odgovora

Objavljeno

Drzala sam ovu dijetu i apsolutno mi nije odgovarala, za mesec dana jedva 4 kg, a svi pricaju kako se sa tom dijetom skida kilaza strava i po 20 kg...

ja sam vise za neku vrstu nutricioniste. U trudnoci sam se ugojila 25 kg i skinula sam 27 kg, sada sam se opet malo ugojila (to malo nazivam do 5 kg), al Boze moj zima je bila i vise krka, ali to mi je ok tu sam negde kao i pre...

Ispisacu vam dijetu koju sam ja dobila od nutricioniste, ako zelite, meni je ok... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Moze moze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li uspela nesto sa onom 15-dnevnom dijetom?

Kazem ti da me je ubila klopa za Uskrs tj moje prezderavanje. Od ponedeljka krecem iz pocetka.

Prve nedelje sam skinula 2,5 kg, sto je ok, ali to racunam kao neko praznjenje pa se nesto ne radujem puno.Bitno mi je da nisam gladna.Ja znam sebe, meni je problem u glavi :lol: , kad cvrsto resim to je to. Samo sto je to malo teza stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je ta dijeta, meni je skroz ok. nadam se da cete se snaci, ja sam se ovako hranila mesecima, dok mi nije dosadilo.

I DAN

DORUČAK

Proja- 150g

Jogurt-250 ml

UZINA

Voće-150g

UZINA

Proja- 150g

Jogurt-250 ml

RUCAK

Čorba od povrća-250g

Pileći batak-150g

Salata-200g

Hleb int.- 1 kom-40g

VEČERA

Voće-150g

II DAN

DORUČAK

Hleb int. 1 kom-40g

Margarin light-namaz

Pileća prsa-40g

Jogurt 500 ml

UZINA

Voće-150g

UZINA

Jaja 2 kom (kuvana)

(ili sir mladi 100g)

Hleb int.- 1 kom-40g

Salata-200 gr

RUCAK

Paprika -250g

Hleb int.- 1 kom-40g

(zamena 1 ili više po-

vrća iz I grupe:bareno

grilovano ili varivo)

(ili npr.pečurke,

sataraš,kupus kuvan

tikvice,brokoli...)

VEČERA

Voće-150g

III DAN

DORUČAK

Hleb int. 1 kom-40g

Mlad sir 100g

Masline 5 kom

UZINA

Voće-150g

UZINA

1 banana

RUCAK

Čorba od povrća-250g

Pileće belo-150g

Salata-200g

Hleb int.- 1 kom-40g

VEČERA

Jogurt ili mleko 250ml

IV DAN

DORUČAK

Proja- 100g

Jogurt-250 ml

UZINA

Voće-150g

UZINA

Proja- 100g

Jogurt-250 ml

RUCAK

Čorba od povrća-250g

Pileći batak-150g

Salata-200g

Pečen krompir-150g

VEČERA

Voće-150g

V DAN

DORUČAK

Hleb int. 1 kom-40g

Margarin light-namaz

Pečenica juneća-40g

Jogurt 500 ml

UZINA

Voće-150g

UZINA

Jaja 2 kom (kuvana)

(ili sir mladi 100g)

Hleb int.- 1 kom-40g

Salata-200g

RUCAK

Grašak-200g

( II grupa povrća)

Hleb int.- 1 kom-40g

Salata-250g

VEČERA

Voće-150g

VI Dan

DORUČAK

Musli 3 kašike

Jogurt-250 ml

(ili corn flakse 4 kašike)

UZINA

Voće-150g

UZINA

Voće-150g

RUCAK

Supa -tanjir

Pileće belo-150g

Salata-200g

Hleb int.- 1 kom-40g

VEČERA

Pečurke-200g

Mlad sir-50g

Hleb int.- 1 kom-40g

VII DAN

DORUČAK

Palenta 200g

Jogurt 250ml

UZINA

Voće-150g

UZINA

Voće-150g

RUCAK

Supa -tanjir

Punjena paprika

Junetina100g

Paprika 200-300g

Hleb int.- 1 kom-40g

(ili npr.punjene tikvice

musaka od tikvice.

sarmica(zelje,kupus)

VEČERA

Salata-400g

Paradajz,paprika

krastavac

Sir feta 40g

Masline 5 kom

Hleb int.- 1 kom-40g

napomena:

Doručak: 8- 30-9h, Užina:11 30-12h, Užina:13-14h, Ručak:18-19h, Užina:20-21h

100g voća= 200g lubenice=25g suvog voća(šljiva, kajsija, brusnica)

1 bananica nedeljno, u PMS 1 kašičica meda/dnevno nekoliko dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazem ti da me je ubila klopa za Uskrs tj moje prezderavanje. Od ponedeljka krecem iz pocetka.

Prve nedelje sam skinula 2,5 kg, sto je ok, ali to racunam kao neko praznjenje pa se nesto ne radujem puno.Bitno mi je da nisam gladna.Ja znam sebe, meni je problem u glavi :lol: , kad cvrsto resim to je to. Samo sto je to malo teza stvar.

Isto i kod mene... sve je do glave.. :lol:

Ja sam jela kao da mi je posljednje, i nista od nastavka dijete.. Srecom, ona 3 kg sto sam izgubila, nisam povratila, tako da ima nade.. :D

I ja cu kroz par dana (kada pojedem sve iz komore i frizidera sto smo donijeli od rodbine :P ) na ovu 15-to dnevnu dijetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno svi je iz glave...Ja sam sama sebe iznenadila kako sam bila disciplinovana i odolevala raznim izazovima. Haje mozete vi to...jos 1.maj da prodje i nema vise izgovora :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjele kolko si skinula sa ovom djetom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mesec dana 7 kg manje ... Idemo dalje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne pomaže kad poštuješ par dana pa se sledeći oždrareš.

Ja smršam dva pa se ugojim 2. Pre mesec dana sam smanjila porcije, i to drastično i ništa! kilogram. Dete ima 16 meseci, ja od zavidne linije nemam ništa. Stomak? Ko da sam opet trudna i poludim sad u ovim vrućinama kad obučem svoje stare majce a ono padne preko pantalonica i suknji!

Krećem u akciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od sutra krecem sa kupus dijetom... Supica je spremna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

unka dijeta je zakon....ja savetujem nju...pa ko hoce nek pokusa...un/dijeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao ova corba je odvratna... i to probala sam samo na vrh kasike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

unka dijeta je zakon....ja savetujem nju...pa ko hoce nek pokusa...un/dijeta

Sa ovim se apsolutno slažem. Ja sam za 20ak dana skinula 5kg a iskreno kršila sam par puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nekako cu da izdrzim da ne povratim... Malo po malo ceo dan inace jedan obrok i pun tanjir-NEMA SANSE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epa Milice svaka ti cast t2712.gif kad mozes da ruckas ovu corbicu... Meni je vise puta doslo da povratim tako da sam definitivno odlucila da je prospems0805.gif... ODVRATNA JE... BLJAK BLJAK BLJAK BLJAK BLJAK BLJAK BLJAK BLJAK BLJAK ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, meni se ta corbica bas svidja. :) A o kojoj je to dijeti rijec? Nije valjda da se samo jedna te ista corbica jede danima? n060.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posle svih šetanja kilaže posle porođaja vaga ipak stala na 73kg. Krenula sam sa dijetom i za 9 dana sam skinula 5 kg. Što je jako puno. Tako da sam se konsultovala sa dr. i ona mi je promenila dijetu tako da se to još malo uspori, ma kako primamljiva bila opcija da se to brzo skidanje nastavi...Kad se isuviše brzo razgrađuje salo nastaju otrovi u telu koji ulaze u mleko i mogu da štete bebi...tako da devojke, šta god da radite...samo pažljivo. Ti otrovii se prepoznaju u zadahu, miriše pomalo na aceton...eto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj milenice ja sam sebi napravila novu izdinstala luk na ulju pa malo paprike isto proprzila pa onda kupus dodala pa nalila vodu pa vegetu, pa sos, pa malo cilija mogu ti reci ruckam je i zamisljam da jedem sarmu...jos u tanjir stavim jednu kasiku pavlake i super i mrsavim opet malo sporije nego sto pise, ali ide :) bas sam zadovoljna danas sam obukla svoje stare farmerice S jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :)

Bas mi je drago nadam se da ces brzo da dodjes do zeljene kilaze... :) Samo nastavi tako...

Ja ne znam sta cu sa svojim salom..s0706.gif Odvratno se osecam... s0707.gif Cini mi se da nikad necu da smrsam... s0703.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pala na 51.5-52kg... Mislim ok na moju visinu od 167cm, ali izgledam malo suvonjavo, ispijeno... Od porodjaja spadose jos 3kg, a da ja nemam pojma kako i svaki dan sam sve mrsavija, jesam ja i inace vitka, ali brate ruzno je kad ti poispadaju koske, a jedem isto kao i u trudnoci sto znaci malo vise nego pre trudnoce, a sasusila sam se... Samo grudi su na meni ogromne, a struk 59cm, sva sam nekako "upala" :wacko:

Nikako mi ne ide u glavu zasto mrsavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pala na 51.5-52kg... Mislim ok na moju visinu od 167cm, ali izgledam malo suvonjavo, ispijeno... Od porodjaja spadose jos 3kg, a da ja nemam pojma kako i svaki dan sam sve mrsavija, jesam ja i inace vitka, ali brate ruzno je kad ti poispadaju koske, a jedem isto kao i u trudnoci sto znaci malo vise nego pre trudnoce, a sasusila sam se... Samo grudi su na meni ogromne, a struk 59cm, sva sam nekako "upala" :wacko:

Nikako mi ne ide u glavu zasto mrsavim...

Bebo visoka sam isto koliko i ti a imam 60kg :wacko: sto meni i jeste malo puno , i sva kipim :( Po meni normalna je oko 55kg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo visoka sam isto koliko i ti a imam 60kg :wacko: sto meni i jeste malo puno , i sva kipim :( Po meni normalna je oko 55kg..

Gledam ti stalno slike, bre izgledas super... Slazem se sa tobom da nam je idealna oko 54-55kg... Ovo sad je malo... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posle svih šetanja kilaže posle porođaja vaga ipak stala na 73kg. Krenula sam sa dijetom i za 9 dana sam skinula 5 kg. Što je jako puno. Tako da sam se konsultovala sa dr. i ona mi je promenila dijetu tako da se to još malo uspori, ma kako primamljiva bila opcija da se to brzo skidanje nastavi...Kad se isuviše brzo razgrađuje salo nastaju otrovi u telu koji ulaze u mleko i mogu da štete bebi...tako da devojke, šta god da radite...samo pažljivo. Ti otrovii se prepoznaju u zadahu, miriše pomalo na aceton...eto..

kiki potpuno se slazem sa tobom..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki na kojoj si dijeti?

Dala mi dr., nema naziv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pala na 51.5-52kg... Mislim ok na moju visinu od 167cm, ali izgledam malo suvonjavo, ispijeno... Od porodjaja spadose jos 3kg, a da ja nemam pojma kako i svaki dan sam sve mrsavija, jesam ja i inace vitka, ali brate ruzno je kad ti poispadaju koske, a jedem isto kao i u trudnoci sto znaci malo vise nego pre trudnoce, a sasusila sam se... Samo grudi su na meni ogromne, a struk 59cm, sva sam nekako "upala" :wacko:

Nikako mi ne ide u glavu zasto mrsavim...

Dojenje...

Bebo visoka sam isto koliko i ti a imam 60kg :wacko: sto meni i jeste malo puno , i sva kipim :( Po meni normalna je oko 55kg..

I meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam ti stalno slike, bre izgledas super... Slazem se sa tobom da nam je idealna oko 54-55kg... Ovo sad je malo... <_<

Pa i to sto kaze Kiki , dojenje te isusuje ... Ja mozda na slikama izgledam dobro , odeca prekriva sve... Kad sednem ..pff to je katastrofa :( Sva kipim ... Neki su primetili , za mesec dana sam se ugojila bas..... obrazi mi se popunili a tek stomak i dupe ... Dobro , i u bolnici sam bila kao u hotelu sa 5 zvezdica...hrana je prokleto bila doooooooobra...

Al ima vremena ,jos smo mlade, ja cu smrsati ti ces se ugojiti pa cemo biti na istoj kilazi .. (nadajmo se) ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.