Zivot posle razvoda???

odgovora

Objavljeno

Kako nastaviti zivot posle razvoda?

Suociti se sa titulom "raspustenica" i prevazici probleme koje ova titula nosi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, sta raspustenica? Ti si slobodna zena!

Ja tako gledam na to. Sad imas priliku da se saberes i krenes ispocetka.

Zamisli da ti se to desilo za 10 ili 20 godina. Ovako lepo jos mozes na miru da trazis nekoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne obazirati se na tudje price nikako...ja sam za ono bolje dobar razvod nego los brak...sta te briga sta ko prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tako mislim, ali je jako neprijatno kad cujes da te neko iza ledja naziva raspustenicom, pravo da vam kazem, "udovica" mi mnogo lepse zvuci, a tako se i osecam :D hahahahahaha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti zaludan narod nek prica sta hoce. I ovako svi vole da zive tudje zivote. Vazno je kako se ti osecas i cemu sada tezis. Zivot posle razvoda moze da ti bude mnogo zabavniji, ako se na to odlucis i sve je uvek stvar odluke kao i sam razvod sto je bio.

Ja sam bila razvedena neko vreme i tako me je bolelo uvce za sve. Napokon rasterecena, opustena...najvise sam se tada bavila sobom, da mi bude lepo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije svega volila bi da mi neko definise tu rijec RASPUSTENICA .... kako mi se samo dizala kosa na glavi (jos uvijek se dize) kada bi me neko, nakon mog razvoda, nazvao raspustenicom ....

Ja cu ti navesti par stvari kako sam ja postupila i nastavila sa svojim zivotm ... koliko je to bilo uspjesno nisam sigurna, mislim da sam "postigla svoje":

1. Budi LJUTA - IMAS PRAVO NA TO I TO JE PRVI STADIJUM ... nekome traje 5 sati, nekome pet dana nekome pet nedelja .... mene je jako drzao taj period ljutnje, bjesa ironije ... a po tvom poslednjem postu vidim da tebe i te kako drzi. Iskoristi taj period ljutnje da svoju energiju usmjeris na organizovanje zivota poslije razvoda, uradi nesto sto si htjela citav zivot a nikada za to nisi imala vremena, hrabrosti, para i sl.

2. Slijedece sto nastupa je tuga. Daj si vremena za tugu, tuguj, placi, pitaj se "zasto se to meni desilo", polupaj sve oko sebe ako je potrebno, vristi na sav glas ali nakon nekog veremena podvuci crtu - DAKLE PREBOLI TO ... pomisli saom "plakacu paticu, prebolicu te pa makar trajalo i godinu dana a sa tobom bi plakala cijeli zivot i nikada to ne bi prebolila". Priznaj tugu ljudima oko sebe, reci da ti je tesko i vjeruj naletices na podrsku, nemas pojma koliko samo jedan zagrljaj nekada znaci

3. Promjeni nesto u svom zivotu pa makar to bio i razmjestaj stvari u stanu ili frizura ... napravi neku promjenu. Samo dva puta razmisli ako ti padne na pamet neka glupost tipa da dadnes otkaz i slicno.

4. slijedeci osjecaj koji nastupa je samoca .... cak i da ima oko tebe 1000 ljudi osjecas se samom i napustenom u svojoj dusi u svom srcu I TO NAJVISE BOLI ... najveca greska koju mozes da napravis jeste da odes u jednu ili drugu krajnost ... jedna je da letis od zagrljaja do zagrljaja trazeci to nesto - VJERUJ NECES NACI DOK NE DODJE PRAVO VRIJEME ZA TO, a druga je, mozda bolnija da se povuces u sebe, sagradis kulu i ne dozvolis nikome da ti pridje, bjezis pri svakoj pomisli na intimu a kamo li nesto drugo

5. Sada kada si slobodna i kada imas slobodnog vremena samocu izlijeci obavezama ... obavezama ces opravdati svoju samocu. neces imati vremena nizasta drugo pa ni za druge ljude a ni da mislis o tome 2kako si sama na svijetu". Natrpaj se obavezama, upisi fitnes, upisi djecu (ako ih imas nisam upucena) na neku aktivnost gdje ces ih morati voditi, idi na posao, upisi npr strani jezik, nauci (stvarno sada lupam gluposti) nesto narodno, da kuhas na drugi nacin, da pletes, da obradjus slike (npr) na racunaru ... zavisi od toga sta volis i kakav si tip ....

... i vidjeces, sve prolazi pa tako i ta ljutnja, tuga, samoca ..... ZENE su cudo kada su povredjene, ostavljene na cjedilu ... kao macke uvjek se docekaju na noge i imaju 9 zivota .... iskoristi taj novi zivot, gledaj na to kao na sansu da zapocnes sve iz pocetka - MALO KOJME SE PRUZI TA SANSA, gledaj na to kao na prednost a ne kao na manu

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nastaviti zivot posle razvoda?

Suociti se sa titulom "raspustenica" i prevazici probleme koje ova titula nosi...

:o :o :o razvedena, u tim godinama, užas!!! Ja to ne bih podnela, šta, nisi odlučila da upropastiš život i trpiš muškarca kog verovatno više ne voliš još 20 godina, i nisi pristala na to da budeš nesrećna!!! Kako si smela! Trebala si lepo zbog baba koje nemaju šta drugo da rade već da pročešljavaju tuđe živote i osuđuju one u čijoj koži nikad nisu bili da ostaneš poštena žena, da se zauvek zakopaš sa njim! Ma daaaaj bre. Udahni, i punom parom napred! Ti imaš samo jedan život, i živi ga onako kako voliš a ne onako kako neko hoće da ga ti živiš. ;)

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne obazirati se na tudje price nikako...ja sam za ono bolje dobar razvod nego los brak...sta te briga sta ko prica

Slazem se u potpunosti! Koliko njih je u braku radi okoline i radi djece! Ma ako tebi nije bilo dobro, ti si otisla! Najgore mi je kad kazu da s zbog djece u braku! Moji su bili zbog mene u braku i bio je zivi pakao dok se nisu razveli! Bolje i tebi i djetetu kad nema napetosti i svadja! A to sta ljudi pricaju, okaci macku o rep! Znas onu narodnu (bez uvrede) "Za dobrim konjem, prasina se uvijek dizala"! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce draga opusti se narod mora nesto da prica i nekog da ogovara svako cudo tri dana traje i nema, kraj, vise ga nepominje niko!Ako tebi nije lepo sta treba zbog naroda celog zivota nekog da trpis i da patis?Ne draga nikako bolje je sve lepo na vreme dok si jos mlada i dok imas sanse da ponovo zivis zivot kako zasluzujes. Ti zeno zivis za sebe ne za narod,briga te kako ce te nazivati,pa ni prva ni poslednja koja se razvela!Opusti se maximalno i uzivaj! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu ste skroz! I da znate, zivot je lep! :)))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu ste skroz! I da znate, zivot je lep! :) ))))))))

Gde si ti?Nema te :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu ste skroz! I da znate, zivot je lep! :)))))))))

To je i poenta, da uzivas u zivotu i svemu sto ti moze pruziti. Treba traziti svoju srecu, uvijek!

Ja bih se, kada bi mi se to dogodilo, osjecala povrijedjeno, porazeno i bijedno, ali bih ujedno bila i srecna sto sam odlucila da sebi dam drugu sansu za lijep zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih se, kada bi mi se to dogodilo, osjecala povrijedjeno, porazeno i bijedno....

Hahahahha, al' si me opravila, *****! ahahahhahaaaa!!!!!!!! Salim se! :*

Sanjci, tu sam negde iza zbunceta, posmatram kad imam vremena, to je u sustini moj najveci problem, losa organizacija, jer ne mogu da uticem na nju, drugi mi kreiraju dan... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahha, al' si me opravila, ******! ahahahhahaaaa!!!!!!!! Salim se! :*

:lol: :lol:

To je ono sto bih osjetila u prvim momentima (poznavajuci sebe), a ono sto sam poslije rekla je poenta ali bih ujedno bila i srecna sto sam odlucila da sebi dam drugu sansu za lijep zivot. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.