Kako da vas dete slusa?

odgovora

Objavljeno

Pa si videla Yelo, moramo otvoriti temu kako su pametni dvogodisnjaci :lol: .

Lepo vaspitano dete, nema sta, medic mali

Sad cemo mi brzo u vas uzrast ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene moje dete slusa kad negde odemo, dovoljno je da jednom kazem ne ona poslusa sem kad idemo kod baba i deda e tamo mogu na glavi da dubim nece me poslusati nema sanse <_< kod kuce manje vise kako joj dodje :lol: al uglavnom hoce da poslusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znaci da tacno zna sta radi :rolleyes: Opasnica mala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i tacno neke stvari koje joj tamo budu dozvoljene ispipava kod kuce dokle moze, npr svekrva joj dozvolila da otvara frizider i sad dodje do naseg frizidera i ceka da ja dodjem do nje i gleda me , smeska se i ako bi je ja pustila ona bi otvorila <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i Petar radio, a sad pita : "mogu li ja ovo ili ono."

Sve su to faze.Jos oni ne znaju da koriste to steceno iskustvo. Samo nama to uvek 'ispadne iz vida' jer na taj nacin zivimo kao matori. ;) Ona sad ispipava, a uskoro ce da dobro zna ko je autoritet. Neka je, nek ispsipava. To je slatko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da pohvalim svoje starije dete. Savladala je pocetni stid i sad se svakom komsiji javlja sa Dobar dan, odgovara na njihova pitanja i uopste, sa svim odraslim jako lepo komunicira. Ne stidi se i ne "beci se" kao neka deca kad im se obratis.

Komsije su odusevljene i uvek je pohvale a ona samo raste, cini mi se.

I uvek kaze hvala, izvolite...jer se tako i mi njoj obracamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da pohvalim svoje starije dete. Savladala je pocetni stid i sad se svakom komsiji javlja sa Dobar dan, odgovara na njihova pitanja i uopste, sa svim odraslim jako lepo komunicira. Ne stidi se i ne "beci se" kao neka deca kad im se obratis.

Komsije su odusevljene i uvek je pohvale a ona samo raste, cini mi se.

I uvek kaze hvala, izvolite...jer se tako i mi njoj obracamo.

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se preko noci desilo cudo :D Dete je pocelo samovoljno da govori "hvala" kad mu se nesto da, da mi kaze "izvini" kad ga opomenem za nesto, da kaze "dobar dan" kad mu se neko obrati :rolleyes: Ju! Ne poznajem svoje dete! :lol:

Glupo mi da se hvalim, ali dete pre 10ak dana udje sam u knjizaru, stane i kaze:" Dobar dan. Imate li neku knjigu sa slovima i brojevima? :lol: Prodavacica je mislila da dete ima 4 godine. Em je veliki za svoj uzrast em trazi, brate, sta hoce. :blink:

Nikad ga nisam forsirala niti nesto posbeno ucila, ali od kad je progovorio stalno gleda da nameski koristi govor. Namazan je. ;)

Idi begaj,Yeco,pa vi ste za svaku pohvalu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, Kamilice, bravo za vaše mališane! :rolleyes:

Kod nas je situacija potpuno ista kao kod B.mame i ne znam kako da rešim to što ni kod jedne ni kod druge bake ne postoje nikakva pravila. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi begaj,Yeco,pa vi ste za svaku pohvalu! :rolleyes:

Videces, sve dodje samo od sebe :)

YelenaC, Kamilice, bravo za vaše mališane! :rolleyes:

Kod nas je situacija potpuno ista kao kod B.mame i ne znam kako da rešim to što ni kod jedne ni kod druge bake ne postoje nikakva pravila. :huh:

E to sa bakama je problem, slazem se. Kao sto sam vec rekla, doci ce dan kada ce oni ukapirati ko je njima autoritet. Ja to tek sad primecujem. Dakle, posle 2,5 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videces, sve dodje samo od sebe :)

I dok to dodje ja cu na cisto da siznem! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videces, sve dodje samo od sebe :)

E to sa bakama je problem, slazem se. Kao sto sam vec rekla, doci ce dan kada ce oni ukapirati ko je njima autoritet. Ja to tek sad primecujem. Dakle, posle 2,5 godine.

Da, ali šta raditi dotle? :unsure:

Bake ne shvataju kad im lepo kažemo neke stvari. Da li treba da se svađam sa njima, ili da dignem ruke i dozvolim detetu da pravi nered?

Na primer, moja mama mu je juče dozvolila da izbacuje zemlju iz saksije na tepih, a svekrva je još popustljivija. <_<

Jedina uteha mi je što mu takve stvari padaju na pamet samo kod njih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

:wub: :wub:

YelenaC, Kamilice, bravo za vaše mališane! :rolleyes:

Kod nas je situacija potpuno ista kao kod B.mame i ne znam kako da rešim to što ni kod jedne ni kod druge bake ne postoje nikakva pravila. :huh:

Mislim da kod nijedne bake ne postoje pravila. Verovatno su zato i bake.

Da, ali šta raditi dotle? :unsure:

Bake ne shvataju kad im lepo kažemo neke stvari. Da li treba da se svađam sa njima, ili da dignem ruke i dozvolim detetu da pravi nered?

Na primer, moja mama mu je juče dozvolila da izbacuje zemlju iz saksije na tepih, a svekrva je još popustljivija. <_<

Jedina uteha mi je što mu takve stvari padaju na pamet samo kod njih!

Jooj, i moje se kod moje mame igraju sa cvecem i zemljom, a kad se samo setim koliko sam ja mrzela to cvece po stanu, jer nismo smele da ga pipnemo cak ni u prolazu. Ali zato unuke sve mogu!

Ja sam problem baka resila tako sto decu odvedem i ostavim kod njih, da se ne bih nervirala. Onda kad ih dovedem kuci, disem dva sata duboko na nos dok god moja deca ne shvate da nisu vise kod bake i dok se ne smire i ne dodju u normalu. Nisu deca ni za sta kriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam problem baka resila tako sto decu odvedem i ostavim kod njih, da se ne bih nervirala. Onda kad ih dovedem kuci, disem dva sata duboko na nos dok god moja deca ne shvate da nisu vise kod bake i dok se ne smire i ne dodju u normalu. Nisu deca ni za sta kriva...

Dobro ti je ovo rešenje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali šta raditi dotle? :unsure:

Bake ne shvataju kad im lepo kažemo neke stvari. Da li treba da se svađam sa njima, ili da dignem ruke i dozvolim detetu da pravi nered?

Na primer, moja mama mu je juče dozvolila da izbacuje zemlju iz saksije na tepih, a svekrva je još popustljivija. <_<

Jedina uteha mi je što mu takve stvari padaju na pamet samo kod njih!

Moon,shvatam te u potpunosti,imam isti problm sa svekrvom,sve sto ne treba daje mu,ali ja ne popustam,jednostavno mora shvatiti neke stvari!Sto ja kazem svi oni guzicom u kraj,izmaknu se i opet ti ostanes sama sa njim i ona cuvena,pa ti si kriva,vezala ga za sebe........ :angry: Kakvo licemjerstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon,shvatam te u potpunosti,imam isti problm sa svekrvom,sve sto ne treba daje mu,ali ja ne popustam,jednostavno mora shvatiti neke stvari!Sto ja kazem svi oni guzicom u kraj,izmaknu se i opet ti ostanes sama sa njim i ona cuvena,pa ti si kriva,vezala ga za sebe........ :angry: Kakvo licemjerstvo!

Sve to jeste tako, ali ja pokušavam da izbegnem svađu i trudim se da lepo objasnim. I na kraju ispadnem veštica, jer ja detetu ništa ne dozvoljavam. :blink:

Pre nekih mesec dana imali smo sledeću situciju - kod svekrve je dohvatio makaze sa stola i nije hteo da mi ih da, nego provocira i smeška se. Lepo priđem i uzmem mu ih. On se na to naljuti, baci se na pod, dere se, kao plače, a nigde suza i kao lupa glavom o pod (mada se ne čuje nikakav zvuk), samo povremeno baci pogled onako ispitivački, da vidi kako ću ja da reagujem. Zamolim s&s da ga ignorišu i objasnim da će za minut-dva završiti predstavu ako ne bude imao publiku. Svekar je poslušao, ali svekrva... Bila je besna na mene, jer kakva sam ja to majka kad dozvoljavam da dete lupa glavom o pod, a ja ga ignorišem!? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato se kod baka ide u goste i bake dolaze u goste. 2 puta nedeljno, pa 'izvolte'. Ne moze jare i pare. Sto kaze kamilica, zato su bake.

Moja mam ne dozvoljava nista,a boga mi ni svekrva. Moje dete provodi po 2 sata sa bakama 2 puta nedeljno. To sto ja odem sa njim kod mame na par dana znaci da baku nece videti bar 10 dana posle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon,shvatam te u potpunosti,imam isti problm sa svekrvom,sve sto ne treba daje mu,ali ja ne popustam,jednostavno mora shvatiti neke stvari!Sto ja kazem svi oni guzicom u kraj,izmaknu se i opet ti ostanes sama sa njim i ona cuvena,pa ti si kriva,vezala ga za sebe........ :angry: Kakvo licemjerstvo!

Sve to jeste tako, ali ja pokušavam da izbegnem svađu i trudim se da lepo objasnim. I na kraju ispadnem veštica, jer ja detetu ništa ne dozvoljavam. :blink:

Pre nekih mesec dana imali smo sledeću situciju - kod svekrve je dohvatio makaze sa stola i nije hteo da mi ih da, nego provocira i smeška se. Lepo priđem i uzmem mu ih. On se na to naljuti, baci se na pod, dere se, kao plače, a nigde suza i kao lupa glavom o pod (mada se ne čuje nikakav zvuk), samo povremeno baci pogled onako ispitivački, da vidi kako ću ja da reagujem. Zamolim s&s da ga ignorišu i objasnim da će za minut-dva završiti predstavu ako ne bude imao publiku. Svekar je poslušao, ali svekrva... Bila je besna na mene, jer kakva sam ja to majka kad dozvoljavam da dete lupa glavom o pod, a ja ga ignorišem!? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon,shvatam te u potpunosti,imam isti problm sa svekrvom,sve sto ne treba daje mu,ali ja ne popustam,jednostavno mora shvatiti neke stvari!Sto ja kazem svi oni guzicom u kraj,izmaknu se i opet ti ostanes sama sa njim i ona cuvena,pa ti si kriva,vezala ga za sebe........ :angry: Kakvo licemjerstvo!

Sve to jeste tako, ali ja pokušavam da izbegnem svađu i trudim se da lepo objasnim. I na kraju ispadnem veštica, jer ja detetu ništa ne dozvoljavam. :blink:

Pre nekih mesec dana imali smo sledeću situciju - kod svekrve je dohvatio makaze sa stola i nije hteo da mi ih da, nego provocira i smeška se. Lepo priđem i uzmem mu ih. On se na to naljuti, baci se na pod, dere se, kao plače, a nigde suza i kao lupa glavom o pod (mada se ne čuje nikakav zvuk), samo povremeno baci pogled onako ispitivački, da vidi kako ću ja da reagujem. Zamolim s&s da ga ignorišu i objasnim da će za minut-dva završiti predstavu ako ne bude imao publiku. Svekar je poslušao, ali svekrva... Bila je besna na mene, jer kakva sam ja to majka kad dozvoljavam da dete lupa glavom o pod, a ja ga ignorišem!? :blink:

Naravno, brže bolje je otišla da ga teši. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, ili ga ostavi samog kod s i s ili ponesi neku knjigu i iskljuci se iz price.

Drugog nacina nema, mozes samo da upadnes u zacarani niz svadja i prepirki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, ili ga ostavi samog kod s i s ili ponesi neku knjigu i iskljuci se iz price.

Drugog nacina nema, mozes samo da upadnes u zacarani niz svadja i prepirki.

Da, u pravu si, a i YelenaC je u pravu, mogla bih malo da im smanjim druženje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videces, sve dodje samo od sebe :)

E to sa bakama je problem, slazem se. Kao sto sam vec rekla, doci ce dan kada ce oni ukapirati ko je njima autoritet. Ja to tek sad primecujem. Dakle, posle 2,5 godine.

A dok ne ukapira kuku meni <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to jeste tako, ali ja pokušavam da izbegnem svađu i trudim se da lepo objasnim. I na kraju ispadnem veštica, jer ja detetu ništa ne dozvoljavam. :blink:

Pre nekih mesec dana imali smo sledeću situciju - kod svekrve je dohvatio makaze sa stola i nije hteo da mi ih da, nego provocira i smeška se. Lepo priđem i uzmem mu ih. On se na to naljuti, baci se na pod, dere se, kao plače, a nigde suza i kao lupa glavom o pod (mada se ne čuje nikakav zvuk), samo povremeno baci pogled onako ispitivački, da vidi kako ću ja da reagujem. Zamolim s&s da ga ignorišu i objasnim da će za minut-dva završiti predstavu ako ne bude imao publiku. Svekar je poslušao, ali svekrva... Bila je besna na mene, jer kakva sam ja to majka kad dozvoljavam da dete lupa glavom o pod, a ja ga ignorišem!? :blink:

Naravno, brže bolje je otišla da ga teši. <_<

Sve bi ja to lako da ne zivim sa s&s,ali ovako ne preostaje mi nista nego da se borim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i Petar radio, a sad pita : "mogu li ja ovo ili ono."

Sve su to faze.Jos oni ne znaju da koriste to steceno iskustvo. Samo nama to uvek 'ispadne iz vida' jer na taj nacin zivimo kao matori. ;)Ona sad ispipava, a uskoro ce da dobro zna ko je autoritet. Neka je, nek ispsipava. To je slatko!

Dok ispipa sve ja cu biti ta koja se treska o pod.

YelenaC, Kamilice, bravo za vaše mališane! :rolleyes:

Kod nas je situacija potpuno ista kao kod B.mame i ne znam kako da rešim to što ni kod jedne ni kod druge bake ne postoje nikakva pravila. :huh:

Mogu da se upisem u klub. Krenulo je i kod nas. Pre dve nedelje je bila kod svekrve sa mm. Mm otisao jos na jedno mesto i ostavio Hanu kod nje, Hana naravno tamo moze skoro sve da cacka kao i kod moje mame (pogotovo sto mama sad nije tu pa da se iskoristi prilika - ni ne zelim da znam sta se sve radi kada nisam tamo) i krene da cupa cvece. Posto mi toga u kuci jos uvek nemamo, ja to primetim kod moje mame. Kad sam vec kod cveca, ajde da probam i zemlju (tu je mamina cerka 100% i ja sam volela to da radim u njenom uzrastu), kad sam kod toga, ajde da vucem i zavesu (posto je cvece poslagano pored prozora jel)... i tako pocela zavesu i kod kuce prvo da cacka pa posle i da je zvace. Ne vredi mi nista, i pricala sam, i objasnjavala, i no-no, i ignorisala sam, i vikala i dobila je po guzi i nista. Ona tera svoje pa to ti je. Kod kuce sam problem resla tako sto sam sve igracke prebacila u cosak u kojem je i zavesa (citaj - zagradila sam taj deo :D ) pa dok dodje do zavese zaigra se necim desetim :lol:

Al kod mojih i dalje ista prica sa cvecem. A sve mi se cini da je ovo tek pocetak............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glupo mi da se hvalim, ali dete pre 10ak dana udje sam u knjizaru, stane i kaze:" Dobar dan. Imate li neku knjigu sa slovima i brojevima? :lol: Prodavacica je mislila da dete ima 4 godine. Em je veliki za svoj uzrast em trazi, brate, sta hoce. :blink:

Nikad ga nisam forsirala niti nesto posbeno ucila, ali od kad je progovorio stalno gleda da nameski koristi govor. Namazan je. ;)

Ma potpuno fino i pametno majkino čedo :wub: ...bravo Petre :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.