Skraćen grlić

odgovora

Objavljeno

Meni je dr rekao tako i nikom nista.Medjuti ja to nisam shvatila kao nista ozbiljno dok nisam procitala ovu temu,da se zenama kojima je skracen grlic preporucuje strogo mirovanje.Meni to niko nije rekao.

Ovaj moj privatni dr mi vodio i prvu trudnocu.Idem kod njega vise od tri godine i verujem mu.Mada sada mi dodje da cujem i neko drugo misljenje.

Obavezno, znaš i sama da nisam radjala i možda nisam kompetentna da pričam o tome, ali sam dosta čitala i znam da ženama kojima je skraćen grlić moraju da miruju jer može doći do prevremenog poroda.

Da, i da dodam, mislim da se ti nešto zeznula, ne verujem da je u pitanju 1.5 cm već 1.5mm. Mada, bolje ja da ne lupam :mellow: Konsultuj se ti sa još nekim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jos u 18 -oj nedelji dr rekao da mi je grlic skracen 1,5cm i imam kontrakcije.Pijem samo ginipral i toliko.

Citajuci sve ove postove bas sam se prepala.

Ja definitivno ne mirujem,ne lezim.Danas sam i vukla sanke i bojim se bas da se ne otvorim.

Tako je i meni bilo samo u 25 nedelji.Ja sam mirovala,ne bas strogo odem do radnje i malo radila po kuci sitne poslice,pila ginipral do 36 nedelje.Onda sam na svoju ruku prestala da ga pijem i dva dana se non-stop setala i odmah se porodila posle te dugotrajne setnje ali bila sam tad 37 + 2,tako da se nisam plasila.Ali vidis da moze i ranije ako se ne cuvas.Shvati to ozbiljno zbog sebe i bebe i nemoj da brines nego miruj sto vise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam.Moram posetiti jos jednog dr da vidim sta ce mi reci.Pored malog deteta nema sanse da mirujem koliko god da mi je rizicna trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana a jel sad sa serklaž kasno? Ako su ti već u 18 nedelji uočili sve to trebali su ti tad i raditi. Vidim da je to mnogim članicama pomoglo. Evo tema o Serklažu KLIKNI

Činjenica je da je teško mirovati pored malog deteta i zato mislim da su ovo trebali još tad da ti predlože... No dobro... Nadam se da će sve biti kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ana.Sad sam se jos vise prepala.Kada bi uradila serklaz to bi tek onda znacilo bez napora i fizickih aktivnosti,sto je nemoguce.Mnogo sam zabrinuta.Cekam dezurstvo jednog dr u bolnici pa cu videti sta ce mi on reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče serklaža, ne mora da znači da moraš da miruješ kad ti se urade ali verovatno je mnogo sigurnije to uraditi nego "videti" kako će se odvijati turnoća. Nemoj se brinuti ako bude MORALA da miruješ to ćeš i uraditi a ukućani će MORATI da te zamene i odmene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO SVIMA,SEDMI SAM MJESEC I DOKTORKA MI JE NA ZADNJOJ KONTROLI REKLA DA MI JE SKRACEN GRLIC I DALA MI DA PIJEM GINIPRAL TABLETE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,pomagajte! Ne znam koliko je opasno,ali dr mi je u 18.nedelji rekao da mi je grlic malo skracen,33mm,ali da je zatvoren i cvrst.Od terapije od pocetka koristim utrogestan od 200mg svako vece,a sad mi je dodatno rekao da mirujem,ne cucim i ne podizem nista tsko.Pojavljuju mi se s vremena na vreme neki bolovi u predelu vagine,kao probadanje neko i sad ne znam koliko to ima veze sa grlicem,mada sam cula da to znaci da se grlic jos skracuje... Imam 27.maja kontrolu i jako sam uplasena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.