Nega intimnih delova

odgovora

Objavljeno

e Ivana dala mi ideju...probacu i ja tampon pred kraj,jer istoo ume da mi se razvuceeee,jos ako smo u medjuvremenu bili vredni,strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izbegavam bilo sta od kupki dole, uglavnom voda i eventuelno eucerin ulje za tusiranje, ili onaj eucerin losion za umivanje..

sad sam trudna pa samo dnevne alwas uglavnom ove tanke, a kad dobijam inace cesto koristim tampone jer mi svi ulosci smetaju nekako. grozan mi je osecaj, otegne mi se duze dana a po malo curka i onda me taj ulozak bas iritira. ovako kad stavim tampon on bukvalno iscrpi sve i prodje mi vec 4-5 dan a inace kao imam 6-7 dana, pa se to jos dan dva razvuce onaj kao braonkasti sekret dok potpuno ne prodje..

da, dnevne cesto i care free cak ih najvise i volim, samo evo poslednje vreme ove always uzimam..

hahaha, trudna pa senilna a juce kupovala.. ne koristim dnevne always vec discreet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e Ivana dala mi ideju...probacu i ja tampon pred kraj,jer istoo ume da mi se razvuceeee,jos ako smo u medjuvremenu bili vredni,strasno.

ja cim drugi dan krene malo jace odma stavim tampon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi jedno pitanjce za ove koje koriste tampone. Prosli mjesec sam ih prvi put koristila poslije trudnoce i malo me bolio stomak, ali sad kada sam dobila rastura me stomak i kao da mi slabije ide, a samo sam ga jednom stavila! Inace ih ne praktikujem, ali morala sam. E sad da li je moguce da su ti bolovi i slabo krvarenje povezani sa tim tamponom? Ja mislim da nije moguce, ali opet da pitam za drugo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmalja,ne verujem da to ima ikakve veze.Mozda si se prehladila ili je nesto drugo u pitanju.Ja ne koristim tampone cesto,ali kada situacija zahteva da i nikada nisam imala nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 3 godine, moj doktor mi je rekao kako imam kondilome. Tada sam koristila Allways uloske. Primecivala da se od njih cesem i da mi smetaju, ja sam ih koristila jer mi nijedne druge nisu odgovarale, s obzirom da sam imala jako obilne menstruacije.

Otisla sam na Narodni Front, kod poznanice i ona mi je rekla da se to jedva vidi i da ih cak ni nema, ali da ce mi ih odstraniti laserom da bih bila mirna.

Uradila sam to i onda okrenula drugi list. Vise Allways nisam koristila, presla sam na Naturella i Libres, koji su super, prestala da nosim tange, iskljucivo pamucne gacice i pocela da koristim deciji sapun Becutan, koji je toliko blag i bas je dobar za intimne delove...od tada da kucnem u drvo nikakvih problema nemam sa te strane, cak nemam problem ni sa hemoroidima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe gde stavljas kantarion, samo onako povrsno jel? Ne unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe gde stavljas kantarion, samo onako povrsno jel? Ne unutra?

mislim da se maze povrsno, znam posle porodjaja, ranu sam mazala kantarionovim uljem, naneses ga na vatu i natapkas na mesta gde ti je potrebno. Jos nisam cula da se unutra stavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da se maze povrsno, znam posle porodjaja, ranu sam mazala kantarionovim uljem, naneses ga na vatu i natapkas na mesta gde ti je potrebno. Jos nisam cula da se unutra stavlja.

Pretpostavila sam da ne unutra, al' za svaki slucaj da pitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kantarionovo ulje se stavlja i unutra i maze se spolja, unutra se njime lece ranice, a moze i kod suljeva da se koristi, izuzetno je delotvorno i ne moze da skodi, postoje i vaginalete kantariona ukoliko nemate ulje ....nadam se da sam vam malo pomogla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kantarionovo ulje se stavlja i unutra i maze se spolja, unutra se njime lece ranice, a moze i kod suljeva da se koristi, izuzetno je delotvorno i ne moze da skodi, postoje i vaginalete kantariona ukoliko nemate ulje ....nadam se da sam vam malo pomogla ;)

E pa super, naravno da si pomogla, uh, ovo za suljeve mi treba k'o lebac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kantarionovo ulje se stavlja i unutra i maze se spolja, unutra se njime lece ranice, a moze i kod suljeva da se koristi, izuzetno je delotvorno i ne moze da skodi, postoje i vaginalete kantariona ukoliko nemate ulje ....nadam se da sam vam malo pomogla ;)

Da, mojoj prijateljici je dr rekla da stavi malo na tampon, da ga umoči, pa da stavi, zbog ranice koju je imala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kantarionovo ulje se stavlja i unutra i maze se spolja, unutra se njime lece ranice, a moze i kod suljeva da se koristi, izuzetno je delotvorno i ne moze da skodi, postoje i vaginalete kantariona ukoliko nemate ulje ....nadam se da sam vam malo pomogla ;)

Hvala na informaciji, nisam bila sigurna da li moye i unutra, cinilo mi se da pise na mom ulju za spoljnu upotrebu, al nisam sigurna. Al cim postoje i vaginalete onda je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam Laktacid tečnost za intimnu higijenu jer mi je to doktorka rekla, posle sam probala i Nivein gel za int.higijenu al nije mi nekako prijalo,pa sam batalila,onda opet laktacid i sad evo nista sem vode i ponekad dečiji sapun merima.Al sam se bila "navukla" na taj laktacid,svako veče sam ga koristila,ako ne onda mi osećaj ko da se nisam ni tuširala. :unsure:

A uloške sam razne probala al zadržala sam se na naturelli , mada kad mi duže traje i oni me iritiraju... Za kantarion nisam znala do sad, a jel to može ovo domaće pravljeno ulje il iz apoteke? I može li to nešto da škodi ili je skroz bezopasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 3 godine, moj doktor mi je rekao kako imam kondilome. Tada sam koristila Allways uloske. Primecivala da se od njih cesem i da mi smetaju, ja sam ih koristila jer mi nijedne druge nisu odgovarale, s obzirom da sam imala jako obilne menstruacije.

Otisla sam na Narodni Front, kod poznanice i ona mi je rekla da se to jedva vidi i da ih cak ni nema, ali da ce mi ih odstraniti laserom da bih bila mirna.

Uradila sam to i onda okrenula drugi list. Vise Allways nisam koristila, presla sam na Naturella i Libres, koji su super, prestala da nosim tange, iskljucivo pamucne gacice i pocela da koristim deciji sapun Becutan, koji je toliko blag i bas je dobar za intimne delove...od tada da kucnem u drvo nikakvih problema nemam sa te strane, cak nemam problem ni sa hemoroidima.

Kondilomi su polna bolest i nemaju veze sa uloscima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim dečiji sapun, ili kad me mrzi gel za tuširanje kojim se inače kupam.

Ali se zato ispiram i ispiram vodom tokom tuširanja tuširanja... :rolleyes:

I nikad nisam imala nikakve ifekcije, da ne čuje zlo... Ni u trudnoći... Znam da preparati za intimnu negu mogu mnogo više da naškode nego da doprinesu... Al na njih nisam navikla... Od malih nogu sapun, i tako ostalo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isprobala dosta toga, i do sada nisam imala problema. Always sam koristila dugo, dok nisam skontala kako su Naturella ulosci extra stvar!

Dnevne uloske nosim 24 h dnevno, bez njih nikako ne mogu, a koristim Carefree.

Izgleda da cu morati na odvikavanje. :blink:

Ne vise, jeee! e045ff7477508b6c0acd539b55034bd8.gif

Rijesila sam da dnevne uloske vise ne koristim, sem kada imam ovulaciju, pa mi je pojacan sekret, kao sto je danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vise, jeee! e045ff7477508b6c0acd539b55034bd8.gif

Rijesila sam da dnevne uloske vise ne koristim, sem kada imam ovulaciju, pa mi je pojacan sekret, kao sto je danas.

Tad možeš isto da ne koristiš - već da uzmeš malo Tantum Rosa rastvor i da se ispereš i to je to... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tad možeš isto da ne koristiš - već da uzmeš malo Tantum Rosa rastvor i da se ispereš i to je to... :)

Nisam ni cula za taj rastvor, na bazi cega je?

Cuti, i ovo je dobro, ja sam bila teski zavisnik o dnevnim uloscima. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vise, jeee! e045ff7477508b6c0acd539b55034bd8.gif

Rijesila sam da dnevne uloske vise ne koristim, sem kada imam ovulaciju, pa mi je pojacan sekret, kao sto je danas.

bravo Boki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo Boki ;)

:D :D

Hehe, ko bi rekao da je i u ovome zeni dobrodosla podrska!? 0bb12b6bc6ca92a627e562d828b03158.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.