odgovora

Objavljeno

Prebaceno sa teme Pitajte psihologa

....

SANILUKA, pored tvojih podivljalih hormona, pretpostavljam da je i tvoje "drzanje dijete" u pitanju. Sto vise razmisljas o tome kako moras smrsati i ne jesti odredjene namirnice, to ce ti se one vise jesti, neces im moci odoliti i ti ces se naci u zacaranom krugu.

Pokusaj da nadjes odgovarajucu dijetu. Jedi vise puta dnevno, ali manje i zdrave obroke. Fora je da ne budes gladna ali i da se hranis zdravo. Unosi puno proteina.

Pretpostavljam da su problem slatkisi, testo itd. Nemoj sebe da uskracujes u tome, samo pokusaj da ne preterujes i ako vec moras jedes ih u prepodnevnim casovima.

Ja sam se pobedila taj osecaj tako sto sebi nisam zabranila unos kriticnih namirnica, samo sam ih odlagala. Pokusaj :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanluka ne znam da li koristis kontracepciju,ja npr od kako sam pocela da pijem ove tablete imam tu zelju za hranom hehe,mozda se ja to tjesim da je do toga,mozda je zelja uvijek postojala,ne bi ja bila ovolika kolika jesam ali hajd..Sve je to normalno poslije poroda,mozda nam se i tijelo iscrpilo ;) ,bitno je da smo zdrave i da imamo neke granice,pa valjda nas i ta zelja nekad popusti :) ..

Joj ne koristim te tablete.Pre jesam i cim sam dobila 2 kg odmah sam prestala da pijem,dr kaze probaj druge.Ja reko ne hvala probaj ti.Sve je to hemija.A ta zelja ce da nas popusti nekad valjda :lol: Ne drzim djetu ali eto vec dva dana pokusavam da se kontrolisem i polako pokusavam da izbacim slatkisa,polako.Citala sam postove i bas su mi dali motivaciju.Valjda ce tako da ostane.P.S. pu pu da se ne ureknem odmah 1 kg manje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ne koristim te tablete.Pre jesam i cim sam dobila 2 kg odmah sam prestala da pijem,dr kaze probaj druge.Ja reko ne hvala probaj ti.Sve je to hemija.A ta zelja ce da nas popusti nekad valjda :lol: Ne drzim djetu ali eto vec dva dana pokusavam da se kontrolisem i polako pokusavam da izbacim slatkisa,polako.Citala sam postove i bas su mi dali motivaciju.Valjda ce tako da ostane.P.S. pu pu da se ne ureknem odmah 1 kg manje :rolleyes:

Ženskava, samo napred... :rolleyes: I ja sam tako počela jedno po jedno da izbacujem... Nije bilo šanse da se držim nekog programa - pošto sam u od porođaja krkala baš dobro, ali sam mnogo postigla par meseci nakon što sam se vratila na posao. Više nisam imala slatke užine, a i doručak sam delila na dva obroka... Ni sad nisam prezadovoljna, pupe mi i dalje ispada, ostalo je ok, ali bože moj - kakva sam bila, sad sam ok. I važno je da se ne cimaš koliko ćeš da izgubiš, i da se ne meriš svaki čads :) Polako ali sigurno - skidanje kilica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ne koristim te tablete.Pre jesam i cim sam dobila 2 kg odmah sam prestala da pijem,dr kaze probaj druge.Ja reko ne hvala probaj ti.Sve je to hemija.A ta zelja ce da nas popusti nekad valjda :lol: Ne drzim djetu ali eto vec dva dana pokusavam da se kontrolisem i polako pokusavam da izbacim slatkisa,polako.Citala sam postove i bas su mi dali motivaciju.Valjda ce tako da ostane.P.S. pu pu da se ne ureknem odmah 1 kg manje :rolleyes:

SANLUKA, superiška! Samo napred! I bez opterećenja! Misli na bebca, pa nećeš stići da misliš na klopu! ;) Nisam znala da si se skoro porodila, onda tek nemaš razloga za brigu! Ako dojiš bebu, to će "sve samo otići od sebe". Samo hrabro!

P.S. MAda mislim da ima mnogo istine i u ovome ;)

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...danje+kilograma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam drzala dijetu, sa 18 sam bila mrsavica, posle normalno na mojih 168 uvek 55-58 kg, ali od prosle godine pocela se postepeno povecavati kilaza, sad imam pa nekad i 65, a izbegavam i slatkise,masno,przeno..uglavnom hranim se dosta zdravo.. te kile se ne primete toliko, jer se to nekako fino raspodelilo a i fizicki sam aktivna..da li to stvarno ima veze sa godinama i da se kile lakse lepe, a teze skidaju, meni je 30 sad.. Zanima me kako neke zene godinama ostanu na istoj kilazi, mislim do 50g?

Moja mama ima 41 god i sad ima 62-63 kg nikad mrsavija nije bila ni bolje izgledala,a imala je tri porodjaja i posle svakog imala je dosta viska.Ja sam mislila da nikad nece da smrsa i da ce biti deblja.Medjutim ona posti,redovno.Svaki post.A kad ne posti jede sve i svasta.Vec nekoliko godina drzi te kile.Tako da mislim da je sve hrana u pitanju i aktivnost.Imam i ja sad 65 kg a moja idealna je 52 max 55kg visoka sam 165cm.I mnogo mi smeta taj visak,i meni je svuda rasporedjen,Ali se osecam tromom ovako i smotanom.Brze se umaram.I trebala bi da dovedem neki red u ishranu ali nikako da se odlucim.Mislim da se treba nauciti pravilno hraniti i u malim kolicinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://zdravlje.krstarica.com/l/dijete/pet...-petnaest-dana/

Sad sam na ovoj dijeti drugi put u živitu.Danas mi je 5.dan,smršala do danas 3kg.Pre 3 godine sam ja držala 5 dana posle spontanog i nema jo-jo efekta.Ovaj put ću 2x po 5 dana

Mašo...ima li efekta? Definitivno moram na dijetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko redovno drzao dijetu po mesecevim menama?

Da li je neko drzao bilo kakvu dijetu za vreme dojenja?(znam da niko nije toliko lud,al ipak da pitam) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne verujem da je iko,ko je hteo da doji,bio na nekoj striktnoj dijeti,ali regulisanje ishrane što da ne...ma ono osnovno,ne jesti slatkiše i hleb,piti doooooooooooooooooooosta vode i eto ti uspešnog dojenja a i laganog mršavljenja...mada sonoma dijeta je i za dojilje,samo što bi ja rekla da to nije dijeta već dobar način ishrane

http://www.mojabeba.rs/trudnoca-porodjaj/s...ovopecene-mame/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne verujem da je iko,ko je hteo da doji,bio na nekoj striktnoj dijeti,ali regulisanje ishrane što da ne...ma ono osnovno,ne jesti slatkiše i hleb,piti doooooooooooooooooooosta vode i eto ti uspešnog dojenja a i laganog mršavljenja...mada sonoma dijeta je i za dojilje,samo što bi ja rekla da to nije dijeta već dobar način ishrane

http://www.mojabeba.rs/trudnoca-porodjaj/s...ovopecene-mame/

I ja sam ovu jednom prostudirala a nikad krenula s njom <_<

I slazem se da nije u sustini dijeta vec dobar nacin ishrane ;)

Al moram nesto da preduzmem povodom kilaze jer mi vec krece na zivce i to ozbiljno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam neko koga nikada nije bilo briga za kilazu,uvek sam se osecala dobro u svojoj kozi.

Medjutim posle porodjaja sam mogla da obucem jednu suknju,ali nisam mogla da je zakopcam.Medjutim veceras je proba ne mogu ni da obucem,stomak mi je veci sad neko posle porodjaja.

Najgore od svega je sto jedem bespotrebne gluposti koje uopste ne uticu na kolicinu i kvalitet mleka,osim sto se gok=jim.

Npr pojedem 5 przenica ili dve debele palacinke sa kajmakom ili pola tepsije makarona sa sirom,znaci sve to bolje da nisam pojela.Npr Jani za dorucak dam ciniju muslija sa sakicom brusnica i suvog grozdja sa jogurtom,a ja umesto da jedem isto pojedem 3 kriske hleba sa kremom. <_<

Definitivno moram ovo da prostudiram i pocnem,samo dok ja cvrsto resim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaa Cicana preseci to odmah da nebi došla u moju situaciju. Evo ja i dan danas mučim sa tim kg :(

Elem, nebih ti preporučila klasičnu dijetu nego samo da koriguješ ishranu tj. da jedeš na vreme i u 5 obroka (3 glavna i 2 užine). I ono što daješ Jani da i ti jedeš.

Verovatno kriziraš za šečerom (to je i dan danas moja noćna mora) ali npr pojedeš za popodnevnu ušinu neki slatkiš ali npr samo jedno parče torte. Dakle postepeno smanjuj unos slatkiša. Da bi na kraju svela da u dva tri dana pojedeš jedno parče torte ili sladoled i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko redovno drzao dijetu po mesecevim menama?

Da li je neko drzao bilo kakvu dijetu za vreme dojenja?(znam da niko nije toliko lud,al ipak da pitam) :rolleyes:

drzim ja dijetu koju mi je prepisala dr endokrinolog i jos dojim.

striktna je ali opet ima dosta obroka (zajedno sa uzinama 6) i skinula sam 11kg tako da ja sam za jedino ako se posavetujes sa nekim dr ko ce vec za tebe da osmisli sta bi ti odgovaralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba podrska.

Mm govori kako sam mu ovako mnogo lepsa,ali on ne shvata da se ja lose osecam.

Meni se par puta desavalo da pocnem sa zdravom ishranom i onda jednostavno zaboravim i pojedem nesto sto ne bi trebalo.To je samo sto nikada nisam vodila racuna o ishrani.

Mislila sam da od sutra pocnem sa mesecevom dijetom cisto malo da se procisti organizam i onda da nastavim sa zdravijim rezimom ishrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba podrska.

Mm govori kako sam mu ovako mnogo lepsa,ali on ne shvata da se ja lose osecam.

Meni se par puta desavalo da pocnem sa zdravom ishranom i onda jednostavno zaboravim i pojedem nesto sto ne bi trebalo.To je samo sto nikada nisam vodila racuna o ishrani.

Mislila sam da od sutra pocnem sa mesecevom dijetom cisto malo da se procisti organizam i onda da nastavim sa zdravijim rezimom ishrane.

Evo podrške.

Vrati se na prethodnu stranu i pročitaj moju poruku. Ne izmišljam ja sad toplu vodu i to su poznate stvari, ali prosto zbog podrške! :)

Drugo, pre nego što uopšte započneš neku dijetu, ne ti samo nego bilo ko, treba da se zapita:

A šta posle dijete? Kako ćeš tada jesti, kad dostigneš željenu težinu ili obim?

Razmisli da trajno izbaciš sve ono što goji i što ti ruku na srce i ne treba!

Navijam za tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ono sto je meni dr rekla da je bitno- u mom slucaju, je da nema hleba, testenina, slatkisa, nikakvih secera, i da i ako nisam uvek u mogucnosti da u potpunosti ispratim bitno je da ne krsim te osnove. komsinica je smrsala 10 kg bez neke odredjene dijete, samo je isto to izbacila- hleb, slatkisi..

probaj tako pa ces videti. sokove isto izbegavaj, sem ako nisu domaci pa da znas da su bez secera a ovi kupovni.. pih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene.

Secerlema inace nisam gojazna,samo sam krupnija.Koliko jedem super kilazu imam,ali mi jako smeta ovo sad.

Danas idem po gradu u kratkoj haljinici i osecam kako mi unutrasnje strane butina cesu jedna o drugu i ne mogu normalno da hodam :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo podrške.

Vrati se naprethodni stranu i pročitaj moju poruku. Ne izmišljam ja sad toplu vodu i to su poznate stvari, ali prosto zbog podrške! :)

Drugo, pre nego što uopšte započneš neku dijetu, ne ti samo nego bilo ko, treba da se zapita:

A šta posle dijete? Kako ćeš tada jesti, kad dostigneš željenu težinu ili obim?

Razmisli da trajno izbaciš sve ono što goji i što ti ruku na srce i ne treba!

Navijam za tebe!

sta posle dijete?

meni iz zdravstvenih razloga ce ovaj rezim ishrane biti trajan, da ne kazem vecan ukoliko zelim da budem koliko toliko zdrava. tako da..

u vecini slucajeva sa prethodne strane sto si pisala se slazem sa tobom sem za dojenje i spadanje kg- ziv sam primer.

ali opet mislim da su najgore dijete koje su jako rigorozne, tipa ne jedes skoro nista i brzo mrsavis- e posle takvih dijeta je pitanje "sta posle dijete"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene.

Secerlema inace nisam gojazna,samo sam krupnija.Koliko jedem super kilazu imam,ali mi jako smeta ovo sad.

Danas idem po gradu u kratkoj haljinici i osecam kako mi unutrasnje strane butina cesu jedna o drugu i ne mogu normalno da hodam :lol: .

a ja posle dugo vremena to ne osecam :P

potrudi se bolje sad sto kaze Ana, posle je dosta teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene.

Secerlema inace nisam gojazna,samo sam krupnija. Koliko jedem super kilazu imam, ali mi jako smeta ovo sad.

Danas idem po gradu u kratkoj haljinici i osecam kako mi unutrasnje strane butina cesu jedna o drugu i ne mogu normalno da hodam :lol: .

Nisam ni mislila. :) U stvari ja mislim da većina žena malo preteruje oko tih dijeta, u stvari oko zahteva za svoj izgled. Sve imamo taj par kilca viška koje treba smaknuti. No Bože moj!:)

Znam i ja sam isto krupna, i ja imam isti problem....:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta posle dijete?

meni iz zdravstvenih razloga ce ovaj rezim ishrane biti trajan, da ne kazem vecan ukoliko zelim da budem koliko toliko zdrava. tako da..

u vecini slucajeva sa prethodne strane sto si pisala se slazem sa tobom sem za dojenje i spadanje kg- ziv sam primer.

ali opet mislim da su najgore dijete koje su jako rigorozne, tipa ne jedes skoro nista i brzo mrsavis- e posle takvih dijeta je pitanje "sta posle dijete"..

Da, ja sam bila IDIOT, ...u vreme kad hormoni luduju i kad se sve formira, ja sam u pubertetu držala tako rigoroznu dijetu, da sam poremetila ciklus. I godinama mi je bio poremećen. Tipa, tad sam smršala oko 15 kg, za čim uopšte nije bilo potrebe! (Možda sam mogla da smršam jedno 5 kg i bilo bi ok.) A onda se ugojila 30! U roku od mesec i po! Budala.

Onda, znate koliko mi je bilo teško da održavam težinu, za vreme hormonalne terapije koju sam uzimala tokom tih godina, u kontinuitetu ili sa prekidima. Zapravo to su bile kontracept.pilule, ali na mene su delovale tako da se gojim. A kad jednom krene to gojenje, onda ti se usladi i teško da možeš stati. Onda staneš, pa se zapitaš, o Bože, šta učinih od sebe, pa tako gore dole, godinama... tako da, molim vas, nemojte držati dijete, promenite način razmišljanja što se onih uobičajenih stvarčica koje goje tiče. Dobro, ne kažem ja da se sad treba potpuno odreći svega, ali dozirano i s vremena na vreme se može "zgrešiti".

Tek sad posle porođaja se sve nekako izbalansiralo, i molim Boga da se nikad više to ne povrati. Jer, možemo se lagati, ali takva situacija, stvarno utiče na samopouzdanje! U stvari meni stres utiče direktno na ciklus! To sam kasnije uvidela. Prosto, ljudi različito reaguju! Tako je i sa dojenjem, i gubitkom kg, svako ima različit metabolizam.

Tako da može se reći da imam iskustva što se dijeta tiče:D!

O Bože, ubih vas! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E upravo je to razlog zašto je bolje otići kod specijaliste da se prepiše korigovani način ishrane koji odgovara osobi i njenom zdravstvenom stanju nego čačkati preko neta.

Ali pouzdano znam da adekvatna ishrana na period od 12 meseci (redovni obroci, unos šećera nikako ili bar na minimum minimuma, ne izbacivanje namernica kao što su žitarice već ih samo unositi u adekvatnom obliku - npr- hleb od celih zrna i sl.) može da dovede do darastičnog gubitka kg i bez povratka jer je to nije dijeta već zdrav način ishrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sutra pocinjem.

Danas je vec kasno,pojela sam burek,kesu krosanica,grozni sok itd.

Napravila sam spisak namirnica koje smem da jedem i zalepila u kuhinju ispred nosa,da mi bode oci.

Mislim da ce mi ovaj nacin samo poboljsati kvalitet mleka.

Samo ako izdrzim,tj ako ne zaboravim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sutra pocinjem.

Danas je vec kasno,pojela sam burek,kesu krosanica,grozni sok itd.

Napravila sam spisak namirnica koje smem da jedem i zalepila u kuhinju ispred nosa,da mi bode oci.

Mislim da ce mi ovaj nacin samo poboljsati kvalitet mleka.

Samo ako izdrzim,tj ako ne zaboravim :D

Meni spisak ne pomaže već samo da te namernice jednostavno nemam u kući :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.