i prošla sama od sebe. Sad da li je od vakcine ili je naleto neki virus ko će ga znati. Kod lekara nismo išli, jer nije bilo nikakvih promena u ponašanju, kašlja, kijanja, curenja nosića, ništa značajano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je isto sve OK prošlo, 14-ti dan je bio malo malaksao, ali sve u granicama normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pedijatar rekla da dovedem dete kada napuni 15 meseci,da uradimo krvnu sliku i tek onda,ako bude sve u redu,da primi MMR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Micilici.: jel ste vi MMR primili kao 3 vakcine ili kao 1????? :blink:

Ko jednu Seceru... Sto pitas? Kako je kod vas?

Razlog za pristanak na MMR se moze posmatrati i iz jednog drugog ugla- rizika koju ne primanje i sirenje ovih bolesti moze imati na jednu drugu grupu dece i ljudi. Postoje deca koja zbog bolesti tu vakcinu ne smeju primiti. Postoje deca ciji imunitet nije kao kod nase i koju bi i male boginje, i zauske i rubeola za tren pokosile. Zato sam se ja vosila i mislju da nije fer da ja svoje dete ne vakcinisem i direkno ugrozim zivot nekog ciji roditelji nisu imali izbora... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jednu Seceru... Sto pitas? Kako je kod vas?

pa i kod nas je kao jedna..nego citam gore, nesto kao 3 vakcine...reko' da nisu nesto grci pomahnitali, ali dobro je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi da se javimo, prosao je 21 dan od vakcine na srecu nikakve reakcije nije bilo...za razliku od sina..uf uf kad se samo setim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo je primili sa nekih 12ipo meseci,cini mi se, i samo se malo osuo,ali to se brzo i povuklo!nikakve dr simptome nije imao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo devojke treba mi savet... Dakle kod nas se MMR vakcina prvi put daje sa navršenih godinu dana i to je otprilike kada i sistematski pregled bebice sa njenih narvšenih 12 meseci.

U zadnjih 8 dana moja Emilija je slinila pa nisam želela da je vodim kod doktora na sistematski jer se plašim da slučajno ne prenese i zdravim bebicama. E sad da je vodim u vreme bolesne dece mi je još gore jer će tek tada pokupiti još neke viruse pa će pored običnog problema sa nosićem, biti još gore. Nema T, ne kašlje dakle samo curka nosić a i "čujem" kako ima "da izduva" ali nam pumpica baš i nije od velike pomoći.

Ja više ne znam da li da je vodim kod doktorke bar na sistematski pregled (da ne primi sad MMR već na proleće) a i ako je odvedem samo na sistemarski da li da je vodim kada su bolasne ili zdrava deca? Više nisam pametna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvedi je na sistematski, ali MMR nemojte primati do proljeća, neka primi sa navršenih 15 mjeseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da je vodim kada su zdrava ili ipak kada su bolesna deca (i da gledam da taj dan , kada su bolesna deca ne bude puno dece)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još samo da napomenem da sam na sve to i ja od danas i prehlađena :( tako da me je baš "strah" da je vodim na dan kada dr. radi sa zdravom decom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj, ne kontam, jel imaju dani kada su bolesna i zdrava djeca na pregledu?

Ja bih jedan dan poranila...oko 7 npr, da budem I na redu čekanja i to skinula sa dnevnog reda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj, ne kontam, jel imaju dani kada su bolesna i zdrava djeca na pregledu?

Ja bih jedan dan poranila...oko 7 npr, da budem I na redu čekanja i to skinula sa dnevnog reda...

Da, npr utorkom dr radi samo sa zdravom decom a ostalim danima sa bolesnom. A na sve to ove nedelje radi u drugoj smeni tako da i ako dođem ranije "boravili" bi sa bolesnom decom koja čekaju iz prve smene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sačekaj onda sljedeću sedmicu kada bude I smjena...nemoj ići kada su bolesna djeca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sačekaj onda sljedeću sedmicu kada bude I smjena...nemoj ići kada su bolesna djeca...

Eh u subotu sam planirala da idem za Loznicu i da budem do kraja januara jer moji slave Jovandan. Al' sam komplikovana a?

Da li ću pogrešiti ako: u sredu (kada radi sa bolesnom decom) odem među prvima i stanem udaljena od druge dece (hodnik je baš veliki pa sigurno ima 70ak m2. ? I na sve to imam masku koju bih mogla da joj stavi e sad je pitanje koliko je ona voljna da je "nosi" i da je ne skida :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, pa ja uopste nisam znala sa ovo (sreca), inace bih se istraumirala. Napominjem da mi mama radi sa pedijatrom, tako da se oko vakcina uopste nisam zamarala, na zakazan datum ga vodim i to je to.

Filipa, MMR je ova od godinu dana, jel tako?

Tek sad kad razmislim onda je moguce da je ovu T ( do 39) Aleksa imao kao reakcija na vakcinu, dakle 8 dan po prijemu i trajala je 6 dana. Mada, bio je i izlozen deci koja su bila prehladjena (isti simptomi) pa je mozda i virus. Sta znam, do sada ni na jednu nije imao reakciju, hvala Bogu.

ANAN, i moj Aleksa je smrcao, sve ostalo uredu i primio je vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi tako Ana, ako neće masku, stavi joj neki šal preko usta...ili neka supug ode čekati pa neka ti javi kada se bliži tvoj red...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, pa ja uopste nisam znala sa ovo (sreca), inace bih se istraumirala. Napominjem da mi mama radi sa pedijatrom, tako da se oko vakcina uopste nisam zamarala, na zakazan datum ga vodim i to je to.

Filipa, MMR je ova od godinu dana, jel tako?

Tek sad kad razmislim onda je moguce da je ovu T ( do 39) Aleksa imao kao reakcija na vakcinu, dakle 8 dan po prijemu i trajala je 6 dana. Mada, bio je i izlozen deci koja su bila prehladjena (isti simptomi) pa je mozda i virus. Sta znam, do sada ni na jednu nije imao reakciju, hvala Bogu.

ANAN, i moj Aleksa je smrcao, sve ostalo uredu i primio je vakcinu.

Da...to je ta sa 13 mjeseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh u subotu sam planirala da idem za Loznicu i da budem do kraja januara jer moji slave Jovandan. Al' sam komplikovana a?

Da li ću pogrešiti ako: u sredu (kada radi sa bolesnom decom) odem među prvima i stanem udaljena od druge dece (hodnik je baš veliki pa sigurno ima 70ak m2. ? I na sve to imam masku koju bih mogla da joj stavi e sad je pitanje koliko je ona voljna da je "nosi" i da je ne skida :unsure:

Nazovi ambulantu i pitaj sestru ili dr šta da radiš.

Kod nas je sve odvojeno za bolesnu i zdravu decu, pa nisam bila u takvoj situaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala na savetima. Videću sutra kako mi bude. Ako sutra prestanem ja da slinim i kijam idemo među zdravu decu u suprotnom idemo u sredu među bolesnu decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala na savetima. Videću sutra kako mi bude. Ako sutra prestanem ja da slinim i kijam idemo među zdravu decu u suprotnom idemo u sredu među bolesnu decu.

ma ana, nemoguce je da su svi stopostotno zdravi kad vode decu kod lekara. ja prvi put cujem da ima to zdrava i bolesna deca, ali mozda je i to dobro, sta znam....

ma pici bre opusteno, neces ti preneti detetu nesto..deca se od dece razboljevaju, uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.