odgovora

Objavljeno

Da, da, na Ruletovu. Samo ja još uvek ne mogu, a ti ako imaš želje-samo napred, ja te bodrim t2027.gif
;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo odlicnog recepta za "projaru" od lanenog semena (samlevenog) odlicno za mrsavljenje!!!!

HLEB OD LANENOG SEMENA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... da li da čitam sve od početka?

Problem sa dugotrajnim dijetama kod mene je to što nisam karakter. Što sam trenutno po ceo dan u kući, sama sa detetom. Što nemam sa kim da prošetam bla bla bla...

Probala sam i da dijetom nutricioniste (moje prijateljice) ali avaj. Čini mi je da je dijeta bila malo preskupa za mene, plus što je meni bilo koju dijetu teško prilagoditi. Naime ne volim meso da jedem, pojedem jednom u nedelju dana i to samo piletinu, tj samo belo meso. NE VOLIM RIBU!....

Probala sam i tu citrus dijetu,samo nisam je držala pun period jer sam mislila da ću da prokvocam od silnih jaja.

Držala nekad davno i UN dijetu, a relativno skoro sa mužem držala i kupus dijetu. Ali je on varao i taaaaako.

Skoro sam u novinama pročitala neku dijetu sa brokolijem. Evo lomim se već duže vreme da je započnem, kao i sa pijenjem konopljinog ulja ujuturu i uveče....

KAd i ako krenem - javljam kako je prošlo.

A, da linak za dijetu sas brokoli

http://www.dijeta.net/brokoli_dijeta.htm

p.s. vidim da mnogi imaju problem sa ne pijenjem vode uz ručak, ja ga nemam, nasuprot ja imam problem sa pijenjem vode uopšte. Jedan od dodatnih razloga što teško mršavim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim ja brokoli...ali ne baš toliko da ga jedem 3x na dan, svaki dan... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PROTIV DIJETA

Imala sam 65kg,a 168 visina.Nisam bila debela ali popunjena jesam.Upisala visu skolu,pa hrana,knjiga,hrana,knjiga i ugojim se ja.Imala sam problem sa stolicom,nisam isla po 7,8 dana u wc,salce na sve strane,nisam se osecala lepo.I resim nesto da promenim.Citala sam i slusala kako treba da se pije dosta tecnosti,vode pre svega.Odatle sam pocela.Pila sam svaki dan po 2l vode,flasicu i dan danas nosim sa sobom.Veceru sam samo smanjila i rezultat se posle samo mesec dana video.Ali nije mi bilo dosta(to je kao neki vrtlog,uvlaci te sve dalje i dalje)pa sam prestala sa vecerom,mrsavila sam jos.Uvela sam i vezdanje pola sata svaki dan(zagrevanje i obavezno trbusnjaci).To mi se sve svidelo i izbacila sam slatkise.I tako godinu dana.Sledece leto,kada sam se skinula u kupaci bila sam kao crnac iz etiopije :lol: ,cak sam i preterala.Imala sam 50 kg.Od tad je proslo 6god.,sad imam 55 kg.nisam vise tako rigorozna prema sebi,ostale su mi navike da jedem umereno,dosta voca i povrca,pijem dosta tecnosti,vezbam i danas(kupila spravu).Vec par godina imam istu kilazu,55,u trudnoci sam se ugojila 9kg i ponovo se vrtim oko 55.

Mislim da nema nista od dijeta,mozemo gladovati 2,3,4meseca ako ne promenimo lose navike-dzaba.Samo malo vise tecnosti,ako ne vezbe onda setnja ali mislim da svako moze da izdvoji 30min.u toku dana i malo se razgiba uz muziku,probajte-opusta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo drami, svaka ti je zlatna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nasla ovu temu, ako je ima vec neka je moderator spoji.

Da pocnem....Nisam inace neko ko se mnogo opterecuje tezinom, ali mislim da sam dosla u situaciju da moram da reagujem odlucno :), definitivno moram nesto da uradim po pitanju linije.

Posto sam izraziti ljubitelj hrane, nema sanse da je se odreknem dugotrajno, s druge strane, znam da za odrzanje kilaze moram da promenim nacin ishrane, ili bar da ga korigujem. Zato mi je palo na pamet da nekoliko dana drzim dijetu s jajima, npr. 5 dana, a posle toga pocnem neku manje agresivnu, recimo mediteransku.

Malo me to sve plasi, jer upozoravaju da su te proteinske dijete nezdrave, ali opet ja ne nameravam da se iznurujem dve ili tri nedelje, vec samo nekoliko dana, samo da pocnem s njom.

Drugo cega me je strah su nuspojave koje spominju, da se javi jak umor i letargicno raspolozenje, zbog nedostatka ugljenih hidrata. Nemam predstavu koliko to gadno moze da bude, par puta kad sam se cistila ili bila u bolnici pa jela 3-6 dana dijetalnu hranu, bila sam nervozna i zbog te situacije, pa ne mogu da odvojim sta je od cega doslo....da li od hrane ili od svega.

Ne znam jos sta da radim, imala bih volje (bar se nadam) da izdrzim nekoliko dana, a onda bih definitivno odabrala neku koja vise dopusta. Nema sanse da bih izdrzala ne nekoj strogoj dijeti duze od toga a i strah me je, pa o tome i ne razmisljam.

Da li ste i koje dijete vi isprobali? Imate li neki koristan savet (naglasavam da nemam iskustva u ovome i verovatno ima dostva stvari koje ne znam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoji ova tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoji ova tema

Ok, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja u kuci Kirkolinu, kupila sebi kao poklon za NG :D

Nisam ni otvorila do sad, zaboravila da postoji. Sad vidim spominjete, pa hajde, pristavila sam vodu. Ali mi nije jasno kako se mogu ulenjiti creva ako podstice peristaltiku? Lenja creva su valjda od sporog varenja :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja drzim Atkinsonovu dijetu, nju sam drzala i posle prve dve trudnoce, nista mi se nije vratilo, i za sada mi super ide, 6 kg manje za dve nedelje...obim se drasticno smanjio... razmisljam o testu intolerancije na hranu...da li je neko radio..? gde se radi u Bg?? Pozz svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam tvoj post na drugoj temi. Ne znam koliko imas viska i koji ti je cilj, ali za pocetak bi ti preporucila da izbacis slatkise i hleb. Cisto da naviknes da kontrolises glad za istim, a onda da se bacis na neku "normalnu" dijetu.

Proteinske dijete su dobre jer omogucuju misicima normalan rad, ali naravno,pored toga moras da unosis i ugljenje hidrate.

Poenta je da se jede cesto u sto manjim obrocima - zdravim, podrazumeva se.

Pij puno vode.

I, obavezno radi kardio. Ujutro, na prazan zeludac masti se najbrze tope. Ubaci i neke vezbe za zatezanje, to mozes npr da radis popodne i nikako na totalno prazan zeludac.

Jedna od stvari koja je meni uvek pomagala je "nikad se ne odrici u potpunosti"

Ako, ti sama sebi zabranis nesto- potpuno, onda se organizam buni i kao za inat hoce bas to (uglavnom slatkisi :) ). Ovako, kazi sebi: sest dana necu jesti slatkise, ali cu zato u nedelju da pocastim sebe jedno cokoladicom. Videces, osecaces se mnogo bolje. Naravno, od jedne cokoladice ti nece nista biti, ali, umerenost je majka!

Pokusaj ovako:

Ujutro popij kafu, pa se baci na kardio vezbe: trcanje, ako imas neku spravu jos bolje. Prvi dan neka bude 15 min, svaki naredni povecavaj za 5 min dok ne dodjes do 45, na tom vremenu se zaustavi.

Povedi racuna o ishrani. Napisala sam vec, secer i belo brasno izbaci. Ulje svedi na minimum, i po mogucstvu nek to bude maslinovo. Odrasloj osobi je potrebno oko 25 g ulja dnevno. Mozes da koristis i zdrave masti koje se nalaze u orasima itd. ali samo jedna saka dnevno.

Sta znam, gledaj da rasporedis obroke tako da uvek budes sita da ne bi u naletu gladi bacila se na nesto sto ne bi trebalo.

Necu sad da pametujem, kasno je i vec me glava ne slusa, ali ja nisam za ove: kupus, brokoli, boranija i ostale dijete. Organizam pre svega preba da se hrani zdravo da bi mogao normalno da funkcionise.

U potpunosti se slazem.Na slican nacin sam smrsala 10-ak kg i dan danas se pridrzavam.Dosta vode,vezbe oko 30min.dnevno,manje masnoce,vise voce,povrce.Suludo je drzati dijetu,treba da dube nacin zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje u zadnjih par godina imam problem,tj jedem stalno,imam napade "gladi",jedem ne kntrolisano i ne umereno.Ranije nikada nisam imala taj problem.Zanima me da li je to nervoza,psiha ili sta vec i da li to nekako mogu da prestanem.Ceo dan mi se pretvorio u razmisljanju sta cu da pojedem :blink: ja se trudim i kazem e necu da jedem i ne prodje 5 min onda me nesto natera da jedem ili cu da crknem.Izludjuje me to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje u zadnjih par godina imam problem,tj jedem stalno,imam napade "gladi",jedem ne kntrolisano i ne umereno.Ranije nikada nisam imala taj problem.Zanima me da li je to nervoza,psiha ili sta vec i da li to nekako mogu da prestanem.Ceo dan mi se pretvorio u razmisljanju sta cu da pojedem :blink: ja se trudim i kazem e necu da jedem i ne prodje 5 min onda me nesto natera da jedem ili cu da crknem.Izludjuje me to.

Ista sam ti. :D

Nego, meni se to javilo od momenta kada sam prestala da radim, pa bih to povezala sa viskom slobodnog vremena, manjkom kretanja, itd... Nista na nervnoj bazi, bar ja mislim tako, ukoliko nemas neki drugi, dublji problem.

Recimo, kada je lijepo vrijeme, 80% vremena smo napolju, pa nemam kada da mislim na hranu, sem kada uletimo u kucu na rucak, i to mi je super. Vec sada, kada izlazimo maksimum na 2 sata, vecinu vremena smo u stanu, pa stalno razmisljam sta bih mogla jesti.

Ja mislim da imam predispozicije da budem prasica, ali da se nekako odupirem svemu tome... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje u zadnjih par godina imam problem,tj jedem stalno,imam napade "gladi",jedem ne kntrolisano i ne umereno.Ranije nikada nisam imala taj problem.Zanima me da li je to nervoza,psiha ili sta vec i da li to nekako mogu da prestanem.Ceo dan mi se pretvorio u razmisljanju sta cu da pojedem :blink: ja se trudim i kazem e necu da jedem i ne prodje 5 min onda me nesto natera da jedem ili cu da crknem.Izludjuje me to.

Ja mislim da su hormni u pitanju. Nemas posebnog razloga da jedes zbog nervoze, niti deluje da si nervozna. Hormoni su jedini razlog....pa tek si se porodila! Nekim zenama treba vise od 2 godine da bi se sve stabilizovalo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala a ja sam se zabrinula da nesto nije ok samnom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije Ok. nece ni biti jedno vreme :lol: Kad smo trudne to zovu drugo stanje,a kad se porodimo je neko trece stanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm <_< mislim da si u pravu,to + hormoni =ja debela (a nikad nisam bila) stvarno me to opterecuje :angry: mozda zbog toga to radim,ali moram da se potrudim da opustenije gledam na to i to sto ti kazes da jedem malo a cesto i zdravu hranu.Sve to dolazi iz glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista sam ti. :D

Nego, meni se to javilo od momenta kada sam prestala da radim, pa bih to povezala sa viskom slobodnog vremena, manjkom kretanja, itd... Nista na nervnoj bazi, bar ja mislim tako, ukoliko nemas neki drugi, dublji problem.

Recimo, kada je lijepo vrijeme, 80% vremena smo napolju, pa nemam kada da mislim na hranu, sem kada uletimo u kucu na rucak, i to mi je super. Vec sada, kada izlazimo maksimum na 2 sata, vecinu vremena smo u stanu, pa stalno razmisljam sta bih mogla jesti.

Ja mislim da imam predispozicije da budem prasica, ali da se nekako odupirem svemu tome... :lol::lol:

Ja imam suprotan problem.Mogla bi ceo dan da ne jedem.Prosto zaboravim na hranu,čitajući i radeći oko bebe.Onda se setim da zbog mleka moram jesti pa jedem na silu.Ali,najviše se trudim da sebe privolim na hranu.npr iseckam punu činiju voća pa malo malo i pojedem.A nemam vremena pošteno da kuvam,ja inače kuvam po 4 sata jer sam perfekcionista.Zadnja 2 ručka su mi se ugljenisala.I užasno žurim,šta god radim ko da neko iza mene sa bičem stoji.Kao da ništa neću stićičč :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam suprotan problem.Mogla bi ceo dan da ne jedem.Prosto zaboravim na hranu,čitajući i radeći oko bebe.Onda se setim da zbog mleka moram jesti pa jedem na silu.Ali,najviše se trudim da sebe privolim na hranu.npr iseckam punu činiju voća pa malo malo i pojedem.A nemam vremena pošteno da kuvam,ja inače kuvam po 4 sata jer sam perfekcionista.Zadnja 2 ručka su mi se ugljenisala.I užasno žurim,šta god radim ko da neko iza mene sa bičem stoji.Kao da ništa neću stićičč :(:(:(

Ja sam od kako znam za sebe bila mrsavica koja je jela samo da bi prezivjela, bukvalno nisam imala omiljenu hranu, niti mi se nesto posebno jelo.

Sada sam postala gurman, uzivam u svakom zalogaju, kao da mi je posljednji, nekad se prejedem toliko da me poslije zeludac boli, pa mrzim sama sebe (ovo je vec za psihologa :huh: )...

Oba problema su teska na svoj nacin, ali ipak mislim da je lakse natjerati se da jedes, jer mi je ova borba sa samom sobom iscrpljujuca... I skoro uvijek pokleknem i najedem se (pa, nek' ide zivot), iako znam da to ne bih trebala. <_<

Najbolje bi bilo kada bi mogla skuvati nesto uvece, kada ti tm moze pricuvati bebu. Mene je u prvim mjesecima u kuhinji zamijenio mm, kuvao ukusne corbice ili pekao super kiflice za dorucak, tako da nisam imala obavezu kuvanja rucka, pa sam se mogla posvetiti drugim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, po pitanju gojenja i mršavljenja imam toliko iskustva da mogu da otvorim blog! :lol:

Da se sad ne bih raspilnula o temi kakva sam sve bila, kroz kakve dijete sam prošla i td. Dajem samo par instant predloga.( Ne volim reč savet). Ja sam sebe ovako nekako organizovala.

Dijete uvek imaju jo-jo efekat! Zato ih ne držite.

Ne izbacujte ni jednu grupu namirnica. Masti su važne za unos vitamina A, D, E i K koji se u njima rastvaraju. A najšešće su one prve "na tapetu"!

Kada vas uhvate napadi "gladi", koja je više "iz glave", a ne iz želudca, ....pokušajte da se smirite, radite nešto iz hobija (to ne uključuje jelo :lol: ), izađite u prirodu i prošetajte ili potražite društvo. (Ovo ne važi za onaj period pred menstruaciju!, tad nas uhvate hormoni, pa luduju)

Svako zna gde preteruje (bilo koji tip hrane da je u pitanju), ono što treba da nauči to je kako da kontroliše tu svoju osobinu. I tu je: em pobedio sebe, em će smršati! (Uvek su mi u galvi reči slučajne prolaznice u marketu:KOJA IZGLEDA VRH!, a koja ima oko 60 god, ali bukvalno izgleda kao da ima 40! -Nikad se nisam prejala i nikad nisam ostala gladna!)

Nemojte se preterano meriti(Ako se merite radite to nakon nekog peioda, npr. svakih nedelju dana, mesec dana... i uvek u isto vreme).

Obavezna fizička aktivnost, ali tako da se malo oznojite i zaduvate. Sami procenite intenzitet vežbanja-neka vam to bude uživanje, a ne opterećenje tipa "e, sad moram da smršam i zato MORAM da vežbam"... (Mada iskreno, ja najviše volim da pešačim! I to mnooogo, ti aerobici me smaraju, mada je recimo baš cool ići na neki ples-naučiš da plešeš, oraspoložiš se, i još se malo razmrdaš!)..

Zdrava hrana!? Pitanje je šta je sad zdravo, ako se uzme aerozagađenje, genetski modifikovana hrana.... Ali recimo ima neka da kažem dijeta, ali nije to kalsična dijeta već neka vrsta izmene metabolizma, i reč je o pravilnom kombinovanju namirnica, npr, ako je posledni obrok bio od proteina, novi obrok započinjete proteinima, jer se u želudcu vari onako kako pristiže hrana, ...I strogo se pridržavati- da se ne kombinuju recimo proteini sa uglj.hidratima itd. TO je meni jednom davno dalo baš dobre rezultate i sad se trudim da se toga pridržavam koliko god mogu. Nemojte se opterećivati brojanjem kalorija. To može da vas sredi psihički! :lol:

ALI majke koje doje nikako ne bi trebalo da drže dijete. Dovoljno je da dojite, kilogrami će otići sami od sebe!

Uzmite manje tanjiriće, ako ste od onih koje su "dobra deca", pa moraju sve da pojedu iz tanjira.

Ne jedite kasno uveče! Zavisi kakav vam je metabolizam, ali nemojte jesti oko ponoći, recimo, i kasnije.

Ako ste tip koji voli da gricka, i ne može, a da ništa ne gricka, prevarite sebe, pa nasecite recimo šargarepicu i sl. umesto čipsa i sl. JEDNO parčence čipsa kad pojedete, kao da ste popili kašičicu ulja.

Ako volite slatko, ja sam primetila da mi najmanje smeta, u smisllu da utiče na gojaznost, kad jedem popodne i to 2-3 h posle ručka, naravno umereno.

Da, umerenost u svemu!

Tako! Ovo je bilo iz srca, nadam se da nisam OT... ;) Nadam se da će vam pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.