Dojenje blizanaca

odgovora

Objavljeno

Prvo hoću da kažem svima mamam koje su istrajale u dojenju blizanaca - svaka čast!

Ja nekako jedva da se javim,cim krenem da kuckam neko place.Mi dalje sikirikimo,samo na vecernjem obroku ,ako nema dovoljno mog mleka ja im dodam po 30.40ml.Ali za 5 dana mozda sam 2 puta dodala,inace izvlacim iz svake po 110-160ml kako kada,jedno jutro je iz jedne bilo cak 260ml.Nego sto Relja i Ognjen mogu da popiju..... :o .Jelena vidim da je izmedju nas razlika mesec dana moji 26 marta pune cetiri meseca!Poljubac veliki za vas,idem malo da cackam po forumu da budem malo aktivnija!!!!!! ;)

A ono o skokovima što si pisala je tačno. Postoje skokovi u razvoju i meni se čini da je ovaj sa tri meseca najteži.

Mame se obično tad malo opuste jer su se ukladile sa bebama i onda krene skok.

Sledeći bi trebao da naiđe sa 6 meseci.

Probaj slobodno da izbaciš dohranu potpuno kad vam već tako dobro ide. Oni su sad veći i ako su uveče nervozniji ne znači i da su gladni. Moguće je da im samo treba malo više vremena da se smire. Popdnevna nervoza je česta kod dece tog uzrasta.

To koliko se izmuzeš uopšte nije pokazatelj koliko imaš mleka. Bebe mogu da izvuku više nego što ti sama možeš da izvučeš. Ako oni pak dobijaju dovoljno mleka, a ti se dodatno izmuzavaš time možeš da dovedeš sebe u situaciju da krene hiperprodukcija mleka koja može da dovede do nekog začepljenja, pa ne daj bože i do mastitisa.

Ako su bebe zadovoljne, lepo raspoložene i fino napreduju onda nemaš razloga za brigu. Kad beba traži češće da sisa ona na taj način stimuliše mamino telo da proizvede više mleka. Sve je to priroda uderila. I nije uopšte čudno kad mama uspe da doji blizance jer je naše telo napravljeno tako da može da doji dve bebe. :)

Bravo još jednom!

okismoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam i bez dohrane uvece,ali sisaju 5 minuta i vrisak,ja stisnema ali ne ide nista.Ja se nadam da ce se povecati ,mozda!A za ovo da izmuzena kolicina mleka nije stvarni pokazatelj,se jako radujem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam i bez dohrane uvece,ali sisaju 5 minuta i vrisak,ja stisnema ali ne ide nista.Ja se nadam da ce se povecati ,mozda!A za ovo da izmuzena kolicina mleka nije stvarni pokazatelj,se jako radujem!!

A da li si pogledala posle 5 minuta da li imas mleka ponovo? Proveri i posle sat vremena, pa se izmuzaj po malo ili ih stavljaj cesce da sisaju. Sve ce to da prodje, samo strpljenja. Videces. ;)

Istina je da izmuzena kolicina mleka nema veze sa kolicinom koju bebe mogu da izvuku. Mozes i da se masiras pre izmuzavanja do besvesti i opet ti nece biti to nikakav pokazatelj. Izmuzavanje sluzi samo da povecevas kolicinu mleka u trenutku kad to treba ili da se oslobodis pritiska kad ti nadodje puno mleka a nema podoja...

Samo napred! Necemo te ispustati iz vida...imas svu podrsku ovde. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam i posle sat vremena ide.Znas kako ja radim,oni legnu u 21,a ja lepo oko 23 se ispumpam i tu navucem oko 280-300 ml i sa tim ih sutra dohranjujem,ako traze još posle podoja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam i posle sat vremena ide.Znas kako ja radim,oni legnu u 21,a ja lepo oko 23 se ispumpam i tu navucem oko 280-300 ml i sa tim ih sutra dohranjujem,ako traze još posle podoja!

Odlicno, to je dobra kolicina. Ako bi htela da povecas kolicinu jos, onda ne bi bilo lose da si izmuzas i tokom dana bar jos jednom. To je dokaz da imas mleka, samo se poremetila ponuda i potraznja. Sve ce se to brzo srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage majke blizanaca, zelim vam samo reci- SVAKA CAST!

Znam koliko je tesko uspostaviti dojenje i pratiti potrebe jedne bebe, a kamoli dvije.

Divne ste, i samo tako nastavite! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam i posle sat vremena ide.Znas kako ja radim,oni legnu u 21,a ja lepo oko 23 se ispumpam i tu navucem oko 280-300 ml i sa tim ih sutra dohranjujem,ako traze još posle podoja!

Boki Yeca je skroz upravu,ja sam se muzla i po 3 puta preko dana i jednom nocu,jedan dan sam uspela da izmuzem 400gr popodne i jos 350 uvece!!!probaj par dana da muzes 2-3 puta preko dana,nekih sat vremaena posle sisanja!!!!A to za uvece i ja imam isti problem kao sto sam ti pisala i ja nisam nicim uspela da dodjem do toga da za taj poslednji obrok obezbedim oboma dovoljno mleka :( !!!nemam pojma sto je to,a tokom dana ima i to bez problema za oboje!

ljubac za klince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage majke blizanaca, zelim vam samo reci- SVAKA CAST!

Znam koliko je tesko uspostaviti dojenje i pratiti potrebe jedne bebe, a kamoli dvije.

Divne ste, i samo tako nastavite! :wub:

Hvala i tebi Borjana na podrsci...mnogo znaci!!!! jako je lepo kad tako nesto procitas i znas da to ljudi iskreno misle i potpuno te razumeju!!!! :rolleyes:

hvala vam svima i na podrsci i na velikoj pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki Yeca je skroz upravu,ja sam se muzla i po 3 puta preko dana i jednom nocu,jedan dan sam uspela da izmuzem 400gr popodne i jos 350 uvece!!!probaj par dana da muzes 2-3 puta preko dana,nekih sat vremaena posle sisanja!!!!A to za uvece i ja imam isti problem kao sto sam ti pisala i ja nisam nicim uspela da dodjem do toga da za taj poslednji obrok obezbedim oboma dovoljno mleka :( !!!nemam pojma sto je to,a tokom dana ima i to bez problema za oboje!

ljubac za klince

To je, drage moje, jer ste uvece najumornije. Nemojte da tokom dana 'cuvate' mleko u dojkama za uvece. Nego se izmlazajte, pijte puno vode, ako niste uvedite magnezijum sumecu tabletu dnevno i pijte caj za dojilje. Sve ce to da vam se sredi za 5 dana. Ljubim ja vas obe...velike mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je, drage moje, jer ste uvece najumornije. Nemojte da tokom dana 'cuvate' mleko u dojkama za uvece. Nego se izmlazajte, pijte puno vode, ako niste uvedite magnezijum sumecu tabletu dnevno i pijte caj za dojilje. Sve ce to da vam se sredi za 5 dana. Ljubim ja vas obe...velike mame!

Yeco vode pijem inace kao nezrdava,a od jutros sam kupila sumeci magnezijum pa pocinjem odmah sad da pijem!!!hvala puno.kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco vode pijem inace kao nezrdava,a od jutros sam kupila sumeci magnezijum pa pocinjem odmah sad da pijem!!!hvala puno.kisss

Onda se javi za par dana da mi kazes da li Mg radi radnju bar malo. ;)

E, da! Da vas pitam: pijete li folnu kiselinu redovno? Ako pijete neki od onih multivitamina i minerala za dojilje, vidite koliko ima u njima folne kiseline. Folna kiselina utice na smanjenje stresa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki Yeca je skroz upravu,ja sam se muzla i po 3 puta preko dana i jednom nocu,jedan dan sam uspela da izmuzem 400gr popodne i jos 350 uvece!!!probaj par dana da muzes 2-3 puta preko dana,nekih sat vremaena posle sisanja!!!!A to za uvece i ja imam isti problem kao sto sam ti pisala i ja nisam nicim uspela da dodjem do toga da za taj poslednji obrok obezbedim oboma dovoljno mleka :( !!!nemam pojma sto je to,a tokom dana ima i to bez problema za oboje!

ljubac za klince

E pa probacu tako vec danas,sat vremena posle sisanja,i tako cu po dva puta .Javljam rezultate!Poljubac

Tek sada sam videla za mg,i to sada uvodim,hvala na savetima.Divne ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 noci za redom moji klinci nisu pili ad mleko :rolleyes: pijem sumeci magnezijum,tablete folne kiseline.4-5L vode dnevno,muzem se redovno i eto isplatilo se! Yelena hvala ti do neba!Bokice samo napred,cekam da cujem i od tebe srecne vesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 noci za redom moji klinci nisu pili ad mleko :rolleyes: pijem sumeci magnezijum,tablete folne kiseline.4-5L vode dnevno,muzem se redovno i eto isplatilo se! Yelena hvala ti do neba!Bokice samo napred,cekam da cujem i od tebe srecne vesti

Bravo!!! Da li planiras da im uvedes nemlecnu ishranu ili ces da cekas do 6 meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo!!! Da li planiras da im uvedes nemlecnu ishranu ili ces da cekas do 6 meseci?

poceli smo sa pirincanom kasicom.....za sada ide super :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poceli smo sa pirincanom kasicom.....za sada ide super :-)

Odlicno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicens, kako si? Sta ima novo kod vas? Kako ide dojenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje devojcice ce uskoro imati cetiri meseca i ja ih jos uvek samo dojim. Srecom imam dovoljno mleka za obe i nema potrebe za dohranom. Neki me zezaju da sam kao krava muzara, ali sto cu.. :lol: Dobro je dok ima~! Jos nekih mesec dana ovako pa planiram polako da uvodim i kasice, no polako.

Joj, kako sam srecna da ovo citam! Bravo za vas! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Millar!!!!!!!!!svaka cast!!!! znam kako je to dojiti dve bebe,koliko to zna da iscrpi coveka jer kad obracunas vreme sisanja po nekada vidis da pola dana samo dojis :lol:

bravo za tebe i tvoje devojcice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Anchy, ipak ima sest varijanti a ne tri. :)Ja zaboravila :)

breastfeeding-twins-drawings.jpg

Prepela slikica... Vidi koliko položaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Anchy, ipak ima sest varijanti a ne tri. :)Ja zaboravila :)

breastfeeding-twins-drawings.jpg

jel ovo stvarno uspeva, ja zelim dojiti moje bebice, oboje odjednom bi bilo super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Bravo Millar za ove slikice ....Prava stavr...Evo ja sam jako dugo koristiva ovaj drugi polozaj i on mi je bio extra....nisu se dodirivali skoro uopste sem rukicama,a ja sam mogla udobno da se smestim da ih dojim!!!!jedini problem kod ovih polozaje jeste sto ako nemate jastuk za dojenje morate imati nekoga pored sebe da vam pomogne da namestite bebe!!!!

kasnije sam ih travljala u jastuk tako da im se glavice dodiruju,a kad su bas porasli onda sam im izmedju glavica stavljala swetsku pelenu da se ne bi udarali!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jednu sliku kako ih dojim i sto se mene tice mogu da je postavim samo ako vi i admini mislite da je ok jer je onako malo....mislim sve se vidi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema to veze sa uredjivanjem. Mi smo fotografije sklonili iz privatnih razloga clanova. Ako si raspolozena da nam postavis sliku, svi cemo se radovati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.