Zaustavljanje laktacije

odgovora

Objavljeno

Da napisem i jedno pozitivno iskustvo sa Bromokriptin tabletama.Ginekolog me je upozorio da cu imati mucnine,glavobolje,nizak pritisak i da ne smem da vozim.

Ne osecam apsolutno nikakve tegobe,cak i normalno vozim,jedino sto sam kao malo otecena.Tako da sve je individualno,ne mora da znaci da ce svakome biti lose.E sad koliko je zaista zdravo sto ih pijem,tu je znak pitanja,al eto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da napisem i jedno pozitivno iskustvo sa Bromokriptin tabletama.Ginekolog me je upozorio da cu imati mucnine,glavobolje,nizak pritisak i da ne smem da vozim.

Ne osecam apsolutno nikakve tegobe,cak i normalno vozim,jedino sto sam kao malo otecena.Tako da sve je individualno,ne mora da znaci da ce svakome biti lose.E sad koliko je zaista zdravo sto ih pijem,tu je znak pitanja,al eto. :D

Takodje, ni ja nisam imala nikakvih tegoba dok sam ih koristila i zaista su mi pomogle uz stavljanje listova kupusa. Prosto me je zacudilo da je meni sve ok dok druge zenice nikako ne mogu da ga podnesu, obicno mene snadje sve sto ne valja pa sam se bas pozitivno iznenadila.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da napisem i jedno pozitivno iskustvo sa Bromokriptin tabletama.Ginekolog me je upozorio da cu imati mucnine,glavobolje,nizak pritisak i da ne smem da vozim.

Ne osecam apsolutno nikakve tegobe,cak i normalno vozim,jedino sto sam kao malo otecena.Tako da sve je individualno,ne mora da znaci da ce svakome biti lose.E sad koliko je zaista zdravo sto ih pijem,tu je znak pitanja,al eto. :D

Kao da pričaš o nekom drugom leku, ja sam od njega bila polumrtva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro,Tangerine zbog cega ste uzimale lek?Koliko dugo ste uzimale?Meni se cini samo kao da sam naduvena,a ne jedem skoro nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas petnaesti dan od prekida.Ispila sam celu kutiju tableta.Podvezana bila non stop ,grudi sada jesu mekane,ali mleko i dalje curi samo.Najgore je sto danas prestajem da pijem tablete,a mleko izlazi,bojim se da ce nadoci ponovo.Ne znam vise sta da radim,moram kod ginekologa da vidim sta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se desilo i mojoj prijateljici,jednostavno mleko je curelo i poslije terapije.Znam da nije ponavljala terapiju,čekala je da "presuši".

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas petnaesti dan od prekida.Ispila sam celu kutiju tableta.Podvezana bila non stop ,grudi sada jesu mekane,ali mleko i dalje curi samo.Najgore je sto danas prestajem da pijem tablete,a mleko izlazi,bojim se da ce nadoci ponovo.Ne znam vise sta da radim,moram kod ginekologa da vidim sta dalje.

Jutros sam pitala prijateljicu,kaže da joj je mlijeko išlo 4 mjeseca nakon prestanka uzimanja terapije.Ona se izmuze,bez pumpice,dakle samo malo ručno tek toliko da joj bude lakše ako se mleko nakupi i eto jednostavno je poslije 4 mjeseca nestalo.

A njen sinčić je tada imao godinu i tri mjeseca,i htjela je naglo da prekine dojenje,znači nije pre toga ukidala podoje ili nešto slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam pitala prijateljicu,kaže da joj je mlijeko išlo 4 mjeseca nakon prestanka uzimanja terapije.Ona se izmuze,bez pumpice,dakle samo malo ručno tek toliko da joj bude lakše ako se mleko nakupi i eto jednostavno je poslije 4 mjeseca nestalo.

A njen sinčić je tada imao godinu i tri mjeseca,i htjela je naglo da prekine dojenje,znači nije pre toga ukidala podoje ili nešto slično.

Al' treba cekati 4 meseca :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' treba cekati 4 meseca :unsure:

Pa šta znam,njoj je dr rekao da je bolje da sačeka dok samo ne presahne,nego da pije još jednu kutiju jer je to ipak prevelika doza za organizam.Možda neki drugi doktor savetuje drugačije.

U suštini i žene koje su prestale da doje,mislim kad je beba sama prestala da sisa kažu da im je mleko išlo i narednih pola godine,tako da to je što je.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke ja sam nazalost tri puta imala iskuszva sa obustavljanjem laktacije od bromokriptina sam bukvalno spavala stojeci i bila nesposobna za bilo sta i onda mi drugi ginekolog preporuci Norprolak samo 10 tabl jedna dnevno podvezivanje obavezno a izmlazanje samo pre prvog podvezivanja,ako se izmlazate svaki dan podsticete stvaranje mleka i onda ste dzaba pile lek veliki pozdrav za sve mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treci dan od kako sam skinula podvez i prestala sa tabletama.Grudi za sada super.Mleko ne curi za sada,i nadam se da sam sa ovim zavrsila.

Smey, Ana*, Megi. i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stavljala samo hladne obloge par noci i prestalo je da nadolazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan! Nova sam ovde, procitala sam vasa iskustva pa sada neka mi neko kaze ako mu se desilo nesto slicno kao meni. Naime dojila sam bebu 14.5 meseci i odlucila da prestanem sa dojenjem. Na preporuku ginekologa uzela sa bromokriptin. Prvo vece kada sam ga popila legla sam spavati, ujutru mi nije bilo dobro, bukvalno sam se onesvestila. Posle sam ga pila naredne 2 nedelje, nikakvih tegoba nisam imala. To je bio period od 26.09.-10.10.
 Menstruaciju sam dobila 28.10. nedelju dana ranije, znaci na 23 dana. I iduceg dana krecu moji problemi i tegobe. Ujutru kada sam ustala osetila sam lupanje srca jako, ubrzan puls, vrtoglavicu. Odem kod lekara daju mi infuziju, s objasenjenjem da sam iscrpljena jer sam par dana pre toga imala neki stomacni virus. Posle infuzije se to sve smiri. Iduci dan opet ista prica, ja opet kod lekara, odradim KKS, sve u redu, jedino gvozdje malo nize. kaze malokrvna si, pa je od toga. Ali nikakve lekovi mi ne daju i moji problemi ne prestaju, lupanje je tu i neka nervoza, strah. Krene mi prosto iz sotmaka i onda krene to lupanje.Juce sam isla kod interniste, uradjen EKG, sve u redu. Sutra idem da vadim hormone stitne zlezde da proverim i to.  Internista kaze da je vrlo moguce da su mi se hormoni poremetili zbog tog leka i da mi to sada stvara problem.Da li je moguce da su to neke posledice od uzimanja Bromokriptina? Imali neko nekih iskustava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, jos jedan prirodni lek, pirincana voda - voda u kojoj se kuvao pirinac, isto stavljas obloge. A za zaustavljanje laktacije probaj caj od zalfije. Bas mi je zao sto si se namucila, moglo je da prodje i bez podvezivanja i lekova...

čaj od žalfije se pije?

Mi smo prekinuli sa sikenjem/dojenjem pre 10ak dana, povremeno mi se stvore grudvice koje izmasiram... bila je frka jedan dan, posle 6-7 dana od prestanka, jedna sika, ova koja je bila aktivnija :D je bila baš bolna i puna grudvi... posle masiranja, kad sam otpušila te kanale, izašlo je jedno pola litre mleka, posle mi svanulo

e, sad, ja i dalje imama mleka, podosta, kad stisnem ono ide u mlazevima, i i dalje mi budu pomalo bolne na dodir, pa se ja masiram, stavljam kupus, i to prođe...

koliko treba dana da mleko počne malo manje da se skuplja? kad će prestati? treba li da idem kod dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Schveco, pije se za zaustavljanje laktacije ;)

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bromakriptin je uzas, ne znam da l sam jos od nekog leka unala tako strasne nuspojave. 

Sveco smanji tecnost na minimum, utegni grudi pelenom ili u manji brus i natapaj alkoholom mrezaste uloske koje naguras u brus, i kupus koji vec stavljas, prvo izlomis uguzvas list pa stavis brze deluje. Tako su radile sestre cimerkama koje su bile sa mnom u bolnici zbog hiperlaktacije.

Mejja i Schveca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je pala u nesvest zbog tih tableta pre nekoliko, ja se ne bih smela na njih usuditi, ja sad nisam smela da ih uzemem. Prestala sam sa dojenjem pre 4 dana, grudi bole i dalje, to jest, ogromne su , nisam imala tem, hvala Bogu, kupus neprestano menjam, olaksam grudi kad osetim da viuse ne mogu. Zanima me za ovaj caj od zalfije, koliko pta se pije dnevno? 

 

Sveco, kako si? Kako ti je Dunja podnela odbijanje? :wub:

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene treba mi savet. Meni je M prestala da sisa sa 18 meseci, sad ima 23 meseca. Ja i dalje kada stisnem bradavicu, da izvinete na opisu izadje malo mleka. Cini mi se sa starijom da nije bilo tako, da je brze stalo. Mozda i ja da probam tu zalfiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehinacea, ja mislim da je to sve normalno. Hoce mleko da izlazi i mesecima kasnije kad se prestane sa dojenjem. Mada, i zalfiju mozes da popijes, od nje imas samo koristi a ne stete. ;)

Ehinacea i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi meni je dr rekao da do godinu dana posle prestanka dojenja nije neobicno da nastisak bradavice mleko curi. Kasnije vec moze biti poremecaj hormona kortizola cini mi se.

Ehinacea i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je pala u nesvest zbog tih tableta pre nekoliko, ja se ne bih smela na njih usuditi, ja sad nisam smela da ih uzemem. Prestala sam sa dojenjem pre 4 dana, grudi bole i dalje, to jest, ogromne su , nisam imala tem, hvala Bogu, kupus neprestano menjam, olaksam grudi kad osetim da viuse ne mogu. Zanima me za ovaj caj od zalfije, koliko pta se pije dnevno? 

 

Sveco, kako si? Kako ti je Dunja podnela odbijanje? :wub:

ja sam ok, malo bila tužna par dana... i sad me nekad uhvati, pa bi joj dala sisu :D

dujka isto, prvi dan malo tužila, nije znala šta će sa sobom, posle iskulirala... traži ponekad da pogleda sike, pa se kao namršti, nisu lepe...

sve u svemu nije bilo stresno, stresnije mi je bilo ono njeno nasisavanje

još nisam popila čaj od žalfije, nekako mi gadno :D ali i ok sam, sike se lepo ponašaju :D

Mejja, andisam i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.