Žena...

odgovora

Objavljeno

Razmisljala sam kako da nazovem ovu temu i mislim da sam joj dala pravi naziv....

Interesuje mi kako je kod vas i vase misljenje o...., udala se posle 30 znaci izlasci, spavanje, plata bez razmisljanja na sta se trosi, niti spremala...ma znate kao svaka devojka.....i onda udaja i bebac znas ono sad si Zena.....kako kod vas funkcionise ovo: trudnoca / bebac, ne spavanje, 24h sa bebom, dojenje, kilogrami, muz, seks, rucak, dorucak, nesto slatko, doktori, novac, racuni, prasina, masina za ves, sneg, vrtic, posao.... i jos hiljadu i hiljadu stvari koje radimo u toku 1 dana :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufffff...... Ne znam kako prezivljavam dan?! Na pocetku mi je bilo katastrofa. Prvo, mesec dana sam bila u bolnici sa Lenom i samo sam cekala da izadjemo a onda je nastao show program. Pomoci niotkuda, muz je bas tada imao jedan malo veci objekat da radi i tako.... po ceo dan sam samo prala, cistila, peglal i brinula o bebi. Posle nekih 3 meseca sam pocela da ludim, iskacem iz koloseka. Jedno jutro sam se probudila i onako naglas rekla:''Ajde i danas sve ispocetka! Nadam se da cu preziveti i danasnji dan!'' I pocela sam da placem. Tada je mmuz shvatio da sam u zestokom problemu i poceo je da ulece sa pomaganjjem koliko je mogao. Vremenom sam se sredila.... Sto se tice sekksa, tu su se stvari dosta promenile. Valjda sam bila iscrpljenja od svega i pocela sam muza da odgurujem od sebe i to se dosta odrazilo na nasu intimu, brak. Pre 5-6 meseci smo imali ozbiljan razgovorm i uvideli smo greske koje smo oboje pravili i sad se dosta toga ispravilo.

Racuni? Od njih mi se dize kosa na glavi. Jos smo i podstanari, radi samo muz, treba se izboriti sa tim. Nekako, kada me pita da li su placeni, kao da mu je pao kamen sa srca. I ja se tako osecam!

Definitivno nije lako biti zena, majka i domacica. Nekada sam sebi bila najvaznija i gledala samo sebe. Sad se to sve promenilo. Ujutru muz i ja pogledamo koliko imamo para za taj dan pa ako ostane meni za cigare i njemu za dorucak ok, ako ne, jbg. Lena je na prvom mestu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj....dok sam radila mislila sam da je najlakse biti domacica i da onda imas vremena....hahahaha....sad vidim da sam se gaaaaaadno zeznula.Stalno sam grdila moju mamu sto se nervira oko glupih stvari,a sada se ja nerviram oko istih...dosla maca na vratanca!Pre mi nije smetalo ako ima 5 mrva na podu,a sad mi smeta cini mi se i pre nego sto dotaknu pod! :D Od kada sam dosla ovde i udala se ne radim i to mi uzasno tesko pada...samo muz radi,dobro zaradjuje ali zato radi kao konj...ne mogu da se pozalim da nam fali novac,bar za sada.Podstanari smo i sigurno bi nam bilo mnoooogo lakse da ne placamo stan 400 eura.Trudimo se da se organizujemo kad stignu racuni u smislu da prvo to platimo,pa onda sve ostalo.I naravno kiriju...u pocetku je on narucivao hranu jer je tako navikao,ali sam mu objasnila da sve sto on naruci ja mogu da napravim(u jos vecim kolicinama za iste pare),tako da smo sasekli to narucivanje.Reeetko kada narucimo nesto i to samo kada imamo neke neplanirane gladne goste... :lol: ...za sada dobro funkcionisemo,videcemo kada dodje bebac...sigurno ce biti teze,ali se nadam da ce mo se dobro organizovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li moze neko da kaze tacno koliko poslova zena u toku dana uradi??

nema kraja, zar ne?

e sad uklopiti dobra majka, dobar radnik, dobra zena, i dobra sama sebi, no no ko to sve postigne u isto vreme "skidam kapu".....tesko bwe :blink::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) kucnim poslovima nikada kraja i stalno nesto ima da se radi peri,peglaj,cisti,brisi,ribaj,kuvaj.....ma gdeje tu kraj....ali ja imam drugaciju taktiku bar mi je tako super za sada uvece ili ti nocu do jedan sat radim generalku a peglam kuvam i perem kada je mali budan sve ostalo kada spava,ujutru spavam duze,ustajem pijem kaficu tusiranje onda palim kom.i sredjujem sebe sminkanje mi je obavezno navika,ustaje mali sredim njega i napolje u setnju i pazar to nam je svakodnevna obaveza,kada se vratimo ja spremam klopicu i jos sta ima da se radi a uvek nesto,onda on na spavanje a ja popodnevni odmor.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) kucnim poslovima nikada kraja i stalno nesto ima da se radi peri,peglaj,cisti,brisi,ribaj,kuvaj.....ma gdeje tu kraj....ali ja imam drugaciju taktiku bar mi je tako super za sada uvece ili ti nocu do jedan sat radim generalku a peglam kuvam i perem kada je mali budan sve ostalo kada spava,ujutru spavam duze,ustajem pijem kaficu tusiranje onda palim kom.i sredjujem sebe sminkanje mi je obavezno navika,ustaje mali sredim njega i napolje u setnju i pazar to nam je svakodnevna obaveza,kada se vratimo ja spremam klopicu i jos sta ima da se radi a uvek nesto,onda on na spavanje a ja popodnevni odmor.....

a gde je tu suprug :rolleyes::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suprug je nestao u akciji :lol: !!!!! Salim se! Ne mogu da kazem, meni moj muz svako jutro pre nego sto krene na posao usisa i izbrise podove i kada krene izbaci djubre! Pre nego sto krene kuci pita sta treba da donese iz prodavnice pa mi je to velika pomoc! Ali zato briga o detetu i kuvanje, pranje, peglanje, to je moja briga! Ne znam sta da kazem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mi znamo koliko nam je tesko, kada stigne beba u kucu. i ja sam se udala posle 30-te, rodila bebu. kod roditelja sam radila i kuca mi je blistala, radila sam sam imala svoju kintu za neke moje hirove. medjutim kada je bebac stigao, ufffff.... on je moja dika, ali koliko god da sam se trudila da postignem sve nije mi uspevalo.jednostavno ako ne planiram da padnem na nos,ili da mi dan traje 48 sati. e, a da ne pricam kada sam se porodila, nikoga ni u najavi. doduse ne smem da gresim dusu, moji su tu bili, ali nisam zelela da ih teram da mi sredjuju kucu, stan vise su mi tu bili zbog deteta. muzevljeve roditelje ne zelim ni da spominjem oni nisu sa nama u istom gradu ali mogu da kazem da se nisu bas pretrgli od zvanja ili ne daj boze da ponude pomoc. ne znam zasto? verovatno, im se ne svidjam!! ali, zato ja nemam nikakvih obaveza prema njima.

zato sam resila da kucni poslovi mogu da sacekuju, srecom pa mi muz nije nesto zahtevan za jelo. volimo oboje da klopamo, pa nema tendenciju d aizmislja neka jela , sta se spremi to se jede. a posla u kuci ima uvk i sve smo navikle da bude po ps-u. moje resenje je obzirom da zivimo u jako malom stanu i placamo kiriju,izgled stana je sveden na pristosto ne jedu nas pauci i ostalo... bitnije mi je vreme sa detetom. aserpe lonci i poklopci su u drogom planu. imamo cist ves, garderoba nam je cista peglamo po potrebi, bebine stvari su slozene.....

sa vremena na vreme me hvata neka nervoza, depresija, malo sam i nesrecna ali kad uzmem klinju sve prodje... a jbg, valjda sve prolazimo kroz isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto zivimo u malom iznajmljenom stanu,ali i u takvom stanu ja uvek imam nekog posla!

Dr. mi naredi strogo mirovanje,ja pola dana provedem opet nesto cisteci...

Takva sam.A onda se zapitam sta cu ja da radim kad dodje bebac...?

Definitivno se nesto mora promeniti,tj. verovatno onda promenis prioritete.

Kazu kad beba spava-spavajte i vi! Pa kad da sredjujem kucu onda?!

A o pomoci necu ni da pricam...Nemam nikoga.Muz totalno nezainteresovan,mada sam ga ja dosta razmazila. Sve ja znam i sve mogu! E sad radi sve sama....

Mozda ce se promeniti kad dodje bebac,a i ostaje nam da se dogovorimo oko trosenja novca,posto ovako kako je on navikao sigurno uskoro vise nece moci!!!

Pa pored svega ovoga nije ni cudo sto padnes u depresiju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nista gore od toga nego kada zena razmazi muza. Ups izvinite ima gore od toga...jos ako ga je i majka razmazila...katastrofa. Ovo je slucaj sa mojim muzem. Kad je hteo nesto da mi pomogne meni ga zao pa kazem nemoj mogu sama...e, da je imao neko da me nauci pa da se malo prenemazem i foliram gde bi mi bio kraj. Ovako u kuci sam sama svoj majstor, sama cistim sifone, sama menjam sijalice i izbacujem djubre a od njega ninkakve koristi. Jel te, on radi i umori se na poslu, a ja? Ja ne radim nista :angry: :angry: . E da mogu malo na tvoje mesto stalno mi govori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika imamo li mi to istog muza ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, zena meni se cini da se vi previse ubacujete u ta ciscenja, peglanja, pranja.. ja recimo sam opustena, uopste ne peglam, jednom sam peglala od kad sam postala zena, pre nego sto sam se porodila opeglala sam sve bebece stvari jer u srbiji je obicaj da se bebi stvari peglaju.ovde ne.posle kontam pa ne moram to da radim!? usisavam subotom jer svaki dan ..nisam bas luda da me nervira svaka mrva, one su u svakom slucaju neminovne. perem kupatilo jednom mesecno, a prozore sam prala proslog februara, sramota, tad kad sam bila trudna sam bas imala vremena, nikako da ih operem, a evo stize prolece.. trebalo bi posto je priroda napolju divna. zivimo u sumi na planini koja se zove monte avena, cista priroda, vazduh takodje, imamo komsije iza kuce uz brdo sa dvoje male dece, sin im je 2meseca stariji od iris sad ce godinu dana pa ima bebece drustvo. oni imaju dva magarca, prvi put kad sam cula te neartikulisane glasove uplasih se, nisam znala sta je jer to nije IA IAA kao sto magarac kaze to je ne moguce izvesti onomatopejom neki glasovi .. ovde je za mene sve drugacije od onoga kako sam zivela pre godinu dana u NS. mama mia kuda god da pogledam sve same snezne stene,planine, nema ljudi,pticice pevaju, tisina. ja navikla da pricam u skoli radim sa mladima, kolega ima preko 200zaposlenih, u toku dana razgovaram sa stotinak ljudi a ovde nikoga.cetvrtkom idem u skolu za strance , ucim jezik pa tamo jos i vidim nekog, inace pre toga htela sam da odlepim, samo ker i muz.sad imam cerku pa sa njom pricam srpski.kuvam svaki dan, to recimo volim i nije mi tesko.sudovi se ponekad nagomilaju pa mm. opere.ne shvatam ljude koji po ceo dan peru i ribaju kucu i tako svaki dan.sve nanovo..volim da provodim vreme citajuci, crtam , pisem ,sa bebom pricam i igram se.sad ne slikam zbog trudnoce jer terpentin mi smeta kao i ostali smradovi.kad se iris rodila slikala sam uvece.muz mi radi do 22h pa dok on ne dodje, posle se i on ponekad pridruzi.sad radi skraceno 5sati dnevno jer sam u 4,5 mesecu a imamo malu bebu pa mi on dosta pomogne.ja imam neku svoju platu sto mi stize iz srbije posto sam jos na porodiljskom, kupujem hranu a on sve ostalo placa.kuca u kojoj zivimo je skoro pa njegova do 2013 otplacuje kredit .italija kao zemlja uvek me je privlacila , istorija umetnost i sva ta kulturna bogatstva o kojima predajem, verovatno zbog toga, a i jezik im je melodican i sarmantan.svidja mi se, jedino sto je ovo mesto ipak previse mirno za moj ukus.. a i nostalgicna sam..bas sam vam sad svasta napisala :)lozim vatru, imam kamin, to je isto nesto novo za mene iz centralnog grejanja u planinsku kucu..idem po drva:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.eticker.co.za/tickers/rfktakae3fwshj4z.png

Istina moje zene,istina,poslu nikada kraja...Svaka nam cast. Upregnite muzeve maximalno,iako rade i vas posao mora negde da se vidi. Ni mi ne sedimo besposlene iako smo na porodiljskom,kako je tek zenama koje rade a imaju malu decu,to ne mogu da razumem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a gde je tu suprug :rolleyes::angry:

na posao drage moje,moj muz jako puno radi tako da sam mltene po celi dan sama sem vikendom naravno ako nema dezurstvo.....odlazi ujutru trebalo bi do tri da radi ali uvek je duze i redko kada je kuci pre pet sest sati a nekada i duze...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci odgovore na kraju je stvar organizacije, samo opetnam fali neki sat viska :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi mi falio koji cas viska, bila bih perpetuum mobile!!!! :angry: :angry: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na posao drage moje,moj muz jako puno radi tako da sam mltene po celi dan sama sem vikendom naravno ako nema dezurstvo.....odlazi ujutru trebalo bi do tri da radi ali uvek je duze i redko kada je kuci pre pet sest sati a nekada i duze...........

Kod mene je slicno...Mm odlazi u 7h i vraca se oko 17h...U pocetku sam luuudela sa bebom bez njega. Nista nisam stizala, ni da jedem, ni da se istusiram...Ali vremenom sam se organizovala. Kad je lepo vreme odem u parkic ili na kafu sa drugaricom i malisom, u setnjicu pa makar imala posla kod kuce, ali ovako brze prodje vreme i ispunim dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo slicnu pricu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ispala mudra sto sam se ozenila. Sada kada je beba stigla pomazu mi i roditelji i suprug. Ja se ne bavim kucnim poslovima, skoncentrisana sam samo na bebu. Kako ce biti kasnije ne znam, ali za sada nista bitno se nije promenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, zena meni se cini da se vi previse ubacujete u ta ciscenja, peglanja, pranja.. ja recimo sam opustena, uopste ne peglam, jednom sam peglala od kad sam postala zena, pre nego sto sam se porodila opeglala sam sve bebece stvari jer u srbiji je obicaj da se bebi stvari peglaju.ovde ne.posle kontam pa ne moram to da radim!? usisavam subotom jer svaki dan ..nisam bas luda da me nervira svaka mrva, one su u svakom slucaju neminovne. perem kupatilo jednom mesecno, a prozore sam prala proslog februara, sramota, tad kad sam bila trudna sam bas imala vremena, nikako da ih operem, a evo stize prolece.. trebalo bi posto je priroda napolju divna. zivimo u sumi na planini koja se zove monte avena, cista priroda, vazduh takodje, imamo komsije iza kuce uz brdo sa dvoje male dece, sin im je 2meseca stariji od iris sad ce godinu dana pa ima bebece drustvo. oni imaju dva magarca, prvi put kad sam cula te neartikulisane glasove uplasih se, nisam znala sta je jer to nije IA IAA kao sto magarac kaze to je ne moguce izvesti onomatopejom neki glasovi .. ovde je za mene sve drugacije od onoga kako sam zivela pre godinu dana u NS. mama mia kuda god da pogledam sve same snezne stene,planine, nema ljudi,pticice pevaju, tisina. ja navikla da pricam u skoli radim sa mladima, kolega ima preko 200zaposlenih, u toku dana razgovaram sa stotinak ljudi a ovde nikoga.cetvrtkom idem u skolu za strance , ucim jezik pa tamo jos i vidim nekog, inace pre toga htela sam da odlepim, samo ker i muz.sad imam cerku pa sa njom pricam srpski.kuvam svaki dan, to recimo volim i nije mi tesko.sudovi se ponekad nagomilaju pa mm. opere.ne shvatam ljude koji po ceo dan peru i ribaju kucu i tako svaki dan.sve nanovo..volim da provodim vreme citajuci, crtam , pisem ,sa bebom pricam i igram se.sad ne slikam zbog trudnoce jer terpentin mi smeta kao i ostali smradovi.kad se iris rodila slikala sam uvece.muz mi radi do 22h pa dok on ne dodje, posle se i on ponekad pridruzi.sad radi skraceno 5sati dnevno jer sam u 4,5 mesecu a imamo malu bebu pa mi on dosta pomogne.ja imam neku svoju platu sto mi stize iz srbije posto sam jos na porodiljskom, kupujem hranu a on sve ostalo placa.kuca u kojoj zivimo je skoro pa njegova do 2013 otplacuje kredit .italija kao zemlja uvek me je privlacila , istorija umetnost i sva ta kulturna bogatstva o kojima predajem, verovatno zbog toga, a i jezik im je melodican i sarmantan.svidja mi se, jedino sto je ovo mesto ipak previse mirno za moj ukus.. a i nostalgicna sam..bas sam vam sad svasta napisala :)lozim vatru, imam kamin, to je isto nesto novo za mene iz centralnog grejanja u planinsku kucu..idem po drva:)

bravo Dunja....zene same sebi nalaze bespotrebne poslove i onda samo kukaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.. ja recimo sam opustena, uopste ne peglam, jednom sam peglala od kad sam postala zena.kuvam svaki dan, to recimo volim i nije mi tesko.sudovi se ponekad nagomilaju pa mm. opere.

... :) ... moram priznati, ni ja ne peglam redovno ... kad nesto treba da se obuce, pre toga brzo predjem peglom, ako treba ... suprug sam sebi pegla stvari (to me moja svekrva naucila, kaze: ima sam 2 ruke, nek sam opegla svoje) ... B) ... i tako to i primenjujem ... ;) ... i volim kuvati ... nije mi tesko ni sudove srediti, ali ponekad se i kod nas nagomilaju pa ih suprug opere ... sto se ostalog tice (tipa usisavanje, pranje odece i uopsteno sredjivanje haosa :rolleyes: po kuci) to po potrebi ... i jos malo tu i tamo po dvoristu i na kuci kad treba sta da se popravi ... ali ja skidam kapu mamama koje po ceo dan rade po kuci, peru, peglaju ... za to bi se trebalo dobiti bar 3 plate, zar ne? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto tako kao Dunja i Mopiell - opušteno.

Ne podnosim ni jedan od kućnih poslova.

Nije mi ni najmanji problem da nije sve pod konac. Nemam ni snage ni živaca ni volje da sve držim cakum pakup.

Sudove pere mašina. Žena koja mi čuva dete 6 sati dnevno, ima oko 1h lufta dok on spava. Za to vreme pegla. :)

Oribam kupatilo i sve što baš mora, samo kad mora.

Prozore nisam prala od kad ni Dunja.

Nekad me uhvati ludilo pa uzmem sve izribam, ali srećom, ne hvata me to jako često :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plasite me zene, mene jadnu neiskusnu :)

Znam da je sve to tako, ali tesko mi je prihvatiti da uvek zena vise strada i pomalo se bojim novog zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne plasi se,nije to tako strasno. Sto,pa mogu i muzevi da pomognu i ta kako,samo ih treba lepo zamoliti! sad,nemoj ocekivati da ce on da preuzme sve kucne poslove na sebe,ali neka ti bar malo pomogne i videces,malo po malo,bice to dobro. Pa ne moze sve sama zena da obavlja. Ajde sad,ne mora da brise prozore ili riba kupatilo,ali moze da to isto kupatilo za sobom ostavi uredno,ili da skloni sto i ponekad opere sude...Npr,nama u ves masinu stane 6.5kg vesa i tesko mi je i inace da nosim mokar ve gore na sprat gde nam je susilica (ona zica,ne masina),pa sam mu par puta napomenula samo da odnese gore a ja cu rasiriti...tako je i bilo... a onda je jednom bio dobre volje i rekao: "Neka,ja cu!'' i bas lepo rasirio ves. Naravno,dobio je pohvalu i nagradu i sad ni ne moram da mu kazem,sam uzme pa rasiri svaki put...nekad bas ako nema vremena ili ja bas imam zelju,on samo odnese gore. Onda,imamo neki ogroman Zepter usisivac i tezak mi je da ga i vucem i guram (tockici zaribali) pa kad treba da se usisa on to uradi. Njega koristim jednom nedeljno jer stvarno super radi,a preko nedelje,na svaka dva-tri dana usisam onim obicnim,malim... Ja volim da je sve pod konac,ali mi nema smisla da zena svakog dana radi uvek jedno isto,vec npr,ako danas sredim kupatilo,obrisem sve prozore u kuci,usisam tepihe i paucinu,obrisem podove, sutra to ne moram,vec cu uzeti da ispeglam,sredim ako treba ormare,obrisem prasinu... Naravno,to je kad sam kod kuce,ali kad sam od 8 do 18h na poslu,ne opterecujem se,sredim sve u subotu uz pomoc mm i onda preko nedelje bas ako treba nesto. POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj je i voljan oko pomaganja, nekad :) ali to uradi tako da je bolje da mu neke stvari ne prepustam :D

Eh, sta cu, zena sam, jaka sam, bice to sve dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.