Žena...

odgovora

Objavljeno

Slazem se sa Nina ns u potpunosti. Deca su mnogo srecnija uz mamu koja im je drugar i koja im posveti paznju, nego mama koja od silnih obaveza ne stize ni da vidi kad su porasli. Imam od skoro i drugo dete, i i svog licnog iskustva tvrdim da treba da batalimo sve te *gluposti* u kuci i svaki slobodan trenutak (a gledati da ih bude sto vise) provedemo sa svojom decom. Jer toliko brzo rastu da, dok se okrenemo vise im mi i necemo biti zanimljivi, a onda cemo imati svo vreme ovog sveta da lickamo kucu. Ja imam tu nesrecu da sam oduvek radila kod privatnika koji me je izrabljivao (ali bukvalno) i da sam uvece dolazila mrtva umorna s posla pa sam hvatala sebe kako u jednom periodu zivota svog prvog deteta nisam uopste mogla da uzivam kao sto sam zelala, upravo iz razloga sto smo mm i ja stalno bili u trci sa vremenom. I ja sam bila picajzla po svakom pitanju, ali sada vise nisam. Kuvam vikendom 2-3 jela i to jedemo cele nedelje, 1 nedeljno generalno sredim kucu, peglam obicno nocu kad svi legnu. I konacno vidim koliko je moje 1 dete (posto je ovaj mali jos mali) srecno sto konacno ima mamu, a ne iscrpljenu kucnu pomocnicu. I mojoj sreci nema kraja, i boli me uvo za sve zenske poslove ovog sveta. Neka ceka kuca, mojoj deci ja trebam raspolozena i zdrava da bi i oni izrasli u normalne osobe, a to necu postici time sto cu vise paznje da posvetim svojim *kucnim-zenskim* obavezama. Uzivajte zene i ne dajite los primer svojoj zenskoj deci (za one koje ih imaju),zar celog veka da budu necije robinje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Nina ns u potpunosti. Deca su mnogo srecnija uz mamu koja im je drugar i koja im posveti paznju, nego mama koja od silnih obaveza ne stize ni da vidi kad su porasli. Imam od skoro i drugo dete, i i svog licnog iskustva tvrdim da treba da batalimo sve te *gluposti* u kuci i svaki slobodan trenutak (a gledati da ih bude sto vise) provedemo sa svojom decom. Jer toliko brzo rastu da, dok se okrenemo vise im mi i necemo biti zanimljivi, a onda cemo imati svo vreme ovog sveta da lickamo kucu. Ja imam tu nesrecu da sam oduvek radila kod privatnika koji me je izrabljivao (ali bukvalno) i da sam uvece dolazila mrtva umorna s posla pa sam hvatala sebe kako u jednom periodu zivota svog prvog deteta nisam uopste mogla da uzivam kao sto sam zelala, upravo iz razloga sto smo mm i ja stalno bili u trci sa vremenom. I ja sam bila picajzla po svakom pitanju, ali sada vise nisam. Kuvam vikendom 2-3 jela i to jedemo cele nedelje, 1 nedeljno generalno sredim kucu, peglam obicno nocu kad svi legnu. I konacno vidim koliko je moje 1 dete (posto je ovaj mali jos mali) srecno sto konacno ima mamu, a ne iscrpljenu kucnu pomocnicu. I mojoj sreci nema kraja, i boli me uvo za sve zenske poslove ovog sveta. Neka ceka kuca, mojoj deci ja trebam raspolozena i zdrava da bi i oni izrasli u normalne osobe, a to necu postici time sto cu vise paznje da posvetim svojim *kucnim-zenskim* obavezama. Uzivajte zene i ne dajite los primer svojoj zenskoj deci (za one koje ih imaju),zar celog veka da budu necije robinje?

Ja se u potpunosti slazem.I ako je danas nered,sutra nece biti,a prekosutra mozda opet hoce...ne smeta mi uopste.Hocu da budem sa svojim detetom,hocu da procitam dobru knjigu,pogledam dobar film.... A ko mi dodje u kucu ,pa gleda da li je sve na mestu-ne mora ni da dolazi.Meni moj nered ne smeta,a smetalo bi mi jako da zbog spremanja i ostalog nemem vremena za svoje dete,svog muza i sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja opusteno... :D Masina pere ves,druga susi ves-a ne peglam jer nema potrebe(mozda po neku kosulju ili stvari koje bas moraju),masina pere sudje-a kad ima malo to operem ja,ne usisavam samo kad se bas vidi da je tepih prljav(posto u celoj kuci imamo samo jedan malecki),podove ometlam za 5min.svaki dan,brisem 1-max.2x nedeljno,prasinu ponekad obrisem,prozore perem jednom mesecno-hvala fabrikama na Mer i to brzo ide,... I inace,moram pohvaliti mog dragog,on mi od pocetka puno pomaze,i oko kuce i oko malog... Kad se ja latim posla ni njega nije mrsko da pomogne,cak i kuva ponekad... Bitno je da sve radim(o) kad nas mali andjeo spava,a kad je budan gledamo da vreme posvetimo njemu(ionako,dok stignemo sa posla bude oko 3,a nekad i 6,a nekad ...,privatnici nemaju slobodno vreme)...

I bas me briga ako nekad nije sve na svom mestu,i ja sam samo jedna i nisam super WOman! :P Moj tata ima obicaj da mi prigovara 'sto nisi oprala ona 2 tanjira,to mozes za 2minuta,bla bla bla",a ja mu samo obrusim da gleda svoja posla,opracu kad dodjem do toga,ima mnooooogo stvari koje su mi bitnije od ta 2 tanjira... Ni ja takodje ne zelim biti rob svoje kuce i tacka.A ako se nekom ne dopada(npr.mojoj svekrvi) neka uradi sama ili mi pomogne.Na pocetku nase veze(posto smo bili zajedno 6meseci kad smo poceli ziveti zajedno)se jadala mojoj mami kako nam kuca nije cista,bla bla bla,ali ja sam tad radila u bolnici i bilo mi je drago da imam vremena za posteno spavanje a ne za ribanje,medjutim kad nisam radila onda je bio i red tako da je morala prestati... A i malo sam je podsetila da i kod nje ima sta da se radi... :P Od tad ne prigovara,cak ni kad bi zaista moglal... ;)

Ps:Meni je mama dala dobar primer-sve je uvek radila sama,tako je i danas,tata nikad nista nije pomogao oko kuce(a ni oko nas dece),svaki dan je usisavala,svaki dan je sve ribala,tatu je cekao vreo rucak na stolu...a uvek je ispadalo da nista ne radi... I sad mi kaze-sto Ti nisi Mene ucila kako da vaspitavam muza...?! I danas je i ona malo opustenija,manje cisti a vise uziva... Na kraju,samo je jedan zivot,zasto ga provesti u ciscenju kuce?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je stvarno tačno što kaže CHIMAMA, ubijaš se od posla po kući cijeli dan i opet ispadne kao da ništa nisi radio.

Najviše me nervira što cijeli život posvetiš obezbeđivanju životnog prostora, opremanja istog što iziskuje velika odricanja...a ne odeš na more 10 godina...

Ma daj pretjerujemo stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednjih mesec dana "spustila loptu", sve što je "muški" posao, kao i odlazak u nabavku namirnica, prepustila sam mužu, ćerka mi pomaže oko kućnih poslova (ona to radi sa zadovoljstvom) i osećam se dosta rasterećeno...Zaista ne mogu i ne želim sve sam da radim, jer onda niko ne vidi da sam ja to uradila, ili koliko mi je teško, ili koliko vremena mi je potrebno za sve te poslove...tako da sada imama vremena i za sebe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u potpunosti slazem.I ako je danas nered,sutra nece biti,a prekosutra mozda opet hoce...ne smeta mi uopste.Hocu da budem sa svojim detetom,hocu da procitam dobru knjigu,pogledam dobar film.... A ko mi dodje u kucu ,pa gleda da li je sve na mestu-ne mora ni da dolazi.Meni moj nered ne smeta,a smetalo bi mi jako da zbog spremanja i ostalog nemem vremena za svoje dete,svog muza i sebe.

APSOLUTNO SE SLAZEM :lol: Ruku na srce i dok nije bio bebac tu, dok sam zivela sa mamom i sestrom (tata mi je davno umro) uvek smo pricale da bi kuca bila urednija da zivi ceta muskaraca hahahaha. Ali zato je moja majka za mene i sestru uvek bila tu i hvala joj na tome puno. JA sam u ono ludo vreme 90-te godine ostala bez oca i mama se borila da nam pruzi ljubav i paznju pre svega i trudim se u potpunosti da sledim njen primer :rolleyes: I izvela nas je na pravi put. A u danasnje vreme biti zena pa nije bas lako ali zato imamo tu nase male bebironcice koji sa jednim osmehom ucine da zaboravis neke problemcice koji su sastavni deo svakodnevnice. Meni moj muz zaista punooo pomaze i u kuci i oko bebca i hvala mu na tome :rolleyes: O racunima, kirijama necu ni da pisem jel i to je deo svakodnevnice (veceg dela ljudi,bar u mojoj okolini)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne otvaram novu temu, pisacu ovde. Mozda sam trebala i u Kutak za jadanje, jer ce ispasti da se jadam.

Danas sam platila racun za telefon i ostala bez para. Prvi put nakon ne znam koliko godina. I morala sam traziti od MM. Uzas jedan. Ja sam od 18te uvek nesto radila na raspustima, imala sam para uvek, odmah posle zavrsetka obrazovanja se zaposlila....dakle uvek bila nezavisna. E, imam i sada platu, ali ona je zbog porodiljskog dosta manja, i kasni vec tri meseca. Tako da sam se bas razocarala. MM se samo smeje, u fazonu Dal si normalna, nisam ni znao da ti toliko kasni plata... Nismo u fazonu Moje Tvoje, ali nekako spontano tako ide, racun plati onaj kome postar donese :), namirnice on nabavlja, kredit uglavnom ja platim, za dete kupujemo ko prvi ode do prodavnice.... Ali ovo danas me bas pogodilo.

Kakav je vas stav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo apsolutno razumem kako se osecas! Kod nas je ista prica...ja sam pocela da zaradjujem malo pre 15 god. , 18 dana posle porodjaja sam pocela da radim(posao mi je na spratu iznad mene)...ali secam se kada sam morala da izustim prvi put posle 5 god.zajednickog zivota "ostavi mi neki dinar za sutra..." To da u novcaniku nemam neki dinar mi je bilo nesto uzasno...a zaista se prema novcu ne odnosimo tvoje-moje...ne delimo obaveze,vec ko stigne taj plati...

U prethodne 2god.mi se to desilo jos 2-3 puta...ali nije bilo tako strasno,"porazavajuce",nisam se osecala tako bespomocno i zavisno kao prvi put...valjda je on uspeo da me ubedi da je to sastavni deo bracnog zivota!

p.s.mada ja ipak od tada imam svoj mali stek :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stav... hmmm...

Dok smo se zabavljali, on nije imao dovoljno para, jer je studirao, roditelji nisu imali da mu salju redovno, pa sam ga nekako nagovorila da mu ja ponekad platim put, jer sam imala solidnu platu i dobar posao. Inace se ne bi mogli vidjati- ja zbog posla nisam mogla ici svaki vikend u Beograd, a on nije imao para da dolazi u Bijeljinu. Zbog toga je nekako progutao ponos (znam koliko mu je to bilo tesko), i pristao...

Kada smo se uzeli, ja sam napustila posao, a on je imao dobru platu. Ispocetka nisam ni htjela da radim, ali osjecala sam se strasno beskorisno... i nasla posao (sa groznom platom, cisto da pocnem od necega).

Na kraju, napustila sam posao, jer nam se nije isplatilo, a ja sam tada ostala trudna.

Njegov novac smatram i svojim- kod mene stoje sve kartice iz banke, i on od mene trazi kada mu treba para za gorivo, a ja mu dajem i dzeparac za kafu i cigarete. :P :P

Ma, ne opterecujemo se time, sve dok jedno moze da zaradi, nema krize.

Trenutno- on zaradjuje, a ja ekonomisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok smo se zabavljali ja sam imala dobru platu, a i on je zarađivao i više nego dobro, tako da nismo imali problem oko bilo kakvih plaćanja. Ja bih se povremeno otimala sa njim da ja nešto platim, a on bi mi popustio ponekad.

U međuvremenu, ostala trudna, ostala bez posla, primanja se i njemu smanjila, ali od kako živimo zajedno, sve pare stoje na jednom mestu i svako uzima po potrebi. U početku mi je bilo neobično, ali vremenom sam se skroz navikla. Zajedno smo u svemu, pa i u zarađivanju i trošenju para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žena...

Nije lako biti žena - domaćica, majka, zaposlena, dobra u krevetu :P i sve ostalo...

Ja sam od uvek htela sve da stignem sama i da ne tražim pomoć, i sad je često tako, al sve što je muški poso - mm radi...

A za moje poslova po kući - čuva dete ako mi ne pomaže.

Mm sve oće da uradi al da mu se kaže. On je u fazonu - ženo, reci, ja ne znam da treba da se briše prašina i riba pod.. U početku mi smetalo, sad lepo kažem - on još bolje radi i supeeer je. Nemam problem, jer mm oće da pomogne.

U nabavku idemo jednom mesečno zajedno, a kese vuče kako ko stigne...

Ja sam imala problem što u kući zaova, dever, svekar, svekrva, mm, ja i dete - svi jedu i ostave a mene izluđuje nered, pa rasklanjam i perem, usisavam za svima jer mi dete ide po podu... Mada sam se opametila pre koji mesec - kad sam videla da dete mora da se samo igra kad ja dođem vikendom kući (moja mama mi čuva dete i kući provodimo svaki drugi vikend) da bi ja uspela da izgenerališem sve, ostavim svima njima čisto (a njih boli k... svekrva čeka da ja dođem da sredim :angry: )?

ma nema više teorije, a ni nerviranja! Ima i drugi pa nek radeee!!!

Posvećujem se detetu, mužu i sebi, posla uvek ima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudila sam se. Umila se brzo, pomuzla krave, dala jesti kokošima i zečevima, izgnala koze i krave na pašu.Probudila sam djecu, napravilaim doručak, spakirala ih za školu, odvezla ih u školu, pokosila travu.

Otišla sam na posao, posvađala se s nadredenim, izbacila ga van iz

ureda, obračunavala putne naloge, zaradivala novce, zaradila

novce.Došla sam kući, iscepala metar drva, skuvala ručak, podigla

djecu u školi, nahranila ih, prijavila porez na dobit, išla u polje

obraditi kupus i krumpir do mraka, stigla na frizuru.

Vratila sam se

kući, ugnala krave i koze u štalu, spremila večeru, obnovila

osiguranje za auto, nahranila djecu, okupala ih, stavila ih u krevet,

oprala mašinu veša, platila račune putem net bankinga, pregledala

poštu, objesila veš, pojela koru kruha s maslom i medom.

Kad sam se konačno spremila krenuti leć, pade mi na pamet: »AJME

UŽASA! Moj muž! Cijeli dan leži na kauču neje***n!!!«

:lol: :lol: :lol:

P.S.Morala sam ovaj tekst postaviti ovde,jako je saljiv.Sav posao koji obavlja zena je cisto figurativno,ali pokazatelj sta je ustvari zena,koliko su zene u danasnje vreme preuzele teret na sebe,ali zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom slucaju, preuzmem veci deo posla na sebe zato sto mislim da cu ja to svakako uraditi bolje/brze , mrzi me da sacekam da neko drugi to odradi, itd. Npr. mm pere dva tanjira i dve kasike 10 minuta, pri tom isprska pola kuhinje, probudi dete jer mu te dve kasike ispadnu bar dva puta i potrosi svu toplu vodu. Ali bukvalno je tako. Onda je meni lakse da ja to odradim za 2 minuta a u preostalih 8 minuta stignem namazati jos i nokte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudila sam se. Umila se brzo, pomuzla krave, dala jesti kokošima i zečevima, izgnala koze i krave na pašu.Probudila sam djecu, napravilaim doručak, spakirala ih za školu, odvezla ih u školu, pokosila travu.

Otišla sam na posao, posvađala se s nadredenim, izbacila ga van iz

ureda, obračunavala putne naloge, zaradivala novce, zaradila

novce.Došla sam kući, iscepala metar drva, skuvala ručak, podigla

djecu u školi, nahranila ih, prijavila porez na dobit, išla u polje

obraditi kupus i krumpir do mraka, stigla na frizuru.

Vratila sam se

kući, ugnala krave i koze u štalu, spremila večeru, obnovila

osiguranje za auto, nahranila djecu, okupala ih, stavila ih u krevet,

oprala mašinu veša, platila račune putem net bankinga, pregledala

poštu, objesila veš, pojela koru kruha s maslom i medom.

Kad sam se konačno spremila krenuti leć, pade mi na pamet: »AJME

UŽASA! Moj muž! Cijeli dan leži na kauču neje***n!!!«

:lol: :lol: :lol:

P.S.Morala sam ovaj tekst postaviti ovde,jako je saljiv.Sav posao koji obavlja zena je cisto figurativno,ali pokazatelj sta je ustvari zena,koliko su zene u danasnje vreme preuzele teret na sebe,ali zasto?

Tekst je fenomenalan!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja opusteno... :D Masina pere ves,druga susi ves-a ne peglam jer nema potrebe(mozda po neku kosulju ili stvari koje bas moraju),masina pere sudje-a kad ima malo to operem ja,ne usisavam samo kad se bas vidi da je tepih prljav(posto u celoj kuci imamo samo jedan malecki),podove ometlam za 5min.svaki dan,brisem 1-max.2x nedeljno,prasinu ponekad obrisem,prozore perem jednom mesecno-hvala fabrikama na Mer i to brzo ide,... I inace,moram pohvaliti mog dragog,on mi od pocetka puno pomaze,i oko kuce i oko malog... Kad se ja latim posla ni njega nije mrsko da pomogne,cak i kuva ponekad... Bitno je da sve radim(o) kad nas mali andjeo spava,a kad je budan gledamo da vreme posvetimo njemu(ionako,dok stignemo sa posla bude oko 3,a nekad i 6,a nekad ...,privatnici nemaju slobodno vreme)...

I bas me briga ako nekad nije sve na svom mestu,i ja sam samo jedna i nisam super WOman! :P Moj tata ima obicaj da mi prigovara 'sto nisi oprala ona 2 tanjira,to mozes za 2minuta,bla bla bla",a ja mu samo obrusim da gleda svoja posla,opracu kad dodjem do toga,ima mnooooogo stvari koje su mi bitnije od ta 2 tanjira... Ni ja takodje ne zelim biti rob svoje kuce i tacka.A ako se nekom ne dopada(npr.mojoj svekrvi) neka uradi sama ili mi pomogne.Na pocetku nase veze(posto smo bili zajedno 6meseci kad smo poceli ziveti zajedno)se jadala mojoj mami kako nam kuca nije cista,bla bla bla,ali ja sam tad radila u bolnici i bilo mi je drago da imam vremena za posteno spavanje a ne za ribanje,medjutim kad nisam radila onda je bio i red tako da je morala prestati... A i malo sam je podsetila da i kod nje ima sta da se radi... :P Od tad ne prigovara,cak ni kad bi zaista moglal... ;)

Ps:Meni je mama dala dobar primer-sve je uvek radila sama,tako je i danas,tata nikad nista nije pomogao oko kuce(a ni oko nas dece),svaki dan je usisavala,svaki dan je sve ribala,tatu je cekao vreo rucak na stolu...a uvek je ispadalo da nista ne radi... I sad mi kaze-sto Ti nisi Mene ucila kako da vaspitavam muza...?! I danas je i ona malo opustenija,manje cisti a vise uziva... Na kraju,samo je jedan zivot,zasto ga provesti u ciscenju kuce?!

morala sam ovo citirati. kao da sam ja pisala, posebno ovaj deo o mami i tati :blink:

meni je najsmesnije kad ja sa mojom pricam telefonom a recimo mm siri ves,ona se zaprepasti zasto ja lezim i pricam a on radi. ali zato zna da se trgne i kaze da sam u pravu sto tako radim(o). ona je sebi sama kriva, to vreme je krivo, sve su to bili ZENSKI POSLOVI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u potpunosti slazem.I ako je danas nered,sutra nece biti,a prekosutra mozda opet hoce...ne smeta mi uopste.Hocu da budem sa svojim detetom,hocu da procitam dobru knjigu,pogledam dobar film.... A ko mi dodje u kucu ,pa gleda da li je sve na mestu-ne mora ni da dolazi.Meni moj nered ne smeta,a smetalo bi mi jako da zbog spremanja i ostalog nemem vremena za svoje dete,svog muza i sebe.

[/quote

slazem se, dok je svekrva zivela sa nama opterecivala me, te mora sve pod konac, sada, kuvam rucak svak drugi dan usisava muz svakog drugog dana, peglam samo stvari za posao i vrtic, i moje se uglavnom ne peglaju(milina), kad dodjemo s posla, deca iz vrtica, rucamo i hvatam straftu sto vise da se provede vremena sa klincima, kakva kuca, sve naravno u granicama normale, ne mislim da treba da bude prljavo ali treba onoliko i ono sto je za decu najbitnije...

ja sve radim, i mm pomaže, cenim šta mi pomogne, i navikla sam na ustjanje nocu i dalje se budim da pokrijem moje nevaljalce koji ne trpe pokrivace, radim, sem mm nemam nikog drugog da mi pomogne, ali sve se stigne, vikendom jedan dan spavam ja duze, jedan dan mm na smenu, kad odem negde ako ima sudova, mm opere, hoce da prostre ves na žici, sprema ajvar sam , ja oljustim paprike on sve ostalo, ispece, samelje i kuva, i kako on kaze PONOSAN JE STO SVE RADIMO SAMI BEZ ICIJE POMOĆI :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se, dok je svekrva zivela sa nama opterecivala me, te mora sve pod konac, sada, kuvam rucak svak drugi dan usisava muz svakog drugog dana, peglam samo stvari za posao i vrtic, i moje se uglavnom ne peglaju(milina), kad dodjemo s posla, deca iz vrtica, rucamo i hvatam straftu sto vise da se provede vremena sa klincima, kakva kuca, sve naravno u granicama normale, ne mislim da treba da bude prljavo ali treba onoliko i ono sto je za decu najbitnije...

ja sve radim, i mm pomaže, cenim šta mi pomogne, i navikla sam na ustjanje nocu i dalje se budim da pokrijem moje nevaljalce koji ne trpe pokrivace, radim, sem mm nemam nikog drugog da mi pomogne, ali sve se stigne, vikendom jedan dan spavam ja duze, jedan dan mm na smenu, kad odem negde ako ima sudova, mm opere, hoce da prostre ves na žici, sprema ajvar sam , ja oljustim paprike on sve ostalo, ispece, samelje i kuva, i kako on kaze PONOSAN JE STO SVE RADIMO SAMI BEZ ICIJE POMOĆI :)

Bravo, to je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim na selu. To ukljucuje zivotinje i obradu zemljista. Imam porodicu, sto znaci mora se kuvati, prati, peglati, cistiti, brinuti o svemu.

Supruga sam, moram biti njegova uvek dotupna seks marioneta.(Ta obaveza mi je draga :) )

Majka sam, sto se ni ne moze opisati sa kakvim stvarima ide.

Ali obidji nekad i roditelje, ne zapostavi prijatelje, imas i sestru, pricajte nekad.

Studiram i ne planiram stati dok god imama snage i uslova za usavrsavanje.

Ali mene malo ko ceni, moj trud i rad su nevidljivi i beznacajni za moju okolinu.

Roditelji me podrzavaju i ponosni su na mene, ali ni oni ne razumeju sve.

Jako mi je tesko sto sve moram sama, muz citav dan na poslu, dodje kuci pa jos komentarise i izvoljeva.

Ali ja se ne predajem. Naucila sam da se kroz zivot moram boriti sama, ako neko uskoci, veliko mu hvala, ali znam da samo na sebe mogu racunati.

Zato pokusavam da se razvijam i jacam, da pronalazim mir i srecu u sebi i stvarima oko sebe. Moje dete je moj nepresusni izvor ljubavi i energije.

ZENA JE STENA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra organizacija je pola posla.U nekoj temi sam vec pisala.

Hvala Bogu,pa imamo nasu kucu i mogu da je spremam kad ja hocu,Kuvam rucak svaki dan,i sreca pa mi je kuhinja odvojena od dnevnog boravka,pa sudove mogu da operem i kasnije,tj. posle vecere.Ves perem i peglam vikendom,pocistim svaki dan,brisem 2-3x nedeljno,prasinu brisem 1xnedeljno,usisavam kad bas moram-imam samo u dn.sobi tepih,zalivam cvece 1x u 15dana,skupljam decije igracke 2xdnevno,kupatilo sredjujem 1xnedeljno,uglavnom vikendom,Jedan dan vikenda je rezervisan da se mama odmori i duze spava,i hvala im na tome..I svaki dan uspem da posvetim sebi nesto vremena,pa makar i tek toliko da popijem kafu na miru,ali znaci mi.

Svaki dan od 16-22h je vreme koje provodimo zajedno mm,sin i ja,a vikendom po ceo dan,a posle 22h je vreme samo za nas dvoje.

MM mi pomaze sta god mi treba,cesto vikendom i kuva,muske poslove on radi...

I kao sto je neko vec napisao sam sprema ajvar,ja samo oljustim papriku.

Mislim da za sad savrseno funkcionisemo-dok mali spava mi uradimo sta treba,i posle je svo nase vreme njegovo,i trudicu se da tako i ostane.

Jeste tesko stici sve,ali kad vidim da su moja dva najdraza muskarca srecni i raspolozeni nema mi lepse nagrade za sve ne prospavane noci i sav trud da sve stignem-da budem i dobra majka i savrsena domacica i savrsena supruga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra organizacija je pola posla.U nekoj temi sam vec pisala.

Hvala Bogu,pa imamo nasu kucu i mogu da je spremam kad ja hocu,Kuvam rucak svaki dan,i sreca pa mi je kuhinja odvojena od dnevnog boravka,pa sudove mogu da operem i kasnije,tj. posle vecere.Ves perem i peglam vikendom,pocistim svaki dan,brisem 2-3x nedeljno,prasinu brisem 1xnedeljno,usisavam kad bas moram-imam samo u dn.sobi tepih,zalivam cvece 1x u 15dana,skupljam decije igracke 2xdnevno,kupatilo sredjujem 1xnedeljno,uglavnom vikendom,Jedan dan vikenda je rezervisan da se mama odmori i duze spava,i hvala im na tome..I svaki dan uspem da posvetim sebi nesto vremena,pa makar i tek toliko da popijem kafu na miru,ali znaci mi.

Svaki dan od 16-22h je vreme koje provodimo zajedno mm,sin i ja,a vikendom po ceo dan,a posle 22h je vreme samo za nas dvoje.

MM mi pomaze sta god mi treba,cesto vikendom i kuva,muske poslove on radi...

I kao sto je neko vec napisao sam sprema ajvar,ja samo oljustim papriku.

Mislim da za sad savrseno funkcionisemo-dok mali spava mi uradimo sta treba,i posle je svo nase vreme njegovo,i trudicu se da tako i ostane.

Jeste tesko stici sve,ali kad vidim da su moja dva najdraza muskarca srecni i raspolozeni nema mi lepse nagrade za sve ne prospavane noci i sav trud da sve stignem-da budem i dobra majka i savrsena domacica i savrsena supruga.

Divno.... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Kod mene funkcionise po principu : radim kad sta stignem i kada sam za sta raspolozena. Nema prigovora, nema gundjanja i sl. Jednom mi je samo muz nabacio da sam mogla da uzmem krpu i obrisem prasinu, ja sam mu odgovorila da uzme i obrise ako mu smeta, i to se nikada nije ponovilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra organizacija je pola posla.U nekoj temi sam vec pisala.

Hvala Bogu,pa imamo nasu kucu i mogu da je spremam kad ja hocu,Kuvam rucak svaki dan,i sreca pa mi je kuhinja odvojena od dnevnog boravka,pa sudove mogu da operem i kasnije,tj. posle vecere.Ves perem i peglam vikendom,pocistim svaki dan,brisem 2-3x nedeljno,prasinu brisem 1xnedeljno,usisavam kad bas moram-imam samo u dn.sobi tepih,zalivam cvece 1x u 15dana,skupljam decije igracke 2xdnevno,kupatilo sredjujem 1xnedeljno,uglavnom vikendom,Jedan dan vikenda je rezervisan da se mama odmori i duze spava,i hvala im na tome..I svaki dan uspem da posvetim sebi nesto vremena,pa makar i tek toliko da popijem kafu na miru,ali znaci mi.

Svaki dan od 16-22h je vreme koje provodimo zajedno mm,sin i ja,a vikendom po ceo dan,a posle 22h je vreme samo za nas dvoje.

MM mi pomaze sta god mi treba,cesto vikendom i kuva,muske poslove on radi...

I kao sto je neko vec napisao sam sprema ajvar,ja samo oljustim papriku.

Mislim da za sad savrseno funkcionisemo-dok mali spava mi uradimo sta treba,i posle je svo nase vreme njegovo,i trudicu se da tako i ostane.

Jeste tesko stici sve,ali kad vidim da su moja dva najdraza muskarca srecni i raspolozeni nema mi lepse nagrade za sve ne prospavane noci i sav trud da sve stignem-da budem i dobra majka i savrsena domacica i savrsena supruga.

popisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra organizacija je pola posla.

Velika istina! Sta god da se radi, tako je!

Naravno da mi kuca ne blista u svakom momentu i mislim da pored dvoje male dece to i nije moguce! Sad sam jos na porodiljskom, pa sam sama sa njih dvoje dobar deo dana dok muz radi...uvek stignem puno stvari, ali mi je najvaznije vreme provedeno sa decom, sve drugo moze da ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika istina! Sta god da se radi, tako je!

Naravno da mi kuca ne blista u svakom momentu i mislim da pored dvoje male dece to i nije moguce! Sad sam jos na porodiljskom, pa sam sama sa njih dvoje dobar deo dana dok muz radi...uvek stignem puno stvari, ali mi je najvaznije vreme provedeno sa decom, sve drugo moze da ceka.

to je najvaznije :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena si. Mozes sve.

Dr House

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.