odgovora

Objavljeno

Evo i ja pocela sa dijetom,danas mi je prvi dan i ne osecam neku potrebu da stalno jedem po nesto.

Zanima me samo da li smem da popijem po solju mleka ili da pojedem po jedan vocni, ili obican jogurt bez secera?

Ja jedem prepek umesto pravog hleba da li mogu ili i njega da izbacim?

Inace icbacila sam slatkise,grickalice,testo i smanjila porciju.Javljam rezlutate,trenutno imam 62kg.

šta bi? jel bilo napredka?

ja čekam vaga da mi stigne pa ću da vam javim :D mada sam prekršila dijetu jedno 20 puta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

74kg!

Posle dva meseca,ali ne dijete vec suzdrzavanja od mnogih gluposti.Inace jela sam sve normalno samo mnogo,mnogo manje nego ranije.Jedino sto sam sokove izbacila nacisto.Ili npr popijem casu nekog domaceg,jednom u sedam dana.Npr. ne pojedem pola torte za dva dana vec jedno pare itd.

Mada najpre mislim da je sve do mog metabolizma.Prosto nikada ne mogu biti gojazna i sad je ono vreme kad su kg sami poceli da spadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

šta bi? jel bilo napredka?

ja čekam vaga da mi stigne pa ću da vam javim :D mada sam prekršila dijetu jedno 20 puta :D

Jeste,sa 62 spala na 60kg i posle nekoliko nesvestica ostavila se corava posla sto kazu babe i pocela da jedem normalno,sada variram izmedju 6,05 i 61kg i super se osecam i dalje ne jedem slatko i puno hleba vec sve umereno,ali zato dijetu ne preporucujem doljijama.Kada prestanem da dojim nastavicu ali u sustini sam zadovoljna jer mi je stomak znatno manji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e žene, stigla vaga... 60kg :D samo 1kg i imam predtrudničku kilažu :D

još 5 i biću riba :D

inače, čim sam videla da sam smršala bacila sam se na palačinke... užas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e žene, stigla vaga... 60kg :D samo 1kg i imam predtrudničku kilažu :D

još 5 i biću riba :D

inače, čim sam videla da sam smršala bacila sam se na palačinke... užas!

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedna Jelena sa bebom Filipom... :)

Ja sam takodje mrsava, 45kg, visoka oko 165cm...

Oduvek sam takva, kazu takav mi metabolizam, jedino u zivotu kad sam se ugojila a da je to malo primetno po butinama i u licu je bilo u trudnoci...

Beba ima 8meseci sada.

Meni je problem sto ja nemam apetit uopste, znam da sam gladna kad me zaboli stomak ali opet bez apetita... I onda moram da guram na silu neko jelo...

Zamislite kad vas neko pita sta volite da jedete a vi ne znate, pa cak tako i za slatkise...

Nije meni toliko do izgleda koliko do zdravlja jer mi je potrebo dosta snage za dete, a sebe makar popunjenu, ako ne debelu, ne mogu ni da zamislim... A bilo bi odlicno nabaciti 10kg vise a 15kg bi bilo savrseno! A oni lekici za apetit ne pomazu...

Dali je neko proba buter od kikirikija i dali stvarno deluje kako kazu???

Dal da pokusam???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedna Jelena sa bebom Filipom... :)

Ja sam takodje mrsava, 45kg, visoka oko 165cm...

Oduvek sam takva, kazu takav mi metabolizam, jedino u zivotu kad sam se ugojila a da je to malo primetno po butinama i u licu je bilo u trudnoci...

Beba ima 8meseci sada.

Meni je problem sto ja nemam apetit uopste, znam da sam gladna kad me zaboli stomak ali opet bez apetita... I onda moram da guram na silu neko jelo...

Zamislite kad vas neko pita sta volite da jedete a vi ne znate, pa cak tako i za slatkise...

Nije meni toliko do izgleda koliko do zdravlja jer mi je potrebo dosta snage za dete, a sebe makar popunjenu, ako ne debelu, ne mogu ni da zamislim... A bilo bi odlicno nabaciti 10kg vise a 15kg bi bilo savrseno! A oni lekici za apetit ne pomazu...

Dali je neko proba buter od kikirikija i dali stvarno deluje kako kazu???

Dal da pokusam???

Pokušaj!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeca cema voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam puter od kikirikija ali ja imam suprotni problem :D pa nikako ne smem da ga jedem!

Jeca cema voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i da dodam da jedem sporo... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UN tokom dojenja (četvoromesečne bebe koja samo sisa)? Da ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje ne... smanji samo slatkise i testenine,jedi vise obroka na dan,ubaci uzine izmedju glavnih obroka. Ali dok dojis,nemoj da se izgladnjujes. 

Konkretno nisam za dijete nu un,ni hrono nista slicno. Ne kazem da ne deluju vec bolje jesti sve ali umereno i piti mnogo vode i ubaciti neku fizicku aktivnost. :)

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medicinska dijeta?

Da li je neko drzao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je tema zamrla, pa da je podignem ako ima interesanata :)

Visoka sam 183cm i godinama sam imala 65kg. Nikada se nisam trudila, jednostavno je organizam tako funkcionisao. A sto volem da jedeeeemmm!

Onda sam promenila radno mesto, pocela zaista mnogo da sedim ukljucijuci konstantan prekovremeni rad, usporila pa onda i prestala sa izlascima i djuskanjem skoro svaku noc (verujem da je taj mladalacki tempo doprinosio vitkoj liniji) malo stigle godine i tako ja pretprosle zime dodjem na 80 kg. Uzas! Prijateljica mi preporuci Atkinsovu dijetu, ali onu internet varijantu gde se ugljeni hidrati skroz izbacuju i ja vrlo oprezno, iz kontrolu krvne slike, krenem. Drzala sam je nekih mesec dana, napravila mesec pauze, pa jos 20 dana. Spala sam na 72kg, pocela da treniram i izgledala sam i osecala se sjajno. Vise sam se sebi dopadala tako, nego ona tinejdzerska grana varijanta :)

Onda Rag zatrudni, u citavoj trudnoci nabaci 11kg, a 7 dana posle porodjaja ostane sa samo 3kg viska. Onda mi se od dojenja otvori dizna, pogotovo krenem da jedem slatko bas neograniceno, a uz to i sve sto mi je bilo ko preprucio za podizanje kolicine mleka i stignem opet na 80 :(

Posto vise ne dojim, krenem ponovo sa Etkinsom. Medjutim, trudnoca je uradila svoje, imala sam hipertenziju i sada, posle 4 dana takve ishrane pritisak krene da skace. Odmah sam odustala. Sad sam se bas razocarala. Nadala sam se da cu skinuti kilograme bez vaganja i brojanja kalorija za sta, sa bebom, naravno nemam vremena.

Ima li neko neki efektan predlog? Ono "smanji hleb i slatkise" kod mene ne pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da odes kod nutricioniste? 

S obzirom da imas problem sa pritiskom. 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag ne samo smanji slatko i hleb, nego potpuno izbaci :P pa da vidis..

Bez zezanja slatko je najveće zlo i naopako, ja ni za sta nemam apetit al slatko tamnim. Visoka 177 sada imam oko 70kg, treba da skinem min 5...al  spalo je vec 20 od porodjaja:o

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj tog Etkinsa, ništa gore ne postoji. Izbaci slatko i voće, a testo svedi na minimum. Od voća samo limun. Stvar je jednostavna, probaj mesec dana.

Sve žene vole komplikovane stvari, a rešenje je na dohvat ruke.

Ragdoll85 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene!

Za nutricionistu i programe ishrane nemam vremena. Pokusacu da totalno eliminisem svaki vid secera i testenine. Javljam da li je bilo napretka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je tema zamrla, pa da je podignem ako ima interesanata :)

Visoka sam 183cm i godinama sam imala 65kg. Nikada se nisam trudila, jednostavno je organizam tako funkcionisao. A sto volem da jedeeeemmm!

Onda sam promenila radno mesto, pocela zaista mnogo da sedim ukljucijuci konstantan prekovremeni rad, usporila pa onda i prestala sa izlascima i djuskanjem skoro svaku noc (verujem da je taj mladalacki tempo doprinosio vitkoj liniji) malo stigle godine i tako ja pretprosle zime dodjem na 80 kg. Uzas! Prijateljica mi preporuci Atkinsovu dijetu, ali onu internet varijantu gde se ugljeni hidrati skroz izbacuju i ja vrlo oprezno, iz kontrolu krvne slike, krenem. Drzala sam je nekih mesec dana, napravila mesec pauze, pa jos 20 dana. Spala sam na 72kg, pocela da treniram i izgledala sam i osecala se sjajno. Vise sam se sebi dopadala tako, nego ona tinejdzerska grana varijanta :)

Onda Rag zatrudni, u citavoj trudnoci nabaci 11kg, a 7 dana posle porodjaja ostane sa samo 3kg viska. Onda mi se od dojenja otvori dizna, pogotovo krenem da jedem slatko bas neograniceno, a uz to i sve sto mi je bilo ko preprucio za podizanje kolicine mleka i stignem opet na 80 :(

Posto vise ne dojim, krenem ponovo sa Etkinsom. Medjutim, trudnoca je uradila svoje, imala sam hipertenziju i sada, posle 4 dana takve ishrane pritisak krene da skace. Odmah sam odustala. Sad sam se bas razocarala. Nadala sam se da cu skinuti kilograme bez vaganja i brojanja kalorija za sta, sa bebom, naravno nemam vremena.

Ima li neko neki efektan predlog? Ono "smanji hleb i slatkise" kod mene ne pali.

Rag, promeni nacin ishrane. Kupi hleb bez kvasca od razlicitih vrsta brasna. Za dorucak jedi hleb ali ne za rucak i veceru. Nek ti dorucak bude proteinski-jaja ili mladi sir i cureca ili pileca prsa. za rucak riba i povrce, meso i povrce, vecera salata sa mladim sirom. Voce za uzinu. Ne kupujte slatko, ne drzi u kuci mesec dana slatkise i videces razliku.

Ragdoll85 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta da te posavetyjem zbog tog pritiska. Opet ti nije u interesu da preteras sa niskokaloricnom hranom i da ti pritisak ode u drugu krajnost. Ja nisam od onih kojima dijetw pomazu samo sport a evo od trudnoce se samo topim. Spada i ono od pre trudnoce. Sto je najgore jedem cak i vise. Evo jedan moj dan,juce npr. Dorucak-2 jajeta i paradajz,malo sira i hleba , rucak-socivo sa pecurkama i paprikom,vecera-ovsena kasa,koju sama kuvam sa jabukom,suvim grozdjem i lanenim semenom. Zasto ovsena kasa zq veceru? Ja veceram u sest sati i to mi je poslednji obrok,ovsena kasa je dovoljno jaka da ne budem gladna u toku noci zbog nocnih podoja. Dorucak je tek u 8 ujutru. Izmedju obroka smazem neku vocku,zavisi sta je sazrelo u vocnjaku i pijem galone vode. Iskreno ne pazim na ishranu, ako mi se jede torta-napravim i jedem ali zaista to bude jednom.dvaput mesecno. Prosto nemam zelju za vise. A da,posto imqm nizak secer dan zqpocinjem kasikom meda na prazan stomak i casom mlake vode(navika od detinjstva). Eto... Nije da ne jedem ali mislim da sam dobro rasporedila kad sta jedem. Sredinom dana ne jedem nista jako. Jedem bas dosta povrca ,meso na silu jedem zbog dojenja ne volim ga. Ja generalno ne volim da jedem i mogla bih da jedem kacamak za tri obroka bez icega bukvalno jer jedem samo da ne budem gladna inace. Sad kako sam trudna bila i dojim onda kao pazim

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogi da zivim bez tetstenina skroz,hleb takodje ne moram da jedem... slatko ponekad.(ali to je vise stvar navike) ali voce da izbacim e to ne mogu! Nikako. 

Ni povrce ni voce. Jedan poznanik je drzao onu keto dijetu i lepo je smrsao,ali kad sam citala da se jede samo meso a voce i povrce da se ne sme,reko ma ajde. Mislim da to nije zdravo.

Treba praviti pauze izmedju obroka,manje porcije,secer i brasno izbaciti. A ko ima vremena neku fizicku aktivnost. 30min,tri outa nedeljno. Ja sam nasla na youtubu neke sto su mi baa super. Cardio i za stomak... meni odgovaraju. Fitnes blender.

MakiJana i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, zavidim ti, majke mi! Ja bih pojela i masan dzak :D Bas sam gurman i obozavam da jedem i isprobavam sve zivo.

Kruela i tebi zavidim, ne znam da li vise volim testenine ili slatkise. Ali, za divno cudo, kada se zainatim i prekinem da kupujem, u stanju sam da ne jedem ni jedno, ni drugo dosta dugo.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajme Tackice, pa naravno da spadaju kilogrami, to nije ni 1500 kalorija dnevno, jos ti je poslednji obrok u 6...prakticno nista ne jedes 14 sati. Kad bi Rag tako jela bila bi manekenka :D 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je tema zamrla, pa da je podignem ako ima interesanata :)

Visoka sam 183cm i godinama sam imala 65kg. Nikada se nisam trudila, jednostavno je organizam tako funkcionisao. A sto volem da jedeeeemmm!

Onda sam promenila radno mesto, pocela zaista mnogo da sedim ukljucijuci konstantan prekovremeni rad, usporila pa onda i prestala sa izlascima i djuskanjem skoro svaku noc (verujem da je taj mladalacki tempo doprinosio vitkoj liniji) malo stigle godine i tako ja pretprosle zime dodjem na 80 kg. Uzas! Prijateljica mi preporuci Atkinsovu dijetu, ali onu internet varijantu gde se ugljeni hidrati skroz izbacuju i ja vrlo oprezno, iz kontrolu krvne slike, krenem. Drzala sam je nekih mesec dana, napravila mesec pauze, pa jos 20 dana. Spala sam na 72kg, pocela da treniram i izgledala sam i osecala se sjajno. Vise sam se sebi dopadala tako, nego ona tinejdzerska grana varijanta :)

Onda Rag zatrudni, u citavoj trudnoci nabaci 11kg, a 7 dana posle porodjaja ostane sa samo 3kg viska. Onda mi se od dojenja otvori dizna, pogotovo krenem da jedem slatko bas neograniceno, a uz to i sve sto mi je bilo ko preprucio za podizanje kolicine mleka i stignem opet na 80 :(

Posto vise ne dojim, krenem ponovo sa Etkinsom. Medjutim, trudnoca je uradila svoje, imala sam hipertenziju i sada, posle 4 dana takve ishrane pritisak krene da skace. Odmah sam odustala. Sad sam se bas razocarala. Nadala sam se da cu skinuti kilograme bez vaganja i brojanja kalorija za sta, sa bebom, naravno nemam vremena.

Ima li neko neki efektan predlog? Ono "smanji hleb i slatkise" kod mene ne pali.

ja imam savet :)

Za dorucak sve sto volis-ali ograniceno, jedes dok si 80% sita

Za uzinu salata (svez mladi spanac sa kiselim mlekom, mesana salata)

Za rucak nemasno meso i salata, belanca, jogurt, dosta povrca, mladi sir

za veceru nemasno meso i salata isto kao i rucak u sustini, posni sir

i do kraja dana lubenice koliko hoces...

Meni je to proveren recept ^_^

 

Ragdoll85 i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javnem i ja... Na dijeti sam vec 20-ak dana i vaga pokazuje 3,5 kg manje. Primecuje se po rukama, nogama i stomaku, a guza i gornji deo butina se ne daju tako lako. Da ne pominjem koliko ce mi jos vrzbanja trrbati da se zategnem kada zavrsim sa ovim.. Elem, svelo se na to da nr jedem zitarice, pirinac, kostunjavo voce i secer ni u jednom obliku. Krompir izbegavam, ali povremeno pojedem. Mahunarke isto tako. Nije efikasno kao kada se u potpunisti izbace uh, ali ipak se nesto desava i zadovoljna sam. I dalje jedem jako mnogo kolicinski i nisam nikada gladna sto je kod mene jako bitno. Mislila sam da ce mi biti tesko bez secera, ali samo sam presekla i ne razmisljam o tome, ne drzim ga u kuci i to je to.

leni i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.