Za sve moje ljude

odgovora

Objavljeno

Волео бих да ми неко од свих, не везано за маме и тате одговори шта мисли о вишедетним породицама и да ли свесрдно радите на томе? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta podrazumevas pod visedetnim porodicama? :rolleyes: vise od dva?

obozavam inace velike porodice gde je puno dece. uvek sam to zelela i sad naravno ali kako smo krenuli ne znam da li cemo stici :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Наравно, више од два, а оно, како наш народ каже, па шта нам Бог да :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljela bih da imam bar troje djece... Djeca su bogatstvo, i divim se ljudima koji imaju puno djece (naravno da ne mislim na one koji tu djecu prave bez razmisljanja o njihovom skolovanju, obrazovanju i ostalom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Наравно, више од два, а оно, како наш народ каже, па шта нам Бог да :lol:

pa i ja sam za vise od dva :rolleyes:

ovde u grckoj je normalno da svako ima po troje dece...jako su im velike porodice i to obozavam kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Волео бих да ми неко од свих, не везано за маме и тате одговори шта мисли о вишедетним породицама и да ли свесрдно радите на томе? :)

Definitivno sam ZA,ali ne po svaku cenu...nije problem samo obuci i nahraniti petoro dece...treba ih i izvesti na put...a to nije bas tako lako finansijski vecini porodica u Srbiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni troje je super. Više od toga...ako imaš čime da ih hraniš, nećeš imati vremena da im se posvetiš, a ako imaš vremena da im se posvetiš...nećeš imati čime da ih hraniš. Mi za sad planiramo dvoje, zbog uslova. Pa ako budemo mogli volela bih i treće ali tamo za nekoliko godina. Ali možemo samo da planiramo a tamo kako bog da , tako će i biti... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volele troje,ako Bog da. Lepo je kada u porodici ima i vise od troje dece. U okolini imamo porodicu sa sestoro dece,tacnije sest devojcica i tata ima jos jednog decaka vanbracno. Divno,vrlo su hrabri,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volele troje,ako Bog da. Lepo je kada u porodici ima i vise od troje dece. U okolini imamo porodicu sa sestoro dece,tacnije sest devojcica i tata ima jos jednog decaka vanbracno. Divno,vrlo su hrabri,zar ne?

A JA imam 5 sestara i 1brata...tako da i mislim sto vise djece to bolje,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volele troje,ako Bog da. Lepo je kada u porodici ima i vise od troje dece. U okolini imamo porodicu sa sestoro dece,tacnije sest devojcica i tata ima jos jednog decaka vanbracno. Divno,vrlo su hrabri,zar ne?

ne znam da li su hrabri ili ne, ali meni je to lepo....

ja ovde u komsiluku imam porodicu sa sedmoro dece. Kaze meni njihova majka letos "jako mi je krivo sto nisam jos neko izmedju napravila, sad vise ne mogu" (posto je omatorila).....inace zena ima 50 i nesto godina a izgleda kao da ima 38-39...da li trudnoca pomladjuje ili sta...

i njohova deca su super zadovoljna i srecna...pomazu jedni drugima, ovi stariji rade tj pomazu roditeljima, kuca im je uvek puna smeha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savrsenooo!Fascinantne su mi porodice sa mnogo djece,s' tim da moja zelja da imam troje djece nece biti ispunjena,jer je preveliki rizikt2313.gif(bar po rijecima dr)!Tako da mogu da imam samo jos jednu BEBU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno je videti mnogoclanu porodicu,samo sto se danas sve kalkulise pa cak i to.Ja recimo imam sestru i brata i jos jednu sestru iz ocevog prvog braka,i svi smo jako vezani.Otkad znam za sebe samo je majka radila i sa jako malom platom sve nas je izvela na put,nismo ziveli u izobilju ali uvek smo bili siti obuceni i obuveni.Dok je recimo moj suprug sa te strane jako ostecen.Njegov otac nije zeleo vise dece jer je sa svojom bracom imao problema oko podele nasledstva pa da mm ne bi delio ni sa kim,ucinio mu je medvedju uslugu da ostane sam....Tuzno je to,nije sve u novcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi planiramo vise dece. Meni je to lepse reci, nego sta nam Bog da. Kao da nam se omaklo. Ja svoju decu volim i uvek cu im moci reci da su zeljena. A one to i znaju i osete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam za to da imam vise dece ako bog da bice ih za sad planiram jos dvoje ali videcemo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tek pocela,videcemo dokle cemo dogurati,ali mi se cini da je troje dece lepa ,,cifra``... ko zeli vise dece,zasto da ne? imaju pravo,ali je malo onih koji to mogu da isfiunansiraju i da se normalno posvete svakom detetu. da se ne zaludjujemo,nije nasim babama i prababama bilo lako biti trudan u kontinuitetu 15 godina i na to ne treba gledati kroz ruzicaste naocare.deca su umirala,majke su umirale i bila su druga vremena.svest o deci i roditeljstvu je bila drugacija,stil zivota je bio drugaciji(ali molim ne krivimo feminizam zbog toga!!!!!)danas ko zeli da bude kvalitetan roditelj tesko mu je i sa jednim ,a kamoli sa 7-10 dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam zelela troje dece. Za sada imam dvoje. Cerkicu od 4 godine i sina od 8 meseci. Pa kad on malo poraste mislim da cu i trece.

Hocu malo da uzivam u njima.

Jeste da je danas jako tesko. Ali kad mi se oni nasmeju meni je lakse sve. Smisao su zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se mene tiče...dvoje je sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми смо тек почели, имам једног сина, сада му је 9 месеци и надам се ускоро лепим вестима :)

А као и код свих, финансије су проблем, међутим, неке ствари НЕМАЈУ ЦЕНУ. А док постоји овакав свет, какав је данас, и не дај Боже неких болести, увек ћу моћи да им обезбедим да једу и да се обуку, као и образовање а за остало како буде.

Мислим да је већи проблем то што се породица као стуб друштва урушио, јер више нико не може ни са ким, тако би финансијски а и временски били много растерећенији када би живели са нашим родитељима....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми смо тек почели, имам једног сина, сада му је 9 месеци и надам се ускоро лепим вестима :)

Vec planirate drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec planirate drugo?

Ако све буде како треба, што да не???

Сада је већ беби креветац узак, времеме му је да се купи већи кревет, са могућношћу надоградње за на спрат, а за нову бебу, ако буде, у креветац :) а и боље је када је мања разлика између прво двоје, за треће ћемо мало да сачекамо .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Meni je bilo u to doba vazno da beba sisa, a tek posle sam planirala drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedno od cetvoro dece, tacnije druga po redu..Imam stariju sestru i mladjeg brata i sestru,blizance...Bilo nam je jako tesko, mislim finansijski, narocito kada su i blizanci krenuli u skolu...Ali sad je lepo. I zaista je lepo imati puno dece, naravno ukoliko mozes da im obezbedis u neku ruku normalan zivot. Ja za sada imam dvoje, ali sto kazu Boze zdravlja, videcemo za koju godinu, mozda ih bude jos :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi imala mogucnosti, materijalnih i prostornih, da svako dijete ima svoj kutak i ne oskudjeva niucemu, da ono najmladje ne nosi gardarobu svoje brace i sestara i da mogu da platim osobu koja ce voditi racuna o njima dok sam ja na poslu ZASTO DA NE ... ovako jednostavno - NE ZELIM DA SE PATIM ... dvoje mi je idealno za moj standard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi imala mogucnosti, materijalnih i prostornih, da svako dijete ima svoj kutak i ne oskudjeva niucemu, da ono najmladje ne nosi gardarobu svoje brace i sestara i da mogu da platim osobu koja ce voditi racuna o njima dok sam ja na poslu ZASTO DA NE ... ovako jednostavno - NE ZELIM DA SE PATIM ... dvoje mi je idealno za moj standard

Nani ti si moj čovek... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne vidi nista lose da deca nose garderobu od starije brace ili sestri. Koliko god para da imamo...Garderoba i slicne stvari su najmani trosak u odgajanju jednog deteta. Ukoliko neko zivi prosecno, smatram da je to ok. Dete kad je malo ne trazi hermes torbe i slicno, vec ljubav...Znam dosta njih koji finansijki ne stoje dobro a deca su im najsrecnija na svetu jjer su imali jedno srecno detinjstvo...A evo ovo u mom kraju imam toliko trule burzoazije, cija su deca sa 5 godina vec jako nesrecna.....

Tako da novac nije po meni glavni faktor za odredjivanje koliko dece ko zeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.