Skraćen grlić

odgovora

Objavljeno

zene, ima li neka isto iskustvo? zanima me, jer nije mi prepisana nikakva terapija osim mirovanja i magnezijuma a receno mi je da je grlic potpuno skracen i da sada samo odugovlacimo da ne dodje do porodjaja bash u 33. nedelji. zna li neka od vas koliko to moze zapravo da se razvuce, ima li pravila? na razlicitim mestima citam razlicite stvari... nije mi to najjasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja imam slicno iskustvo...U 30 nedelji sam i grlic mi je uloziv..Imam s vremena na vreme kontrakcije.Pijem ginipral i takodje magnezijum.Ponekad cak i bensendin.Bila sam 5 dana u bolnici jer sam bila malo otvorena ali samo spolja..:/ I ja non stop lezim i ne smem da se krecem...Doktorka kaze da nista nije opasno da se to desava od sedmog meseca, tako da mislim da nemas razloga za brigu,vidis meni je stanje mozda malo gore od tvog...??:( Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam imala kontrakcije jako rano i već u 25 nedelji mi se grlić počeo skraćivati. Završila sam u bolnici gde sam primala infuziju i neke terapije da se grlić vrati. Od tad sam samo morala da mirujem i pijem magnezijum...otvrila sam se jedan prst već u 30 nedelji.

Evo sada opet imam iste kontrakcije a u 24 nedelji sam i plašim se da se opet ne desi ništa zato mirujem (koliko mogu uz malo dete).

Tea, miruj i pazi se, dok se ne otvaras nije problem....Imaš li bolove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se otvorila u 22. nedelji :huh:

od 20. imam kontrakcije, sad sam u 32. i otvorena sam cak 4 prsta :blink:

Mirujem jos od ulaska u cetvrti mesec, a grlic mi je skracen(doslovno, radila sam konizaciju pre godinu i 4 meseca) i slab... Tako da nemoj da se sekiras, sve ce biti ok imas jos 3 vazne nedelje, a onda si u devetom... :)

Srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je grlic na poslednjem pregledu bio skracen (1cm),mekan i uloziv za prst, ali mi je Dr rekla da je to normalno za trecu trudnocu, s obzirom da su trudnoce relativno ceste..

Cak mi nije rekla da strogo mirujem, mogu da prosetam, samo da ne podizem nista tesko,ne zamaram se, ne spremam stan ...mozda bih trebala da mirujem, mada mi prija da prosetam, bar jednom dnevno po pola sata... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 25.nedelji,pijem partusisten vec mesec dana a sada mi je doktor smanjio sa 6 na svakih 8 sati uz mirovanje i rekao mi je da mi je kratak grlic ali nisam otvorena i nemam kontrakcije..Sta uopste znaci kad je kratak grlic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je doktorica vec od sedmog mjeseca govorila da mi je grlic skracen i da se beban skroz spustio te da mirujem ali nisam bila nešto otvorena tako da nisam pila tablete. Uz mirovanje sam uspjela da "izdržim" do 10 dana prije termina ....

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 29 nedlji i grlic mi je uloziv za pola prsta..mnoooogo sam se zabrinula,imam li razloga?ijem jednu sumecu magnezijuma i pola bensedina uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok je to , tanjice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja se dobro osecam tako da bice ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a sta to konkretno znaci? Imate li nekih simptoma ili sl? Jel' vam se obavezno spusti plod ili nemora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame,

Na pregledu jučerašnjem mi je utvrdjen skraćen grlić materice i to za 1/3, inače sam u 14 nedelji trudnoće. Doktorka mi je rekla da izgleda to nije novina što se tiče mene (jer ovo mi je treća trudnoća) i da ako sam izdržala i prethodne dve da ne bi trebao da bude ikakvih problema jer je grlić čvrst i da nije potreban serklaž. Da li je neko imao ovakvih iskustava?

Hvala

Pozdrav

Vesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovana Vex,

pošto nisam sigurna da ste videli i temu "Potpuno skracen grlic" predložiću vam i tu temu da pogledate.

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1888

Poštovana Ana,

Hvala Vam na odgovoru i upućivanju na datu temu, medjutim sve sam ja to pročitala i nisam videla da je nekome to konstatovano u 14 ili 15 nedelji, nego tek kasnije. Prilično sam se uplašila jer i inače ova trudnoća od početka nešto kilavi (na svu sreću beba je ok :rolleyes: )

Pozdrav

Vesna Erceg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame,

Na pregledu jučerašnjem mi je utvrdjen skraćen grlić materice i to za 1/3, inače sam u 14 nedelji trudnoće. Doktorka mi je rekla da izgleda to nije novina što se tiče mene (jer ovo mi je treća trudnoća) i da ako sam izdržala i prethodne dve da ne bi trebao da bude ikakvih problema jer je grlić čvrst i da nije potreban serklaž. Da li je neko imao ovakvih iskustava?

Hvala

Pozdrav

Vesna

Vesna,i ja sam imala 3 trudnoce,ali samo mi je u prvoj radjen serklaz,jer eto u tim nizim nedeljama trudnoce primecen skracen grlic cak na 1cm,serklaz mi je mislim radjen u 16 nedelji.Posle u drugim trudnocama ja sam opet osecala isto nisko bebu,pritisak,ali nisam prijavljivala dr bas svaku tegobu kao u prvoj i nije mi nista radjeno i izgurala sam do kraja.Mozda bi i u prvoj moglo bez serklaza jer ja se 3 dana posle termina nisam uopste otvarala tj slabo se otvarala,bebini otkucaji slabili a ja od 3prsta ni makac pa sammorala na carski rez.Pitala sam se mnogo puta,serklaz crklo-puklo,ginipral celu trudnocu,mirovanje,odrzavanje,a ja posle ni pod tackom razno da se otvorim.To su moja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna,i ja sam imala 3 trudnoce,ali samo mi je u prvoj radjen serklaz,jer eto u tim nizim nedeljama trudnoce primecen skracen grlic cak na 1cm,serklaz mi je mislim radjen u 16 nedelji.Posle u drugim trudnocama ja sam opet osecala isto nisko bebu,pritisak,ali nisam prijavljivala dr bas svaku tegobu kao u prvoj i nije mi nista radjeno i izgurala sam do kraja.Mozda bi i u prvoj moglo bez serklaza jer ja se 3 dana posle termina nisam uopste otvarala tj slabo se otvarala,bebini otkucaji slabili a ja od 3prsta ni makac pa sammorala na carski rez.Pitala sam se mnogo puta,serklaz crklo-puklo,ginipral celu trudnocu,mirovanje,odrzavanje,a ja posle ni pod tackom razno da se otvorim.To su moja iskustva.

Draga Joko,

Ono što je meni bilo čudno je to da mi je doktorka rekla da ovo sa grlićem nije nova stvar i čudila se kako mi to do sada u prethodne 2 trudnoće niko nije rekao! (Naravno i ja sam pila ginipral u obe trudnoće). Iskreno nakon toga saopštila mi je i kako da se ponašam da ne bi došlo do prevremenog porodjaja (pobačaja) - nema saginjanja, dizanja teškog ....(i ako je naravno grlić čvrst).

Pozz

Vesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame,

Na pregledu jučerašnjem mi je utvrdjen skraćen grlić materice i to za 1/3, inače sam u 14 nedelji trudnoće. Doktorka mi je rekla da izgleda to nije novina što se tiče mene (jer ovo mi je treća trudnoća) i da ako sam izdržala i prethodne dve da ne bi trebao da bude ikakvih problema jer je grlić čvrst i da nije potreban serklaž. Da li je neko imao ovakvih iskustava?

Hvala

Pozdrav

Vesna

Mislim da nema razloga za brigu jer citajuci mnoge odgovore iskusnijih,vidim da svaka treca zena ima taj problem.Meni je dr.rekla da mi je skracen grlic na 1cm u 24.nedelji,sem nekog prolaznog bola u donjem delu stomaka ne bih nista ni primetila.Mirovala sam i pila ginipral,pa se za dve nedelje po njenim recima nista nije promenilo.Kad sam zatrazila misljenje drugog dr.rekao mi da to kod mene i nije nista tako strasno.Sad sam u 27.nedelji i lezim vise nego sto se krecem i pomalo se i prosetam,nosim pojas i mislim i verujem da ce sve biti ok.Ja sam zakasnila za serklaz,ali na jednom forumu sam procitala odgovor jednog ginekologa koji je napisao:"Svako mirovanje i cuvanje moze da zameni serklaz,koji nema nikakvu svrhu kada se uradi a pri tom se ne pazi.''Eto to je moje dosadasnje iskustvo...Veliki pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje danas sam bila kod doktora,

isto mi je konstatovan skracen cervix, pise cervix 30mm Y. Dao mi je da stavljam vaginalete kako ne bi doslo do prevremenog porodjaja.

Sad sam 23. nedelja, a ja sam ga molila da me pregleda vec mesec i po dana. Kaze ne treba pregled, sve vidi preko uz-a. I tako tek danas se smiluje da me pregleda i ustanovi da mi je grlic otvoren 3cm.

Sad sam se ja jako uplasila, jer sam 4 meseca pre ove trudnoce imala spontani (ispao mi je ceo plod u 9. nedelji). Inace vec sam imala jedan porodjaj. Bas zbog tog spontanog sam insistirala na pregledu, jer sam navukla strah. Mislim da sam mozda trebala da menjam doktora, mozda bi mi covek to ranije uocio, mozda predlozio serklaz. sad je vec kasno.

A ovaj moj mi danas dao te vaginalete, i kaze nista nemoj da mirujes preterano. nemoras da sredjujes kucu bas od poda do plafona, ali normalno sve radi kao do sad.

Ja ga pitam mogu li i dalje da idem na posao, kaze normalno. Nit me je pitao sta i gde radim.... nista!

Al dobro, za dve nedelje cu na bolovanje pa valjda mi za toliko nista nece biti.

Ja sam u traumi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Latice da sam na tvom mestu podhitno bih menjala doktora.

Ako je njemu normalno da si toliko otvorena u 23 nedelji i da ti je grlic skracen,a pored toga da si vec imala spontani ona on stvarno nije pri cistoj pameti.

Strasno kakvih doktora ima.Pitaj ga da je njegova cerka u pitaju jel bi tako olako shvatio njenu trudnocu.

Koje vaginalete ti je dao?

Ja sam bila na strogom mirovanju zato sto je poceo grlic da mi se skracuje,i to je doktorka rekla ili cu da se pridrzavam strogog mirovanja(krevet-wc) ili me salje u bolnicu.A utrogestan korstim od treceg meseca konstantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Latice da sam na tvom mestu podhitno bih menjala doktora.

Ako je njemu normalno da si toliko otvorena u 23 nedelji i da ti je grlic skracen,a pored toga da si vec imala spontani ona on stvarno nije pri cistoj pameti.

Strasno kakvih doktora ima.Pitaj ga da je njegova cerka u pitaju jel bi tako olako shvatio njenu trudnocu.

Koje vaginalete ti je dao?

Ja sam bila na strogom mirovanju zato sto je poceo grlic da mi se skracuje,i to je doktorka rekla ili cu da se pridrzavam strogog mirovanja(krevet-wc) ili me salje u bolnicu.A utrogestan korstim od treceg meseca konstantno.

Dao mi je Utrogestan 200mg, jednu dnevno. I to me pita: jesmo mi davali neke vaginalete do sad? Ja reko nismo. Kaze: ma nista od sad uzmite ovo, i prepise mi pomenutu terapiju. Znas kad ga mrzi u karton da pogleda, totalno je nezainteresovan od pocetka, ako ga ne pitas- nista ne bi ni rekao. Jos me pita da li hocu da idem na vezbice :blink: on je stvarno lud. Mada svakako ne bih isla, posto sam u 1. trudnoci bila redovan ucenik :) sve mi je to vec znano.

Mozda mi je najbolje da uzmem uput za porodiliste u kom cu se poradjati pa tamo da idem ako je ikako moguce, a da ovog ostavim kao doktora koji ce mi samo davati doznake? Posto kod nas u nasem DZ ima samo taj jedan ginekolog, morala bih da menjam DZ da bih promenila doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti menjaj ginekologa,pa da sve bude u redu,da ne rizikujes.A kod njega ostani samo zbog doznaka

Ja koristim od 200mg utrogestan tri puta dnevno(a nisam otvorena),i ne smem mnogo da radim i setam.

Stvarno ima svakakvih doktora :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti menjaj ginekologa,pa da sve bude u redu,da ne rizikujes.A kod njega ostani samo zbog doznaka

Ja koristim od 200mg utrogestan tri puta dnevno(a nisam otvorena),i ne smem mnogo da radim i setam.

Stvarno ima svakakvih doktora :angry:

Mudro zboris, draga :) Menjam ga cim sto pre :)

Hvala, veeeeeeliki pozzz!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jos u 18 -oj nedelji dr rekao da mi je grlic skracen 1,5cm i imam kontrakcije.Pijem samo ginipral i toliko.

Citajuci sve ove postove bas sam se prepala.

Ja definitivno ne mirujem,ne lezim.Danas sam i vukla sanke i bojim se bas da se ne otvorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jos u 18 -oj nedelji dr rekao da mi je grlic skracen 1,5cm i imam kontrakcije.Pijem samo ginipral i toliko.

Citajuci sve ove postove bas sam se prepala.

Ja definitivno ne mirujem,ne lezim.Danas sam i vukla sanke i bojim se bas da se ne otvorim.

Auuu bre, pa nemoj se za**bavati sa svojim i bebinim zdravljem. Što vučeš sanke ako znaš da ti je skraćen grlić i imaš kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu bre, pa nemoj se za**bavati sa svojim i bebinim zdravljem. Što vučeš sanke ako znaš da ti je skraćen grlić i imaš kontrakcije?

Meni je dr rekao tako i nikom nista.Medjuti ja to nisam shvatila kao nista ozbiljno dok nisam procitala ovu temu,da se zenama kojima je skracen grlic preporucuje strogo mirovanje.Meni to niko nije rekao.

Ovaj moj privatni dr mi vodio i prvu trudnocu.Idem kod njega vise od tri godine i verujem mu.Mada sada mi dodje da cujem i neko drugo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.