odgovora

Objavljeno

karolinski caj pije moja mama vidim da deluje..pitacu za cenu i za ostalo sto te zanima..

ni meni se ne dopada ukus cimeta i meda ali...sklizne :D

HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja sam resila da smrsam!Kupila sam antikilogram i zakazala tretman ultazvucne kavitacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nedavno pronasla ovo,na drugom sajtu za mamice ,,moja beba``

http://www.mojabeba.rs/razvoj-i-nega/sonom...ovopecene-mame/

molim da procitate(pogotovo clanice koje imaju iskustva vec sa dojenjem) pa mi recite sta o tome mislite...hvala :)

Jel neko poceo da primenjuje ovu dijetu? Ne sumnjam ja u ispravnost, daleko od toga, nego da li je moguce izdrzati bez i jadne trunke slatkisa?!! E to mi je ogroman problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijeta, koju trenutno koristim je ne jedenje. Dakle, malo voća, puno vode i žvake, kad me uhvati kriza.... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijeta, koju trenutno koristim je ne jedenje. Dakle, malo voća, puno vode i žvake, kad me uhvati kriza.... :lol::lol::lol:

Ruskinja, jel ti to mene zezas? Pa kako zenska samo malo voca i vode i to je to? Pa ja bi crkla jos posle prvog dana... E, vec sam sad gladna od te dijete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja sam resila da smrsam!Kupila sam antikilogram i zakazala tretman ultazvucne kavitacije.

Ej Sanja nebacaj pare i nešteti svom zdravlju,nego reguliši ishranu...počni tako što ćeš izbaciti SVE grickalice i slane i slatke,lagano smanjuj količinu slatkiša koju uneseš(ako ih jedeš),dalje,hodaj,hodaj,hodaj,ujutru na prazan stomak,popi čašu tople vode sa kašikom meda,izbaci beli hleb (bavezno),pij 1,5 vode dnevno,sokovi nedolaze u obzir(nikakvi) ja ih nepijem već 7-8 godina,osim limunade.....spremaj sve sa MALOOOOOOOOO ulja,(ja koristim za kuvanje hrane ulje od koštica grožđa,a za salate i ostalo, maslinovo)jedemo ribu,teletinu,junetinu,piletinu,svinjetinu samo za Božić....prženje,pohovanje,retko,jednom u 10-15 dana...slatkiše obožavam,čokolade mmmm,jedem ih, ali zato je generalno druga hrana zdrava,e da suhomesnato NEEEEEE

Eto ja ti Sanja udelih savet a nisi ga ni tražila :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MNA MAMA ZATO TI TAKO DOBRO IZGLEDAS !!!!! Svaka cast...Trebala bi i ja da poslusam ove tvoje savete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej Sanja nebacaj pare i nešteti svom zdravlju,nego reguliši ishranu...počni tako što ćeš izbaciti SVE grickalice i slane i slatke,lagano smanjuj količinu slatkiša koju uneseš(ako ih jedeš),dalje,hodaj,hodaj,hodaj,ujutru na prazan stomak,popi čašu tople vode sa kašikom meda,izbaci beli hleb (bavezno),pij 1,5 vode dnevno,sokovi nedolaze u obzir(nikakvi) ja ih nepijem već 7-8 godina,osim limunade.....spremaj sve sa MALOOOOOOOOO ulja,(ja koristim za kuvanje hrane ulje od koštica grožđa,a za salate i ostalo, maslinovo)jedemo ribu,teletinu,junetinu,piletinu,svinjetinu samo za Božić....prženje,pohovanje,retko,jednom u 10-15 dana...slatkiše obožavam,čokolade mmmm,jedem ih, ali zato je generalno druga hrana zdrava,e da suhomesnato NEEEEEE

Eto ja ti Sanja udelih savet a nisi ga ni tražila :huh:

Drage moje vidim koliko se mucite,postavljate svakakve dijete,a ne daju vam neke puno efekta.Reci cu vam da sam zaista med.sestra i da ne znam da li imam pravo da budem na ovakvom forumu posto jos nisam trudna :P ali eto mozda vam budem od pomoci.Najbolje bi bilo da pripazite sta jedete dok cekate bebu.Tada vam ni kilaza nece posle biti veliki problem.Vecina zena navali na brzu hranu,grickalice,slatkise...sve sto vam je predstavljalo neku vrstu zabranjenog.Tu nastaje prva greska.Bas u trudnoci treba da se hranite pravilno,znaci sto vise voca i povrca,kuvanog mesa,ribe,mlecnih proizvoda,Ne kazem da treba da uskratite sebi koji slatkis niti bilo sta,ali da postavite granicu i nadjete sredinu.Jos bolje ako mozete da nadjete zdraviju alternativu tipa da pojedete razeni hleb ili zitarice povremeno (naravno da pritom ne narusite bebino zdravlje)i umesto cokolade i ostalih kalorijskih bombi pojedete neko voce-korisnije je i za vas i za dete.I trudite se da se bar malo prosetate dok god mozete to.A sto se tice kilograma posle...za to moze biti kriv hormon koji izaziva blago depresivno stanje u jednom momentu kod svake od nas.Pa se desi da jedemo mehanicki i kad nismo gladne(Kod nekih je tzv emocionalana glad prisutna i van trudnoce)pa onda dobro razmislite da li ste pojele kocku cokolade vise ili obrok vise jer ste zaista bile gladne ili sto ste same kuci sa bebom i dosadno vam je,ili vam smeta sto vas suprug ide da se nadje malo sa ekipom dok vi ostajete uz bebu?????Reci cu vam da se ja panicno plasim sta ce se dogoditi sa mojim telom kad dodjem u vase pozicije,jer sam imala ozbiljan problem sa kilazom u pubertetu cak 70kg a visoka samo 165cm.Pocela sam da se izgladnjujem,narusila sam zdravlje iz neznanja misleci da radim pravu stvar.Medjutim onda sam lepo promenila zivotne navike izbacila iz upotrebe beli hleb presla na musli i zitarice,umesto slatkisa pocela sam da jedem voce(i dan danas jedem voce,a ne slatkise-ama bas nikako),otarasila se snagom volje svih fast food specijaliteta,peciva i przene hrane,suhomesnatih proizvoda koji su drage moje verovale ili ne puni secera!!!!!!!!!.Mogu reci presla na makrobiotiku,nepreradjene namirnice.Jedino sto nije dobro postala sam ribovegeterijanac(ali meso ne jedem iz straha jer sam se otrovala u vise navrata).Mislite da nemam omiljenu klopu?Varate se ;) Jedino cega nisam mogla da se odreknem jesu mlecni proizvodi-sirevi(sve vrste),pavlaka,jogurt,mleko(ali najmanje ga unosim od svega navedenog).E,da ne zaboravim:FIZICKA AKTIVNOST!Nisam nesto previse orna za vezbe,ali nateram sebe na bar nekoliko prostih tipa trbusnjaka i cucnjeva,a kad nemam vremena za to 10min brzog hoda dnevno ili setnja od pola sata pa izaberite :rolleyes: U fizickoj aktivnosti bitan je kontinuitet,a ne prisiljavanje i mucenje tela da vezba jos kad ne moze,pa zar ne?A ako hocete da malo udjete u kondiciju dve nedelje trcanja su vam dovoljne po 5min. povecavate svaki dan i to mozete lagani dzoging.Sto se tice sokova izbegavajte gazirane napitke tipa kole,fante,sprajta...Casa negaziranog soka dve do tri dnevno ne moze naskoditi,a i odlicna je alternativa kad vam se bas bas jede coklada,palacinke i sl.Alkohol vam ne savetujem mislim na obojeni tipa konjaka,viskija jer sadrze dosta secera.Ali Boze moj pa zivi smo ljudi umerenost u svemu-casa vina ili nekog dobrog likera sa prijateljicom nece vas napiti ,a ni ugojiti.Sto se tice sada popularnih suplemenata u vidu zelenih kafa,fitija,antikilograma,kirkoline...istina je da na svakog deluje individualno.Neko smrsa,neko se ne pomeri sa stare kilaze.Neko regulise metabolizam,krvni pritisak,secer...zavisi od osobe do osobe jer je svaki organizam prica za sebe.iako zelite ili vec koristite neki od preparata u vidu suplemenata savetujem da se predhodno konsultujete sa vasim lekarom-obavezno.Vodite racuna da suplement ne sadrzi senu-sena je kancerogena;uzrokuje rak debelog creva ako se ne primenjuje po uputstvu lekara.Nije preporucljiva na duzi vremenski period.Valjda sam vam bila bar od neke koristi s obzirom da sam jako mlada.Ali nikad se ne zna kad cu se naci na vasem mestu bilo da planirate trunocu ili nestrprljivo ocekujete prinovu.VELIKI POZDRAV ZA SVE VAS DRAGE MOJE :wub: P.s.Za vracanje na normalnu kilazu trebalo mi je godinu dana,dovela sam sebe na 53kg i visoka sam 167cm.Sa promenama navedenim u mojoj ishrani nije mi se nalepio nijedan kg viska.Cak sam sad malo ispod standardne kilaze na nekih 51-50kg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuu sestroooo....

Svaka cast.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuu sestroooo....

Svaka cast.. :D

Hvala lepa vidim ti bas extra izgledasnadam se da cu i ja izgledati kao ti kad budem rodila bebe.Ljubac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oo hvala hvala .. ali i dalje imam problem sa salcem na stomaku i sa strane .. pa kad obucem tesno sve visi :D koliko imas god ??? idi bre u NOVE CLANICE PREdstavi se lepo i sutra te cekamo u ZENSKE PRICE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast za meidcinsku sestru! za to je potrebna jaka volja i cvrst karakter!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje ja strašno mršavim...ljudi koji me sreću nakon sedam dana kažu da sam sve mršavija..zabrinula sam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa verovatno ti je "dobra" dijeta. Ona na nervnoj bazi... a kao posledica jedes dva puta dnevno i to u prolazu? Mozda i gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunom si pravu...Kako poboljšati situacija, kako da nađem pola sata za sebe i normalan objed?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje ja strašno mršavim...ljudi koji me sreću nakon sedam dana kažu da sam sve mršavija..zabrinula sam se...

kako se osecas?da li si nesto promenila u ishrani ili si imala tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa posebno...osim što mi je uredan doručak...ostalo mi je sve na "frku"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa posebno...osim što mi je uredan doručak...ostalo mi je sve na "frku"...

pane znam sta da ti kazem,ne znam koliko si inace sklona debljanju/mrsavljenju,pa mozda i ta frka doprinosi.sta ste pripremili za krstenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellenna, odlicno je sto imas dorucak kako treba (to ti je pola problema manje) a na drugom mestu stres (sto je i najgori problem). Ti i sama znas kako se pravilno hrani nego treba da "uganjas" sebe da to uradis.

Predlog, drzi jednu bonzitu (ili slican proizvod) za uzinu na radnom stolu, ako ne volis Bonzitu, onda dve jabuke ili banane (sta god ti je lakse, i manje ti oduzima vremena)

Za rucak (e to treba da vidis, kad dolazis kuci i kad si u mogucnosti zbog Filipa da se organizujes) ali mozda nije lose da uvece spremis ruckic a ne kad dodjes s posla, jer si tada uveliko gladna i pregladnis dok ga i spremis.

Druga varijanta za rucak je (mada ovako spremljen rucak nikako davati Filipu) jeste da npr subotu pre podne provedes u krckanju dva obroka za sledecu nedelju (npr buranija ili grasak ili pasulj i sl. sto bi mogla u manjim obrocima da zamrznes) pa kad ne stignes da skuvas svez rucak izvadis to i samo podgrejes.

Druga uzina nesto zajedno sa Filipom na grickas a vecera, sta stignes.

I naravno, ako si puno smrsala, a tebi to ne prija, onda jedi sto kaloricnije i 5 obroka dnevno obavezno. I za mesec dana eto tebi kilaze nazad

Ili mozda jos bolje, ponovo ostani u drugom stanju :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim sam pročitala zadnju rečenicu skinula sam 200 grama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naručila sam pizzu... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehehe... Dobro, do daljenjeg ti trudnocu ne spominjem ;)

A sto se tice pizze samo napred, i za meni pojedi parce kad se vec meni ne preporucuje.

Prijatno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oo hvala hvala .. ali i dalje imam problem sa salcem na stomaku i sa strane .. pa kad obucem tesno sve visi :D koliko imas god ??? idi bre u NOVE CLANICE PREdstavi se lepo i sutra te cekamo u ZENSKE PRICE

Sve ce to spadne,a i rodila si prelepog decaka.Moramo se pomiriti sa cinjenicom da ne mozemo vratiti struk na predjasnji ali opet mozemo nesto pokusati da ga dovedemo u neku normalu kako bi bile zadovoljneImam 20god :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast za meidcinsku sestru! za to je potrebna jaka volja i cvrst karakter!

:wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ce to spadne,a i rodila si prelepog decaka.Moramo se pomiriti sa cinjenicom da ne mozemo vratiti struk na predjasnji ali opet mozemo nesto pokusati da ga dovedemo u neku normalu kako bi bile zadovoljneImam 20god :rolleyes:

rodila 2decaka ... a mozda uskoro i jos jedno... :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.