Razlika izmedju prve i druge trudnoće

odgovora

Objavljeno

Za prvu trudnocu sam saznala tek posle nekih 20 dana iz razloga sto smo pripremali svadbicu pa tek kad je prosla frka sam uradila test.bila mi je laka trudnoca a porodjaj malo tezi.Sad za drugu trudnocu sam znala cim mi je zakasnilo jedan dan a za sad mi je dosta teze nego sa prvom trudnocom.Ima tu vise razloga,imam "nemirka" kako kaze Maki,nosim nisko,mnogo vise obaveza a i leto je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala za sve tri rano,jer sam ocekivala,bile su planirane.

Kod sve tri uspevalo iz drugog pokusaja.

Mucnine imala u sve tri,ali velike mucnine koje su trajale 24h,a posebno na mirise,samo u prvoj trajale do 5.,u drugoj do 4.,a u trecoj do 6.meseca i u trecoj su bile najteze sa puno povracanja.

U prvoj samo prokrvarila i u prvoj samo radjen serklaz,i u prvoj samo pila ginipral.

U sve tri nosila nisko,kontrakcije od pocetka,nosila pojas.

U sve tri se ugojila otprilike isto 20-22kg.

Sto se porodjaja tice cini mi se najbolje prosla sa drugim,mozda zato sto nisam imala dren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put su me strahovito bolele grudi, i to je bio prvi simptom. Kad mi je kasnilo nekoliko dana, uradila sam test, pojavile se dve crtice, i tek onda su pocele mucnine, koje nisu prestajale sve do kraja 3. meseca, iako sam povracala mozda samo 2-3 puta. Puno sam spavala, po ceo dan. Jako sam bila razdrazljiva. Posle 3. meseca je ostala samo razdrazljivost :P Sve ostalo glatkooo... Porodjaj je trajao oko 12 sati, i bas je bio traumatican, iako je sve islo prirodno i kako treba, samo mi je radjena epiziotomija. Inace, trudnoca je bila neplanirana (kao), s tim sto zastitu nismo koristili nekih godinu dana :P

Drugi put sam zatrudnela isto vece kad smo skinuli kondom :blink: Grudi me uopste nisu bolele-mozda zato sto sam jos uvek dojila prvu bebu. Znala sam cim sam zatrudnela, a kako, ni sama ne znam... Tako da sam samo cekala dan kad je trebalo da dobijem, uradila test i pojavila se blaaaga druga crta. Otisla kod dr-a, kad tamo test negativan :huh: Na UZ se nista ne vidi. Kaze dr, mora da je pogresio tvoj test... Odem na Beta hcg, kad malo sutra pogresio moj test! :D Mucnine sam imala samo u naznakama, ni blizu onima iz prve trudnoce. Jedno vreme sam bila jako pospana, ali s malim detetom sam tesko uspevala da se odmorim, no i to je brzo proslo. Sve super, sjajno, divno, bila sam jako aktivna, sto oko deteta, sto zbog putovanja svakog meseca, sto zbog faksa... Dok u 26. nedelji nisam otisla na pregled i dr mi je rekao da sam toliko otvorena, da mora pod hitno da mi radi serklaz. Krenula sam da se otvaram jer nisam dovoljno pazila da ne dizem dete, da se ne naprezem... Rekao mi je da se to cesto desava zenama koje rode sa tako malom razlikom. Da sam znala, mozda bih malo vise sacekala... No, sta je-tu je. Od operacije mi je sve postalo tesko, cak i da prosetam :( A i ne bih smela da se umaram. Samo me plasi, ako porodjaj bude kao prvi, odakle cu da izvucem kondiciju da to sve izdrzim? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Upravo sam se pridruzila ovom forumu! Zanimaju me vasa iskustva tj slicnosti i razlike izmedju prve i druge trudnoce! Moja prva trudnoca je bila veoma rizicna, pracena kontrakcijama, nisko nosena... Od 20. - te nedelje nisam ustajala iz kreveta, a poslednjih 1,5 meseci provela sam u bolnici. Porodila sam se tacno mesec dana pre termina. Da li je neka od vas imala slicnih poteskoca u prvoj trudnoci i kako je bilo sa drugom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva trudnioća je bila rizična ,nisko nošena,otvorena u četvrtom mesecu,strogo mirovanje do osmog meseca zadnji mesec u bolnici do poroda,a druga mučnine do trećeg,puno sam spavala ,bolovi u ledzima,natečeni zglobovi,glavobolje ,ali nisam čuvala trudnoću :D porodzaj bezbolan u odnosu na prvi ,drugo rodzeno prije termina na 20 dana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.