bcg vakcina

odgovora

Objavljeno

e ovako,sin ima 3 god,uskoro puni 4,na rodjenju je primio bcg,medjutim nije se pojavio oziljak,i primio je opet prije nego je napunio 1god,ali opet bez oziljka,moze li neko da mi objasni zasto i da li neko ima slicnu nedoumicu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo primili vakcinu na rođenju i rekli su nam to je to... a sad razmišljam i ne mogu da se setim da li on ima ožiljak.... čak mislim da nema... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemaju ožiljka, nisu uredno cijepljeni. Trebaju se ponovno BCG-irati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ta ide u levo rame... da proverim kad dođem kući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u lijevo rame...

Ukoliko nema ožiljka, radiće se PPD proba, odnosno kontakt sa tuberkuloznom klicom, ako je PPD negativan ne bi se trebalo ništa raditi...

Samo obratite pažnju, raspitajte se kod ukućana, da je neko nekada iz bliže porodice imao tuberkulozu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sećam da mu je pedijatar gledala rame i rekla da je sve u redu, al ja se ne sećam ožiljka.... :huh: :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obrati pažnju kada dođeš kući...pogledaj svoje rame, sigurno imaš ožiljak...

Ako nema ožiljka-BSG nije uspio!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na ramenu nemam ni jedan vec imam na nadlaktici. Mislim da to zavisi i koje ste godiste jer su se kasnije primenjivale vakcine koje ne mora da ostave reakciju. Takodje ni Emilija nema oziljak... Sta ga znam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakve su vakcine u pitanju, ali ako nema ožiljka treba uraditi test!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi je ponovili prije nego je napunio 1god al opet nista,,,ne znam zasto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tada ste radili test jel tako? i šta je test pokazao, jel dijete bilo negativno ili pozitivno na virus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slucaju ovih dana idemo da primimo MMR pa cu napomenuti dr o ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nismo radili test,dr nije nista pominjala,kod nas je to malo drugacije....ali pitacu je,ovih dana cu ici ,i obavezno je pitati,znam dosta slucajeva kojima nije ostao oziljak....stvarno ne znam sta da mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde baš me zanima šta će ti reći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam ožiljak... jedva je vidljiv, ali je tu.... oči su mi ispale tražeći ga :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenuska ima mali oziljak..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mora biti, koliki-toliki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana ima oziljak i secam se da joj je, pa skoro, do godinu i po radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka je primila u porodilištu BSG vakcinu (rodila se u Podgorici), ali joj se nikad nije pojavio nikakav ožiljak, i u CG su me savjetovali da je treba ponoviti, pa sam zbog toga pitala pedijatra u Belgiji, gdje trenutno živimo, njegovo mišljenje, i on mi je rekao da nema potrebe da se ponavlja, da oni ovdje djeci ne daju tu vakcinu, zna da se u nekim zemljama još praktikuje da se daje BSG, ali kod njih ne, već odavnoo, tako da sam ja odustala o ponavljanja iste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oziljak treba i da ima odredjenu velicinu,mislim 0,5 do 1cm sirine,mada nisam sigurna...u suprotnom se vakcina racuna neuspjelom...mada ponavljam,nisam sigurna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka je primila u porodilištu BSG vakcinu (rodila se u Podgorici), ali joj se nikad nije pojavio nikakav ožiljak, i u CG su me savjetovali da je treba ponoviti, pa sam zbog toga pitala pedijatra u Belgiji, gdje trenutno živimo, njegovo mišljenje, i on mi je rekao da nema potrebe da se ponavlja, da oni ovdje djeci ne daju tu vakcinu, zna da se u nekim zemljama još praktikuje da se daje BSG, ali kod njih ne, već odavnoo, tako da sam ja odustala o ponavljanja iste!

Ni ovde se ne daje ta vakcina. samo se test radi. zato opusteno.

I posto kazes da si u Belgiji, pridruzi nam se u temi "Kafanica za nas preko" u kutku za caskanje.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk ima oziljak,secam se da mu je pedijatar pri svakom pregledu pred neku vakcinu ili na sistematskim gledao i komentarisao da je dobro da ima oziljak,iskreno nisam ni znala da mora da ostane tacnije da se vidi,sramota za mene :( al zahvaljujuci vama znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo devojke mi danas bile da primimo MMR pa sam zamolila doktoricu da mi kaže to za ožiljak od BCG vakcine. Pogledala je Emicino levo rame i rekla da sada više nije parametar ožiljak i da to više nema veze sa tim i da nema potrebe da Emiliju testiram niti da ponovo sada primi vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kom parametru onda zna da je u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.