Uzeti njegovo prezime ili zadržati svoje?

odgovora

Objavljeno

Мени само пало на памет оно кад сам читала " ма тотално си модерна мачко, мајке ми" :lol:

А сад без зезања, ја сам исто поприлично либералних схватања, али волим нашу традицију, и то је један од разлога због којих ћу да узмем презиме мог будућег мужића, мислим лепше ми је да имамо исто презиме, некако мени значи да сам потпуно његова и да верујем у наш брак. То је мој став у вези презимена.

yes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine nije nikoga napala, iznela je svoj stav!!! lepo je napisala na pocetku Meni su sve varijante OK, sve zene su razlicite i svaka ima svoje vidjenje stvari!!! a porodica ne znaci isto ili razlicito prezime. ovo je njen odgovor na temu! ja sam uzela muzevo prezime a da je moje krace ili njegovo sigurno bi stajala dva prezimena u lk (bez crtice :) )

Što jes, jes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: ovo si lupila i ostala živa!!! :lol: :lol: :lol:

Jao, Neuhvatljiva... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine nije nikoga napala, iznela je svoj stav!!! lepo je napisala na pocetku Meni su sve varijante OK, sve zene su razlicite i svaka ima svoje vidjenje stvari!!! a porodica ne znaci isto ili razlicito prezime. ovo je njen odgovor na temu! ja sam uzela muzevo prezime a da je moje krace ili njegovo sigurno bi stajala dva prezimena u lk (bez crtice :) )

Non stop pise kako nikog ne osudjuje, a ako malo procitas izmedju redova osudjuje i te kako! Njoj je nezamislivo kako neko moze da se odrekne svog prezimena jer ga "nije nasao na ulici", i svojih "predaka intelektualaca"... Ne dopada mi se njen post i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: ovo si lupila i ostala živa!!! :lol: :lol: :lol:

Ocigledno je i meni sa jednim prezimenom da sam udata odmah..znate kako- pise mi na celu..ima jedna bora urezala mi se odmah..sad se samo produbljuje.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno je i meni sa jednim prezimenom da sam udata odmah..znate kako- pise mi na celu..ima jedna bora urezala mi se odmah..sad se samo produbljuje.. :lol:

:lol: Ubice nas Ivancica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iznela je argumente zasto je ona dodala muzevo uz svoje prezime. ma bzvz je ovo prepucavanje!!! odosmo da cekamo goste i da slavimo mladence :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Ubice nas Ivancica...

Hm... <_< <_< Neuhvatljiva, bolje da si skoknula na kafu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ajmo dalje - bel "napala, lupila, ubola, i sl". B) B)

Or ima me upoznate sa s' uzvičnicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte više da se peckate, svaka je uradila onako kako je mislila da treba i gotovo! Ja sam zadržala svoje i dodala njegovo, imam svoje razloge za to, i opet bih to uradila! Jednostavno tako sam osećala da treba i poslušala sam sebe! Nisam zbog toga ni pametnija, ni liberalnija, niti više volim svoje roditelje i poreklo, niti manje svog muža i naš brak, od onih koje su samo uzele muževljevo, niti ću da se manje osećam delom svoje nove porodice sutra kad dobijemo decu, jednostavno eto, tako sam osećala, htela i uradila, a mm me podržao! Mislim da je to najbitnije kod svake od nas, da uradi onako kako ona sama želi i to je onda jedini pravi izbor, pa koji god on bio! I tačka :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iznela je argumente zasto je ona dodala muzevo uz svoje prezime. ma bzvz je ovo prepucavanje!!! odosmo da cekamo goste i da slavimo mladence :D

E s ovim se slazem, to je i poenta svega! Mene je iznerviralo upravo to sto ona trazi argumente zasto bi se neko odrekao svog prezimena, ako postujes tudji izbor postuj i bas te briga za argumente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E s ovim se slazem, to je i poenta svega! Mene je iznerviralo upravo to sto ona trazi argumente zasto bi se neko odrekao svog prezimena, ako postujes tudji izbor postuj i bas te briga za argumente.

Upravo je u tome stvar, poštovati tuđ izbor i ne napadati ni jednu stranu...na kraju krajeva svaka od nas nosi svoje prezime i zašto bi se mi prepucavale oko toga...šta ja imam od toga što je neka uzela muževo prezime ili ona od toga što sam ja zadržala svoje i dodala njegovo...ni iz džepa, ni u džep, svakom svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dupli post...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo je u tome stvar, poštovati tuđ izbor i ne napadati ni jednu stranu...na kraju krajeva svaka od nas nosi svoje prezime i zašto bi se mi prepucavale oko toga...šta ja imam od toga što je neka uzela muževo prezime ili ona od toga što sam ja zadržala svoje i dodala njegovo...ni iz džepa, ni u džep, svakom svoje...

Pa to pricam sve vreme... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to pricam sve vreme... <_<

Ajde baci petaka s0207.gif :lol: :lol: :lol: Lepo vreme, lepe mi sve, 'ajde da se družimo lepo, zato smo ovde t4623.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde baci petaka s0207.gif :lol: :lol: :lol: Lepo vreme, lepe mi sve, 'ajde da se družimo lepo, zato smo ovde t4623.gif

t4614.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: ovo si lupila i ostala živa!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam citav zivot govorila da cu zadrzati svoje, eventualno dodati njegovo...

Na uzasan nacin sam izgubila oca i zadnji sam potomak porodice (pored moje majke) koja nosi ovo prezime, pa sam htela da traje tatino prezime barem dok sam ja ziva.

Ali sad...kada ovog coveka toliko ludo volim, ne mogu da opisem koliko...ZELIM NJEGOVO PREZIME!!! I ponosno cu ga uzeti kada dodje taj dan, ako dodje...ne opterecujemo se time!

Slazem se sa svim varijantama i sve mi je ok po tom pitanju, cak i da muz uzme zenino! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zelela da zadrzim svoje, on je to ispoštovao.

Ovo TM su mi inicijali oba prezimena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i najbitnije - dogovor kuću gradi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je moj danas pozvao posle 4 meseca od kako smo se M i ja odselili od "zajednice sa njim", da ne kazem pobegli, da me pita kako sam... :rolleyes:

(trebao mu mm al' nije mogao da ga dobije telefonom, pa je pozvao mene da pita sta se desava, kao da pita kako sam ja :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelce, da nisi malo omasila temu? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uzela njegovo,mada nismo ni pricali o tome da li cu ili necu.. :rolleyes: razmisljala jesam,da dodam njegovo ali bi mi bilo predugacko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.