Stomak posle carskog reza

odgovora

Objavljeno

nadam se a pomalo me je i strah,ipak je Relja bas mali,ali ako se izvucem sad iz pelena i pocnem da radim ne znam kada bi se odlucila na drugog bebaca. imala sam jako lose iskustvo sa porodjajem ,ali ipak jedva cekam taj divni osecaj opet. kada cujem da se neko poradja ili gledam vreme je za bebe svaki put placem kao malo dete. aj sad da vidimo sta ce tebi dr reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se carskim rezom pre malo jace od dva meseca... U trudnoci sam se ugojila 12kg. Sada sam se vratila na tezinu kao i pre trudnoce,a stomacic je,cini mi se,samo malo veci nego pre. Steznik sam nosila samo nekih nedelju dana,jer mi je jako smetao,ne zbog rane,nego mi se usecala ona lastika gore kad sednem. Sacekacu jos malo,pa se nadam da ce se i to malo povuci kada krenem da vezbam... Ali,mogu reci da me je dojenje mnogo izvuklo,sigurno 5kg sam izgubila... Citala sam negde da dojenjem izbacujes mast iz organizma,sto je tacno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cela debela... -_-<_< Kad planiras da krenes sa vezbanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Cesto citam pitanja i odgovore,ali retko i sama nesto napisem. Ja imam 26 god. i iza sebe 3 porodjaja carskim rezom. Hvala Bogu,sva tri su protekla u najboljem redu. Posledica i komlplikacija nije bilo. Moj najmladji sin Vasilije ima 1,5 mes. SVAKI PUT MI SE STOMAK VRATIO,RANE SU BRZO ZARASLE. Cim prestanem da dojim oko 6. mes,korigovacu ishranu i stomak odlazi!!! Ali najbitnija je kako je neko gradjen,ne mozete ocekivati da nemate stomak posle porodjaja ako ste ga ranije imale!

Da li se rezovi, sada-oziljci poklapaju ili je svaki naredni cr prosirio oziljak na stomaku? Mene krajem godine ceka drugi cr. Oziljak od prvog mi je toliko minijaturan-odlicno su me usili te imam samo malu liniju na stomaku koja je smanjuje vremenom.

A sto se tice velicine stomaka-nije se izravnjao sa kukovima ali ne strci mnogo :rolleyes: ...Priznajem da mu ja nista nisam pomagala, lenja sam bila za vezbe, steznik nisam nosila (mozda par dana ukupno, jer mi je partonozna rekla da to pomaze samo da ja izgledam vitkije-a ne i da ce pomoci stomaku da se vrati) -tako da je stomaku pomogla samo majka priroda. Posle drugog cr-nosicu steznik jer vidim da vas je puno kojima je pomogao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cela debela... -_-<_< Kad planiras da krenes sa vezbanjem?

:rolleyes: :rolleyes:

Iskreno da ti kazem,ne znam... Svaki dan hocu da probam trbusnjake kod kuce,pa ne uradim nista. A neko trcanje nemam kad,jer muz radi ceo dan,pa nema ko da mi pricuva bebca. Jedino oko 22h da idem,a tad vec nisam sposobna... :rolleyes: A i plase me ove price,ne smes ovoliko,ne smes onoliko. I na kraju ne znam koliko ne smem... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko mi nije odgovorio...pa da ponovo pitam cure koje su imale vise od jednog CR-Da li se rezovi, sada-oziljci poklapaju ili je svaki naredni cr prosirio oziljak na stomaku?

Mene krajem godine ceka drugi cr. Oziljak od prvog mi je toliko minijaturan-odlicno su me usili te imam samo malu liniju na stomaku koja je smanjuje vremenom pa se nadam da na isto mesto secu?!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svimaa..ja sam se porodila pre tacno 10 meseci i nedelju dana..trudnocu sam zapocela sa 55 (kao manekenka) :D a zavrsila sa 80 (kao bure) :D Porodila sam se carskim rezom,i odmah posle toga kad sam stala na vagu imala sam 65..bebu sam dojila 5 meseci i kad sam prestala pocela sam da se gojim i da mnogo vise jedem nego pre..imam utisak da su mi se creva prosirila.Svi me pitaju jesam li opet trudna!!! :angry: Tako da drage mame,,dojite svoje bebe i trudite se da ne jedete mnogo slatkisa i testa..Ja od sutra krecem na aerobic pa bih i vama preporucila da ostanete u formi i zivite zdravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,nova sam pa mi oprostite na mogucim greskama! :lol:!Zanima me vase misljenje o carskom rezu-za ili protiv?!?I naravno stomak posle carskog reza!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se za pocetak NE LAZEMO !

Proslo je 1-2 godine od porodjaja i dalje imamo stomak ! Hm...

Da li bas sve pripisati carskom rezu ?

Da mozda ne jedemo vise nego sto bi trebalo ???

A dok pravimo hranu za bebu ? Kad ostane posle bebe? Moze i nesto slatko ... pa da gricnemo koji smoki... Zasto da ne i neko parce torte...

Nije bas sve od carskog ...

Ja sam od onih sto su usle u trudnocu buckase, izasla sam bez nekog viska , nista posebno u trudnoci nisam dobila jer mi je stalno bilo muka i stalno sam povracala ... ali zato u periodu dojenja sam JELA KAO GLADNA GODINA ... mozda ne toliko jela , koliko sam pila sokova ... Skoro 5-6 litara dnevno dok sam dojila ...

Jesu , bili su to oni OHNE ZUCKER, 100% , free sugar .... ali su zato imali kalorija koliko volis ...

I sad imam stomak i debela sam , ali nisam ocajna jer sam svesna da sam to sama sebi napravila , da nije bas za sve kriv CARSKI REZ !

Sta mislite da se "pregrupisemo" u neki sastav "MI KOJE SMO ODLUCILE DA SREDIMO STOMAK POSLE PORODJAJA!" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se za pocetak NE LAZEMO !

Proslo je 1-2 godine od porodjaja i dalje imamo stomak ! Hm...

Da li bas sve pripisati carskom rezu ?

Da mozda ne jedemo vise nego sto bi trebalo ???

A dok pravimo hranu za bebu ? Kad ostane posle bebe? Moze i nesto slatko ... pa da gricnemo koji smoki... Zasto da ne i neko parce torte...

Nije bas sve od carskog ...

Ja sam od onih sto su usle u trudnocu buckase, izasla sam bez nekog viska , nista posebno u trudnoci nisam dobila jer mi je stalno bilo muka i stalno sam povracala ... ali zato u periodu dojenja sam JELA KAO GLADNA GODINA ... mozda ne toliko jela , koliko sam pila sokova ... Skoro 5-6 litara dnevno dok sam dojila ...

Jesu , bili su to oni OHNE ZUCKER, 100% , free sugar .... ali su zato imali kalorija koliko volis ...

I sad imam stomak i debela sam , ali nisam ocajna jer sam svesna da sam to sama sebi napravila , da nije bas za sve kriv CARSKI REZ !

Sta mislite da se "pregrupisemo" u neki sastav "MI KOJE SMO ODLUCILE DA SREDIMO STOMAK POSLE PORODJAJA!" ?

b0212.gif Ti bas moras da budes iskrena!?!?!?! t2019.gif Patronozna mi je rekla da posle 4 meseca od cr pocnem da radim trbusnjake i poradim na izgledu ne opterecujuci se oko rane-proslo je 13 meseci i za to vreme sam uradila t2003.gif 8 trbusnjaka !!! Heheh-ma do carskog je ipak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proslo je 13 meseci i za to vreme sam uradila t2003.gif 8 trbusnjaka !!! Heheh-ma do carskog je ipak ;)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite tek ja,cedo ima vise od dve godine a meni se jos uvek vide posledice cr,strasno :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovo da dodam ...

Tokom citave trudnoce nisam imala ni jednu jedinu striju ... Bukvalno mi se "rascvetao" stomak 15 dana pred carski ...

I patila ja kad sam videla ...

kako to sunce ti kalajisano meni da se desi kad sam se stalno mackala .... kaze meni doca :

"MOGLA SI DA SE MAZES PTICJIM MLEKOM , BEBA JE ZAUZELA TAKAV POLOZAJ I GURALA SE NON- STOP ..."

I stvarno zamislite ovo ... one devojke/zene koje pokusavaju da dobiju bebu .. kroz kakve golgote prolaze , treba da citaju o nasim kukumavkama i o rascvetalim strijama ili dubini "share" carskog reza... :blink:

p.s. Gospodje moje , ne prilici nam da se otkrivamo od "bikini zone do grudi", osim ako nam ta gologuzija nije profesija , tj. ako na ovom sajtu nema profesionalnih manekenki :-)

Oprostite na shali , ali tako je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite tek ja,cedo ima vise od dve godine a meni se jos uvek vide posledice cr,strasno :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre 6 meseci carskim rezom a u trudnoci sam se ugojila 16 kila.Ubrzo nakon porodjaja imam kilazu kao pre trudnoce,ali imam stomak kao da sam 5 mesec,tako da vas razumem potpuno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre 6 meseci carskim rezom a u trudnoci sam se ugojila 16 kila.Ubrzo nakon porodjaja imam kilazu kao pre trudnoce,ali imam stomak kao da sam 5 mesec,tako da vas razumem potpuno!

Meni se stomak nesto i smanjio... Svi su me davili pricom ostace ti zato sto si pila vodu i sokove ali nije tako... Ima ga jos uvek ali sve su to nagomailane milke i najlepse zelje :D ... Ovih dana pocinjem sa dijetom pa cemo da vidimo... :) Za sad imam jaku volju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je stomak jos uvek kao da sam , recimo, 5 mesec.. grozno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je stomak jos uvek kao da sam , recimo, 5 mesec.. grozno

Sve istu muku mučimo.... Svuda mršavim - stomak - ne mrda...

Kaže radi vežbe - kad? Kad ne stižem da spavam... Da ne radim vežbala bi po ceo dan... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve istu muku mučimo.... Svuda mršavim - stomak - ne mrda...

Kaže radi vežbe - kad? Kad ne stižem da spavam... Da ne radim vežbala bi po ceo dan... ;)

Ja sam lenja za te vezbe tako da neka ostane ali da vezbam ne mogu... Imala vremena ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je stomak jos uvek kao da sam , recimo, 5 mesec.. grozno
ja sesti-sedmi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visi moj stomacic nad trostrukim rezom samo tako,a strije nemam na stomaku.Mada ja nisam imala trbusne misice nikada izrazene i ne povezujem stomak sa carskim rezom vec sa svojom lenjoscu za vezbe i nezajazljivoscu za testom i slatkisima. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sesti-sedmi... :D

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Rodimo još jedno i da se istopimo čas posla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Ja se jos uvek nisam porodila ali unapred razmisljam o problemu sa stomakom.. Svaki put kad pogledam svoju jetrvu muka mi je! Imala je dva porodjaja carskim rezom 2004. i 2007. godine. Deca su bila preko 4500gr i 4800gr, a ona sitna (1,58cm) :blink: Ono sto je njoj ostalo od stomaka nema naziv... Nije joj pomogao steznik, a ni visegodisnje trcanje za decom kao ni (pre)aktivan zivot na selu! Mislim da jedino pomaze doooobra genetika i po koji trbusnjak u toku dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Ja se jos uvek nisam porodila ali unapred razmisljam o problemu sa stomakom.. Svaki put kad pogledam svoju jetrvu muka mi je! Imala je dva porodjaja carskim rezom 2004. i 2007. godine. Deca su bila preko 4500gr i 4800gr, a ona sitna (1,58cm) :blink: Ono sto je njoj ostalo od stomaka nema naziv... Nije joj pomogao steznik, a ni visegodisnje trcanje za decom kao ni (pre)aktivan zivot na selu! Mislim da jedino pomaze doooobra genetika i po koji trbusnjak u toku dana :)

Pa pazi, ima genetike, ali ima i klope ;)

Ja sam tek posle godinu dana počela da mršavim, a ni sad nemam devojačku kilažu, i to malo što mi fali je u stomaku... Al bože moj... Ispeglaćemo se...

A ti ćeš na CR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stomačić se lepo sredio. Strije su male, počela da mažem Šaljićevu (da joj ne istekne rok) Mnogo sam zadovoljna kako se sve vratilo (ne kažem da nema viška, ali ne visi) mesecima posle porođaja sam mislila da nikad više neću moći da obučem moje devojačke kupaće kostime... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.