Uzeti njegovo prezime ili zadržati svoje?

odgovora

Objavljeno

Ja sam uzela njegovo prezime, zelela sam da zadrzim svoje jer ga bas volim i dodam njegovo ali ne! Kada se udajes za balkanca to je nemoguca misija! :lol: Bilo je "uradi kako hoces, ali ja bih zeleo da uzmes moje" ! Sve mi je bilo jasno i eto tako sam odlucila. Jos ne mogu da se naviknem i sama ta promena dokumenata da covek poludi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo htela da zadrzim svoje, a onda me je muz nagovarao i nagovarao... "Kako sad kad dodje beba, ti se prezivas razlicito od nas" itd.

Tako da sam promenila prezime i veoma brzo se navikla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo sasvim prirodno da uzmem prezime mm, upravo zbog toga sto ce nasa deca (dace Bog :rolleyes: ) nositi to prezime, bilo mi je nezamislivo da se ja prezivam drugacije, ipak mi postajemo porodica :rolleyes: Nije bilo nikakvog nagovaranja, to je bila moja odluka, i uopste se nisam dvoumila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela njegovo prezime, zelela sam da zadrzim svoje jer ga bas volim i dodam njegovo ali ne! Kada se udajes za balkanca to je nemoguca misija! :lol: Bilo je "uradi kako hoces, ali ja bih zeleo da uzmes moje" ! Sve mi je bilo jasno i eto tako sam odlucila. Jos ne mogu da se naviknem i sama ta promena dokumenata da covek poludi!

Da je iko i u jednom momentu pokusao samo da mi tako nesto nametne, sigurno bih zadrzala svoje. Ovako sam prihvatila i njegovo, pored svog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo sasvim prirodno da uzmem prezime mm, upravo zbog toga sto ce nasa deca (dace Bog :rolleyes: ) nositi to prezime, bilo mi je nezamislivo da se ja prezivam drugacije, ipak mi postajemo porodica :rolleyes: Nije bilo nikakvog nagovaranja, to je bila moja odluka, i uopste se nisam dvoumila.

Meni je nekako bilo rogobusno da imam i jedno i drugo pa sam uzela njegovo.Inače da sam htjela mogla sam zadržati samo svoje,on ne bi ni reč rekao.U suštini meni te stvari sa prezimenom ništa ne znače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nekako bilo rogobusno da imam i jedno i drugo pa sam uzela njegovo.Inače da sam htjela mogla sam zadržati samo svoje,on ne bi ni reč rekao.U suštini meni te stvari sa prezimenom ništa ne znače.

Pa to je bitno, da mozes da biras bez pritiska. Da me davio da uzmem samo njegovo, imala bih neki sulud osecaj da hoce da mi otme identitet i to bi mi smetalo. Nekako moje prezime ide uz mene i mene oznacava, zato ga volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se u moje izbore nikad ne mesa! Tako je bilo i sto se prezimena tice...uzela sam njegovo, jer mi je tako bilo prirodnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je iko i u jednom momentu pokusao samo da mi tako nesto nametne, sigurno bih zadrzala svoje. Ovako sam prihvatila i njegovo, pored svog :)

Potpisujem! Ista situacija, a i mislim da je moj tata mnogo srecan sto je "ipak neko" produzio prezime, bar za jednu generaciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se udala za Grka i zivim u Grckoj...pa sam resila da ne mesam babe i zabe sa srpskim imenom i grckim prezimenom pa sam si lepo ostavila svoje inace nemam nista protiv uzimanja muzevljevog prezimena ali meni je ovako lakse

Po novom zakonu nema menjanja prezimena. jedino ako se nisi vencala u srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek se nismo vencali, ali boze zdravlja bice i toga pa cu zadrzati svoje i uzeti jjegovo i bicu Stefanovic Stefanovic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek se nismo vencali, ali boze zdravlja bice i toga pa cu zadrzati svoje i uzeti jjegovo i bicu Stefanovic Stefanovic :D

Što jednostavno kad može komplikovano :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dodala muzevo...i sad mi je komplikovano dok se potpisem...pa me jos pitaju jel sa ili bez crtice...ooo em je jos neobicno njegovo prezime pa kad kazem h oni pisu k itd...al Iva ima tatino prezime sto mi je nekako normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što jednostavno kad može komplikovano :D :D

I to sto kazes onda...onda cu ipak da uzmem njegovo :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoje ostavila i bas mi je drgo zbog tog,nikad ga ne bi menjala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi bilo bezveze da se prezivam drugačije od dece...jedino da uz svoje dodam i njegovo ili da deca nose dva prezimena...ali ne volim komplikacije ...tako da sam sa radošću uzela prezime mm, uostalom volim promene... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi bilo bezveze da se prezivam drugačije od dece...jedino da uz svoje dodam i njegovo ili da deca nose dva prezimena...ali ne volim komplikacije ...tako da sam sa radošću uzela prezime mm, uostalom volim promene... :)

Ovo kao da ja napisah! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas dugo razmisljala kako to da deca mogu da imaju dva prezimena?! :blink:

To mi se ni malo ne svidja!

Ja sam uzela muzevljevo, bas nemam nikakav stav po tom pitanju. Moj identitet sam ja sama, ime i prezime su manje vazni... mozes i da se zoves i Nikola Tesla ali ako ne umes ni sijalicu da promenis, dzaba ti sve! :lol:

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to sto kazes onda...onda cu ipak da uzmem njegovo :D;)

:lol: :lol: Pai je lak izbor :) kad t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto si ti onda dosla ovde da raspravljas o necemu cega nije bilo ovde nego "na drugim forumima"?

Procitala sam ja lepo sta si ti napisala, ali ti nisi procitala sta smo mi napisale!

Nervira me tvoj stav jer direktno napada moj stav, ja protiv tvog izbora nemam bas nista, ali ti imas protiv mog. Meni je razumljivo i prihvatljivo da neko zeli da zadrzi svoje prezime i ja to postujem, bez obzira na razloge, ali je tebi ocigledno nezamislivo da neko moze da ga se odrekne pa trazis argumente. Mislim stvarno...

Ellie i Ljubinka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo vas gledam B);)

Svako će da brani svoj stav, ko želi zadržaće svoje, ko želi muževo uzće ga.

Nema potreba da se ni iz čega pravi nešto, ja vas obe razumem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo vas gledam B);)

Ivancice, draga, ja do sad nisam usla ni u jednu jedinu raspravu na forumu, treba mnooogo da mene neko istera iz takta a ona je uspela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, draga, ja do sad nisam usla ni u jednu jedinu raspravu na forumu, treba mnooogo da mene neko istera iz takta a ona je uspela.

Znam, znam. :)

Ja sam se mislila da li da komentarišem jutros kad sam čitala, al posle dva reda piši/briši sam odustala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, znam. :)

Ja sam se mislila da li da komentarišem jutros kad sam čitala, al posle dva reda piši/briši sam odustala ;)

Pa pazi, molim te, zena citala po drugim forumima da su zene koje uzmu prezime sm defanzivne itd pa dosla ovde da vodi polemiku o tome, a mi se ovde sve lepo postujemo :) Ma idi begaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine nije nikoga napala, iznela je svoj stav!!! lepo je napisala na pocetku Meni su sve varijante OK, sve zene su razlicite i svaka ima svoje vidjenje stvari!!! a porodica ne znaci isto ili razlicito prezime. ovo je njen odgovor na temu! ja sam uzela muzevo prezime a da je moje krace ili njegovo sigurno bi stajala dva prezimena u lk (bez crtice :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.