bcg vakcina

odgovora

Objavljeno

Pa kom parametru onda zna da je u redu?

Verovatno onom na početku... :) mislim dok je beba mala...

I ja se sećam da je naša dr. gledala to kad je Aki bio mali, i da je komentarislal kako je ožiljak dobar, a posle se ne sećam da li ga je kontrolisala... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ožiljak koji se javlja nakon vakcinacije protiv tuberkuloze BCG vakcinom je znak da su se u organizmu stvorila antitela koja štite organizam da se u kontaktu sa bacilom tuberkuloze ne razvije bolest. Stvaranje ožiljka je u vezi sa imunološkim stanjem organizma. To što se kod vašeg deteta nije stvorio ožiljak znači da se nisu stvorila u organizmu antitela i da je neotporan na bacil tuberkuloze. BCG vakcinacija se može ponoviti ali se pre toga mora uraditi tzv.tuberkulinska proba

ovaj odgovor sam dobila od "virtuelnog"dr,znaci kao sto sam i mislila,vakcina se nije primila...a o ponavljanju cu sa nasim pedijatrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...to ja govorim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam sve to al ipak postoje nedoumice,pogotovo kad cujes vise razlicitih misljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kom parametru onda zna da je u redu?

Iskreno, nemam predstavu. Znam i ja, sto kaze Marica, kada smo bili na prvoj kontroli (onoj od mesec dana) da je pogledala u rame i rekla sve je ok. :unsure: ali me zbunilo to sto sad nista nema, tj nista ne mogu da vidim. Ni kod sebe ni kod nje :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke pa zar se do godinu dana ne daju vakcine u nogu...kako sad na ruci oziljak?

a kad smo mi bili mali gde smo dobijali bsg vakcinu?rame ili gde su vene na ruci tj malo vislje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOD NAS SE VAKCINE KOMBINUJU,PA IDE U RUKU,NOGU,I ORALNO,A BCG SE DAJE U LIJEVU RUKU..NPR JA NEMAM OZILJAK,DOK MOJA SESTRA IMA NA MJESTU GDJE SU VENE,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke pa zar se do godinu dana ne daju vakcine u nogu...kako sad na ruci oziljak?

a kad smo mi bili mali gde smo dobijali bsg vakcinu?rame ili gde su vene na ruci tj malo vislje?

Na lijevom ramenu...neko čak ima dva ožiljka...pogledaj kod sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOD NAS SE VAKCINE KOMBINUJU,PA IDE U RUKU,NOGU,I ORALNO,A BCG SE DAJE U LIJEVU RUKU..NPR JA NEMAM OZILJAK,DOK MOJA SESTRA IMA NA MJESTU GDJE SU VENE,

i ja imam neki oziljak gde su vene ali nisam imala pojma od koje je to vakcine....

a ovde se npr vakcine do godinu dana daju u nogu, jednu pa drugu..svaki put se menja...a posle godinu dana u ruku...

Koja se to vakcina kod vas uzima oralno, ja prvi put to cujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POLIO se daje na usta...odnosno to je kao neka tekućina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam neki oziljak gde su vene ali nisam imala pojma od koje je to vakcine....

a ovde se npr vakcine do godinu dana daju u nogu, jednu pa drugu..svaki put se menja...a posle godinu dana u ruku...

Koja se to vakcina kod vas uzima oralno, ja prvi put to cujem...

E KOD NAS ih izbodu i u ruku,i nogu,sve odjednom,i daju da popiju,svake 2/3 god mijenjaju proces davanja vakcina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta BSG vakcina je jedna najobicnija glupost.Dokazano je da identicnu reakciju kao i vakcina izaziva i prvi kontakt sa bacilom,tj stvara se u plucima primarno zariste(uf,jezim se od toga da oni nasim bebama od jednog dana stvaraju zariste TBC-a u plucima),koje stiti od ulaza drugih TBC bacila.E,sad,posto Torlak proizvodi tu vakcinu i izvozi je u neke istocne zemlje gde se deca ,nazalost,jos vakcinisu ovom vakcinom,kod nas je naravno ne mogu izbaciti,kao sto je svuda u svetu izbacena,vec su ukinuli sve revakcinacije (misli da su bile u 4.,7. i14.godini) i radi reda ostavili ovu na rodjenju.Ja sam,inace,za vakcinaciju,ali da sam imala izbora,moje dete ovu vakcinu ne bi primilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lea takodje nema oziljak od bcg-a. Dr. kaze da to sad vise nije merilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jEL MOZE REAKCIJA NA BSZ DA SE JAVI TEK SAD A PRIMILE SMO JE JE JOS U BOLNICI? MOJOJ MALENOJ POJAVILO SE CRVENILO NA LEVOM RAMENU VELICINE GRASKA I ISPOD SE NA DODIR OSECA NESTO TVRDO KAO KUGLICA... STA TO MOZE DA BUDE? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,t je od vakvin.Proci ce,ne brini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mrva je primila bsg prije 21 dan nikakvih problema do juce nece na tu stranu da legne ni da doji ako je na lijevom boku osijetila sam jutros malu kvrzicu dali je to toliko moze boliti znam da ce se pojaviti ta bubulja i taj gnjoj samo me zanima dal je to boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli ih to,treba da se zagnoji to znaci da se 'primila'.. Ja sam bas mom starije sinu to dirala i zavirivala al vidim da nista nije reagovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam nisam pametna skroz mi je kenkava doji na jednoj dojci a ne zeli na tu stranu da se okrene bas gdje je ta vakcina i vidim i osjecam malu bubulju a kad se skroz naopako okrenem tada zeli da doji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara je primila u porodilistu, vakcinu BCG, iako je ovde izbacena iz upotrebe, ja sam manje od 5 god u EU, rukica tj mesto uboda uzasno izgleda, crno je kao krasta odozgo do sad se 5 puta krastalo i odpadalo, ali nikad ovako crno nije bilo, jel to ok ? meni se na oko cini kao da nije, kad joj preko gazice sterilne dotaknem nju to ne boli ne reaguje normalno leze na tu ruku prevrce se, ali je nabubrilo vise nego obicno i crno je...pokazala sam dr.prosli put, jer je bilo gnojavo, ona je rekla da tako treba, a meni se ne izgleda ni malo ok...:(

stvarno ne znam nista. kod nas se nista ne primeti pa nemam pojma.. odvedi je da pogledaju sad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara je primila u porodilistu, vakcinu BCG, iako je ovde izbacena iz upotrebe, ja sam manje od 5 god u EU, rukica tj mesto uboda uzasno izgleda, crno je kao krasta odozgo do sad se 5 puta krastalo i odpadalo, ali nikad ovako crno nije bilo, jel to ok ? meni se na oko cini kao da nije, kad joj preko gazice sterilne dotaknem nju to ne boli ne reaguje normalno leze na tu ruku prevrce se, ali je nabubrilo vise nego obicno i crno je...pokazala sam dr.prosli put, jer je bilo gnojavo, ona je rekla da tako treba, a meni se ne izgleda ni malo ok...:(

Koliko razumem i posle sedam meseci joj je mesto gde su joj dali bocu krastavo? Kad je gnojilo?

Ja bih je odvela da joj ponovo pogledaju. Nama je dugo bilo rozikasto to mesto uboda, ali kraste i gnoja nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu to danas uslikati i staviti ovde da vidite pa da mi kazete, dok se probudi, i tako nam dr,radi danas popodne pa do 19 h kad je odvedem...

ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara je primila u porodilistu, vakcinu BCG, iako je ovde izbacena iz upotrebe, ja sam manje od 5 god u EU, rukica tj mesto uboda uzasno izgleda, crno je kao krasta odozgo do sad se 5 puta krastalo i odpadalo, ali nikad ovako crno nije bilo, jel to ok ? meni se na oko cini kao da nije, kad joj preko gazice sterilne dotaknem nju to ne boli ne reaguje normalno leze na tu ruku prevrce se, ali je nabubrilo vise nego obicno i crno je...pokazala sam dr.prosli put, jer je bilo gnojavo, ona je rekla da tako treba, a meni se ne izgleda ni malo ok...:(

Milice, bilo je gnojavo a sad vise nije? Sad je crno, jel sam dobro razumela?

Ako jesam, onda mislim da je gnoj izasao i da se sad stvorila krasta i da ce uskoro da otpadne i da prodje... ako je sav gnoj izasao.

Meni kao bebi se ta BCG vakcina zagnojila, pola ruke mi je bilo oteklo i to su mi cistili i mama kaze da je posle brzo proslo. Sad tu imam malo veci oziljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se bas gnojilo oko 4-og meseca, i krastu je imala posle bas se nesto vuklo, a i sad ima onako roze krug na tom mestu, sumnjam da ce ikad proci ovim tempom... Ali samo nam se jednom gnojilo, ja ocistila gazom ono sto je samo izaslo i perbrisala jodom i brzo nakon toga se stvorila krasstica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, najbolje da ti slikas to pa da doktorke sa bebca to ocene i daju terapiju! :lol:

Posto se u Slo ta vakcina ne daje vise, onda ni doktori nemaju iskustva sa tim, mozda je najbolje da pitas nekog naseg pedijatra, da mu pokazes i vidis sta ce on da kaze, mozda kad budes isla kod tvojih roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.