Žena...

odgovora

Objavljeno

Jedna moja profesorka je dala muzu da opere sude,a kad je zavrsio ona je nasla 101 zamerku,vidi ovde ti ostalo,vidi ovo,vidi ono...i on se naljutio,a posle,kad se opustila i prihvatila da ne mora sve da bude bas kao sto ona to cini-savrseno,bilo joj je lakse. Inace,mislim da zena ne nalazi sama sebi posla,posla uvek ima,samo postoje zene kojima vise ili manje smeta ako su poslovi ne/uradjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna moja profesorka je dala muzu da opere sude,a kad je zavrsio ona je nasla 101 zamerku,vidi ovde ti ostalo,vidi ovo,vidi ono...i on se naljutio,a posle,kad se opustila i prihvatila da ne mora sve da bude bas kao sto ona to cini-savrseno,bilo joj je lakse. Inace,mislim da zena ne nalazi sama sebi posla,posla uvek ima,samo postoje zene kojima vise ili manje smeta ako su poslovi ne/uradjeni.

pouka: i mi zene otezavamo stvaro svojom prirodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi mi falio koji cas viska, bila bih perpetuum mobile!!!! :angry: :angry: :lol:

Upravo tako!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zana uvek ima posla i na kraju opet ispadne kako nista neradimo... :angry::huh::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je lako biti zena-nije.Zaista trba postici sve:beba,muz,kuca...Ali,smatram da sve to vremenom dodje na svoje,pa ti je lakse da se organizujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od onih kojoj sev smeta,volim da mi je kucica stalno cista,rucak spremljen,ves ispeglani td...U ormanu mi je sve ispeglano,benkica na benkicu,pantalone na pantalne i sl.Ja stvarno preterujem ali ne treba,ja sada pokusavam da se malo opustim jer sam stvarno previse opterecena time...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto zivimo u malom iznajmljenom stanu,ali i u takvom stanu ja uvek imam nekog posla!

Dr. mi naredi strogo mirovanje,ja pola dana provedem opet nesto cisteci...

Takva sam.A onda se zapitam sta cu ja da radim kad dodje bebac...?

Definitivno se nesto mora promeniti,tj. verovatno onda promenis prioritete.

Kazu kad beba spava-spavajte i vi! Pa kad da sredjujem kucu onda?!

A o pomoci necu ni da pricam...Nemam nikoga.Muz totalno nezainteresovan,mada sam ga ja dosta razmazila. Sve ja znam i sve mogu! E sad radi sve sama....

Mozda ce se promeniti kad dodje bebac,a i ostaje nam da se dogovorimo oko trosenja novca,posto ovako kako je on navikao sigurno uskoro vise nece moci!!!

Pa pored svega ovoga nije ni cudo sto padnes u depresiju....

Da,ja sam bio na poslu a sad malo da odmorim-a ja radim 24h!!!Moj ima obicaj da kaze na sve to-ma sta radis,ti samo cuvas dete!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mada kad vidi da ne vidim belu macku ispred sebe,bas ume da se potrudi i oko bebe i oko kucnih poslova,ali moram vrlo cesto da ga podsecam,kao da nisam ponovila istu pricu vec milion puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zana uvek ima posla i na kraju opet ispadne kako nista neradimo... :angry::huh::o

Nazalost..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LENA BLAGO TEBI KAD TI MUZ PRE POSLA USISAI ORIBA PODOVE...PA NISTA MI VISE NE BI TREBALO :)

JA SVE SAMA RADIM I ZNATE STA MUKA MI JE OD TOGA DA BUDEM SUPER ZENA.....

VOLIM DA MI JE UVEK CISTO I SVE NA SVOM MESTU, A TO ZNA BAS DA UMARA...

DOSTA SAM SE OPUSTILA POSLE PORODJAJA (PRE 2 GODINE), JER SAM SHVATILA DA SA BEBOM NE MOZES SVE DA POSTIGNES...A POGOTOVO SAD KAD LUKA IMA 2 GODINE I MRVI SVOJ KEKS, SMOKI I SLICNO SVUDA PO STANU, PROSTO JE NEMOGUCE DA TI KUCA U SVAKOM SLUCAJU BLISTA.....DOK NE PORASTE MALO , MORACU DA SE OPUSTIM:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj jadni mm, vec 3 meseca ne jede nista kuvano jer je meni uzasno muka od mirisa kuvane hrane i generalno svea zivotinjskog porekla...sam sve sredjuje po kuci, ja peglam kad mi je dobro,a ostalo je sve na njemu...bas je tata zastitnik :))) obozavam ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je lako biti zena-nije.Zaista trba postici sve:beba,muz,kuca...Ali,smatram da sve to vremenom dodje na svoje,pa ti je lakse da se organizujes.

i ja se slažem sa tim....ipak bolje biti žensko nego muško u neku ruku gledano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nista gore od toga nego kada zena razmazi muza. Ups izvinite ima gore od toga...jos ako ga je i majka razmazila...katastrofa. Ovo je slucaj sa mojim muzem. Kad je hteo nesto da mi pomogne meni ga zao pa kazem nemoj mogu sama...e, da je imao neko da me nauci pa da se malo prenemazem i foliram gde bi mi bio kraj. Ovako u kuci sam sama svoj majstor, sama cistim sifone, sama menjam sijalice i izbacujem djubre a od njega ninkakve koristi. Jel te, on radi i umori se na poslu, a ja? Ja ne radim nista :angry: :angry: . E da mogu malo na tvoje mesto stalno mi govori...

uf,nisi ga tome trebala nauciti! zaboravi se mamino ,,obrazovanje`` kat-tad .moj je isto bio nasposoban i pasivan za sve na pocetku naseg zajednickog zivota(ziveli samo zajedno skoro 4 godine pre sklapanja braka),ali sam ja rekla NEMA SANSE DA RADIM ,,MUSKE ```POSLOVE i da sve radim sama...da se razumemo,kuca je uvek cista,sprema se,pere se kuva se..ali sam rekla da necu na sebe da preuzmem menjanje creva od tusa,popravke, nabavke alata i tako toga.videla sam kako su neke zene u mom okruzenju ,koje su na to pristale,prosle,pa sad kukaju...i veruj mi posle jedno 1,5 -2 god dana urlanja,plakanja i ucena...bome je dosao pameti...sad nemam vise potrebe da nista ni da mu govorim,sve vidi i radi sam.radimo oboje ,ja dodatno radim i privatno,zavrsavam master,trenutno sam i trudna...nema sanse da radim za dvoje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LENA BLAGO TEBI KAD TI MUZ PRE POSLA USISAI ORIBA PODOVE...PA NISTA MI VISE NE BI TREBALO :)

JA SVE SAMA RADIM I ZNATE STA MUKA MI JE OD TOGA DA BUDEM SUPER ZENA.....

VOLIM DA MI JE UVEK CISTO I SVE NA SVOM MESTU, A TO ZNA BAS DA UMARA...

DOSTA SAM SE OPUSTILA POSLE PORODJAJA (PRE 2 GODINE), JER SAM SHVATILA DA SA BEBOM NE MOZES SVE DA POSTIGNES...A POGOTOVO SAD KAD LUKA IMA 2 GODINE I MRVI SVOJ KEKS, SMOKI I SLICNO SVUDA PO STANU, PROSTO JE NEMOGUCE DA TI KUCA U SVAKOM SLUCAJU BLISTA.....DOK NE PORASTE MALO , MORACU DA SE OPUSTIM:)

pa naravno! zbog cega bi se i stresirala???volim i ja da mi je cisto,ali posto mi sad vecina kucnih poslofva ne prija(ne prija mi da se saginjem,da dizem tesko,da udisem hemikalije,posle svega toga me boli stomak) muz je rekao da ce maximalno da pomaze i da nece da me vidi savijenu..e,pa sta da kazem stan mi nije usisan vec 7 dana...ali ga ja vala necu usisati ,hahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na pocetku jako puno radila po kuci...im sto sve mi je bilo kao pod konac...medjutim sto su stariji to su i zahtevniji tako da rucak spremam pod obavezno uvek i usisavam obavezno uvek a za peglanje i pranje i ostale stvari uvek ima vremena...ako mi se danas nista ne radi necu ni da radim....jednostavno nemam snage....svako vece lezem oko 9-pola 10...preko vikenda uglavnom generalno sredjujem sve,ubacim ih muzu u bicikle i onda krenem u akciju...sve sredim dok se ne vrate a onda se zajedno sa njima ukomiram :lol: :lol: :lol: :lol:

to je to....mislim da je potrebna samo dobra organizacija i nista vise....ja uvece kad legnem isplaniram sutrasnji dan...i onda sve lepo funkcionise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma lako je biti zena svom muzu Ali kod drugih ta kruna spada n'a sluskinju! Verujem da nije u svakoj porodici tako Ali u mojoj jos Malo pa jeste! Ne pada mi tesko da ribam, perem, kuvam Ali bogami da rasklanjam za drugim zenama kao za malim decom-pada mi tesko pré svega n'a ponos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da se zivot devojke i zene dosta razlikuje. Ima nekih obaveze za koje ne mozes da kazes "ne da mi se, sutra cu" vec moras jer nece niko drugi a i beba NE SME DA CEKA. Naravno, nisam ni ja neka cistunica, jedino sto mora da mi bude cisto to je kupatilo i kuhinja, ostalo moze i da saceka, kao ves naprimer, usisavam dva do tri puta nedeljno. Uglavnom mi ne pada tesko rad u kuci i oko bebe ali mi uvek prija kada mama dodje pa vecinu stvari preuzme na sebe, taman da ja napunim baterije :rolleyes:

Muz mi je isto angazovan oko kucnih poslova (za vikend, u toku nedelje ga ne diram) sto je isto olaksica. Trenutno ne radim ali planiram uskoro, i svesna sam da ce mi onda biti jos teze postici sve ali kako mnoge mame tako cu i ja :rolleyes: , posao ce mi u svakom slucaju malo i prijati da izadjem iz monotonije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni kucne obaveze dodju kao zaborav od realnosti Ali naravno da mi nije bas lako da budem jedina domacica kad n'as je tri zene u jednom malim stanu! Jedino sto me tesi sto znam sa cu jà srediti DOM najbolje i sa je tako najzdravije za moju bebicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,sta ti je zena! Kad je sve sredjeno i na mestu, to niko ne vidi, a cim nesto nije ''pod konac'', to im bode oci, onda se sve ono prethodno ne vazi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Дођем кући с посла око пола пет, док направим нешто на брзину за клопу ја се сморим. И стварно немам времена ни за шта друго. Покупим клинца и напоље.

Викендом радим оно што стигнем(прашина, усисавање...)! Не желим да постанем "роб властитог дома". Прије сам се трудила, пеглала и оно што се не пегла...

Али сад сам промијенили тактику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,sta ti je zena! Kad je sve sredjeno i na mestu, to niko ne vidi, a cim nesto nije ''pod konac'', to im bode oci, onda se sve ono prethodno ne vazi!

Baš tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Дођем кући с посла око пола пет, док направим нешто на брзину за клопу ја се сморим. И стварно немам времена ни за шта друго. Покупим клинца и напоље.

Викендом радим оно што стигнем(прашина, усисавање...)! Не желим да постанем "роб властитог дома". Прије сам се трудила, пеглала и оно што се не пегла...

Али сад сам промијенили тактику.

Ja jos ne radim, pa je lakse, ali kako ce biti kad pocnem raditi, stvarno ne znam..

Dobro je sto si promenila taktiku, i meni kazu, ma samo se ti bebi posveti, a kucu sredi kad stignes. Ali svejedno je hocu li sad ili kasnije sredjivati, opet mene ceka.

A dosla sam do zakljucka, da neverovatnom brzinom mogu da napravim da kuca izgleda kao da je bomba pala, ili sam neorganizovana ili...stvarno ne znam kako. MM mi kaze da je to ''kreativni nered'', sto me jos vise nervira. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ne znam kako sve postizemo, to mi nikada nece biti jasno...Ja trenutno neradim pa sam kuci i uglavnom sve postizem.

Mada mi se desava da me za kucu bas briga, spakujem dete i odem do parka ili do drugarice, a za kucu ima vremena...bitno da je rucak skuvan i usisano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos nemam decu,ali vec predpostavljam kako bi to moglo da izgleda.sad vec ima dana kad nemam vremena ni za sta,a to ce se samo pogorsati kad dodje beba.zene su stvarno cudo,samo ne treba dozvoliti da ceo teret domacinstva padne na nas,tu treba dobro izbalansirati,podeliti zadatjke muzevima, nauciti decu korisnim i dobrim radnim navikama.recimo znam neke svoje starije koleginice na poslu koje su svoju decu naucile npr da im one ljuste jabuku ili bare jaja,sad su to veliki momci,i ako mam ne uradi to umesto njih-oni to sami nece uraditi...i jos more slicnih priomera..

nina ima pravo-vaznije je kvalitetno provesti vreme sa svojim detetom nego lickati po kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos nemam decu,ali vec predpostavljam kako bi to moglo da izgleda.sad vec ima dana kad nemam vremena ni za sta,a to ce se samo pogorsati kad dodje beba.zene su stvarno cudo,samo ne treba dozvoliti da ceo teret domacinstva padne na nas,tu treba dobro izbalansirati,podeliti zadatjke muzevima, nauciti decu korisnim i dobrim radnim navikama.recimo znam neke svoje starije koleginice na poslu koje su svoju decu naucile npr da im one ljuste jabuku ili bare jaja,sad su to veliki momci,i ako mam ne uradi to umesto njih-oni to sami nece uraditi...i jos more slicnih priomera..

nina ima pravo-vaznije je kvalitetno provesti vreme sa svojim detetom nego lickati po kuci...

hvala, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.