Vanmaterična

odgovora

Objavljeno

Imam 36 godina.Mama sam 3 divne devojcice. Pre 2 godine odlucila sam da rodim cetvrto dete,ali moja trudnoca je bila vanmatericna. Niko ne zna razlog zasto je do toga doslo posto su mi svi nalazi bili uredni posle operacije. SAda sam spremna za novu trudnocu ali se bojim. :( Ima li neko slicnih iskustava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da brineš, samo opušteno! Moja drugarica je imala sličnu situaciju - pripremala se za svoju prvu trudnoću, svi nalazi u najboljem redu, ali je trudnoća bila vanmaterična. Morali su da je očiste. Naravno da je to puno pogodilo i da se plašila, ali je ipak opet pokušala posle samo 7-8 meseci. Uspela je, sve je bilo normalno i rodila je prelepu zdravu i pravu devojčicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je to divno ... svaka cast na hrabrosti i za cetvrto dijete i novi pokusaj trudnoce nakon komlikacije :)

Lose stvari se dogadju bez najave, ne mora uvijek postojati razlog ali ne mora znaciti da ce se opet ponoviti

Zelim ti svu srecu ... pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je to divno ... svaka cast na hrabrosti i za cetvrto dijete i novi pokusaj trudnoce nakon komlikacije :)

Lose stvari se dogadju bez najave, ne mora uvijek postojati razlog ali ne mora znaciti da ce se opet ponoviti

Zelim ti svu srecu ... pusa

hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, nemoj da brines. Nazalost to se jako cesto desava. Vazno da je tvoje zdravstveno stanje sada stabilno, a nova bebica ce sigurno uskoro da se pojavi ;)

nadam se kako se kaze ,,iz tvojih usta u Bozije usi"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto imala loše iskustvo sa vanmateričnom.

U poslednje vreme intenzivno razmišljam o drugom detetu, ali me je jaaaako strah.

Ne bih volela da me ceo život proganja osećaj krivice da sam sebi i svojoj porodici nešto uskratila ako ne pokušam zbog mog straha, a opet ne bih volela ni da mi se to ponovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto imala loše iskustvo sa vanmateričnom.

U poslednje vreme intenzivno razmišljam o drugom detetu, ali me je jaaaako strah.

Ne bih volela da me ceo život proganja osećaj krivice da sam sebi i svojoj porodici nešto uskratila ako ne pokušam zbog mog straha, a opet ne bih volela ni da mi se to ponovi.

Nadam se da ti se nece ponoviti. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U martu prosle godine moja kuma je imala vanmatericnu trudnocu. Evo, prosle sedmice je usla u 9ti mesec i jedva cekamo da vidimo devojcicu :). Dakle, ona je vrlo brzo uspela da zatrudni i uspesno je iznela trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala je sansa da ce se vanmatericna ponoviti, tako da ne treba brinuti oko toga bas tako mnogo. Jeste to ruzno iskustvo, ali nije bas tako cesto, pogotovo dva puta za tako kratko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam bila kod dr na redovnom pregledu i pitala sam je da li pre nego što pokušam opet da zatrudnim treba da uradim neke analize.

Ona mi je rekla da obzirom da su mi nalazi (svi brisevi, PAP) uredni mogu opušteno da se bacim na pravljenje bebe i da ne treba nikakve dodatne analize da radim.

Kakva su vaša iskustva? Da li ste nešto radile pre nego što ste opet pokušale?

Ja sam mislila da bih trebala da uradim bar prohodnost tog jajovoda što mi je ostao, ali ona kaže da nema potrebe i da se opustim.

Da li da potražim još jedno mišljenje lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je sve u redu nemoj nista da brines, nego radi na bebi i budi ovaj put opreznija kad utvrdis trudnocu tj.redevno kod doktora na preglede da bi znala da se ne radi o vanmatericnoj..

e sad posto sam ja imala jednom levo pa onda desno morala sam obavezno prohodnost jajovoda ispitati, a ti si imala samo na jedno strani i sanse su jako male da se opet ponovi..

zelim ti puno srece i javljaj redovno ako ostanes trudna jer me to bas zanima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vienna na odgovoru.

Da, ja sam imala na desnoj strani i taj ceo jajovod mi je izvađen, tako da sa te strane ni ne mogu da ostanem trudna.

A mislila sam da možda treba da pregledam levi... :unsure:

Ne znam ni ja, možda mi sve to pada na pamet jer sam jako uplašena...

A što se tiče pregleda, otišla sam ODMAH ali su me oni šetali od jednog do drugog jer nisu znali šta se dešava, i sreća da sam ja bila dosadna i da sam išla za svaku sitnicu inače ko zna šta bi bilo.

Zato me je i strah :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vienna na odgovoru.

Da, ja sam imala na desnoj strani i taj ceo jajovod mi je izvađen, tako da sa te strane ni ne mogu da ostanem trudna.

A mislila sam da možda treba da pregledam levi... :unsure:

Ne znam ni ja, možda mi sve to pada na pamet jer sam jako uplašena...

A što se tiče pregleda, otišla sam ODMAH ali su me oni šetali od jednog do drugog jer nisu znali šta se dešava, i sreća da sam ja bila dosadna i da sam išla za svaku sitnicu inače ko zna šta bi bilo.

Zato me je i strah :(

Ja nisam imala takvih problema, al' bih, da sam na tvom mestu isla od ginekologa do ginekologa da ispitam prohodnost tog jajovoda, jer, sve je to ok da su male sanse da se to ponovi, ali sta ako se ponovi, i Ne daj Boze nesto da ti krene po zlu. Mislim, ja ti to ne zelim, ali ja ne bih bila mirna dok ne bih proverila to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.