MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Jbg a ne spadam pod cepidlake... samo me ovo užasno iritiralo i onda sam morala da isteram do kraja.

No po ovome je razrešena misterija, morbilli i rubella su dva različita virusa koja oba očigledno imaju za posledicu male boginje. Eto, toliko ja shvatila.

Izvinjavam se ako je ovo bilo OT - samo nije loše da mame imaju info

ok i još samo ovo da razjasnim i onda neću više - ovčije i boginje nisu isto što i varičela (ili koje su već boginje bile te 1970 i neke ili ti iz filma variola vera)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooooj...

Chickenpox-Varicella-vodene kozice-ovčije boginje...sve je to isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbg a ne spadam pod cepidlake... samo me ovo užasno iritiralo i onda sam morala da isteram do kraja.

No po ovome je razrešena misterija, morbilli i rubella su dva različita virusa koja oba očigledno imaju za posledicu male boginje. Eto, toliko ja shvatila.

Izvinjavam se ako je ovo bilo OT - samo nije loše da mame imaju info

ok i još samo ovo da razjasnim i onda neću više - ovčije i boginje nisu isto što i varičela (ili koje su već boginje bile te 1970 i neke ili ti iz filma variola vera)

VARIOLA VERA - VELIKE BOGINJE ( znači nije varičela već variola )

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila kod Dr. i pitala za MMR da primi. Kazem da smo jeli belance i da je sve ok i pitam kad je najbolje da primi. Odgovor: Pa mi dajemo od 12-14 meseca, ali dajemo i ovako kad moze. Ja kazem da su bili mm i braca bolesni, virusni i da je zato nisam dovodila i da se plasim da i sad u njoj cuci neki virus, pa da ne izazovemo nesto. Ona(sasvim opusteno kao da nije cula sta sam rekla): Ako je zdrava, zakazite vakcinaciju! Pa otkud ja znam da li je zdrava. Mislim, ponasa se ok, ali mi nesto slabije jede i nekako mi je malo manje raspolozena. Ma ne znam ni sama, kad mi ni ona nije delovala uverljivo. Mozda mi je trebala neka rec razumevanja, mozda neko objasnjenje, a ne tako sterilni odgovori, ko da je programirana. Uf :angry:

U svakom slucaju, zakazali smo za 8.mart, pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Ivana, ovo je stvarno teško videti... Mukica malaaaa :( Iskreno ti hvala što si uspela da slikaš taj osip čisto da devojke znaju kakva može reakcija da bude.

grozno je bilo... najgore od svega sto se kako prodje dejstvo sirupa-na 6h sve ponavljalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili MMR vakcinu i bili smo hrabri,nismo ni zaplakali!

5042fd62ac1405ecf5a75bebdf1b79ff.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravoooo...hrabri dječak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa paravi je Tigar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa paravi je Tigar ;)

O,pa hvala,Anchi! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo je primili sa godinu dana,posle 7 dana imali temepraturu i doziveli fras :( bas cu je pamtiti po losem al sta da se radi sve je to zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili MMR vakcinu i bili smo hrabri,nismo ni zaplakali!

5042fd62ac1405ecf5a75bebdf1b79ff.gif

Da li je bilo kakvih reakcija? Mi cemo uskoro ici da primimo, za jedno 10-tak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je bilo kakvih reakcija? Mi cemo uskoro ici da primimo, za jedno 10-tak dana.

Nije,Hvala Bogu,bas sam pratila,proslo je 12 dana od vakcine,sve je ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije,Hvala Bogu,bas sam pratila,proslo je 12 dana od vakcine,sve je ok!

Super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje, ni u jednom momentu nisam rekla da je necu vakcinisati, vec da cu to odloziti dok ne bude bezbedno (sa navrsene tri godine, kad je imuni sistem razvijen), a apelovala sam na nase zdravstvo da omoguci vakcinisanje sa tri odvojene vakcine (prvog meseca protiv rubeola, drugog protiv zausaka, treceg protiv morbila), sto je, kako se svi lekari slazu, daleko bezbednije i sto je praksa u svetu, ali u Srbiji nije moguce!

Draga zabrinuta mama, ne znam zasto imas potrebu da se pravdas zbog svog teksta koji si iznela napred, forumi i postoje da bi se razmenjivala misljenja i pricalo o onome sto te muci....

A sad da se vratim na temu. Naime, moj decak ima 13.5 meseci i sledi mu da primi MMR vakcinu. Kao i svi ostali na ovom forumu i ja sam saznala za kontraverze po pitanju MMR vakcine od naseg jako dobrog prijatelja koji nije vakcinisao sina, po preporuci prijatelja pedijatra. Mislim da od prve vakcine, a narocito poslednjih par dana, razmisljam o ovoj i raspitujem se na razne nacine:od prijatelja, rodjaka, pedijatara, farmaceuta, lekara, putem clanaka i foruma....dakle uzas, juce mi se slosilo jer sam od 9 do 14h bila na internetu i citala samo o tome....Katastrofa!!! Da li sam pametnija? Nisam. Da li sam donela konacnu odluku? Nisam. Tek sad sam 50:50 da li da ga vakcinisem. Shvatila sam sledece: svako se bori za svoje interese i ne bira sredstva. Da li ce dete da ima neke nus pojave, uslovljeno je uglavnom vise faktora ukljucujuci i vakcinu. Verovatnoca postoji, ali je mala. Licno ne poznajem niti jedno dete da je posle bilo koje vakcine osim povisene temperature imalo nekih posledica. Jutros sam saznala informaciju da je u Svajcarskoj po zakonu obavezna MMR vakcina, ali imas mogucnost da je dajes iz tri puta, ali da recimo BcG protiv tuberkuloze nije obavezna cak se i ne preporucuje ako ne zivis u rizicnim zemljama i regionima. U Srbiji je daju u porodilistu, ni ne pitaju te. Da li treba odloziti prijem MMR vakcine do 3 godine, da ako ima ko da ti cuva dete a ne da ga saljes u vrtic medju decu. A sta da radimo mi sa decom koja cim izadju na ulicu odma trce kod druge dece nebirajuci drustvo?! Zatim niko ne prica sta je sa onom decom koja su alergicna na jaja i ribu i ne smeju da prime niti MMR niti brdo drugih vakcina? Kako se oni bore protiv MMR? Statistikom?! Dakle, jeste nedoumica, jeste da i jedna i druga odluka nose rizik i jeste da moramo da odlucimo umesto njih, ali jedino je da se oslonimo na srecu i sudbinu i da se nadamo najboljem, kako god da odlucimo. Eto nadam se da nisam smorila sa ovim pisanijem, ali sam prosto imala potrebu da podelim sa vama. Veliki pozdrav svima i puno zdravlja i srece vama i vasoj deci zelim!

guest74 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primila je MMR pred prvi rodjendan i sve je proslo ok. Nije bilo problema prilikom dobijanja bilo koje vakcine do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, mi smo primili juce vakcinu (znaci sa 15.5 meseci) oko 15 h, dr mi je rekla da se reakcije javljaju izmedju 7 i 21 dana. Nakon 2,5 sata od primanja vakcine dete je pocelo da 'kleca' u kolenima da bi i oko 19h doslo do stadijuma nemogucnosti hoda niti stajanja (infarkt kad nisam dobila). Pitala se dal da je vodim odmah kod dr ili ne, odlucim da je ostavim takvu do ujutru da bi videla sta ce se desavati. Izjutra malo bolja slika, uspe da se podigne i krene da hoda ali jako jako brzo padne,odvedem je u TIrsovu i kaze meni dr da se kod dece koja primaju revakcinu oko 6 godine (valjda) desava da malaksalost u nogu i privremena nemogucnost hoda. Sada je sve bolja i bolja situacija, Hvala Bogu, ide sama i nezanosise. U ponedeljak svakako cu je odvesti kod neurologa, nadam se da je samo reakcija na vakcinu.

I interesuje me da li je neko imao takvu reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Marijeta, ja bih se oduzela...iskreno se nadam da je sve OK...javljaj informacije u ponedeljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Marijeta, ja bih se oduzela...iskreno se nadam da je sve OK...javljaj informacije u ponedeljak.

I ja sam se oduzela :( , gledas je hoce da hoda, hoce da stoji a ne moze strasno, samo pada :( ... sta mi sve nije proslo kroz glavu...uf, u ponedeljak idem svakako kod neurologa i naravno javljam i iskreno se nadam da je 'samo' reakcija na vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo bili kod neurologa, samo kod dr u DZ koja je rekla da je to reakcija na vakcinu dala mi je uput za neurologa (kaze nije hitno, danas cu zakazati) koji bi trebao da da misljenje da neprima vise vakcine, s' obzirom da je to jako burna reakcija. Pogotovo cinjenica da se to na nju 'brzinski' odrazilo s'tim da je primila vakcinu u ruku. Eto to vam je to, nadam se da drugih posledica nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosao muz sad iz tirsove kad prvi slobodan termin tek u junu, tako da cemo sutra otici (i cekati do iznemoglosti verovatno) do neurologa da da misljenje za vakcine. Pa javljam sta je rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljaj i dalje novosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo juce u Tirsovoj i nisu hteli da nas prime, ali mi je zakazala za 04.05. Htela sma privatno da je vodim kod neurologa sinoc, ali sam odustala. Pa sta znam sve je normalno nista neuobicajno, lepo hoda ... Ali opet taj crv mi neda mira, izludecu. Valjda bi i moja dr u dz rekla hitno da je vodim nije luda zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo upravo primili MMR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dobismo sinoc i temperaturu, to je 9-ti dan od kada je primila. Nije jako visoka bila do 38.3, sad je oko 37.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dobismo sinoc i temperaturu, to je 9-ti dan od kada je primila. Nije jako visoka bila do 38.3, sad je oko 37.4

Kako ste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.