Zaustavljanje laktacije

odgovora

Objavljeno

Da sam ja od onih koji ove vrste lekova uopste ne prijaju ili je tako svima..... a da usput imam i neki virus pa pijem jos neke lekove koji smeju sa tim

Ali kad popijem BR i to 2 puta dnevno ja nista ne osecam zuji mi u glavi ne cujem dobro, ma nisam uopste svoja..... :blink: :blink: :blink: :blink: da li ste vi imali srece da ga ne pijete :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je normalno. Uz to hoce i mucnina i zapusen nos. Postoji na trzistu isti takav lek koji nema nikakve smetnje, pitacu mm sutra kad dodje s dezurstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem ga ja.Do sada mi nista nije smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga pila i bila totalno "tudja" :) Popijem ga i laku noc. Sledecih 6 sati kao pod dejstvom sedativa, tumaram, sudaram se sama sa sobom, jedva drzim oci otvorene. Trebalo mi je par dana da shvatim da je od njega, mislila sam da nesto samnom nije u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga pila i bila totalno "tudja" :) Popijem ga i laku noc. Sledecih 6 sati kao pod dejstvom sedativa, tumaram, sudaram se sama sa sobom, jedva drzim oci otvorene. Trebalo mi je par dana da shvatim da je od njega, mislila sam da nesto samnom nije u redu :)

Znaci isto.....jao ja mislila da ludim:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i leka: dostinex. Malo je skuplji, ali nema nezeljene efekte, sem alergije, koja moze za svaki lek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam popila jednu tabletu i ceo dan nisam mogla doci sebi. Bilo mi je uzasno muka, bolela me glava, pokusavala sam da odspavam ne bi li to sve proslo , ali bez uspaha...Sigurna sam da je od tablete, jer su mi vec u apoteci naglasili da moze doci do nezeljenih efekata. Tako da drage moje, ja sam bas lose prosla... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila bromokriptin kad sam odvikavala stariju cerku, tacnije popila sam 3 tablete i bacila sam ih. Nastavila sam prirodno da odvikavam bebu. Posle nekih par meseci od toga dosli neki iz farmac.kompanije kod mm da reklamiraju dostinex, kao zamenu bez nezeljenih efekata. Tu cedulju sam mu uramila. Ko nije pio br. i imao tegobe, ne moze ni da zamisli koje je to mucenje. Mm sad svima prepisuje ovaj drugi lek i niko se jos nije zalio. Ipak, cena mu je malo veca, oko 3000, mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem ga ja.Do sada mi nista nije smetalo.

Bas nista???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas nista???

Nista,pijem 2x po pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,pijem 2x po pola.

meni rekli dva puta cela tableta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga pijem zbog povecanog prolaktina.Imam 603 i rekao mi je dr specijalizovan za hormone da uzimam 2x pola.Ja nekad i zaboravim da ga uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za sta je uopste taj lijek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za sta je uopste taj lijek?

Smanjuje nivo prolaktina i zaustavlja laktaciju.Sa trouglicem je-znaci psihotik.Drugu kutiju kada sam kupovala nisam ponela izvestaj lekara i apotekapka mi ga je jedva dala jer je psihotik.Pila sam ga i u kombinaciji sa klomifenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam ja od onih koji ove vrste lekova uopste ne prijaju ili je tako svima..... a da usput imam i neki virus pa pijem jos neke lekove koji smeju sa tim

Ali kad popijem BR i to 2 puta dnevno ja nista ne osecam zuji mi u glavi ne cujem dobro, ma nisam uopste svoja..... :blink: :blink: :blink: :blink: da li ste vi imali srece da ga ne pijete :rolleyes:

podelila bih jedan savet mamama koje doje i mleka imaju previse,a pocinje uvodjenje obroka bebama i ne znaju sta ce sa grudima!!!! sok od zove!!!!sasvim slucajno sam otkrila...namucila sam se.nisu mi pomagale nikakve pumpice,cak ni rucno/bilo mi je jos gore...nisam smela casu vode da popijem,da ne pominjem mleko i ostalo...sad mi je super!!!mleka taman koliko treba...poceli su i obroci...napokon mirna/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja tek pocela da ga pijem i moram popiti cijelu kutiju,14 dana terapija!A vec mi je danas lose! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je neka od vas primala estradiol kad je prekidala dojenje i ako je imala ciklus pre prekida, da li sledeci put dobila na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja tek pocela da ga pijem i moram popiti cijelu kutiju,14 dana terapija!A vec mi je danas lose! :(

Imas zameni od koje ti ne bude lose...Pogledaj postove gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas zameni od koje ti ne bude lose...Pogledaj postove gore.

Jutros sam popila poslednju tabletu i zavrsila sam sa terapijom!Dobro se osjecam,mlijeko je prestalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da postoje neke tablete koje se piju cim prestanete da dojite bebu?

Da li neko zna koje su to tablete i koja je njihova svrha, kako se piju i koliko?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko misliš na tablete koje se odnose na smanjenje količine mleka onda se tablete zove Bromokriptin a tema isto tako KLIKNI

Takođe ti preporučujem i teme poput Namerno smanjivanje količine mleka KLIKNI i Odvikavanje od dojenja KLIKNI

Generalno ukoliko nemaš nikakvih problema ne bi trebalo da se konzumiraju bilo kakve tablete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene zanima koliko cesto treba da se izmuzavam,posto pijem taj lek vec peti dan,a izmuzla sam se 2 puta.Dete mi ima 11 meseci,sam je odbioda sisa i zato sam morala da pocnem da ga pijem.Nemam nesto mnogo mleka,u levoj dojci bas slabo posto mi je manje sikio. Molim za odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda kada osetis da su ti grudi napete, jer nije fora da stimulises stvaranje izmuzanjem, a pijes lek za zaustavljanje, a sa druge strane ne smes dozvoliti ni da dobijes upalu jer jezivo boli. Tako da kad osetis da su ti grudi teske, pune, malo daj sebi oduska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene zanima koliko cesto treba da se izmuzavam,posto pijem taj lek vec peti dan,a izmuzla sam se 2 puta.Dete mi ima 11 meseci,sam je odbioda sisa i zato sam morala da pocnem da ga pijem.Nemam nesto mnogo mleka,u levoj dojci bas slabo posto mi je manje sikio. Molim za odgovor

Ti definitivno moras da se podvezes i da ne stimulise grudi da se ne izmazas.Jer sve sto izmuzes ponovo ce nadoci.

Bar sam ja ovako radila.Isprimala tri inekcije i podvezala se.Grudi nisam pipala 15 dana.Bol je bio neopisiv,grudi kao kamen.Nisam dobila upalu niti mastitis,niti temperaturu.Prosto je nemoguce jer sam primala inekcije.

Najbolje da se posavetujes sa ginekologom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,hvala vam.Ja se vec 5 dana uopste ne izmuzavam, Pijem vec 10 dana taj lek i samo sam se u pocetku izmuzla 2 puta po malo jer sam osecala bol.I sad kad se ne izmuzavam,grudi me ne bole,mozda malkice desan,posto mi je nju vise sikio.Ali necu da se izmuzam sve dok me ne zaboli do besvesti.Ostala mi je jos jedna tabla i to je to.Nezeljena dejstva nema,ne povracam,nije mi muka,sve je ok,osim sto mi je malo zapusen nos.Sad ne razumem kako to treba da se podvezem,nikad to nisam radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.