Kada beba zamjeni dan za noc

odgovora

Objavljeno

Znam da iskljucivo dojenim bebama nije problem zatvor po 10 dana, ali za bebe sa dohranom mi to zvuci malo zabrinjavajuce.Pogotovo sto koristite najbolju AD formulu. Sta ti je doktorka rekla povodom zatvora?

Sto je najgore-NISTA i ne samo moja doktorka vec i iz halo bebe, kazu da je normalno, tj.desava se a svuda citam isto ovo sto si i ti rekla.SAmo kad predje nedelju dana doktorka me tera da koristim cepice ili laksativni gel, a iz halo bebe nisu cak ni za to vec da pustim da se desi prirodno.NAvodno nije zabrinjavajuce jer dobro napreduje, a to sto vec od 5-og dana ima bolove i konstantno se napinje njima nista ne znaci, a ja zivim sa tim i gledam ga kako se muci.Draga Yelena C, sta da ti kazem, jedva sam izgurala trudnocu, bili sam na hormonskoj terapiji, prva trudnoca se zavrsila spontanim pobacajem, eto od pocetka muke, a onda se rodio hvala dragom Bogu, a ni sad nikako da mi nesto ide lako, prvo taj sok sa mlekom sto ga nema dovoljno pa onda konstantna briga da li je gladan ili prehranjen, pa problem sa zatvorom.Za mene izgleda nema mirnih dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore-NISTA i ne samo moja doktorka vec i iz halo bebe, kazu da je normalno, tj.desava se a svuda citam isto ovo sto si i ti rekla.SAmo kad predje nedelju dana doktorka me tera da koristim cepice ili laksativni gel, a iz halo bebe nisu cak ni za to vec da pustim da se desi prirodno.NAvodno nije zabrinjavajuce jer dobro napreduje, a to sto vec od 5-og dana ima bolove i konstantno se napinje njima nista ne znaci, a ja zivim sa tim i gledam ga kako se muci.Draga Yelena C, sta da ti kazem, jedva sam izgurala trudnocu, bili sam na hormonskoj terapiji, prva trudnoca se zavrsila spontanim pobacajem, eto od pocetka muke, a onda se rodio hvala dragom Bogu, a ni sad nikako da mi nesto ide lako, prvo taj sok sa mlekom sto ga nema dovoljno pa onda konstantna briga da li je gladan ili prehranjen, pa problem sa zatvorom.Za mene izgleda nema mirnih dana!

Bice, draga i mirnih dana. Preguracete vi i to. I mi smo imali razne probleme, pa eto, sad smo super. Nije mi jasna ta tvoja dr. sa tim cepicima, kao i sa drugim savetima. Mi smo imali problem zatvora kada smo uveli crvrstu hranu, ali to je druga prica. Ja mislim da se tvoje dete budi bas iz tog razloga. Stomak ga muci, a onda, zapravo, trazi u hrani utehu. Jesi li probala sa espumisan kapima? One jesu za grceve, ali ako se daju 3 puta dnevno, olaksavaju situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice, draga i mirnih dana. Preguracete vi i to. I mi smo imali razne probleme, pa eto, sad smo super. Nije mi jasna ta tvoja dr. sa tim cepicima, kao i sa drugim savetima. Mi smo imali problem zatvora kada smo uveli crvrstu hranu, ali to je druga prica. Ja mislim da se tvoje dete budi bas iz tog razloga. Stomak ga muci, a onda, zapravo, trazi u hrani utehu. Jesi li probala sa espumisan kapima? One jesu za grceve, ali ako se daju 3 puta dnevno, olaksavaju situaciju.

Jesam probala sa kapima kao i sa cajevima za probavu, ai radimo svakodnevno vezbice i masaze.Te cepice sam mu stavila samo dva puta kad je vec vristao po ceo dan, prvi pit posle 10 dana, drugi put posle 9 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na osnovu cega je mislila da nemas mleka, da li beba nije napredovala ili nije mogla da iti izmuze?NA pocetku se to desava dok se ne uspostavi laktacija, cemu sam se i ja nadala, tako mi je i rekla da moram da ga dohranjujem ali i sto vise dojim jer ce mozda nadoci vise mleka, mada se to nikad nije desilo i znam zene koje su nakon nekog vremena prestale sa dojenjem , ali isto tako i mnoge koje su moj slucaj.U principu ako se za 40 dana ne sredi, najverovatnije je da vise ni nece.Blago tebi i bebi, oboje ste dugo uzivali u dojenju!Zavidim ti, pozdrav!

Nikada nisam uspevala iz obe dojke da iscedim više od 40-50 ml mleka :D . Mislim da to što same cedimo pumpicom nije pravi pokazatelj količine mleka. Da sam uživala, često i nisam baš :D . Dojenje nije za mene bilo uživanje i prijatnost, već moja majčinska obaveza. Inače, ni doktorka nije bila zadovoljna kako napreduje beba, ali ona jednostavno nikako nije htela da prihvati ništa osim dojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam probala sa kapima kao i sa cajevima za probavu, ai radimo svakodnevno vezbice i masaze.Te cepice sam mu stavila samo dva puta kad je vec vristao po ceo dan, prvi pit posle 10 dana, drugi put posle 9 dana.

daj puno vode,to hoce da pomogne!!! sto Yelena kaze mora da se od toga budi jer mozes misliti koliko njega boli stomak kad nije kakio 10dana a toliko mleka popije!!!

ovde dr kazu da zatvor nije tako zabrinjavajuc ukoliko se ne pojavljuje cesto i ako iza toga beba ne kaki tvrdo,kazu da moze biti posledica nezrelosti digestivnog trakta i teskoce pri varenju!!!masiraj stomak stalno sa malo toplog ulja u pravcu kazaljki na satu kako bi poboljsala cirkulaciju u crevima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo humanu, vec aptamil komfort zbog tih problema sa varenjem i zatvorom, i ne smem vise da menjam jer je to treca hrana, bio je prvo bebelac, pa humana (od koje je strasno povracao) pa aptamil koji koristimo odavno.A sto se tice tog nocnog spavanja pretpostavila sam da nema pravila i cula sam od prijatelja dosta slucajeva slicnih tvom, samo sam eto htela da i na forumu sa nekim o tome procaskam.A sta joj radis u 3,4 nocu, dojis ili je samo uspavas i koliko ti bude budna tada.To sto si uspevala da izvuces 60ml u 6 meseci je super jer tada ti se ocigledno i prirodnosmanjivalo mleko jer ste krenuli sa cvrstom hranom , a ja od starta nisam uspevala vise od 20-30.Sada ni ne pokusavam, ali vidim da sve krace vuce, i sigurna sam da to nije zbog flasice, jer dok vuce, vuce jako, kao sto sam vec spomenula a i place kad prestane.

KOlika ti je sad beba.Nadam ste da ste super i pozdravljam vas puno

Ma,ne,sa 6 meseci je samo sisala i bila ogromna beba ,a ja nisam mogla da izvucem vise od 50-60ml.A ni kada sam se na pocetku izmazala isto nije moglo vise da se izvuce.Ali ako vama ne ide,ne ide-nastavite sa AD i bice ona jedna velika i napredna beba.A nocu kada se budila uvek je samo sisala i na siki bi i zaspala i nastavila da spava.Mi smo i sa godinu dana imali 5 podoj :blink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boca draga i ja imam slican problem.Ja sam prvih 40 dana imala sasvim dovoljno (cak i viska) mlijeka i odjednom...nista,tj. ima ali ne dovoljno.Naravno da mi je bilo krivo i naravno da sam plakala jer sam mastala o tome da svoju bebu dojim bar 6 mjeseci,ali sta je tu je.Kad sam patronaznoj rekla da sam krenula sa dohranom rekla mi je da prestanem da mi beba ne postane gojazna ali to kod nas nije slucaj.Prvi mjesec,dok je samo sikila,dobila je 1 kg a drugi mjesec,na AD i siki svega 650 gr sto me je veoma iznenadilo.Sa mjesec i po je uz siku jela i po 150 ml dohrane,a sada sa tri mjeseca se desi da pojede i po 200 ml.Mislim da tvoja beba nije punija zbog dohrane vec jednostavno je tako,neke bebe vise napreduju a manje jedu dok je kod drugih obrnuto.Sto se tice stolice,mi smo je regulisale sa kasicom od sljive prije obroka.Pokusajte i vi,mozda uspijete pa nam javite.Jos nesto,i moja bebuska je u zadnjih 15-ak dana pocela ranije da se budi ali sam to povezala sa zubicima,mozda je i kod vas to razlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boca draga i ja imam slican problem.Ja sam prvih 40 dana imala sasvim dovoljno (cak i viska) mlijeka i odjednom...nista,tj. ima ali ne dovoljno.Naravno da mi je bilo krivo i naravno da sam plakala jer sam mastala o tome da svoju bebu dojim bar 6 mjeseci,ali sta je tu je.Kad sam patronaznoj rekla da sam krenula sa dohranom rekla mi je da prestanem da mi beba ne postane gojazna ali to kod nas nije slucaj.Prvi mjesec,dok je samo sikila,dobila je 1 kg a drugi mjesec,na AD i siki svega 650 gr sto me je veoma iznenadilo.Sa mjesec i po je uz siku jela i po 150 ml dohrane,a sada sa tri mjeseca se desi da pojede i po 200 ml.Mislim da tvoja beba nije punija zbog dohrane vec jednostavno je tako,neke bebe vise napreduju a manje jedu dok je kod drugih obrnuto.Sto se tice stolice,mi smo je regulisale sa kasicom od sljive prije obroka.Pokusajte i vi,mozda uspijete pa nam javite.Jos nesto,i moja bebuska je u zadnjih 15-ak dana pocela ranije da se budi ali sam to povezala sa zubicima,mozda je i kod vas to razlog

Hvala najlepse, sto se kasice tice doktorka mije rekla da je rano, zubici su mozda, ne znam...A kako ti sada napreduje beba?Vdis ja dohranu spremam samo 60 ml i cini mi se da bi mogao jos, ali se trudim da mu ne dajem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek i ja ovde da vam kazem da moje dete se cesto nocu budi i mislim da se sada jos vise vezuje za siku.Nemam pojma da li je to moguce??? Znam samo da sam pokusavala svasta ali ona se i dalje budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala najlepse, sto se kasice tice doktorka mije rekla da je rano, zubici su mozda, ne znam...A kako ti sada napreduje beba?Vdis ja dohranu spremam samo 60 ml i cini mi se da bi mogao jos, ali se trudim da mu ne dajem

Na kasici pise od 4. mjeseca,moja beba ima tri pa je jede i ne smeta joj.Pokusaj jedan dan,nece da skodi.Inace napreduje sasvim normalno,sto bi se reklo "po knjizi".Bez obzira sto stvarno mnogo pojede,viska nema.U petak idemo u savjetovaliste pa cu da ti javim kilazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez uvrede ali meni je van pameti da bebu koja lepo napreduje dohranjujete a kamoli uvodite kasice u 3.mesecu.Do punih 6.meseci detetu je dovoljno samo majcino mleko.Mislim da jalo grese majke koje kvare podoje ranim uvodjenjem cvrste hrane.Cemu zurba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez uvrede ali meni je van pameti da bebu koja lepo napreduje dohranjujete a kamoli uvodite kasice u 3.mesecu.Do punih 6.meseci detetu je dovoljno samo majcino mleko.Mislim da jalo grese majke koje kvare podoje ranim uvodjenjem cvrste hrane.Cemu zurba?

Ja sam uvela čvrstu hranu kada je beba napunila 4 meseca. Tako sam postupila po savetu izabranog pedijatra. Mislim da je najlogičnije postupati po savetima lekara :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez uvrede ali meni je van pameti da bebu koja lepo napreduje dohranjujete a kamoli uvodite kasice u 3.mesecu.Do punih 6.meseci detetu je dovoljno samo majcino mleko.Mislim da jalo grese majke koje kvare podoje ranim uvodjenjem cvrste hrane.Cemu zurba?

Nije ovde pitanje uvodjenja cvrste hrane. Nije ni tema za to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek i ja ovde da vam kazem da moje dete se cesto nocu budi i mislim da se sada jos vise vezuje za siku.Nemam pojma da li je to moguce??? Znam samo da sam pokusavala svasta ali ona se i dalje budi.

Srce,a jel ti spava u krevecu? Ja sam minu,bas iz tog razloga,tako negde oko 11 meseci prebacila kod mene u krevet i tek onda je prestala da se budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf zene svasta ce jos da vas snadje ovo je tek pocetak,moj Lazar je tek sa 15 meseci prespavao celu noc.To je bilo tacno dve godine, ako racunam lekove u trudnoci zbog kojih sam se budila na 2 sata kako nisam spavala...Koliko puta je znao da se probudi u toku noci dok je sisao samo da se zakaci za siku, da bude siguran da sam tu.Inace jos spava sa mnom, to je vec vise sad moja navika nego njegova.Dok sam se poradjala jedna babica je izgovorila recenicu koja mi i dan danas odzvanja u glavi:"Nije lako biti majka.Koliko god da vam se ovo sad cini neizdrzivo,prave muke tek dolaze!"I bila je potpuno u pravu.Isto i ja vama kazem, koliko god da vam se ovo sad cini kao tezak period,naici ce mnogo tezi, a ovo ce vam prosto delovati smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez uvrede ali meni je van pameti da bebu koja lepo napreduje dohranjujete a kamoli uvodite kasice u 3.mesecu.Do punih 6.meseci detetu je dovoljno samo majcino mleko.Mislim da jalo grese majke koje kvare podoje ranim uvodjenjem cvrste hrane.Cemu zurba?

Dohranom nisam krenula jer mi se tako htjelo draga,to sam vec napisala,ne znam da li si procitala a kasicu joj dajem zbog stolice jer od kada joj dam kasicicu-dve prije jela moja beba nema problema sa stolicom,lijepo kaki po 3-4 puta dnevno i mnogo je veselija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo, zbog moje uznemirenosti jer mi je dete delovalo gladno, sam danas otisla kod privatnog lekara i saznala da je beba ipak gladna, i ne samo da ne treba da ga dohranjujem vec moram povecati kolicinu sto se i meni cinilo.ZA 14 dana, tj.od poslednje kontrole u bolnici dobio je samo 100 gr, sada sam resila ne slusam vise nikog, hranim ga dok ne bude zadovoljan jer mi je to bitnije od nekakvih njihovih tabela, hocu srecno i zadovoljno dete, a kilazu ce on regulisati vremenom sigurna sam.Takodje danas je i kakio posle dugo vremena, cim sam ga malo vise nahranila, i srecan je i spokojan...kao i ja.Sto se sisanja zaista bih volela da traje sto duze, ali moram nekako da se pomirim s tim d aga ne zadovoljava i da ce ga biti jos manje, ali ja se i dalje trudim, bar kad bih izgurala 6 mesecieh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo, zbog moje uznemirenosti jer mi je dete delovalo gladno, sam danas otisla kod privatnog lekara i saznala da je beba ipak gladna, i ne samo da ne treba da ga dohranjujem vec moram povecati kolicinu sto se i meni cinilo.ZA 14 dana, tj.od poslednje kontrole u bolnici dobio je samo 100 gr, sada sam resila ne slusam vise nikog, hranim ga dok ne bude zadovoljan jer mi je to bitnije od nekakvih njihovih tabela, hocu srecno i zadovoljno dete, a kilazu ce on regulisati vremenom sigurna sam.Takodje danas je i kakio posle dugo vremena, cim sam ga malo vise nahranila, i srecan je i spokojan...kao i ja.Sto se sisanja zaista bih volela da traje sto duze, ali moram nekako da se pomirim s tim d aga ne zadovoljava i da ce ga biti jos manje, ali ja se i dalje trudim, bar kad bih izgurala 6 mesecieh...

Odlicno! I doji ga bez obzira, pa nam javi i kako spava narednih dana. Vazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno! I doji ga bez obzira, pa nam javi i kako spava narednih dana. Vazi?

Naravno, javicu vam, nego sve je veci problem sa sisanjem, a nisam spomenula da je to pocelo od kako sam skoro dobila menstruaciju, neko kaze ima veze neko da nema, moje misljenje je da zavisi od hormona, mozda se nekom pokvari ukus, nekom ne, od tada je on poceo slabije da sisa i sada je mleka sve manje.Evo malo pre je sisao po minut svaku stranu.Meni su hormoni ludi, jedva sam i izgurala trudnocu i bila na hormonskoj terapiji, pa je moguce da su i sada poludeli.Cujemo se sa novim vestima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, javicu vam, nego sve je veci problem sa sisanjem, a nisam spomenula da je to pocelo od kako sam skoro dobila menstruaciju, neko kaze ima veze neko da nema, moje misljenje je da zavisi od hormona, mozda se nekom pokvari ukus, nekom ne, od tada je on poceo slabije da sisa i sada je mleka sve manje.Evo malo pre je sisao po minut svaku stranu.Meni su hormoni ludi, jedva sam i izgurala trudnocu i bila na hormonskoj terapiji, pa je moguce da su i sada poludeli.Cujemo se sa novim vestima

Koliko znam ne menja se ukus mleku, ali zna da se smanji kolicina. Samo redovno izmuzavanje ce ti pomoci. Imas forum 'dojenje' i temu ' dojenje u praksi' koje ti mogu dosta pomoci. Cekam da se javis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam ne menja se ukus mleku, ali zna da se smanji kolicina. Samo redovno izmuzavanje ce ti pomoci. Imas forum 'dojenje' i temu ' dojenje u praksi' koje ti mogu dosta pomoci. Cekam da se javis. ;)

Draga Yelena, evo vesti, nocas se ipak probudio u tri, sve sam pokusala i da ga umirim i uspavam i sa vodom i tako sve do tri kada sam morala da ga hranim i tada se smirio i zaspao, eto juce sam mu povecala hranu i kakio je, a opet se probudio kroz plac.Posle se probudio oko pola 7 i u 7 sam mu dala da sisa, medjutim cim sam ga stavila poceo je da place i vrteo je glavom, trudila sam se i vracala ga vise puta, menjala polozaj i nista :(

Sve to oko redovnog izmuzavanja i dojenje u praksi sam procitala i primenjivala jos po porodjaju, sve sam radila i izdrazao je eto skoro 4 meseca, a mleko se nije povecalo, eto sada vise nece uopste, nocas jeste onako pospan malo vukao, ali preko dana jok :(:(:(

Beskrajno sam tuzna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco, sto se tice budjenja nocu, mogu da ti kazem da ima puno beba, pa i moj Petar koji se budi u 3h ujutro, pa u 6 ili 7h ponovo zbog mleka. To je trajalo i preko godinu dana, a u zadnjih par meseci to primecujem kada su veliki 'skokovi' u razvoju. I sva ta budjenja su periodicna.

Sto se dojenja tice, nemam sta da ti vise kazem osim da se izmlazas i da mu dajes na flasicu dokle god imas mleka. Ipak, ma koliko njemu bilo nedovoljno, znacice zbog imuniteta.

Ne smes biti previse tuzna jer njemu treba vesela mama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco, sto se tice budjenja nocu, mogu da ti kazem da ima puno beba, pa i moj Petar koji se budi u 3h ujutro, pa u 6 ili 7h ponovo zbog mleka. To je trajalo i preko godinu dana, a u zadnjih par meseci to primecujem kada su veliki 'skokovi' u razvoju. I sva ta budjenja su periodicna.

Sto se dojenja tice, nemam sta da ti vise kazem osim da se izmlazas i da mu dajes na flasicu dokle god imas mleka. Ipak, ma koliko njemu bilo nedovoljno, znacice zbog imuniteta.

Ne smes biti previse tuzna jer njemu treba vesela mama. :)

Znam, ail ne uspevam da se izborim sa tim, stalno placem i imam grizu savest, mucnine i nesanice... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, ail ne uspevam da se izborim sa tim, stalno placem i imam grizu savest, mucnine i nesanice... :(

Znam...proci ce. Samo idi napolje sa njim sto vise...Setaj! Setaj! Setaj!

Da li si dobila moju privatnu poruku?...da ne odemo previse van ove teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam...proci ce. Samo idi napolje sa njim sto vise...Setaj! Setaj! Setaj!

Da li si dobila moju privatnu poruku?...da ne odemo previse van ove teme.

Joj draga, ja samod skoro na forumu, ne snalazim se najbolje, nesto sam dobila ali nisam znala sta da radim i zatvorila sam, luda...mislila sam da ce mi stici ovako javno, probaj ponovo pa cu probati da odgovorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.