Tvrdoglavost

odgovora

Objavljeno

Kako se boriti sa tvrdoglavoscu deteta u ovom uzrastu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim niko ne zna odgovor hahaha :lol: :lol: :lol:

Ne znam ni ja :lol:

kod nas za sada jos uvek pali ignorisanje svakog pokusaja razmazenog ponasanja i ucene tipa -ako ne sklonis igracke u svoju sobu,bacicu ih u djubre(par puta stvarno jesam) i najbitnije SVEZ VAZDUH.I kad kaze NE ili NECU...ne ubedjujem je...sacekam par min. skrenem temu...i posle par min. poslusa kao da nista nije bilo...

2 dana dok je bio veliki minus nismo isle u setnju...joj kao da mi je neko zamenio dete...cim smo se izluftirali napolju...i ono moje staro dete se vratilo

ko prezivi pricace :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ova tema je haos.... Covece,sva deca su super ali deca 2-3 god. su susta suprotnost od toga... Ovaj moj mali dobrica je postao pravi mali djavolcic... :rolleyes: Potpisujem sve sto je Citana napisala,stim sto ako pretera mi imamo metodu "oladiti ga" :D A to vam je :Teodore,ako ne prestanes/nastavis/... dobices casu hladne vodu ! Teodor:bruhuhu,njeee,neeeee,muhhaaaa,..... Mama/Tata sipa ladnu vodu,jos jedna oomena i tu uglavnom stane sve ali akone FLJUSSS! Teo malo kenjka pa kad ga obavestimo o sledecoj casi vode ako ne prestane da place(sad vec zbog hladne vode sto mu curi niz ledja) i to prestaje.Obicno samo treba spomenuti hladnu vodu i sve je ok.Zasad je dobio 3x,racunajuci od nove godine kad smo krenuli ovom metodom "oladiti ga i izbeci histeriju" :D Mozda nekom posluzi. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo ovo s vodom, ali moja Jovana je beton zabetonirani, tako da sumnjam da bi vredelo. Jedino sto "uspeva" a sto mene staje mnooogo energije i zivaca je NEPRESTANO ici za njom i opominjati za svaku gresku cim je napravi jer ako je ispustis iz vida na par minuta ispustio si ceo dan. Ako opomena ne vredi, ide povisen ton, a onda zna sta je sledece ali i tu moram biti jako ubedljiva s pretnjom, inace ne shvata ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dosli u fazu kad nema sile da ga natera nesto sto nece. I gura do kraja. Ni pretnje ne pomazu, ni bacanje igracaka. Danas sam mu vise od pola sata drzala predavanje, trebao je samo da kaze DA, ma nema sanse. Dere se ali da odgovori nikako... Sva sam se tresla i bila sam na granici da ga pljusnem a to mrzim. Ne znam dali cu drugi put zspeti da se iskontrolisem.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aniti za sad pali metod bacanja igracka u djubre (ne bacim ih zaista), posto ih pre toga ona sve skupi. Setnja i nama pomaze, ima i previse energije. :) Srecom blizu nam je parkic, pa se izluftira tamo. Ovo sa hladnom vodom nisam probala, ali ko zna, ako ovo prestane da radi, mozda i probam.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.