odgovora

Objavljeno

Nasla sam resenje,ne znam kako se toga ranije nisam setila kad kukuruznog brasna imam na pretek domaceg.

Napravila sam male pogacice kukuruzno brasno sa vodenice,malo heljdinog brasna i malo razanog,kvasac,dva jaja,i zamesim sa kiselom vodom.Odlicno je ispalo mekano,ukusno.

Tako da pojedem po jednu pogacicu uz corbu i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grickaj i neke zdrave grickalice, mozes i kokice. Navici ces se za par dana garant!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grickaj i neke zdrave grickalice, mozes i kokice. Navici ces se za par dana garant!

Kokice grickam ;)

Zene necete verovati tek tri dana,a osecam se mnogo lakse kao da sam pocela da mrsavim,nekako sam se sva izduvala,splasnula :lol: Jutros stomak mnogo manji nego inace,nije uopste naduven i tvrd.

Mislim da je ovo veliki korak za mene.Nisam mogla bez slatkisa da zivim.Sada sam se vec navikla.Prvi dan je bilo najteze,sada mi uopste ruka ne polazi za secerom.

Sada imam 76kg.Javljam rezultate za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Cicana svaka čast :D ja pre neki dan čitala ovu temu i rešila i ja kao da izbacim hleb i slatkiše....

ma jedan dan sam izdržala :(

a užasno se debelo osećam :( a pojela bih vola :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najjednostavnije izbaciti ili smanjiti na minimum hleb,slatkise, grickalice i sokove. Meni je redukovanje navedenog pomoglo,posto sam se u trudnoci ugojila vise od 20kg. I dan -danas ne jedem uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Cicana svaka čast :D ja pre neki dan čitala ovu temu i rešila i ja kao da izbacim hleb i slatkiše....

ma jedan dan sam izdržala :(

a užasno se debelo osećam :( a pojela bih vola :(

Ja sam juce sedela u kuhinji i zmureci zamisljala da lizem kremic :lol: i bilo mi je mnogo lakse.

Pijem samo vodu,kafu i po jednu casu kisele vode.

Zatrudnela sam sa 70 i odlicno sam izgledala.To mi je cilj,da mogu da obucem svu garderobu.Mislim da ne trazim mnogo. :lol:

A pre prve trudnoce imala sam 59 i izgledala sam kao kostur.Ipak sam ja kad me ima sta.

Sve one slike su sa 70kg,a delujem mrsavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kokice grickam ;)

Zene necete verovati tek tri dana,a osecam se mnogo lakse kao da sam pocela da mrsavim,nekako sam se sva izduvala,splasnula :lol: Jutros stomak mnogo manji nego inace,nije uopste naduven i tvrd.

Mislim da je ovo veliki korak za mene.Nisam mogla bez slatkisa da zivim.Sada sam se vec navikla.Prvi dan je bilo najteze,sada mi uopste ruka ne polazi za secerom.

Sada imam 76kg.Javljam rezultate za mesec dana.

Superiska! Ja sam luda za secerom. Da ne kazem cokoladom. <_<

A i tih par ces skinuti caskom! Koliko si visoka?

Sto se kokica tice, njih makrobiotika upravo svesrdno preporucuje, zdrave i "trosljive" kalorije su u pitanju. I kad ih jedes ne osecas posle onu tezinu, kao posle jake hrane, zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska! Ja sam luda za secerom. Da ne kazem cokoladom. <_<

A i tih par ces skinuti caskom! Koliko si visoka?

Sto se kokica tice, njih makrobiotika upravo svesrdno preporucuje, zdrave i "trosljive" kalorije su u pitanju. I kad ih jedes ne osecas posle onu tezinu, kao posle jake hrane, zar ne? ;)

meni dr upravo savetovala NE KOKICE..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu sam protivnik bilo kakvih dijeta, tj. primene istih na svoju ruku, bez konsultovanja sa stručnim licem. Nije svačiji metabolizam isti, poznajem ljude koji stalno jedu neke sendviče i testenine jer ih jednostavno vole, ne bave se nikakvom posebnom fizičkom aktivnošću, a mršavi su. Recimo, kod mene je skroz suprotno, čim malo povećam unos testenine primetim to na kilaži. Nikad u životu nisam sa kilogramima imala problema, najviše što sam imala bilo je 56 kg (trudnoću ne računam), i tad sam izgledala najbolje po mišljenju muškaraca koje poznajem :lol: Uglavnom imam oko 49-51 kg, najbolje se osećam tako. No to ne mogu zahvaliti povoljnoj genetici već isključivo kontrolisanju količine hrane koju jedem.

Idealan bi bio umeren unos svih namirnica, pa tako i testenina i slatkiša, ali kako postići tu umerenost, pitanje je sad. Svi kažu ma lako je to, samo izbaciš hleb i slatkiše. Izgleda lako, ali nijedna žena koja je uspela u tome ne priča koliko tu treba samokontrole, odricanja, borbe protiv sebe i što je najvažnije vremena. Nije to jednostavno koliko zvuči, pogotovo za nekog ko je navikao da pomenute namirnice jede u velikim količinama.

Moja prijateljica koja je od idealno zgodne devojke došla do skoro 30 kg viška spremajući ispite i zatrpavajući se lepinjama s kajmakom odlučila je da smrša tako što će potpuno da izbaci to omraženo testo i slatkiše. Izdržala je cela tri dana i toliko se najela da joj je pozlilo. Zato smatram da radikalni rezovi i neke dijete koje su strogo količinski ograničene nisu rešenje.

Ja sam ranije jela stvarno puno slatkiša, i na račun njih sam izbacivala redovne obroke :o , ali sam se opametila i postepeno ih počela smanjivati. Recimo, ako neko tri puta dnevno jede slatkiše, najbolje je jednu od tih porcija za početak smanjiti za polovinu, slično i sa testeninom. Tako sam od ovisnika o slatkišima došla do osobe koja ih jede samo uz kafu i to minimalno. Nije bilo lako ali mi sad uopšte ne fale. Treba vremena i strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu sam protivnik bilo kakvih dijeta, tj. primene istih na svoju ruku, bez konsultovanja sa stručnim licem. Nije svačiji metabolizam isti, poznajem ljude koji stalno jedu neke sendviče i testenine jer ih jednostavno vole, ne bave se nikakvom posebnom fizičkom aktivnošću, a mršavi su. Recimo, kod mene je skroz suprotno, čim malo povećam unos testenine primetim to na kilaži. Nikad u životu nisam sa kilogramima imala problema, najviše što sam imala bilo je 56 kg (trudnoću ne računam), i tad sam izgledala najbolje po mišljenju muškaraca koje poznajem :lol: Uglavnom imam oko 49-51 kg, najbolje se osećam tako. No to ne mogu zahvaliti povoljnoj genetici već isključivo kontrolisanju količine hrane koju jedem.

Idealan bi bio umeren unos svih namirnica, pa tako i testenina i slatkiša, ali kako postići tu umerenost, pitanje je sad. Svi kažu ma lako je to, samo izbaciš hleb i slatkiše. Izgleda lako, ali nijedna žena koja je uspela u tome ne priča koliko tu treba samokontrole, odricanja, borbe protiv sebe i što je najvažnije vremena. Nije to jednostavno koliko zvuči, pogotovo za nekog ko je navikao da pomenute namirnice jede u velikim količinama.

Ma to prećutkujemo da bismo motivisale cure koje kreću da se kontrolišu! ;):D

Moja prijateljica koja je od idealno zgodne devojke došla do skoro 30 kg viška spremajući ispite i zatrpavajući se lepinjama s kajmakom odlučila je da smrša tako što će potpuno da izbaci to omraženo testo i slatkiše. Izdržala je cela tri dana i toliko se najela da joj je pozlilo. Zato smatram da radikalni rezovi i neke dijete koje su strogo količinski ograničene nisu rešenje.

[color="#00BFFF]Jeste. Slažem se. Jer, uistinu, ni ti kg nisu došli preko noći. Ja verujem u postepenost. U skoro svemu. Tako i u smanjenju kilaže. Prvo, uvrstiti 4-5 obroka, raznovrsnih. Ne baš svakog dana, ali treba umanjivati postepeno količinu namirnica koja se unosi u organizam. Istu (zdravu) hranu, samo manju količinu. Podrazumeva se da se ovo odnosi samo na preterivanje u ishrani i drastične primere. Ne govorim za gubitak 2, 3, 5 kg... Jer se tako metabolizam postepeno priprema na promene koje slede. U glavi treba da se desi taj klik-odluka za gubitak kg na duže staze, i što je možda još bitnije, oni se ne povrate, nema dakle, tog famoznog jo-jo efekta. Jer ogranizam na šok reaguje šokom, baš kao što si opisala za svoju prijateljicu, a i ja sam nešto slično proživela... Da da dodam, pošto sam celog života bila "buca", meni je veliki problem bio KOLIČINA hrane koju treba uzeti u toku dana. Tek iskustveno sam to skopčala. Nažalost,jer su u porodici svi o-ho-ho! ...

U suštini, svako bi do sad trebalo da zna koliko mu je stvarno dosta.

Ja sam ranije jela stvarno puno slatkiša, i na račun njih sam izbacivala redovne obroke :o , ali sam se opametila i postepeno ih počela smanjivati. Recimo, ako neko tri puta dnevno jede slatkiše, najbolje je jednu od tih porcija za početak smanjiti za polovinu, slično i sa testeninom. Tako sam od ovisnika o slatkišima došla do osobe koja ih jede samo uz kafu i to minimalno. Nije bilo lako ali mi sad uopšte ne fale. Treba vremena i strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska! Ja sam luda za secerom. Da ne kazem cokoladom. <_<

A i tih par ces skinuti caskom! Koliko si visoka?

Sto se kokica tice, njih makrobiotika upravo svesrdno preporucuje, zdrave i "trosljive" kalorije su u pitanju. I kad ih jedes ne osecas posle onu tezinu, kao posle jake hrane, zar ne? ;)

Visoka sam 171cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koju dijetu sad da se odlučim da držim? Svašta ima od saveta, a ja ne mogu da se odlučim... Hleb za doručak ne mogu da izbacim, jer mi je to najvažniji obrok. A dve voćke od UN dijete i leba ne ide :D

A da me ne boli glava od gladi, da ne moram da mućkam neki bućkuriš i živim na tom napitku (ili padam u nesvest) 5 dana, a da stvarno za mesec dana smršam...

Može i dijena od nedelju dana -2 kila :D

Samo da ne boli glava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koju dijetu sad da se odlučim da držim? Svašta ima od saveta, a ja ne mogu da se odlučim... Hleb za doručak ne mogu da izbacim, jer mi je to najvažniji obrok. A dve voćke od UN dijete i leba ne ide :D

A da me ne boli glava od gladi, da ne moram da mućkam neki bućkuriš i živim na tom napitku (ili padam u nesvest) 5 dana, a da stvarno za mesec dana smršam...

Može i dijena od nedelju dana -2 kila :D

Samo da ne boli glava ;)

Ništa nije komplikovano i samo je potrebna volja ;)...zašto bi držala bilo kakvu dijetu,samo se pridržavaj nekih osnovnih principa,ako baš hoćeš 'malo brže' da oslabiš izbaciš nekoliko dana ug.hidrate i slatkiše,pij 3 l vode (samo ne na pun stomak) i KREĆI SE.....zašto ovd eniko ne pominje KRETANJE koje jako bitno,em je zdraco,em se brže skidaju kile,em je dobro 'zatezanje' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa nije komplikovano i samo je potrebna volja ;)...zašto bi držala bilo kakvu dijetu,samo se pridržavaj nekih osnovnih principa,ako baš hoćeš 'malo brže' da oslabiš izbaciš nekoliko dana ug.hidrate i slatkiše,pij 3 l vode (samo ne na pun stomak) i KREĆI SE.....zašto ovd eniko ne pominje KRETANJE koje jako bitno,em je zdraco,em se brže skidaju kile,em je dobro 'zatezanje' ;)

Ja sam se pre mesec dana vratila brzom hodanju u trajanju od 1h dnevno, al slaba vajda...

Najbolje bi mi bilo da mogu za dve nedelje da skinem 5 kila svog viška, da na neki način ubrzam metabolizam, a da ne moram da se izgladnjujem... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskava, samo napred... :rolleyes: I ja sam tako počela jedno po jedno da izbacujem... Nije bilo šanse da se držim nekog programa - pošto sam u od porođaja krkala baš dobro, ali sam mnogo postigla par meseci nakon što sam se vratila na posao. Više nisam imala slatke užine, a i doručak sam delila na dva obroka... Ni sad nisam prezadovoljna, pupe mi i dalje ispada, ostalo je ok, ali bože moj - kakva sam bila, sad sam ok. I važno je da se ne cimaš koliko ćeš da izgubiš, i da se ne meriš svaki čads :)Polako ali sigurno - skidanje kilica :)

Bilo je prošle godine... Sad već godinu dana ni makac... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa nije komplikovano i samo je potrebna volja ;)...zašto bi držala bilo kakvu dijetu,samo se pridržavaj nekih osnovnih principa,ako baš hoćeš 'malo brže' da oslabiš izbaciš nekoliko dana ug.hidrate i slatkiše,pij 3 l vode (samo ne na pun stomak) i KREĆI SE.....zašto ovd eniko ne pominje KRETANJE koje jako bitno,em je zdraco,em se brže skidaju kile,em je dobro 'zatezanje' ;)

Nije baš za ovu temu ali da podelim sa vama kako sam se ja u jednom trenutku oslobodila viška kilograma. Pokušavala sam da idem na one gluposti tipa pilatesa i tome slično ali me je to prilično smaralo. E onda sam odlučila da krenem na ples(godinama sam tražila nekoga da ide sa mnom a onda mi je pukao film i sama sam krenula) i upisala ni manje ni više nego 2 kursa. Za 8 meseci sam smršala 10kg, pri tome sam jela kao sumanuta naročito u 10 uveče kad se vratim sa časa, a radila sam nešto što mi je pričinjavalo veliko zadovoljstvo.

Išla bih opet ali sad u blizini nemam gde. Čak sam i mm zainteresovala za salsu a on je operisan od takta i ritma :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije baš za ovu temu ali da podelim sa vama kako sam se ja u jednom trenutku oslobodila viška kilograma. Pokušavala sam da idem na one gluposti tipa pilatesa i tome slično ali me je to prilično smaralo. E onda sam odlučila da krenem na ples(godinama sam tražila nekoga da ide sa mnom a onda mi je pukao film i sama sam krenula) i upisala ni manje ni više nego 2 kursa. Za 8 meseci sam smršala 10kg, pri tome sam jela kao sumanuta naročito u 10 uveče kad se vratim sa časa, a radila sam nešto što mi je pričinjavalo veliko zadovoljstvo.

Išla bih opet ali sad u blizini nemam gde. Čak sam i mm zainteresovala za salsu a on je operisan od takta i ritma :lol:

LIKE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa ovim možeš tako da zezneš metabolizam da nisi ni svesna...jako loša dijeta ;)

Ne mogu ja da izdržim te dijete, posle ovakvog doručka bih tačno u podne pala u nsevest... ;)

A Markova mama i ti ste držale neku dijetu koja pročišćava organizam?

To ima ovde?

Kako si ti zadovoljna?

Ja dok sam pešačila 7-8km dnevno jela sam za dvoje a kila sam imala za manje od jedne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koju dijetu sad da se odlučim da držim? Svašta ima od saveta, a ja ne mogu da se odlučim... Hleb za doručak ne mogu da izbacim, jer mi je to najvažniji obrok. A dve voćke od UN dijete i leba ne ide :D

A da me ne boli glava od gladi, da ne moram da mućkam neki bućkuriš i živim na tom napitku (ili padam u nesvest) 5 dana, a da stvarno za mesec dana smršam...

Može i dijena od nedelju dana -2 kila :D

Samo da ne boli glava ;)

Istupih tastaturu, ...:D i dosadih više, ali evo šta ja mislim o tome...

a i na stranama koje slede.

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...=191&st=270

Nije baš za ovu temu ali da podelim sa vama kako sam se ja u jednom trenutku oslobodila viška kilograma. Pokušavala sam da idem na one gluposti tipa pilatesa i tome slično ali me je to prilično smaralo. E onda sam odlučila da krenem na ples(godinama sam tražila nekoga da ide sa mnom a onda mi je pukao film i sama sam krenula) i upisala ni manje ni više nego 2 kursa. Za 8 meseci sam smršala 10kg, pri tome sam jela kao sumanuta naročito u 10 uveče kad se vratim sa časa, a radila sam nešto što mi je pričinjavalo veliko zadovoljstvo.

Išla bih opet ali sad u blizini nemam gde. Čak sam i mm zainteresovala za salsu a on je operisan od takta i ritma :lol:

Bravo! Ovo je i meni jednom donelo dobre rezultate. Bečki valcer, pa salsa, pa RNR... A nije dosadno kao nekakvo skaknje po aerobicima... Ma odlično, a i naučiš nešto novo, što je stvar i opšte kulture!

Ne mogu ja da izdržim te dijete, posle ovakvog doručka bih tačno u podne pala u nsevest... ;)

A Markova mama i ti ste držale neku dijetu koja pročišćava organizam?

To ima ovde?

Kako si ti zadovoljna?

Ja dok sam pešačila 7-8km dnevno jela sam za dvoje a kila sam imala za manje od jedne :D

:D Eto ti rešenja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu ja da izdržim te dijete, posle ovakvog doručka bih tačno u podne pala u nsevest... ;)

A Markova mama i ti ste držale neku dijetu koja pročišćava organizam?

To ima ovde?

Kako si ti zadovoljna?

Ja dok sam pešačila 7-8km dnevno jela sam za dvoje a kila sam imala za manje od jedne :D

Da,ali to nije za tebe...

Da, ali Ivančica više nema free time za ovako nešto :P

Sa ovakvim stavom nigde nisi prispela....rekoh već volja je bitna i sve može da se postigne......

Na pr.zašto ne bi,kada se vraćaš po podne sa posla,izašla par stanica (nekih 10-.15 min) pre kuće,zategla mišiće i hodala do kuće,tek toliko da se blago 'zadišeš'...eto ti 'vremena'.........

Ali generalno,ako za sve nalazimo izgovore,nigde nismo prispele...niko mi ne može reći da za sebe nema 15 min dnevno....pa ujutru treba ustati 10 min pre svih i odraditi vežbe istezanja,samo 10 min i već je urađeno mnogo i za metabolizam i za kičmu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali Ivančica više nema free time za ovako nešto :P

E, pa onda bez veze.

Ali sam sigurna da ćeš već naći način! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu ja da izdržim te dijete, posle ovakvog doručka bih tačno u podne pala u nsevest... ;)

A Markova mama i ti ste držale neku dijetu koja pročišćava organizam?

To ima ovde?

Kako si ti zadovoljna?

Ja dok sam pešačila 7-8km dnevno jela sam za dvoje a kila sam imala za manje od jedne :D

Što se tiče neere,ja sam prezadovoljna ,ali sam je ja sprovodila prvenstveno zbog detoksikacije... pomogla mi ja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.