Stomak posle carskog reza

odgovora

Objavljeno

ja sam 20.jula ove godine dobila predivnu curicu, isto na carski... u trudnotji sam se ugojila 30kg!!! a pre trudnotje sam imala 55, sada imam 70. stomak mi je ostao, naravno, ali se nadam da tje se sve to vratiti u normalu :D

sad sam mama i super mi je! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre 2 meseca carskim rezom i ostao mi je stomak. Svi misle da sam u 7.mesecu trudnoce. U trudnoci sam se ugojila 25kg,ostalo mi je jos 12kg viska... i ni gram nece da ode :( Ne nosim puno steznik jer me boli rana od njega tako da ga nosim mozda 2 sata. Ali snajka je isto imala carski rez i posle godinu dana je opet imala ravan stomak kao i pre trudnoce. Mozda je samo potrebno malo vise vremena da prodje :lol: Nadam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic ima 13, 5 meseci koga sam rodila carskim rezom. U toku trudnoce sam se ugojila 12 kg, a posle njega sam izgledala nikad bolje. Jedino je stomak malo ostao, ali sam nosila steznike i bio je na pravom putu da se vrati u normalu. Kako je sve vise vreme odmicalo, ja sam se sve vise gojila i gojila i nabacila jos 18 kg i sada se uzasavam same sebe. Priznajem volim da uzivam u hrani i da ruckam, ali za neki dan planiram da pocnem sa dijetom kako bih pokusala da vratim stari izgled. Sto se tice stomaka, pun je strija i gadim se njega samog kad ga pogledam. Da li zna neko da li ce se te strije povuci s vremenom i kako se vi ostale borite sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li zna neko da li ce se te strije povuci s vremenom i kako se vi ostale borite sa tim.

Neću da te lažem - strije se neće povući. Izbledeće i biće manje vidljive ali ostaju tu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neću da te lažem - strije se neće povući. Izbledeće i biće manje vidljive ali ostaju tu. :(

...za citav zivot...cijelu trudnocu sam se radovala kako nemam ni jedne strije,a kad sam se vratila iz bolnice :( nema ih puno,ali me jako nerviraju :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam se porodila i prvi put pogledala u stomak doslo mi je da placem! Onako mlitav kao izduvan balon, zut od joda ili s cim nas vec mazu na porodjaju, a od tog zutila crvene strije dosle do izrazaja! Uzas! Porodila sam se pre 10 meseci i naravno josuvek imam stomak. Imala sam visak kilograma i pre trudnoce tako da me to ne cudi... Ali najvise me nervira to sto mi se preklapa kod rane! Sta god da obucem mi se samo sroza u tu rupu! A nosila sam steznik sigurno puna 3 meseca, mozda i duze! Vise nisam mogla da izdrzim jer mi je bila jako toplo od njega i stalno se savijao i zuljao me!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 2 meseca imala carski, ugojila sam se u trudnoce 4 kg i sada imam 7 kg manje ali mi stomak ostao. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosila sam steznik 6 meseci,i stomak mi je kao pre,nema viska koze jedino sto imam strije ali dobro to se ni ne vidi sem kad si u kupacem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimaju me vasa iskustva sa stomakom posle carskog reza. Koliko dugo vam je trebalo da se vrati u prethodno stanje i da li ste nosile steznik i koliko... Neke zene kazu da se teze vraca stomak posle carskog nego posle prirodnog, pa me zanima da li je to istina? Verovatno je opet, kao i usvemu, sve individualno i genetski? ;)

Ja sam se dva puta porodila carskim rezom i to u razmaku od 8 godina. Ni posle prvog,a ni drugog porodjaja nisam imala problema sa stomakom i kilazom. U prvoj trudnoci sam se ugojila 12kg a u drugoj 9kg. Dok sam izasla iz bolnice vratila sam se na pocetnu kilazu. Trebalo mi je oko 2 meseca da skinem stomak i to uz pomoc steznika i dubokih farmerica koje su mi bile skoro tesne. Sa vezbama sam pocela posle 3 meseca i nastavila aktivno da se bavim sportom. Sada mi deca imaju 10god. i 2,5 god. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim steznik, pijem sokove i mleko, vodu slabo, samo ako trenutno nemam prethodno, a burence je tu... Od hrane supice, krompirice, burek i ribu. E danas sam pravila mm picu pa sam morala da smazem i ja jedno parcence... Slabo se hranim, nemam vrenema a ni apetit.

Daj Boze da se skine... Mozda je jos rano da se opterecujem, tek mi je 23 dan od porodjaja :blink: mada mi mnogi kazu da je vec trebalo da se skine :(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim steznik, pijem sokove i mleko, vodu slabo, samo ako trenutno nemam prethodno, a burence je tu... Od hrane supice, krompirice, burek i ribu. E danas sam pravila mm picu pa sam morala da smazem i ja jedno parcence... Slabo se hranim, nemam vrenema a ni apetit.

Daj Boze da se skine... Mozda je jos rano da se opterecujem, tek mi je 23 dan od porodjaja :blink: mada mi mnogi kazu da je vec trebalo da se skine :(:unsure:

Milenice,bas pretjerujes!Opusti se i uzivaj i pusti druge sta kazu!Ja sam mjesec dana lezala posle porodjaja,zato sto mi se rana inficirala,a stomak mi se cinio kao da imam jos jednu bebu!I sada sve proslo!Svezao se za kicmu,samo malo kozu da zategnem!Sve ce to doci na svoje,vjeruj mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke

ja sam danas bila na kontroli posle 6 meseci od carskog reza i sve je super. inace,na dijeti sam,morala sam..nisam se ugojila puno,sve ukupno 13 kg,ali malo sam i izgubila,citavih 5 kg. na kraju sam otisla kod nutricioniste i dalje vec znate. pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke

ja sam danas bila na kontroli posle 6 meseci od carskog reza i sve je super. inace,na dijeti sam,morala sam..nisam se ugojila puno,sve ukupno 13 kg,ali malo sam i izgubila,citavih 5 kg. na kraju sam otisla kod nutricioniste i dalje vec znate. pozzz

Super,bitno je da je sve ok,a kilogrami ce polako da nestanu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada su vam savetovali drugu trudnocu posle carskog reza????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada su vam savetovali drugu trudnocu posle carskog reza????

Posle dvije god.Tebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je rekao da mozemo da krenemo u akciju,ali ja sam i prvi put imala inseminaciju tako da ce i sada trebati. nisam jos uvek dobila menst.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam juce bila zbunjena ali rekao mi je da mozemo vec da planiramo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesmo li se razumele? ja sam se porodila pre nepunih 6 meseci,ili se to racuna od pocetka trudnoce do sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada su vam savetovali drugu trudnocu posle carskog reza????

Jao Vesna i meni je ovo bolno pitanje,tako bih sada htela vec drugu bebu.

Moj ginekolog kaze da je neko optimalno vreme 18m,ali sve zavisi od zene do zene.Zavisi i koji su uzroci bili za porodjaj carskim prvi put.

Znaci neko moze odmah,neko ne moze ni posle 3 god.

Ja sam zakazala sl.nedelje sve preglede,da utvrdi kada je u mom licno slucaju najbolje vreme za drugu trudnocu,jer sve zavisi od zene do zene.

Mada samo 15% zena ima rizicnu trudnocu ubrzo nakon carskog.

Vesna najbolje da odes na pregled i znaces sigurno i bices bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja sam juce bila na pregledu i doktor koji mi je vodio trudnocu i porodio rekao je da pocinjemo. inace ja sam otisla da bi mi dao pilule za kontracep.jer menst. nemam od kada sam se porodila. kod mene je situacija kontrolisana jer sam i prvi put isla na inseminaciju ,a i sad cu.potpuno sam sludjena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Vesna ako ti je dr rekao onda samo napred....sta cekas.

Ja cu videti sta ce meni reci,mada meni je trudnoca i beba bila ok,ali KAO preuska karlica,pa nije hteo da rizikuje i da se mucim prirodno.Bezazleno totalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja se nisam otvarala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja se nisam otvarala

Skroz bezazleno.Kriticni su oni slucajevi gde je cela trudnoca bila rizicna,placentna previja itd...

Tako da Vesna cekamo da nas obradujes sa dve crtice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.