Prednosti vežbanja u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Blago vama kad mozete u skolicu i da radite vezbice. Meni je dozvoljena samo setnja i to kratka,lagana, povremena,a ostatak dana provodim lezeci. Da ne spominjem da sam sam vec pocela da se gnezdim i celu bih kucu naopacke okrenula,al ne smem :)

najvaznije je da sto duze sacuvas bebu unutra... da se ona lepo razvije i poraste kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vjezbala ni prije trudnoce, a ne vjezbam ni sada... :(

Puno vise setam nego inace, i to mi bas prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vjezbala ni prije trudnoce, a ne vjezbam ni sada... :(

Puno vise setam nego inace, i to mi bas prija.

Nisam ni ja vezbala pre trudnoce, jedino sto sam bas dosta setala,a sad mi se vozi bicikl, roleri ,trci mi se...ocigledno imam visak energije :) a i trebace mi kad se beban rodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnicama!

Pre trudnoce sam isla na fitnes godinu dana, i u trudnoci sam nastavila do 5. meseca, ali malo slabijim tempom (brzi hod na traci, bicikla, lagane vezbe za noge i ruke). Naravno, imala sam srece da je trudnoca bila sasvim ok i da mi je sve to bilo dozvoljeno.

Od 5. meseca do kraja trudnoce sam isla na jogu za trudnice, e to je prava stvar! Imam krivu kicmu i bojala sam se bolova u ledjima kako je stomak rastao, ali joga je doprinela da me ledja bukvalno nijednom ne zabole! Da ne govorim o blagotvornom dejstvu na psihu! Topla preporuka svim trudnicama, zaista!

Takodje sam isla i na psihofizicku pripremu od 8. meseca, sasvim dobro provedeno vreme, ali nedovoljno fizicki aktivno.

I naravno, brzo posle porodjaja sam se vratila vezbanju, bebac ima 6 meseci, a ja imam manje kg nego pre trudnoce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakoj trudnici prepotrucujem, makar lagane vezbe istezanja i vezbe za ledja. Ja sam pocela svakodnevno da ih upraznjavam kad sam shvatila da vise nemogu da sedim, ako ih izostavim.

A problem se nastavlja i posle porodjaja, i kad karlica pocne da se vraca na mesto, isti je efekat kao kad se siri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li su neke mame zainteresovane za grupno organizovano vezbanje u Novom Sadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije trudnoce sam se redovno bavila fitnesom,medjutim u trudnoci nisam smjela!U svakom slucaju preporucujem svim trudnicama da upraznjavaju bar neke lagane vjezbice ako su u mogucnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li su neke mame zainteresovane za grupno organizovano vezbanje u Novom Sadu?

Evo ja sam zainteresovana i pokusavam vec danima da pronadjem na internetu da li postoji negde u Novom Sadu joga za trudnice,ali mi ne polazi za rukom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pokusala jogu za trudnice, uvece, i ujutru se probudila sa upalom i krvarenjem. 7 dana sam dobila strogog mirovanja.Tad sam rekla, boli me uvo, ja cu dosta da se krecem i da sljakam po kuci, i puna kapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekar, svekrva, deda, muz i ja trudna. Dorucak, rucak, vecera, pomocna i nasa kuca, svakodnevno odrzavanje i briskanje, pored toga kada god vremenski uslovi dozvoljavaju 1-3h setnje, zavisi koliko je hladno napolju, meni nista vise od vezbi nije potrebno i ovako me i posle svega toga zglobovi ubijaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su svi rekli da je zdravo vezbanje u trudnoci..ja pitala docu da mi dozvoli da idem u dispanzer..gde se radi sa trudnicama on mi je reko to ti sad ne treba :P

i tako sam se ja od treceg do evo sredine sestog meseca ugojila 10kg :(

i bas je bez veze..jer sto vise nabacis teze se kreces,noge vise bole,posle sam htela kuci neke lagane vezbe na podu i to mi je zabranio...el znate mozda gde mogu baciti pogled na neke vezbice cisto da raduckam makar pola sata dnevno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su svi rekli da je zdravo vezbanje u trudnoci..ja pitala docu da mi dozvoli da idem u dispanzer..gde se radi sa trudnicama on mi je reko to ti sad ne treba :P

i tako sam se ja od treceg do evo sredine sestog meseca ugojila 10kg :(

i bas je bez veze..jer sto vise nabacis teze se kreces,noge vise bole,posle sam htela kuci neke lagane vezbe na podu i to mi je zabranio...el znate mozda gde mogu baciti pogled na neke vezbice cisto da raduckam makar pola sata dnevno :blink:

b_11_3_4b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su svi rekli da je zdravo vezbanje u trudnoci..ja pitala docu da mi dozvoli da idem u dispanzer..gde se radi sa trudnicama on mi je reko to ti sad ne treba :P

i tako sam se ja od treceg do evo sredine sestog meseca ugojila 10kg :(

i bas je bez veze..jer sto vise nabacis teze se kreces,noge vise bole,posle sam htela kuci neke lagane vezbe na podu i to mi je zabranio...el znate mozda gde mogu baciti pogled na neke vezbice cisto da raduckam makar pola sata dnevno :blink:

evo par slika, ali takodje na youtube imas jako puno videa sa vezbama za trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

exercise.gif

i bedaka, bas su mogli da nacrtaju da joj manje preliva salce sa strane, zar tako vide nas trudnice, e cekaj da se porodim pa da im pokazem kad udjem u stare gace. Sto se vezbi tice, slazem se da na zou tubu ima dosta primera, ali ja se drzim setnji, svaki dan po 1-2h normalnog hoda, ni prebrzo ni presporo i kod mene deluje, nisam se mnogo ugojila (citaj bila sam kao tenk) i ne oticem, jako mnogo sam u pokretu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sam setala i radila Kegelove vezbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozda neko zna da li ima joga za trudnice u NS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mi neko moze reci kad se krece sa onim skolicama za trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze 6. -7. mesec ,a moze i kao ja sto sam uradila..krenula u 8. i imala ubrzan kurs :rolleyes: sledeci put cu ranije krenuti jer mi je bas prijalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam sad u 30-toj nedelji, idemu setnju s vremena na vreme, kuci non stop sam u pokretu, a od nedavno sam se bacila u voznju biciklom, lakse mi je jer kad setam umeju noge da me zabole pa mi je to problem. Ovako kad sam na biciklu olaksanje mi je da se vratim kuci. Mislim da je i to dobra rekreacija. Prija mi da znate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mi neko moze reci kad se krece sa onim skolicama za trudnice?

Ja sam isla u tu skolicu kada sam bila osmi mesec, s tim sto su me jedva primili tada, bili su u fazonu da se na te vezbe ide kada si deveti mesec, ali ja sam insistirala da ranije krenem.....i na kraju su me upisali u tu grupu :) Meni je bilo fenomenalno, preporucujem....i sada sam sigurna da sam uradila pravu stvar sto sam zavrsila skolicu "na vreme"obzirom da mi je od kada sam usla u deveti mesec sve teze i teze da se pomeram!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka trudnica vozi aktivno bicikl?

Meni su u prvoj trudnoći sakrili bicikl, jer ga nisam baš lepo vozila, ali sad se svaki dan sa detetom vozam barem sat ipo vremena, jako mi prija. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka trudnica vozi aktivno bicikl?

Meni su u prvoj trudnoći sakrili bicikl, jer ga nisam baš lepo vozila, ali sad se svaki dan sa detetom vozam barem sat ipo vremena, jako mi prija. :D

E,i mene zanima da li je dozvoljena voznja biciklom.Ja ga vozim jer ne osecam da mi je tesko ali nisam ni razmisljala da li je dozvoljeno. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.