Prednosti vežbanja u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam morala u trudnoci da mirujem,ali cim sam usla u 7-mi mesec rekla sam dosta!

Nisam otisla da trcim,ali setnja je po meni zakon!

Cak mi je i dr rekao da je to super i da samo nastavim tako.

A u skoli za trudnice,mislim da su te vezbe disanja najbolje.

Jos samo da ostanem pribrana,da ih iskoristim kad bude trebalo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala u trudnoci da mirujem,ali cim sam usla u 7-mi mesec rekla sam dosta!

Nisam otisla da trcim,ali setnja je po meni zakon!

Cak mi je i dr rekao da je to super i da samo nastavim tako.

A u skoli za trudnice,mislim da su te vezbe disanja najbolje.

Jos samo da ostanem pribrana,da ih iskoristim kad bude trebalo! :)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate odlicne vezbice za trudnice, mozete da potrazite na internetu i skinete filmice gde fitnes trener bas radi sa trudnicom koja je otprilike u 7.mesecu.

Potrazite Davina_McCall_-_Pregnancy_Workout

Pozdrav

Moze li neko da mi kaze do kog meseca smeju da se rade ove vezbe? Ja sam sada 6. mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na strani Psihofizicka priprema trudnica, Jellenna je objasnila. :)

Mnogo sam joj zahvalna zbog toga. :)

Hvala i tebi, kisss!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i tebi, kisss!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo žene..zanemarismo vežbanje hehhet31211.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1, 2, 3, 4,

2, 2, 3, 4,... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biti u dobroj kondiciji je jedan od preduslova za nekomplikovanu trudnoću i lakši porođaj. Sem toga, razlozi za vežbanje u trudnoći su i poboljšan rad kardio-vaskularnog sistema, smanjeno prekomerno povećanje težine, bolje držanje i raspoloženje, lakši i jednostaviji porođaj, brži oporavak i bolje opšte stanje.

Da li vežbate tokom trudnoće, i da li vam je samim tim i porođaj bio lakši?

Veliki Pozdrav :)

Ja ne vezbam odkada sam saznala da sam trudna, ali obavezno idem 4-5 dana sedmicno na plivanja. Doktorica mi je rekla da je to divan sport za trudnice i da nije ni malo opasan. Preporucila mi je da samo plivam u bazenu, jer bazen ima clorin i stiti od infekcija tako da samo u bazenu plivam. Kada imam vremena preko vikenda odem malo u setnju i to vam je moja aktivnost. Po ceo dan sedim na poslu za kompjuterom tako da ne idem na plivanje verovatno bih nabacila :) mnogo kg.

Toliko od mene!

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki Pozdrav :)

Ja ne vezbam odkada sam saznala da sam trudna, ali obavezno idem 4-5 dana sedmicno na plivanja. Doktorica mi je rekla da je to divan sport za trudnice i da nije ni malo opasan. Preporucila mi je da samo plivam u bazenu, jer bazen ima clorin i stiti od infekcija tako da samo u bazenu plivam. Kada imam vremena preko vikenda odem malo u setnju i to vam je moja aktivnost. Po ceo dan sedim na poslu za kompjuterom tako da ne idem na plivanje verovatno bih nabacila :) mnogo kg.

Toliko od mene!Pozdrav

Plivanje..blago tebi...supeer aktivnost za trudnice. U mom gradu zatvoreni bazeni ne rade zimi, valjda je skupo odrzavanje. bazeni rade samo ljeti :( i toliko su pretrpani da bi umjesto kondicije mogla da dobijem samo neku bakteriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plivanje..blago tebi...supeer aktivnost za trudnice. U mom gradu zatvoreni bazeni ne rade zimi, valjda je skupo odrzavanje. bazeni rade samo ljeti :( i toliko su pretrpani da bi umjesto kondicije mogla da dobijem samo neku bakteriju

Mi i nemamo zatvorene bazene :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo bazene,al ja ne umem da plivam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno sam povracala u prvom trimestu i raspolozenje mi je bilo @#$%$#)(*(*.

Kad sam se smucila sama sebi, odlucila sam da svakodnevno setam i da pocnem da radim yogu za trudnice.

Pronasla sam fantastican yoga studio - Sidhasana yoga studio (http://www.sidhasanayoga.com/yoga-za-trudnice.htm) i sve se promenilo.

Mucnine su nestale uslaskom u cetvrti mesec, a ja sam postala yoga_mama :)

Izuzetno mi je prijalo da vezbam, bila sam razgibana, pokretljiva. Nisam oticala, niti sam imala bolova u ledjima i slicno. Nisam imala ni oscilacije raspolozenja - jer yoga ima moc i da vas smiri, da se osecate blagosloveno, uzivate u spokoju i tisini koja nastane u glavi - inace punoj nepotrebnih misli. Pomogla mi je da razmisljam pozitivno i ne potpadnem pod uticaj mnogih "krimi prica" i veoma losih iskustava zena sa porodjaja.

U devetom mesecu sam radila yogu svakodnevno (isla na casove kada ih je bilo i vezbala uz DVD kod kuce ostalim danima) - i radila je cak i na dan porodjaja :)

Instruktorka - Mirjana Gnjatic - je sjajna zena i odlicna instruktorka yoge. Ima dvoje dece - jedno je beba od oko 3 meseca.

Tamo sam i upoznala super zene, imala sta sa njima da razmenim, saznam - sa nekima se i dalje druzim.

Posle trudnoce sam isla kod nje na jogu za mame i bebe - sto je takodje nesto posebno i dragoceno. Tada je Mirjana koristila lutku da nam vodi cas, a sada vezba sa svojim sincicem :)

Porodjaj mi je odlicno prosao - bez epidurala, indukcije i slicno - zahvaljujuci ovim casovima i saznanjima koja sam stekla kroz druzenje sa Mirjanom.

Uzivajte u trudnoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih ovo: Mirjana Gnjatic (instruktorka joge a trudnce i mame i bebe) je izdala i svoj DVD sa vezbama yoge u trudnoci - to je ono sto sve buduce mame mogu sebi da priuste - ako u svom gradu vec nemaju nacin da vezbaju.

Nema ga u slobodnoj prodaji - oni ga sami distribuiraju: http://www.sidhasanayoga.com/trudnice-dvd.htm

Rado ga poklanjam svim trudnicama u svojoj okolini jer je odlican i praktican poklon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plivanje..blago tebi...supeer aktivnost za trudnice. U mom gradu zatvoreni bazeni ne rade zimi, valjda je skupo odrzavanje. bazeni rade samo ljeti :( i toliko su pretrpani da bi umjesto kondicije mogla da dobijem samo neku bakteriju

da ne poverujes da NS ima samo 2 javna bazena!!! ali sam i za jedan i za drugi cula da nisu ,,sigurni`` jer mozes da zakacis koje kakve infekcije. leti je na onom na sajmistu tolika guzva da se ne usudjujem ni ne trudna da udjem ,a ne sa stomakom.

citala sm da je plivanje extra za trudnice i volela bih da mogu tako da vezbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se ulenjila u zadnjih godinu dana opasno... i to me je bas nerviralo, kao i visak kilograma i opusteni misici...

sad kad je prosla prva trecina i ne spava mi se po ceo boziji dan, otkrila sam kako mi lagana i umerena fizicka aktivnost jako prija.... voznja bicikla i setnja po keju... nesto sto nisam godinama radila....

jos samo vreme da se prolepsa.... kakve su ove kise, kao da je sredina jeseni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila 10 kilograma u zadnjih 5 mjeseci :( ,ubucila sam se kao nikad i sad sam trudna 5 nedelja.U zadnje vrijeme uopste nisam vjezbala, niti bila aktivna tako da mislim da je krajnje vrijeme da pocnem da radim nesto po tom pitanju, ako ne zelim da se porodim sa 100 kilograma.Cula sam da je trudnoca lijepsa i porod laksi ako se vjezba.Ja jos nisam isla na pregled jer ovdje prvu posjetu doktoru planiraju tek poslije 7 nedelje.Tako da kad odem pitacu sta mogu da radim i kako mogu da vjezbam.Znam da je sve individualno.Ljubac za sve trudnice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja sam cula da je porodjaj laksi ako se vezba u toku trudnoce, a i da se ne lazemo i sam porodjaj je fizicki napor, posebno ako dugo traje... pa ako nemate nikakve kondicije, ostajete bez snage na pola...

Ja se radujem lepom vremenu... jedva cekam da pocnu da rade bazeni pa na plivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA trudnice koje mogu da vezbaju, preporucujem da pronadju na internetu vezbe koje sa trudnicom izvodi Davina McCall, ima relax vezbi i aerobik, pa sta kome odgovara. Vezbice su super, ima dosta istezanja, a zena ih vezba sa trudnicom koja je otprilike u 6-7 mesecu.POzdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ne poverujes da NS ima samo 2 javna bazena!!! ali sam i za jedan i za drugi cula da nisu ,,sigurni`` jer mozes da zakacis koje kakve infekcije. leti je na onom na sajmistu tolika guzva da se ne usudjujem ni ne trudna da udjem ,a ne sa stomakom.

citala sm da je plivanje extra za trudnice i volela bih da mogu tako da vezbam.

[/quote

Cula sam da u asortimanu imaju hlamidiju (ne znam bas da li moze tako da se prenese...), trihomonas i neke bakterijice...sve u svemu, ni more nije sigurno, prosle godine smo i muz i ja doneli suvenir, ali smo ga lako izlecili (neke bakterije, nista strasno,ali dosadno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvo vezbanje...sad pocinje sezona branja raznog voca povrca i okopavanja po bastama pa navalimo :lol: :lol: :lol: em cemo da odrzavamo liniju em da dobijemo lepu seljacku boju :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni prijaju vezbice. Nisam ih radila dok nisam bila trudna ali sam se mnogo mnogo vise kretala. Sada mi mnogo znaci kad 20 minuta dnevno odvojim za lagane vezbice. Radim vezbe za curkulaciju u vratnom i ramenom predelu, vezbe za kicmu, istezanje nogu, jacanje misica nogu, zatezanje guze... Da, radim i vezbe za karlicu... Cisto razgibavanje... Nikad se ne zadisem ali osetim da mi krv procirkulise i svaki put se osetim vrlo vrlo zadovoljno.

Mislim da je to jako pozeljno za svaku trudnicu kod koje je sve u redu sa grlicem materice i kojoj nije strogo zabranjeno kretenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam u toku vezbanja imala grceve u donjem delu stomaka... Mnogo sam se uplasila. Trebalo je da prodje dvadesetak minuta da se stomak opusti...

A bas sam mislila da je super sto mogu da radim vezbice... Nije u pitanju nikakvo skakanje i trcanje, ali ocito da ni lagane vezbe bebeama ne prijaju uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sma skinula sa neta one vezbe od davine-samo nikako da krenem...uskoro cu u skolicu za trudnice,to ce mi ,izgleda,biti sva ,,vezba``..od toliko planova,na kraju nista nisam uradila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama kad mozete u skolicu i da radite vezbice. Meni je dozvoljena samo setnja i to kratka,lagana, povremena,a ostatak dana provodim lezeci. Da ne spominjem da sam sam vec pocela da se gnezdim i celu bih kucu naopacke okrenula,al ne smem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.