Koliko cesto jedete voce?

odgovora

Objavljeno

Ja npr svakog dana. Nekad se desi da pojedem i po 6 mandarina odjednom. A evo danas samo bananu. Npr kad nemam nista kuci od voca, onda pojedem bananu. Da li od vitamina C moze da se dobije hipervitaminoza, posto se ja secam neke price da jedino se visak vitamina C izbacuje kroz mokracu...e pa sad da li je to tacno?! Posto sam ja ovih dana pojele jedno 5 kg mandarina i dobila 3-4 ospice po telu, pa razmisljam da li je od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voće jedem svakodnevno. Najčešće ujutru i tokom prepodneva.

Od C vitamina ne može da se javi hipervitaminoza jer C vitamin ne može da se deponuje u organizmu, već se sav višak izbacuje napolje. To takođe znači da se mora stalno unositi! Par puta dnevno. Često popodne ako ne pojedem voće, popijem običan C vitamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto pijem C vitamin, ali ne sumeci vec tabletu obicnu vitamina C. jer i to je jos jedna misterija koju bih volela da mi neko razresi, zasto sumece tablete nisu dobre? Tj kazu da je to kao da nismo ni uneli vitamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto pijem C vitamin, ali ne sumeci vec tabletu obicnu vitamina C. jer i to je jos jedna misterija koju bih volela da mi neko razresi, zasto sumece tablete nisu dobre? Tj kazu da je to kao da nismo ni uneli vitamin.

E to svarno ne znam, ali ja ne volim šumeće tablete jer su prepune razne hemije, veštačkih boja i šećera.

Najobičniji C vitamin je sasvim ok! Detetu dajem osminu tablete od 500mg kad znam da je preskočio obrok ili užinu bez C vitamina. Uzme, strese se, kaže brrrr i traži još. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto pijem C vitamin, ali ne sumeci vec tabletu obicnu vitamina C. jer i to je jos jedna misterija koju bih volela da mi neko razresi, zasto sumece tablete nisu dobre? Tj kazu da je to kao da nismo ni uneli vitamin.

I ja se to pitam???!!???

Jedem ga svakodnevno...nekada ujutru na prazan stomak,nekada između obroka....a mandarine obožavam...pojedem ih više od tebe šećeru :rolleyes:

A za kivi....zašto ne valja pojesti više od dva dnevno???!!????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jedem dosta voca,mogu uvjek i u velikim kolicinama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se to pitam???!!???

Jedem ga svakodnevno...nekada ujutru na prazan stomak,nekada između obroka....a mandarine obožavam...pojedem ih više od tebe šećeru :rolleyes:

A za kivi....zašto ne valja pojesti više od dva dnevno???!!????

ja ih pojedem po 5,6 odjednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno bih trebala vise da ga jdem ali ga volim :P

Sto se tice kivija tu treba biti oprezan, moj svekar ga je jeo, jeo i jeo i to ne znam koliko komada i pozli coveku. Lose mu je bio da se zvala hitna koja mu je ustanovila da mu je pozlila od toliko komada, valjda 7,8 i da ne sme vise od 3,4 valjda.

Kad detetu sme da se da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno bih trebala vise da ga jdem ali ga volim :P

Sto se tice kivija tu treba biti oprezan, moj svekar ga je jeo, jeo i jeo i to ne znam koliko komada i pozli coveku. Lose mu je bio da se zvala hitna koja mu je ustanovila da mu je pozlila od toliko komada, valjda 7,8 i da ne sme vise od 3,4 valjda.

Kad detetu sme da se da?

Ja sam luki vec davala sa 8 ili 9 meseci. ali ovde se i pomorandza daje sa 6 meseci tako da nemoj mene slusati, ovde je sve mediteranska ishrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ih pojedem po 5,6 odjednom

i ja isto kivija pojedem po 5-6.strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to svarno ne znam, ali ja ne volim šumeće tablete jer su prepune razne hemije, veštačkih boja i šećera.

Najobičniji C vitamin je sasvim ok! Detetu dajem osminu tablete od 500mg kad znam da je preskočio obrok ili užinu bez C vitamina. Uzme, strese se, kaže brrrr i traži još. :D

pa kako on tako mali popije tabletu??!!!! ni ja ne znam da popijem tabletu, a kobila od 30 leta :lol:

ali stvarno, oduvek sam imala problem da popijem tabletu. a luki posto ne jede voce, osim grozdja i tresnji, moram da dajem vitamin C ali samo u obliku sirupa sa ribljim uljem.Taletu kolicka god da je nema sanse da bi je popio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kako on tako mali popije tabletu??!!!! ni ja ne znam da popijem tabletu, a kobila od 30 leta :lol:

ali stvarno, oduvek sam imala problem da popijem tabletu. a luki posto ne jede voce, osim grozdja i tresnji, moram da dajem vitamin C ali samo u obliku sirupa sa ribljim uljem.Taletu kolicka god da je nema sanse da bi je popio...

Pa osminu tablete dobije. To je malo, a pogricka ga, kao i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista ne znam zašto važi to da kivi ne sme da se jede više od 2 kivija.

On pored toga što je izuzetno bogat vitaminom C, bogat je i kalijumom (kao banane), nešto malo E i A.

Koliko znam - osim eventualne alergijske reakcije, ne može da dođe do nekih ozbiljnijih stvari.

Visok sadržaj prirodnog kalijuma nema toksično dejstvo na organizam.

Ne mogu ništa da tvrdim 100%, ali tako sam čitala pa prenosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan pojedem bar nesto,obozavam narandze i mandarine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VOCE JE KOD NAS OBAVEZNOOO...makar 2/3 na dan ...min...ocistimo i iseckamo razno voce u ciniju i kao grickalice za uzinu...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VOCE JE KOD NAS OBAVEZNOOO...makar 2/3 na dan ...min...ocistimo i iseckamo razno voce u ciniju i kao grickalice za uzinu...:)

Takodje! :)

S tim sto ja volim preko voca da dodam malo meda, a moj dragi ne, pa je svako dobio svoju ciniju :)

Banane i mandarine su obavezne, sleper bih, cini mi se, mogla da pojedem! Uh, odoh da seckam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, kad citam vas.... Ja ne volim da jedem voce, ali u trudnoci sam ga bas jela jer sam morala, sada ga u kuci uvek imamo zbog Alekse, pa kada on nesto ne pojede onda ja to pojedem. Drugacije, retko kada ga uzmem :(.

nora@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravilan način konzumiranja voća

Svi mi mislimo da jesti voće znači samo kupovinu voća, rezanje na kriške i stavljanje u usta. To nije tako jednostavno.

Važno je da znate i kako i kada se jede voće.

Koji je ispravan način da se jede voće?

To najpre znači da se voće ne treba jesti posle obroka! Voće treba jesti na prazan stomak.

Jedenje voće igra glavnu ulogu u detoksifikaciji vašeg organizma, kojeg snadeva sa velikom količinom energije za mršavljenje i za druge životne aktivnosti.

Recimo da pojedete dve kriške hleba, a zatim krišku voća. Komad voća je spreman da prođe ravno kroz želudac u creva, ali ga hleb sprečava u tome.

U međuvremenu, ceo obrok se raspadne i fermentira i pretvara u kiselinu. Beznačajna količina voća dolazi u kontakt sa hranom u želucu, pospešuje probavu i sokove, pa cela masa takve hrane počinje da se kvari.

Jedite voće na prazan stomak, i to pre obroka!

Čuli ste kako se ljudi žale: Podrigujem svaki put kada jedem lubenice i nadima mi se stomak. Kad pojedem banane imam osećaj da pod hitno moram da odem u toalet, itd. To se neće desiti ako pojedete voće na prazan stomak. Voće pomešano sa drugom hranom izaziva truljenje i proizvodi gasove. Dakle, vi se zato nadimate!

To se ne događa sa nekim plodovima, kao što su, na primer, pomorandže i limuni, jer su oni kiseli, pa u našem telu sve voće postaje alkalno, u skladu sa istraživanjem dr. Herberta Šeltona, koji se bavio ovim problemima. Ako jedete voće na ispravan način, moći ćete da steknete svu tajnu lepote, dugovečnosti, zdravlja, energije, sreće i normalnu težinu.

Ako hoćete da pijete voćni sok - pijte samo sok od svežeg voća, a ne koncentrat sokova iz konzervi. Nemojte piti zagrejan sok. Nemojte jesti ni kuvano voće, jer tada uopšte ne dobijate njegove hranljive materije. Dobijate samo - ukus. Kuvanje uništi sve vitamine.

Jedenje celog ploda je bolje nego pijenje sokova. Ako hoćete da pijete voćni sok, pte ga sporo - gutljaj po gutljaj, jer morate da ga pomešate sa pljuvačkom pre gutanja. Svakog trećeg dana možete jesti voće da bi brzo očistili svoje telo od toksina. Ako jedete samo voće i pijete voćni sok tri dana i sami ćete se iznenaditi da će vam vaši prijatelji kazati da izgledate veoma osveženi!

Pijenje hladne vode nakon obroka = rak!

Možete li da poverujete u to? Da, to se odnosi na one koji vole da popiju hladnu vodu, a odnosi se i na vas. Lepo je imati i popiti hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će očvrsnuti masne stvari koje ste upravo konzumirali, što će usporiti varenje. Kada te 'naslage' reaguju sa kiselinom, one će se razbiti i apsorbovati se u crevima brže nego čvrsta hrana i nataložit će se duž creva. Vrlo brzo, ovo će se pretvoriti u masti i dovesti do raka. Najbolje je piti toplu supu ili toplu vodu nakon obroka.

Izvor: naturamedica.info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bas volim voce i to cu i malog da ucim!ne vodim racuna koliko voca pojedem,uzivam u njemu :)

i ja sam cula da se c vitamin izbacuje putem mokrace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ana ovaj tvoj tekst me presece...prestacu da pijem vodu posle obroka...

ali npr za pomorandze...mene pomorandze uvek nadimaju, da je je to pre obroka ili posle....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ana ovaj tvoj tekst me presece...prestacu da pijem vodu posle obroka...

ali npr za pomorandze...mene pomorandze uvek nadimaju, da je je to pre obroka ili posle....

A ja jedino sam tada i pila vodu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voce prosto obozavam.A to sam naucila i Jovanu.Ona obozava mandarine i svo crveno voce,jagode,tresnje,lubenicu,kupine.Ja volim jabuke i znam pojesti po kilogram,dva dnevno.Ali kad sam bila trudna,nisam mogla da ih smislim.Cim sam se porodila,trazila sam od mm da mi donese jabuke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas voće 2x dnevno na meniju (ja se toga najviše pridržavam :lol: ), pre obroka ili 3-4h posle obroka...a ja zimi po ceo dan u prolazu grickam suvo voće, bademe...verovatno ni to nije dobro, ali sviđa mi se! :)

Vodu, sokove slabo pijem, čaj 1-2 dnevno, kafa - skoro nikad! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakodnevnooooo...ponekad mi se cini i da pretjerujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr kad nemam nista kuci od voca, onda pojedem bananu.

:huh: Šećer, ti bananu ne računaš kao voće? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.