Nega intimnih delova

odgovora

Objavljeno

Koja sredstva koristite i da li ih koristite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam stanovala u Beogradu imala sam kondilome oko godinu dana.Ginekolog me je savetovao za spaljivanje.Razgovarala sam sa pojedinim strucnjacima koji su mi rekli da u 70 % slucajeva nestaju sami.Kada sam se vratila u Uzice dr mi je rekla da nemam kondilome.otisla sam na detaljne preglede pred trudnocu moj dr mi je rekao da kondiloma nema,nestali su.ja nisam mogla da verujem ali moguce je.najveci uzroci su stres,mada i sintetika,a kod mene i dnevni ulosci koje sam nosila skoro stalno.Izgledaju tako fino i korisno,a u stvari....Glivice su ostale moj najveci problem trenutno ih nemam,ali cekam ih,one se nikad ne mogu skroz izleciti,usled stresa i pada imuniteta vracaju se.I jos,NIKADA dole ne prati bilo kakvim srestvima za higijeni sem onih intimo,kalsicne kupke remete ph vrednost i to je najveci uzrok svih infekcija,to ce vam reci svaki ginekolog kao i meni

Moj gin. cak i te posebne za intimnu negu ne preporucuje, strikno cista voda. Neki su cak i za deciji sapun ali moj tek to ne preporucuje (zna da isusi kozu).

A za dnevne uloske sam cula da su cisto zlo!!!

I ja se pridružujem...dnevni ulošci nikako...a takođe i Always...

Što se tiče "donje" higijene koristim kosili...i godi mi...

:) :) :) :) :)

Ja isto samo cista voda za intimnu negu. A sto se tice always i dnevnih ulozaka uvek mi izazovu gljivice ili nesto drugo....Verovatno sto je always toliko plastican da koza dole se samo upaljuje.

Takođe...od jednog korištenja ALWAYS uložaka ja se ospem...odmah moram koristiti Nystatin...

Ja sam jednom prilikom slucajno probala Libresse i od tada ih koristim.Odlicni su,tanki a zadovoljavajuci.Sa njima mi se nikad nije desilo ono ne daj Boze,a tako su mekani i prijatni ne osecam ih kada nosim.Dok sam koristila Always,da izvinete guza mi se ojede kao kod bebe,ziva plastika i najlon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim Libresse(roze), Carefree(ali su skupe)...a i Naturella mi je OK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni naturela zakon.... otkad nih koristim nema cak ni gljivica a ja sam sytrasno podlozna njima ..nek prodjem dvaput bosa preko plocica gotovo eto ih...a perem se sa generinim intimnim sapunom i odlican je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo voda,tek po nekad sebamed za intimnu higijenu i to obicno kad imam,tada bih se cela ribala ribacom cetkom. Ulosci naturela,dnevne vrlo,vrlo retko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim uloške Feel fine. Probala sam sve na našem tržištu i jedino mi oni odgovaraju. Za intimnu higijenu koristim neki od gelova za to područje ili neki bebi šampon.

Always su mi najveća gadost nad gadostima, čista plastika, totalna neudobnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu i samo vodu!!!!

A od ulozaka, s obzirom da sam sve isprobala jedino mi odgovaraju Every Day, i to one XL kao nocne jer ja imam obilne menstruacije.

A very day su mi najbolji ulosci posto su jedini koji su pamucni gore.Nema plastike kao onaj always.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carefree losion sa aloe verom,intimni a od ulozaka always night ili naturella super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne koristim nista osim ciste vode i beby sapuna! Imala sam i ja kondilome koji su se sami povukli! Oda tada samo voda i sapun i PAMUCNE GACE! Izem ti ja estetiku u vidu sintetike! To oblacim samo u "specijalnim" prilikama kada ne moraju dugo da stoje na meni :lol: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To oblacim samo u "specijalnim" prilikama kada ne moraju dugo da stoje na meni :lol: !

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne koristim nista osim ciste vode i beby sapuna! Imala sam i ja kondilome koji su se sami povukli! Oda tada samo voda i sapun i PAMUCNE GACE! Izem ti ja estetiku u vidu sintetike! To oblacim samo u "specijalnim" prilikama kada ne moraju dugo da stoje na meni :lol: !

Potpuno se slažem! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne koristim nista osim ciste vode i beby sapuna! Imala sam i ja kondilome koji su se sami povukli! Oda tada samo voda i sapun i PAMUCNE GACE! Izem ti ja estetiku u vidu sintetike! To oblacim samo u "specijalnim" prilikama kada ne moraju dugo da stoje na meni :lol: !

Ja to zovem "moje sexy gacice"sluze samo u odredjene svrhe,dok ne zavrse negde na podu il jos gore na lusteru,posle toga tusiranje i odmah se vracam u moje divne pamucne "domacinke".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne koristim nista osim ciste vode i beby sapuna! Imala sam i ja kondilome koji su se sami povukli! Oda tada samo voda i sapun i PAMUCNE GACE! Izem ti ja estetiku u vidu sintetike! To oblacim samo u "specijalnim" prilikama kada ne moraju dugo da stoje na meni :lol: !

Pa da tako jeeeee :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dnevni libresse sa kamilicom,

a i ove libresse ...

ma libresse je zakon...

bebi sapun,niveine kupke i td...fruttini...mleko niveino...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila svu silnu plastiku od ulozaka. Koristim i sada, ali poslije porodjaja stavim jedan "plastikaner", pa preko njega onaj mrezasti, od vate! Malo neudobno, ali me bar ne boli rana. A cim stavim ovaj standardni podje da pece i da boli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristim dnevne uloške, po preporuci ginekologa. Inače, Libresse, a za održavanje higijene samo voda. Jednom sam koristila neki Seba-med intimni gel, pa posle njega dobila gljivice, i popila opasnu grdnju od doktorice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cesto preko ~plastikanera~ stavim mrezasti,ma uzivancija. Inace obavezno posle ciklusa imam alergiju na uloske,jer imam bas obilne i trajuuuuu,trajuuuuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isprobala dosta toga, i do sada nisam imala problema. Always sam koristila dugo, dok nisam skontala kako su Naturella ulosci extra stvar!

Dnevne uloske nosim 24 h dnevno, bez njih nikako ne mogu, a koristim Carefree.

Izgleda da cu morati na odvikavanje. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo i iskljucivo koristim mlaku vodu i samo vodu,bez ikakvih intimnih gelova i drugih stvari,nekad sam non stop nosila dnevne uloske i iz mnogo slucajeva zakljucila da to uuuuopste nije dobro,tako da sam sad smanjila na ono kad bas moram znaci par dana posle menstruacje kad mi je ovulacija...

Uloske koristim iskljucivo Naturella i dnevni naravno Naturella najbolji su,

a koristim ih u neogranicenim kolicinama,jer isto kao i Baca imam jako jako obilne i dugotrajne :lol::lol: menstruacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lactacyd gel i vlazne maramice za intimnu negu, carefree dnevni ulosci, a od ulozaka Always... Znam da nije dobro toliko ribanje i toliki mirisi, ali ne mogu da se odviknem... Cak me je jednom moja dr pitala da li sam pokusala da gurnem parfem unutra, jer sam tako unistila floru, sva sreca, pa nisam dobila nikakvu infekciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. Wolf gel za intimnu negu, libresse kamilica dnevne uloske ili care free, always ulosci, jer imam obilne menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo koji, samo da nije always. Takodje, posle porodjaja kada sam kod kuce, do mene stavim mrezasti a ispod drugi, prosto mi je prijatnije. Poslednja dva puta sam koristila Violeta uloske, i super su mi se pokazali. Dnevni samo na putovanju, inace mi nikako ne prijaju. Od kupki sam svasta koristila ali posle saveta ginekologa i prijateljica prestala sam i shvatila da mi je samo voda najprijatnija i najzdravija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odkad znam za sebe ja koristim deciji sapun,merima...neki mi kazu nije dobro al kad ne mogu nista drugo,kao da se nisam kupala.A godinama sam koristila always,dok se kao nije pojavila naturela,bar dok nisam primetila je.Dnevne uloske koristim kako kad,u zadnje vreme cesce,zbog mojih muka.I postala sam opterecena sa tim zapiranjem :lol: ,desava se po nekoliko puta na dan da to obavljam i menjam ves,mozda malo preterujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja sredstva koristite i da li ih koristite....

Libresse(zelene),a tusiranje i pranje intimnih djelova,samo i jedino vodom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izbegavam bilo sta od kupki dole, uglavnom voda i eventuelno eucerin ulje za tusiranje, ili onaj eucerin losion za umivanje..

sad sam trudna pa samo dnevne alwas uglavnom ove tanke, a kad dobijam inace cesto koristim tampone jer mi svi ulosci smetaju nekako. grozan mi je osecaj, otegne mi se duze dana a po malo curka i onda me taj ulozak bas iritira. ovako kad stavim tampon on bukvalno iscrpi sve i prodje mi vec 4-5 dan a inace kao imam 6-7 dana, pa se to jos dan dva razvuce onaj kao braonkasti sekret dok potpuno ne prodje..

da, dnevne cesto i care free cak ih najvise i volim, samo evo poslednje vreme ove always uzimam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.