Grip/prehlada na porođaju?

odgovora

Objavljeno

Trenutno sam u 38. nedelji. Planirala sam da se porodim prirodno ako sve bude islo ok. Ono sto me brine je sto je moj muz dobio grip juce. Ima temperaturu koja varira od 37.5 do 38.8C, kaslje. Ne mogu se potpuno izolovati od njega, jer imamo mali stan, dakle spavamo i jedemo odvojeno ali mislim da su male sanse da ne zakacim virus. Sta ako se desi da porodjaj krene a ja sam pod virozom? Moze li naskoditi bebi? Jel ima neka koja se mozda porodila da je imala temperaturu? Da li ce se virus preneti na bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u 38. nedelji. Planirala sam da se porodim prirodno ako sve bude islo ok. Ono sto me brine je sto je moj muz dobio grip juce. Ima temperaturu koja varira od 37.5 do 38.8C, kaslje. Ne mogu se potpuno izolovati od njega, jer imamo mali stan, dakle spavamo i jedemo odvojeno ali mislim da su male sanse da ne zakacim virus. Sta ako se desi da porodjaj krene a ja sam pod virozom? Moze li naskoditi bebi? Jel ima neka koja se mozda porodila da je imala temperaturu? Da li ce se virus preneti na bebu?

Idem po nekoj logici stvari i mislim da je jedino "opasno" ako si pila antibiotike neposredno pred sam porođaj, naravno ni to nije puno strašno ali je poželjno napomenuti doktoru tu informaciju. Samo se ti posveti malo većim količinama belog luka, peršuna i naravno ceđenog limuna i čajeva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem po nekoj logici stvari i mislim da je jedino "opasno" ako si pila antibiotike neposredno pred sam porođaj, naravno ni to nije puno strašno ali je poželjno napomenuti doktoru tu informaciju. Samo se ti posveti malo većim količinama belog luka, peršuna i naravno ceđenog limuna i čajeva. ;)

Ja svakako ne bih ni uzimala antibiotike koji su stetni inace u trudnoci. Jedino bih ustvari snizavala temperaturu paracetamolom uz sve ovo sto si pomenula za jacanje imuniteta, time se vec kljukam.

Nego meni najveci strah da imam temperaturu a porodjaj krenuo, ne mogu to ni da zamislim - ne znam je li rizicno, prenese li se na bebu prvih dana..?

Najgore sto meni vec poceli po malo menstrualni bolovi, par dana imam lazne trudove, beba se primirila, sve mi se cini da ce skoro, a i grlo vec pocelo da grebe :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je da zakacis mada nije nuzno ... MM je bio bolestan kada sam izasla iz bolnice pa nisam zakacila a valjda su friske porodilje osjetljivije od trudnica. Takodje dok sam lezala u bolnici stavili su me u sobu sa trudnicom koja ima gripu :blink::blink::blink: (kreteni) i nije preslo na mene a lezale smo krevet do kreveta, i usput receno porodila se normalno a jos uvijek je kasljala i smrcala (temperaturu su joj smirili)

U slucaju da je i zakacis (a nadam se da neces), javi se doktoru i vjerovatno ce te staviti da lezis u bolnici s obzirom da ti je blizu termin. Doktori (valjda) znaju sta je najbolje, dace ti odgovarajucu terapiju. Ne sekiraj se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.