Rozikast urin

odgovora

Objavljeno

Posto nisam jos nasla nesto na ovu temu ajd da pitam ja onda ( ako gresim izvinjavam se unapred )

Imamo 18 dana , zbog zelene plodove vode proveli smo u bolnici 5 dana , tamo zavrsili sa terapijom , zuticu nismo imali , primili sve predvidjene vakcine . Po izlasku , nakon par dana , pojavi se , pored "lazne menstruacije" ( da devojcica smo ) , i rozikast urin ili ti malo krvi u tragovima . Patronazna nam je rekla da najverovatnije nije nista ( cisti se organizam, izbacuje visak bilirubina ili tako nesto) ali da se posavetujemo sa pedijatrom za svaki slucaj . Pedijatar je pregledao , bio je zadovoljan i rekao isto da nejverovatnije nije nista ali da se uzme uzorak urina za svaki slucaj. Posle vise bezuspesnih pokusaja da uzmemo uzorak urina sa kesicom, problem je u medjuvremenu i nestao pa smo i mi odustali ( ko veli - ocisti se dete ) Medjutim ...

Evo opet nas na pocetku , opet imamo "rozikast urin" pa me interesuje da li se i neka od vas susrela sa slicnim problemom ? Probacemo da uzmemo taj uzorak urina ...

BTW ... nije to nista kolicinski mnogo , onako u tragovima al opet .. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba pregledati mokraću, najbolje odmah urin i urinokulturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... nije to nista kolicinski mnogo , onako u tragovima al opet .. :(

Naco i sama znaš da je to normalno kod devojčica ali IPAK probaj da uzmeš uzorak urina, čisto da budeš mirna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naco i sama znaš da je to normalno kod devojčica ali IPAK probaj da uzmeš uzorak urina, čisto da budeš mirna

Hvala dame , probacemo navatati nesto :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nisam jos nasla nesto na ovu temu ajd da pitam ja onda ( ako gresim izvinjavam se unapred )

Imamo 18 dana , zbog zelene plodove vode proveli smo u bolnici 5 dana , tamo zavrsili sa terapijom , zuticu nismo imali , primili sve predvidjene vakcine . Po izlasku , nakon par dana , pojavi se , pored "lazne menstruacije" ( da devojcica smo ) , i rozikast urin ili ti malo krvi u tragovima . Patronazna nam je rekla da najverovatnije nije nista ( cisti se organizam, izbacuje visak bilirubina ili tako nesto) ali da se posavetujemo sa pedijatrom za svaki slucaj . Pedijatar je pregledao , bio je zadovoljan i rekao isto da nejverovatnije nije nista ali da se uzme uzorak urina za svaki slucaj. Posle vise bezuspesnih pokusaja da uzmemo uzorak urina sa kesicom, problem je u medjuvremenu i nestao pa smo i mi odustali ( ko veli - ocisti se dete ) Medjutim ...

Evo opet nas na pocetku , opet imamo "rozikast urin" pa me interesuje da li se i neka od vas susrela sa slicnim problemom ? Probacemo da uzmemo taj uzorak urina ...

BTW ... nije to nista kolicinski mnogo , onako u tragovima al opet .. :(

tek sada videh ovu poruku i da kazem da smo imali isti problem samo sto je kod nas u pitanju decak i ja sam kad sam to videla od soka izgubila i mleko jer sam cekala da prodje i nisam nikome govorila jer sam isla tom logikom da se tako bebe ciste.Kada sam to rekla muzu nastao je haos i kako su mi svi uneli paniku ja ostadoh i bez mleka,a i nije ga bilo nesto preterano mnogo.Spakujem se i vratim se odakle sam krenula,u porodiliste jer su oni do mesec dana nadlezni da se brinu o nasim bebama.Kada smo stigli tamo dr nam se nasmejala jer se to jako cesto desava i rekla nam da je to urin koji je jako koncentrovan i to su neke soli ureata koje malo zagrebu kanal i zato se javlja to rozikasto.Sve u svemu dete slabo jede,tj. da krenemo odatle.Dodjem kuci izmuzem se i vidim da jedva izmuzem po 40 ml i to se muzem sat vremena,sto on mukica nije imao snage.Posle toga ponudim mu adaptirano mleko na kasicicu i on opet pojede par kasicica i zaspi.Naravno urin i dalje te tamne boje,ali bez rozikastog.E onda uzmem flasicu i sipam mu 60 ml i on ih popije u jednom dahu i od tada vise nikada se to nije desilo a nastavili smo da mu dajemo adaptirano mleko a pre hranjenja ga uvek stavim na siku i podojim koliko ima.To je moj slucaj i ako imas nedoumicu ipak idi kod pedijatra i posavetuj se.Pitanje je i koliko dnevno puta imate mokru pelenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm.. meni mala ok jede ( cenim da nije tako da bi bilo drame na kvadrat ) , sisa iskljucivo .. Sto se tice pelena ... u pricipu ako promenim 5,6 pelena mokre su 4,5 ... recimo tako jer je ne budim za hranjenje pa nemam tacnu evidenciju ...

I meni su rekli za te soli al nisam to povezala sa hranjenjem :blink:

Takodje moram priznati da jos nisam odnela urin :( , uhvatio nas vikend , sad mi se jos i muz razbole , pa grcevi ... zurka 24 h :angry:

Da li je kod tebe to prestalo ili ... Ja se sve nadam da ce prestati vise da ne razmisljam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm.. meni mala ok jede ( cenim da nije tako da bi bilo drame na kvadrat ) , sisa iskljucivo .. Sto se tice pelena ... u pricipu ako promenim 5,6 pelena mokre su 4,5 ... recimo tako jer je ne budim za hranjenje pa nemam tacnu evidenciju ...

I meni su rekli za te soli al nisam to povezala sa hranjenjem :blink:

Takodje moram priznati da jos nisam odnela urin :( , uhvatio nas vikend , sad mi se jos i muz razbole , pa grcevi ... zurka 24 h :angry:

Da li je kod tebe to prestalo ili ... Ja se sve nadam da ce prestati vise da ne razmisljam ...

da,kod nas je to prestalo onog trenutka kada smo bili nacisto koliko on jede.Povezano je prosto kao i kod odraslih ljudi,kada smo gladni ili zedni urin nam je koncentrovan.Posto sam ja presla na adaptirano on je na pocetku jeo po 60 ml na svakih sat vremena,pa je kasnije sam sebi povecao dozu.Bebici mozes lagano da pipnes i fontanelu pa ako je udubljena moraces da se pozabavis malo dojenjem.U trudnoci sam isla i na vezbice,ali nam niko nije pricao o dojenju,a meni je taj period bio mnogo tezi od porodjaja bas zbog dojenja i strahova da li je gladan i kakav je sadrzaj pelene

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naca79 stavi joj keseci pre nego dodje vreme da ucka...posle toga ce morati da piski,,,za svaki slucaj odnesti ti urin, nista te ne kosta.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nisam jos nasla nesto na ovu temu ajd da pitam ja onda ( ako gresim izvinjavam se unapred )

Imamo 18 dana , zbog zelene plodove vode proveli smo u bolnici 5 dana , tamo zavrsili sa terapijom , zuticu nismo imali , primili sve predvidjene vakcine . Po izlasku , nakon par dana , pojavi se , pored "lazne menstruacije" ( da devojcica smo ) , i rozikast urin ili ti malo krvi u tragovima . Patronazna nam je rekla da najverovatnije nije nista ( cisti se organizam, izbacuje visak bilirubina ili tako nesto) ali da se posavetujemo sa pedijatrom za svaki slucaj . Pedijatar je pregledao , bio je zadovoljan i rekao isto da nejverovatnije nije nista ali da se uzme uzorak urina za svaki slucaj. Posle vise bezuspesnih pokusaja da uzmemo uzorak urina sa kesicom, problem je u medjuvremenu i nestao pa smo i mi odustali ( ko veli - ocisti se dete ) Medjutim ...

Evo opet nas na pocetku , opet imamo "rozikast urin" pa me interesuje da li se i neka od vas susrela sa slicnim problemom ? Probacemo da uzmemo taj uzorak urina ...

BTW ... nije to nista kolicinski mnogo , onako u tragovima al opet .. :(

Naco,to verovatno nije nista,i moj sin je imao u dva navrata rozikast urin,u trgovima,isto sa nekih 15ak dana..i ja sam se bila uplasila,ali hvala Bogu nije nista...I meni su rekli,beba se cisti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E posle prve kontrole mogu samo reci da si bila upravu Vesna ... Nisam ni ja imala dovoljno mleka sto sam tek kad sam pocela da se izmuzavam konstatovala :( ... Isti slucaj kao i tvoj .. Onog trenutka kad sam pocela da joj dajem dohranu nestade rozikast urin , kao i sve ostalo sto se regulisalo ... Hvala Bogu , evo sad smo super :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.