bcg vakcina

odgovora

Objavljeno

Milice, najbolje da ti slikas to pa da doktorke sa bebca to ocene i daju terapiju! :lol:

Posto se u Slo ta vakcina ne daje vise, onda ni doktori nemaju iskustva sa tim, mozda je najbolje da pitas nekog naseg pedijatra, da mu pokazes i vidis sta ce on da kaze, mozda kad budes isla kod tvojih roditelja.

ali ne ide cesto kod njenih..

ako bih ja isla kod naseg dr ovih dana mogu da mu pokazem sliku..

mada, upravu je Kamilica i ovde ce da padne terapija :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javlja se jedna od bebac doktorki! :lol:

Nesto slicno je i bilo kad moje male, brzo je otpalo i vise se nije pojavilo. Ali, to se sve desavalo do mesec dana starosti bebe, posto je tvoja velika devojka, ne znam sta da ti kazem!

Da malo predjes to sa jodom, cisto da se malo ocisti...ne znam. Kad otpadne, hoce li se ponovo stvoriti ili ce mozda ostati samo to crvenilo, koje ce vremenom nestati?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice...nemam pojma, Filip je isto tako imao, ali ne mogu se sjetiti tačno uzrasta...Poslušaj za početak Kamilicu, očisti to lagano i nemoj dirati, da bi krastu čupala ili nešto...Iskreno mislim da će to spasti...da je to zadnji stadij...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav ja to nikad rukom nisam takla, samo preko sterilne gazice, i ja se nadam da je ovo zadnja faza ove vakcine...:)

moja mala je napunila tri meseca i tek joj se juce pojavila kvrga ispod pazuha ispod ruke u koju je primila bcg vakcinu

u utorak svakako idemo na kontrolu, ali ne mogu docekati do tada. Jeste li culi da se tako nesto pojavljuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala je napunila tri meseca i tek joj se juce pojavila kvrga ispod pazuha ispod ruke u koju je primila bcg vakcinu

u utorak svakako idemo na kontrolu, ali ne mogu docekati do tada. Jeste li culi da se tako nesto pojavljuje?

Ne znam da li to uopste moze da ima veze sa vakcinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala je napunila tri meseca i tek joj se juce pojavila kvrga ispod pazuha ispod ruke u koju je primila bcg vakcinu

u utorak svakako idemo na kontrolu, ali ne mogu docekati do tada. Jeste li culi da se tako nesto pojavljuje?

Ne znam da li to uopste moze da ima veze sa vakcinom.

Ne znam ali meni je dr rekla da obratim paznju ako se pojavi, medjutim kod nas je proslo bez toga, obavezno napomeni kad odete na kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ali meni je dr rekla da obratim paznju ako se pojavi, medjutim kod nas je proslo bez toga, obavezno napomeni kad odete na kontrolu.

Jel? Ovo nisam imala pojma. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije dobro ne bih da te plasim, ali to je reakcija na bcg koliko sam ja upucena, pozovi ti dr za svaki slucaj odmah ujutru, mi smo imali dosta sa tim frke, ali dr je uvek pitala ima li sta u pazusnoj jami to joj je bio orjentir za sve i to je prvo pipala posto smo mi isli dva puta zbog te vakcine na preglede ...inace jos nam se nije zamirala skroz..

moj suprug je imao isto to kao mali, njegova majka misli otprilike u isto doba, ovo nije bas u pazusnoj jami vec pored, ali svakako cu da pitam doktorku, hvala ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije dobro ne bih da te plasim, ali to je reakcija na bcg koliko sam ja upucena, pozovi ti dr za svaki slucaj odmah ujutru, mi smo imali dosta sa tim frke, ali dr je uvek pitala ima li sta u pazusnoj jami to joj je bio orjentir za sve i to je prvo pipala posto smo mi isli dva puta zbog te vakcine na preglede ...inace jos nam se nije zamirala skroz..

Tako je i nasa, posto sam ja zvala da pitam kad joj se vakcina zagnojila i onako "odvalila", ja sam ocistila gazicom i jodom, pa da vidim jel treba jos nesto. Isto me je pitala jel ima kakvih otoka ispod pazuha a posto je sve ostalo bilo ok rekla je da je to normalno da se kod nekog zagnoji i da samo ocistim. A svakako vidi za to, jer i nas je tih prvih par meseci pitala za to svaki put i proveravala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala je napunila tri meseca i tek joj se juce pojavila kvrga ispod pazuha ispod ruke u koju je primila bcg vakcinu

u utorak svakako idemo na kontrolu, ali ne mogu docekati do tada. Jeste li culi da se tako nesto pojavljuje?

nama je negde u tom periodu izaslo nesto poput ogromne gnojave bubuljice, dr mi je rekla da ne stavljam nista tu da se ce samo proci...al njoj je vise na ramenu i jos nije proslo do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, zovi ti sutra pedijatriju i lepo pitaj sestru koja ti se bude javila. Ne mozemo da nagadjamo. Nekom je ovako bilo, nekom onako. Nijanse tu menjaju stvar. Ipak je to blizu svih kljucnih zlezda sa unutrasnjim lucenjem.

Naravno, ako nema T i sasvim je dobre volje danas ceo dan, onda nema mesta panici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, zovi ti sutra pedijatriju i lepo pitaj sestru koja ti se bude javila. Ne mozemo da nagadjamo. Nekom je ovako bilo, nekom onako. Nijanse tu menjaju stvar. Ipak je to blizu svih kljucnih zlezda sa unutrasnjim lucenjem.

Naravno, ako nema T i sasvim je dobre volje danas ceo dan, onda nema mesta panici.

vazi, nema temperaturu i dete se ponasa sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vazi, nema temperaturu i dete se ponasa sasvim normalno.

dakle, ispostavilo se da je besezit, reakcija na bcg vakcinu. Rekli su da se to javlja, da nije nista strasno, da pricekamo. I da sutra ne dolazi na redovnu vakcinu, vec za 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dakle, ispostavilo se da je besezit, reakcija na bcg vakcinu. Rekli su da se to javlja, da nije nista strasno, da pricekamo. I da sutra ne dolazi na redovnu vakcinu, vec za 7 dana.

Ovo je najvaznije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da ovde napisem svoje iskustvo sa bcg vakcinom da se ne bi bespotrebno stvarala panika oko besezitisa, odnosno kvrge koja nastaje u pazusnoj jami. Dakle, to nije povezano sa limfnim cvorovima, vec zapaljenskog karaktera, kao veliki cir. Mojoj cerki se taj gnoj kupio nekih dve, dve i po nedelje i iz dana u dan to je bilo sve vece i vece. U pocetku je to nije bolelo, ali kada je vec pocelo da se skuplja malo vise tog gnoja jedno dva do tri dana je plakala malo vise. Na kraju je toliko to naraslo a pri vrhu je imalo belu tacku, kao uostalom svaki cir pun gnoja. Cekao se momenat pucanja. Doktorka je predlozila da odemo kod hirurga koji bi samo secnuo to kako bi izasao gnoj, ali mi smo bili strpljivi i cekali da se to samo resi kako nebismo dete izlagali traumi. I desilo se, na kraju je smao puklo, gnoj je iscureo i evo sad smo joj previli gazom, cekamo da to jos curi, posle cemo pozvati doktorku da vidimo za dalje korake. I cim dobijem savet postavicu ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da Vaskrsija...normalan tok, i nemoj da te začudi ako se opet gnoj počne skupljati, to može čak do 6 mjeseca da teče. Sada si u potpunosti sigurna da je BeSeŽe uspjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da podelim moje iskustvo sa bcg vakcinom, sa mladjim detetom.

Posle 6 meseci od vakcinacije, ispod pazuha je pocela da raste grudvica, polako, malo raste pa stane i tako je to trajalo nekih mesec dana.

Lekar nas je umirio da je to jedna od nuspojava vakcine,da se moze javiti upravo u tom periodu nakon vakcinacije i da su moguca 2 problema:

ili nastane kao mali gnojni cir na rucici, na mestu uboda ili u pazuhu.

Obicno cir na rucici lakse i brze pukne,nego onaj u pazusnoj jami.U oba slucaja se napravi mali gnojni cep koji sam provali, sadrzaj izadje i to otprilike bude to.

Roditelji previjaju,sterilisu i to samo zaraste.

Medjutim, kod nas kuglica nikako da pukne. A beba sve nervoznija. Na predlog lekara smo cekali da to samo provali, da ne seckamo kod hirurga, pa kad je kuglica narasla i posle skoro mesec dana(od kada sam primetila) nije nista izaslo, na svoju ruku i odgovornost sam odvela dete kod hirurga koji nas je, cim je video o cemu je rec, odmah pitao sto smo toliko cekali,moglo je da se bas zakomplikuje.

Sta reci? Ko zna sta bi bilo da smo jos cekali.

Na netu i po forumima sam trazila neku informaciju o svemu tome ali osim sturih podataka da problem postoji, nisam nista nasla.

Sledecih 2 nedelje smo isli 3 puta da mu ciste to,posto je bilo dosta tog sadrzaja. Tako da nismo lose prosli ako ne racunam stres da gledam nervozno dete a cekam da se problem sam resi i stres seckanja i ciscenja u hirurskoj ambulanti :(

Posle svega, moj savet oko bsg-a je da pratite, i ako posle nekog vremena samo ne provali, obavezno se konsultujte sa hirurgom, makar samo pogledao dete i vratio vas kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi se na mestu uoda stvorila neka mala crvena kvrgica kao ubod komarca, mesec i po posle vakcinacije.

Hoce li to proci samo od sebe ili da se obratim lekaru? Da joj stavim neki oblogic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi se na mestu uoda stvorila neka mala crvena kvrgica kao ubod komarca, mesec i po posle vakcinacije.

Hoce li to proci samo od sebe ili da se obratim lekaru? Da joj stavim neki oblogic?

trudi se da ne kvasis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako kad je kupam i sto smeta kvasenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako kad je kupam i sto smeta kvasenje?

ja sam mojoj kvasila, onda je spala ta krastica i otok je sisao u pazusnu jamu, posle se grdna namucila i jos uvek joj nije zarasla rana od tog gnoja goji joj se nakupio u pazusnoj jami, trudi se da zaobidjes dok je kvasis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je oziljak i dalje crven. Duuugo je to gnojilo, zarstalo, otpadalo i tako u krug. Stvorila mu se i kvrzica ispod pazuha i proslo je. Rekli su da to nije nista strasno i da ce proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je oziljak i dalje crven. Duuugo je to gnojilo, zarstalo, otpadalo i tako u krug. Stvorila mu se i kvrzica ispod pazuha i proslo je. Rekli su da to nije nista strasno i da ce proci.

nama je jos uvek crvenkasto al vec se napravio buduci oziljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo rece mi i tetka babica danas da je to sve normalno. Samo mogli su to reci i u porodilistu a ne da se ja isprepadam kad vidim. Danas se vec zagnojilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo rece mi i tetka babica danas da je to sve normalno. Samo mogli su to reci i u porodilistu a ne da se ja isprepadam kad vidim. Danas se vec zagnojilo.

Zato imas nas ovde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.