Kada beba zamjeni dan za noc

odgovora

Objavljeno

Znam, ail ne uspevam da se izborim sa tim, stalno placem i imam grizu savest, mucnine i nesanice... :(

Kako je to poznat osjecaj.... Ja sam ovdje dobila zaista mnogo dobrih savjeta u vezi dojenja, ali i mnogo utjesnih i ohrabrujucih rijeci kada je bebac odlucio da prekine.

Samo se opusti i daji mu siku kada god je gladan, a poslije ces ga lako dohraniti. A ako nikako nece, nemoj svoje zdravlje rusiti nervozom- on voli da vidi mamin osmijeh, dojila ga ili mu davala flasicu. Nemoj sebe da krivis, to je greska koju sam i ja ucinila, i jos mi stoji knedla u grlu.

A sto se budjenja nocu tice, Miha se obicno budi oko 2h, pa oko pola 7h... I tada je raspolozen za igranje, brbljanje, a meni se taaaakoooo spava... :(

Ali, zato zaspi ponovo oko 9h, pa spava do 11h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je to poznat osjecaj.... Ja sam ovdje dobila zaista mnogo dobrih savjeta u vezi dojenja, ali i mnogo utjesnih i ohrabrujucih rijeci kada je bebac odlucio da prekine.

Samo se opusti i daji mu siku kada god je gladan, a poslije ces ga lako dohraniti. A ako nikako nece, nemoj svoje zdravlje rusiti nervozom- on voli da vidi mamin osmijeh, dojila ga ili mu davala flasicu. Nemoj sebe da krivis, to je greska koju sam i ja ucinila, i jos mi stoji knedla u grlu.

A sto se budjenja nocu tice, Miha se obicno budi oko 2h, pa oko pola 7h... I tada je raspolozen za igranje, brbljanje, a meni se taaaakoooo spava... :(

Ali, zato zaspi ponovo oko 9h, pa spava do 11h.

Kada je prestao da ti sisa?Sta mu radis kada se probudi oko 2, da li jede?Hvala i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, javicu vam, nego sve je veci problem sa sisanjem, a nisam spomenula da je to pocelo od kako sam skoro dobila menstruaciju, neko kaze ima veze neko da nema, moje misljenje je da zavisi od hormona, mozda se nekom pokvari ukus, nekom ne, od tada je on poceo slabije da sisa i sada je mleka sve manje.Evo malo pre je sisao po minut svaku stranu.Meni su hormoni ludi, jedva sam i izgurala trudnocu i bila na hormonskoj terapiji, pa je moguce da su i sada poludeli.Cujemo se sa novim vestima

Boco,

to je individualno. Sa prvom bebom sam dobila menstruaciju kad je imala 5.5 meseci a dojila je 15 meseci. Ništa njoj nije smetalo. A hranu sam počela sa punih 6 meseci, i to polako...

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je prestao da ti sisa?Sta mu radis kada se probudi oko 2, da li jede?Hvala i pozdrav

Prestao je sa punih 7 mjeseci, dakle prije jedno pola mjeseca. :( :(

U 2h pije mlijeko, a i u 7h ujutru... Pokusavala sam jos dok sam dojila da ga odviknem od nocnog obroka, i to mi je uspijevalo, ali se sve vratilo na staro kada se prehladio. Tako cu ga hraniti sve dok sam ne odluci da prespava noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki...ja još uvijek čekam da prespava noć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo, zbog moje uznemirenosti jer mi je dete delovalo gladno, sam danas otisla kod privatnog lekara i saznala da je beba ipak gladna, i ne samo da ne treba da ga dohranjujem vec moram povecati kolicinu sto se i meni cinilo.ZA 14 dana, tj.od poslednje kontrole u bolnici dobio je samo 100 gr, sada sam resila ne slusam vise nikog, hranim ga dok ne bude zadovoljan jer mi je to bitnije od nekakvih njihovih tabela, hocu srecno i zadovoljno dete, a kilazu ce on regulisati vremenom sigurna sam.Takodje danas je i kakio posle dugo vremena, cim sam ga malo vise nahranila, i srecan je i spokojan...kao i ja.Sto se sisanja zaista bih volela da traje sto duze, ali moram nekako da se pomirim s tim d aga ne zadovoljava i da ce ga biti jos manje, ali ja se i dalje trudim, bar kad bih izgurala 6 mesecieh...

draga Boco,ja sam imala bas istih problema sa obe devojcice,starija cerkica mi je sa nepunih 2 meseca pocela spavati po celu noc,od 21 do 9 h,a onda u cetvrtom mesecu je pocela da se budi oko 2 po ponoci i ne prestaje da place dok joj ne dam mleko,pila je i aptamil od treceg po savetu dr. jer je napredovala samo 300g za mesec dana,po njemu je to bilo malo,sa cetiri puna sam odustala od dojenja,jer je bilo pravo mucenje i mene i nje,o grizi savesti da ne govorim, e onda kad smo imali vakcinu sa 4.meseca rekla sam pedijatru da je pocela da se budi u 2,on mi je savetovao da za veceru joj pravim aptamil 2. naaravno da sam tako i pocela da radim i ona se budila jos dve noci u 2h,i od tada pa i dan danas spava celu noc

mladju cerkicu sam dojila samo mesec dana,nisam imala mleka,i nisam ni htela da se opterecujem time kao prvi put,znala sam da ga nemam po njenoj zelenoj stolici i nezadovoljstvu posle sisanja,inace kod mene je u pitanju hormonski poremecaj,od prejakih terapija pri lecenju steriliteta(dr. mi je dao dijagnozu),pocela je sa 1.5 mesec da spava noc,i zadnjih par dana da se budi i u toku noci,tako da sam pitala pedijatras da li da opet pocnem i njoj davati aptamil 2 za veceru,i on se covek slozio,znaci nisam radila nista na svoju ruku vec po savetu strucnog lica,i evo sad opet spava noc,znaci vecera u 20h i budi se u 6h da jede po meni je to o.k,a i svima nam je realno receno lakse,ja se nadam da ce i vama biti uskoro tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga Boco,ja sam imala bas istih problema sa obe devojcice,starija cerkica mi je sa nepunih 2 meseca pocela spavati po celu noc,od 21 do 9 h,a onda u cetvrtom mesecu je pocela da se budi oko 2 po ponoci i ne prestaje da place dok joj ne dam mleko,pila je i aptamil od treceg po savetu dr. jer je napredovala samo 300g za mesec dana,po njemu je to bilo malo,sa cetiri puna sam odustala od dojenja,jer je bilo pravo mucenje i mene i nje,o grizi savesti da ne govorim, e onda kad smo imali vakcinu sa 4.meseca rekla sam pedijatru da je pocela da se budi u 2,on mi je savetovao da za veceru joj pravim aptamil 2. naaravno da sam tako i pocela da radim i ona se budila jos dve noci u 2h,i od tada pa i dan danas spava celu noc

mladju cerkicu sam dojila samo mesec dana,nisam imala mleka,i nisam ni htela da se opterecujem time kao prvi put,znala sam da ga nemam po njenoj zelenoj stolici i nezadovoljstvu posle sisanja,inace kod mene je u pitanju hormonski poremecaj,od prejakih terapija pri lecenju steriliteta(dr. mi je dao dijagnozu),pocela je sa 1.5 mesec da spava noc,i zadnjih par dana da se budi i u toku noci,tako da sam pitala pedijatras da li da opet pocnem i njoj davati aptamil 2 za veceru,i on se covek slozio,znaci nisam radila nista na svoju ruku vec po savetu strucnog lica,i evo sad opet spava noc,znaci vecera u 20h i budi se u 6h da jede po meni je to o.k,a i svima nam je realno receno lakse,ja se nadam da ce i vama biti uskoro tako

kada si im uvela cvrstu hranu, sve mislim to ce pomoci...Hvala na savetima i razumevanju, konacno neko ko me moze u potpunosti razumeti...KOju kolicimu po obroku si spremala, ja ne spremim punu (onu sa tabele) jer kad probam povraca, inace je alav, mogao bi on sve, a i pomalo sisa i onda nisam nacisto, cudno mi je samo sto jedan orbrok hoce malo da sisa drugi nece uopste, pred spavanje nece nikako, a nocu kada se probudi vuce, uspava se, mada realno jako ga je malo, sve manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki...ja još uvijek čekam da prespava noć

Jao... Pa, sta da se radi... Jel' mu dajes mlijeko kada se probudi, ili mu das dudu? U koliko se budi?

Ja bih pokusala sa dudom, kako sam ga jedno vrijeme i uspjela odvici od budjenja, ali bojim se da je sada veci i da ga ne mogu tako lako zavarati.

evo sad opet spava noc,znaci vecera u 20h i budi se u 6h da jede po meni je to o.k,a i svima nam je realno receno lakse,ja se nadam da ce i vama biti uskoro tako

Ovo je idealno, ali mozda si ti samo imala srece... Jer, Miha tek kada "vecera" u 23 h, ne budi se do 6 h, u suprotnom- ne gine mi budjenje u 2 h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada si im uvela cvrstu hranu, sve mislim to ce pomoci...Hvala na savetima i razumevanju, konacno neko ko me moze u potpunosti razumeti...KOju kolicimu po obroku si spremala, ja ne spremim punu (onu sa tabele) jer kad probam povraca, inace je alav, mogao bi on sve, a i pomalo sisa i onda nisam nacisto, cudno mi je samo sto jedan orbrok hoce malo da sisa drugi nece uopste, pred spavanje nece nikako, a nocu kada se probudi vuce, uspava se, mada realno jako ga je malo, sve manje...

cvrstu hranu sam tek sa puna cetiri pocela da uvodim starijoj,i to prvo neku nazovi kasu,takodje aptamilovu,i to vrlo pomalo,tek sa pet je imala onaj pravi obrok,npr.rucak oko 12h pasirano povrce,a malenoj tek pre dva dana takodje tu kasu,jos nema puna cetiri meseca,ali ti nastavi da dojis bar to nocu ako vec hoce tad,i ne spremam sa tabele,jer obicno bacam,ne moze da popije,dok su sisale spremala sam 90ml,i uglavnom su pile oko 80,kasnije sve vise aptamil,sad mi Ena pije oko 180,i nije po tabeli

Ovo je idealno, ali mozda si ti samo imala srece... Jer, Miha tek kada "vecera" u 23 h, ne budi se do 6 h, u suprotnom- ne gine mi budjenje u 2 h...

slazem se sa tobom,mislim da su mi obe po prirodi spavalice bar nocu,jednostavno su takve,i ne bi ih menjala nizasta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba danju spava a nocu nece,cak i da zaspe cesto se cima i budi... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba danju spava a nocu nece,cak i da zaspe cesto se cima i budi... :unsure:

Kolika ti je beba? Tako je radila i moja dok nije napunila tri meseca :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada si im uvela cvrstu hranu, sve mislim to ce pomoci...Hvala na savetima i razumevanju, konacno neko ko me moze u potpunosti razumeti...KOju kolicimu po obroku si spremala, ja ne spremim punu (onu sa tabele) jer kad probam povraca, inace je alav, mogao bi on sve, a i pomalo sisa i onda nisam nacisto, cudno mi je samo sto jedan orbrok hoce malo da sisa drugi nece uopste, pred spavanje nece nikako, a nocu kada se probudi vuce, uspava se, mada realno jako ga je malo, sve manje...

Od Aptamila mnoga deca povracaju. Promeni mleko obavezno i daj mu kolicinu iz tabele pred spavanje. Ako pole toga nece da sisa, ne ocajavaj, sikice ujutro kad se probudi ili u toku noci ako ce se buditi, ali to ce ti biti znak da se u toku noci mazi ili tesi.

Kasice nemoj sve dok ne dovedes kolicinu mleka po obroku koja je u tabeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, nisam vidjela pitanje, uglavnom kada se probudi sam nađe flašicu sa čajkom i popije, pa nastavlja spavati. A tako i dudu, kako je sam smješan kada je traži po noći. Spava i puže po krevetu i viče u snu: duda, duda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, nisam vidjela pitanje, uglavnom kada se probudi sam nađe flašicu sa čajkom i popije, pa nastavlja spavati. A tako i dudu, kako je sam smješan kada je traži po noći. Spava i puže po krevetu i viče u snu: duda, duda...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od Aptamila mnoga deca povracaju. Promeni mleko obavezno i daj mu kolicinu iz tabele pred spavanje. Ako pole toga nece da sisa, ne ocajavaj, sikice ujutro kad se probudi ili u toku noci ako ce se buditi, ali to ce ti biti znak da se u toku noci mazi ili tesi.

Kasice nemoj sve dok ne dovedes kolicinu mleka po obroku koja je u tabeli.

Mi smo na aptamilu jos od januara, i dobro ga je on prihvatio, nego kad mu spremim vise tad povrati, na to sam mislila, i to koristimo specijalnu formulu Aptamil Comfort za varenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga mackice, nikad nisam pala u iskusenje da mu dajem dohranu i bukvalno sam plakala zbog toga, ali to su trazili i patronazne sestre i doktori. U pocetku nije uopste napredovao i od pocetla je na dohrani, nisam ja to njemu uvela naknadno i iz straha.E sada me ta ista doktorka tera da smanjim kolicinu, ali to ne pali , jako je nervozan, a i kako da mu ne dam kad on ima pojave i dok sisa da place, jer se verovatno ljuti sto je mali mlaz?

Pozdrav

Hm, da, posto imamo isti problem, cak imamo i iste doktore :D, isto izgleda svima pricaju.. samo da nas cuju nase majke, koje cesto umeju da kazu da one nikad nisu dohranjivale decu, tj. retko koja. samo su dojile. I moje dete je od pocetka na dohrani,sa tim sto sam ja na pocetku uvek imala utisak da je ono gladno jer se isto podoj zavrsavao placem, pa sam samostalno uvela dohranu iako me je babica bodrila u tome da ja ustvari imam mleka,isto sam se izmlazavala do beskonacnosti i uvek sam imala kao i ti , oko 20-3o ml. to mi je stvaralo jos veci strah , medjutim na svakoj kontroli mi je doktorka govorila da previse napreduje i i da izbacim dohranu, isto sam imala problem da to i ucinim, ni sama ne znam vise sta sam ja sve radila kada zavrsim podoj da bih je smirila, i cajeve i ljuljanje i pevanje i plesanje, da bih joj skrenula paznju, jer verujem da iako nisam uspevala da izmlazam mleko da ja ustvari imam dovoljno mleka, a to samo beba zna! nego one naviknu na bocicu i to i ocekuju da dobiju, medjutim u to sam sada sigurna , to je visak. ako majka podstakne laktaciju, sigurno ga i ima. i ako upor no stavlja dete da sisa i sisa, ono ce se stvarati vise i vise, mi smo sa 6 hranjenja presli na 3 dnevno, nekad i 2 dnevno , u podne i uvece pred spavanje. ostatak sisanje.. jako sam srecna zbog toga, ona sada ima 4 puna meseca, hrabro i napred, pokusavaj sto vise jer ti sigurno imas mleka! i da, nije dovoljno 3 min sisanja, beba treba da sisa jednu dojku 10 min. ako nece, pusti ga da place malo, malo ga smiruj pa opet stavi na dojku, ako opet pocne, ti opet isto, tako sam ja radila. veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, da, posto imamo isti problem, cak imamo i iste doktore :D, isto izgleda svima pricaju.. samo da nas cuju nase majke, koje cesto umeju da kazu da one nikad nisu dohranjivale decu, tj. retko koja. samo su dojile. I moje dete je od pocetka na dohrani,sa tim sto sam ja na pocetku uvek imala utisak da je ono gladno jer se isto podoj zavrsavao placem, pa sam samostalno uvela dohranu iako me je babica bodrila u tome da ja ustvari imam mleka,isto sam se izmlazavala do beskonacnosti i uvek sam imala kao i ti , oko 20-3o ml. to mi je stvaralo jos veci strah , medjutim na svakoj kontroli mi je doktorka govorila da previse napreduje i i da izbacim dohranu, isto sam imala problem da to i ucinim, ni sama ne znam vise sta sam ja sve radila kada zavrsim podoj da bih je smirila, i cajeve i ljuljanje i pevanje i plesanje, da bih joj skrenula paznju, jer verujem da iako nisam uspevala da izmlazam mleko da ja ustvari imam dovoljno mleka, a to samo beba zna! nego one naviknu na bocicu i to i ocekuju da dobiju, medjutim u to sam sada sigurna , to je visak. ako majka podstakne laktaciju, sigurno ga i ima. i ako upor no stavlja dete da sisa i sisa, ono ce se stvarati vise i vise, mi smo sa 6 hranjenja presli na 3 dnevno, nekad i 2 dnevno , u podne i uvece pred spavanje. ostatak sisanje.. jako sam srecna zbog toga, ona sada ima 4 puna meseca, hrabro i napred, pokusavaj sto vise jer ti sigurno imas mleka! i da, nije dovoljno 3 min sisanja, beba treba da sisa jednu dojku 10 min. ako nece, pusti ga da place malo, malo ga smiruj pa opet stavi na dojku, ako opet pocne, ti opet isto, tako sam ja radila. veliki pozdrav!

Draga, nismo bas isti slucaj, jer meni beba u pocetku nije napredovala i zato je uvedena dohrana, i to sam mesec i po dana davala na kasicicu da se ne bi navikao na cuclu, onda sam presla na cuclu i sve je bilo ok do skoro 4 meseca, a zadnjih mesec dana sve manje i manje, i izmuzavala sam se da bi opstalo mleko i dzabe, svakim danom sve manje, po koja kap, i NAZALOST izgleda sam presusila.Sve je pocelo kad sam dobila sa 3.5 meseca prvu menstruaciju...Hvala na podrsci, jeko se tesko borim sa tim ali istina je da mleka sad zaista nema, a ja to kao da ne zelim da prihvatim i stavljam ga i dalje ali dzaba, sad mi vec svi pricaju, najvise muz da nisam normalna i da ga ne mucim i sebe i njega.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle drage mame,

bilo je slicnih tema, ali mene konkretno nesto interesuje.Kod nas je problem sto je beba sa mesec i po dana pocela da se budi oko 4, 5 sati, a od treceg meseca tek oko pola 7, sedam, pola osam...Bila sam presrecna, tada mu se broj obroka automatski smanjio sa 6 na 5.Medjutim, za nedelju dana puni 4 meseca, a vec 5 dana unazad se ponovo budi oko 4, 5 i dok ga ne nahranim ne smiri se, probala sam da ga zavaram, ali ne vredi, tako da smo se vratili na 6 obroka.Da li je neko imao slicno iskustvo ili zna kako bi mogli ovo da regulisemo?Inace, dojim ga ali i dohranjujem i napredovao je vise nego sto treba, pa sam cak , uz savet pedijatra probala da mu smanjim dohranu, ali imam osecaj da mu se povecao apetit i da mu se cak bez obzira na brze napredovanje povecao apetit, ipak raste, mozda je vreme i za cvrstu hranu?Nisam pametna, a najgore je sto ja nikad ne znam koliko je pojeo jer i sisa i jede adaptirano mleko, jer nema dovoljno mog.Razmisljala sam da mu povecam dozu tokom dana, ali stalno su mi doktorkine reci u glavi da cak trebam da mu smanjim.Nije on na izgled preterano debeo, cak sam vidjala mnogo, mnogo deblje dece, ali po nekim doktorkinim parametrima kilazu koju bi trebalo da ima sa 5 meseci on je dostigao sa 3 meseca i tri nedelje, kao da to uopste moze tako striktno da se gleda.

Pomozite mi svojim misljenjem, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco prvi put sam nesto zeznula al dobro ja sam majstor da uradim bas ono sto necu! :D Uglavnom htela sam ti reci da ja imam devojcicu od cetiri ipo meseca koja se isto tako budila al ja joj dam varalicu i ona nastavi a sad vise nece ni tako nego moram da je podojim.Ja sam mislila mozda je zedna jer povuce triput i zaspe al vodu slabo hoce,jos se vise razbudi.Medjutim primetila sam da idu zubici pa se verovatno zato budi sad i dosta cesce al verujem da je to prolazan period i da ce sve doci na svoje.A sto se tvog bebana tice smatram da treba da ispostujes njegove potrebe i da mu dajes da rucka onoliko koliko njegov organizam zahteva,kad je zadovoljna beba,onda je mami srce na mestu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco prvi put sam nesto zeznula al dobro ja sam majstor da uradim bas ono sto necu! :D Uglavnom htela sam ti reci da ja imam devojcicu od cetiri ipo meseca koja se isto tako budila al ja joj dam varalicu i ona nastavi a sad vise nece ni tako nego moram da je podojim.Ja sam mislila mozda je zedna jer povuce triput i zaspe al vodu slabo hoce,jos se vise razbudi.Medjutim primetila sam da idu zubici pa se verovatno zato budi sad i dosta cesce al verujem da je to prolazan period i da ce sve doci na svoje.A sto se tvog bebana tice smatram da treba da ispostujes njegove potrebe i da mu dajes da rucka onoliko koliko njegov organizam zahteva,kad je zadovoljna beba,onda je mami srce na mestu!

Da , da, izgleda da su zubici, evo sve je nervozniji, balavi, gura sve u usta, mada mnoooogo dugo traje taj period, vidi od kad sam postavila ovu temu.Inace u medjuvremenu sam i skroz izgubila mleko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu ti reci da je moja cica pocela da balavi sa 3.meseca a jos joj zubic nije izasao,2 dana bude dobra pa onda opet nervoza i sve tako,a jako je vezana za mene,nemogu ni do wc-a da odem!Jako mi je zao sto si izgubila mleko,al eto bar si neko vreme dojila i mesec dana puno znaci!Glavu gore,osmeh na lice tvojoj bebi treba ljubav.neznost i paznja a svega drugog ce biti!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu ti reci da je moja cica pocela da balavi sa 3.meseca a jos joj zubic nije izasao,2 dana bude dobra pa onda opet nervoza i sve tako,a jako je vezana za mene,nemogu ni do wc-a da odem!Jako mi je zao sto si izgubila mleko,al eto bar si neko vreme dojila i mesec dana puno znaci!Glavu gore,osmeh na lice tvojoj bebi treba ljubav.neznost i paznja a svega drugog ce biti!!! ;)

:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udjoh na ovu temu, mislila sam da cu naici na neko iskustvo... ali nista... Pomagajte! Moja beba nikada ( od dolaska kuci ) nije vezala kupanje i spavanje. Posle kupanja u pocetku je bila budna po 5-6 sati... Zatim se jedno vreme ustalila i uspavljivala do ponoci. Lepo se nasiki i spava do 10, 11, nekada i 12h. Onda je pocela da pomera za po pola sata... Sada spava po citav dan, tj. sat je budna pa 3 spava, otprilike, a nocu pre 3 ne zaspi. I onda od 3 do 6, pa siki, pa spavanje do 10-11h... Uvece je svetlo ugaseno, sa njom se ne prica i ne mazi, nema presvlacenja... danju je uvek muzika, ne idemo na prstima, uvek je svetlo... toga se pridrzavamo od kad smo dosli iz bolnice, ali ona menja dan i noc :blink:

*Iva* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet je sledeći..ne dozvoliti da beba spava danju više od 4h...e sada znam ko će sada odmah da uleti na temu i da pita KAKO to uraditi???!!!

Lepo...ujutro kada se probudi presvučeš i nahraniš bebu i ne daš joj da spava bar 1,5h...onda sisanje i spavanje...posle 1,5h je budiš, ako uopšte toliko i spava...pa 2h budna...pa još jedno spavanje i onda žurka do kupanja...pokušaj jedan dan, pa ako ne ide, ne ide...bebice su nepredvidljive, ali ipak treba da postoji neki red...noć je za spavanje i nema paljenja svetla, kada se probudi daš u mraku siku ili flašicu i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet je sledeći..ne dozvoliti da beba spava danju više od 4h...e sada znam ko će sada odmah da uleti na temu i da pita KAKO to uraditi???!!!

Lepo...ujutro kada se probudi presvučeš i nahraniš bebu i ne daš joj da spava bar 1,5h...onda sisanje i spavanje...posle 1,5h je budiš, ako uopšte toliko i spava...pa 2h budna...pa još jedno spavanje i onda žurka do kupanja...pokušaj jedan dan, pa ako ne ide, ne ide...bebice su nepredvidljive, ali ipak treba da postoji neki red...noć je za spavanje i nema paljenja svetla, kada se probudi daš u mraku siku ili flašicu i to je to...

Hvala na savetu... bas je tesko... nju je nemoguce odrzati budnom, padne joj glava i zaspi, i mozemo da radimo sta hocemo...

Ali cu sutra da zapisujem kad je budna a kad spava... pa da vidim kako mogu postepeno da joj to menjam... pa makar to trajalo i 2 meseca ali da se i ona ne muci i da ne bude bas odjednom za nju. Kako je ona pomerala po malo do sada, tako cemo i mi njoj da pomeramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.