Udaja

odgovora

Objavljeno

MM (ako mogu tako da kazem) i ja zivimo u "vanbracnoj zajednici", zivjeli smo i prije trudnoce i sada smo razglabali nesto na tu temu da "ozakonimo" sve to. Meni to ne znaci nesto previse, jedino sa aspekta prava i obaveza bračnik supružnika po osnovu zakona - ko se od mlijeko opece i u jogurt duva :) Mada vanbracna zajednica ima ista prava kao i bracna ako se dokaze da je postojala .... U svakom slucaju mozda me i iznenadi neki prsten na ruci jedne "subote" :D ... obavjesticu vas

Ista situacija i kod nas...zivimo zajedno 4 god. i ovih dana on isistira da to regulisemo,al mene nervira papirologija i to zakazivanje,bla l.....sto sam vec pisala. I burme imamo,to smo uzeli cim smo poceli ziveti zajedno,al ih ne nosimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam najmladja kako mi se cini,ja u dvadesetoj,prosle godine...Zatrudnela i udala se,i sada imam najsladjeg bebca na svetu!

Evo i mene kao najmladje.Ja sam se udala takodje u dvadesetoj i u braku sam 5 dana.A devojke/zene oborile ste rekorde :) Nemamo dece i upravo sam zbog toga na ovom forumu da pokupim nesto pametno od vas iskusnijih od mene :rolleyes: Pozdrav svima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM (ako mogu tako da kazem) i ja zivimo u "vanbracnoj zajednici", zivjeli smo i prije trudnoce i sada smo razglabali nesto na tu temu da "ozakonimo" sve to. Meni to ne znaci nesto previse, jedino sa aspekta prava i obaveza bračnik supružnika po osnovu zakona - ko se od mlijeko opece i u jogurt duva :) Mada vanbracna zajednica ima ista prava kao i bracna ako se dokaze da je postojala .... U svakom slucaju mozda me i iznenadi neki prsten na ruci jedne "subote" :D ... obavjesticu vas

Hehe mi smo isto u "vanbračnoj zajednici", ali sam nedavno mm-u rekla da bih ja ipak da imamo burme. :D

Dobila sam jedan prsten kad sam ostala trudna i taj ja nekako doživljavam kao verenički, ali sad bih da okitim i drugu ruku.

Da idemo da se potpisujemo nam ne pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo godinu dana izlazili, dopisivali se itd, zatim smo 2.god bili u vezi, a sada vec skoro 3.god u braku, imamo cerku od 2.5god, a uskoro stize jos jedno bebce...

udala sam se u 18-toj, rodila u 19-toj, a drugo ce biti tu oko 22-gog rodjendana... srecni smo, zadovoljni i verujemo u sudbinu i u snagu ljubavi, mnooooogo!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja živim u vanbračnoj zajednici dugi niz godina :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanbracna zajednica, takodje. B)

Oduvek imam averziju prema tim "overavanjima" ljubavi. Ako nema postovanja i dogovora, ni jedan potpis to ne moze da obezbedi.

Lepo nam je ovako. Za sada ne razmisljamo o tome da ista menjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udala se prosle godine 12.04.2009 tri dana pre porodjaja... Za dva dana smo zavrsili papirologiju jer sam maloletna platili 300eura advokatu i bas brzo zavrsili ... Zajedno smo vec 5godina,a u braku 1-..A kad smo otisli da zakazemo ,mm pita ,a koliko kosta i kako ide procedura da se razvedemo ??? Ja se iskida od smeha a ona stala zacudjena .. Inace mi se stalno tako salimo ...

imala sam 16god kad sam se udala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udala sam se sa 22 godine za brata moje bliske drugarice :) znali smo se dugo dugo i bili u vezi jednom pre par godina i ja ga ostavim... Ali on me je cekao i verovao da cu mu se vratiti, i jesam :D Udala sam se u sedmom mesecu trudnoce ali ziveli smo vec zajedno. Vencali smo se zbog prezimena i deteta, da bi nam administracija bila laksa... I da mogu da se foliram sa prstenom :D he he he

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja smo se takodje venacali zbog papirologije(vojno lice bla bla) inace sto bi se vencavali pa to je samo papir ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se udala zbog papira ! hahaha... Lakse je kad smo vencani da se lako dobiju papiri !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se "udala" sa 25 godina, 07.09. ce biti tri godine. Sa roditeljima je dosao kod nas na veceru (tako je hteo moj tata, jer me nije nasao na ulici :lol: ) i ja sam se vratila sa njima (odmah u nas iznajmljeni stancic koji smo prethodno sredili). Tu noc sam dobila verenicki prsten. Ja imam zelju da se vencamo i da napravimo zurkicu samo za nase drustvo, kad cemo, nemam pojma :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam ispricam iskustvo muzevljevih rodjaka:Naime zakazali svadbu,sve organizovali,mlada trudna,9 mesec...I tog dana oko 13h ona se porodi!A sve zakazano za 18h!Jedva su namolili doktore da obuce vencanicu i da ode da se venca,makar u opstini.Jedva je stajala,ustvari drzali su je i posle pravac nazad u porodiliste.Svadba bez mlade,mada su se svi lepo proveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da sve nase price porucuju koliko je u stvari bitno to dvoje ljudi koji brak cine,a sa koliko godina, ,,overeno `` ili ne..uopste nije bitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam ispricam iskustvo muzevljevih rodjaka:Naime zakazali svadbu,sve organizovali,mlada trudna,9 mesec...I tog dana oko 13h ona se porodi!A sve zakazano za 18h!Jedva su namolili doktore da obuce vencanicu i da ode da se venca,makar u opstini.Jedva je stajala,ustvari drzali su je i posle pravac nazad u porodiliste.Svadba bez mlade,mada su se svi lepo proveli.

haha..kod vas u familiji NIKAD NIJE DOSADNO! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto svi kazu ne udaji se,imas vremena,mlada si itd...Vecina mojih vrsnjakinja se kaje ,a ja ne vidim nista lose u tome ukoliko si nasao ono sto trazis.A ima ih i par koje su zaista srecne u svojim brakovima i imaju bebe.One kazu da im je zivot tek sad dobio smisao i da je zabluda da je brak nesto nalik onom ''zarobices se'' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sve zavisi kakva si osoba, ako voliš da izlaziš, da se do kasno družiš sa drugaricama, da putuješ i upoznaješ svet oko sebe, onda ti je brak zatvor... :)

PS.ova tema treba da bude u temi "BRAK"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diskutabilna tema. Većina forumašica zna moje mišljenje, ali i da se ovdje potpišem. Generalno, nemam ništa protiv braka, ali ne treba žuriti. Svako životno doba ima svoje čari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi skim si u zatvoru... :lol: Ja sam se udala u 22.,dosta mlada,ali je meni lepo(naravno,ako virnes u kutak za jadanje videces da i u dobrim brakovima ima i uspona kao i padova).Mislim da je jako bitna komunikacija,zajednicko resavanje problema sto zivot donese.Ja pored toga sto sam udata sam izlazila i sa drustvom(vise mi je trudnoca kao zatvor nego brak),mastam o putovanjima(naravno sa njim),o novim poznanstvima,imamo nase planove... On mi je srodna dusa i ne mogu da zamislim ni 1 dan bez njega.U sustini,od kako smo se upoznali nije bilo ni 1dana da nismo bili zajedno.Cak i radimo zajedno-tad nam biznis najlepse cveta... Nadam se da ce uvek biti tako,radicemo na tome.

Pre nego sto smo se vencali(mada taj papir po meni nista nije promenio u nasem odnosu)smo ziveli zajedno,tako da sam znala da mi odgovara,upoznala sam sve njegove mane i vrline i prihvatila ih.Po meni bi svako trebao pre braka da proba zajednicki zivot-tek tad vidis neke stvari kako funkcionisu.

Inace,pre njega nikad ni jednu ozbiljnu ili duzu vezu nisam imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino sto sam naucila u zivotu je da zivot nema pravila...

videla sam svakave veze,znam roditelje nekih mojih drugarica koji su se zabavljali ,bukvalno 3 meseca,vencali se i sad su vec 30 godina zajedno,znam neke koji su se zabavljali po 7-8godina,vencali sepa se razveli posle nekog vremena...prosto,zivot ne daje nikakvu garanciju.

mislim da je cest problem kod onih koji maldi udju u brak to sto vremenom ,,prerastu`` jedno drugo,razviju se u 2 razlicite osobe,sazreju u razlicitim pravcima ili jedno od njih dvoje ne sazri uopste..postaju nezadovljni,pitaju se sta zivot jos ima da im priustiili prosto ne znaju kako da se nose sa odredjenim problemima na koje nailaze jer nemaju prethodnog iskustva...

sve to zavisi kako se kome zalomi,nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto Filipa rece diskutabilno!Udala sam se sa 26.god i mislim da sam bila dovoljno zrela za brak,s tim sto je mnogo bitno sa kim?Mozes i sa 20 ako je to ono sto trazis!Ipak mi odredjujemo tu uslovno receno starosnu granicu!Jedino sto smatram da do neke 30-te treba zena da rodi bar jedno dijete,ipak bioloski sat je kod nas za raliku od muskaraca u "prednosti"! :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se udala u 21, mm je tada imao 27, i vencali smo se nakon tri meseca zabavljanja odnosno poznanstva, i verujemo da nismo pogreshili, kako vreme odmice nasha veza je samo jaca. Kada smo reshili da se vencamo nismo imali ni posao ni dinara u dzepu ali ni to nije moglo da nas spreci! Cela nasha prica je drugima izgledala nezrela i ishitrena, medjutim mi smo vec tada dobro znali shta hocemo a shta ne, i imali smo iste ciljeve i zelje shto je i jako vazno!

Mislim da ne postoji "rana" niti "kasna" udaja to je sve potpuno individualno, ipak svi smo mi razliciti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da diskutabilna tema vrlo....ja sam se udala u 20-toj.....za stabilnog,jakog,zrelog čoveka....da on nije bio takav,naš brak ne bi opstao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da diskutabilna tema vrlo....ja sam se udala u 20-toj.....za stabilnog,jakog,zrelog čoveka....da on nije bio takav,naš brak ne bi opstao....

Da zaključim...vrlo je važna zrelost,u mom slučaju bila je dovolljna samo njegova :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo MNA mama...svaka čast na izboru. Rijetko se sreću stabilni muškarci...ja moram biti stabilna za dvoje, pa se onda izgubim u tome. A što se tiče zrelosti...auuu...koliko još da čekam! Ovaj moj nikako da sazri...ja se taman ponadam kada ono opali mraz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

med.sister ne znam koliko imas godina, ali zeno uzivaj u svom zivotu...brak ti nece pobeci , a mladost hoce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.