Udaja

odgovora

Objavljeno

Drago djete :)

Izlazi po klubovima, provodi se, napi se koji put, uradi nešto ludo, nešto dolično tvojim godinama pa se sutra pravi kao da se nikada nije desilo, flertuj, uzivaj u savršenom mladalačkom tjelu, pogledaj se u ogledalo i diši plućima punim slobode a za brak, djecu i sve ostale obaveze ima vremena a to vrijeme je onda kada pogledaš iza sebe i ne ostaneš željna ničega, ne zažališ za ničim što si napravila ...

... neka ti duva kroz glavu sada kada i treba a ne da poludiš u klimaksu pa tad kreneš raditi sve što si u mladosti propustila

E, svaka ti čast!

Mada, mi se ovde izdelismo silne savete, a od nje ni slovca! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istina,sa 17 sam samo razmisljala garderoba,izlasci,frajeri,a sa 21 sam vec bila odgovorna majka.

Upravo je tih par godinica ooogromna razlika ;) ,i ja sam sa 17 ludovala,a sa 21 već postala majka,samo što ja za sebe mialim da nije mm bio 'ozbiljniji i odgovorniji',sve bi se raspršilo kroz koju godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako sam samo par godina starija od tebe, ipak tih par godina nesto znaci, ne slazem se sa tobom i bas zato sto su mi tvoje godine bliske znam kako sam pre samo par godina letela, vidim da i ti to radis... Da li je ta ljubav prava ili ne, videces, ali zaista, zaista mislim da bezanje od roditelja NE NIKAKO! Da li bi te oni podrzali ili ne, to ne znam, ali niko te ne voli vise, cistije od njih i bez interesa! Jesam mlada, ali mislim da je pod obavezno zavrsiti srednju skolu, da makar imas neku profesiju, da mozes da se nadas nekom poslu. I ja jesam neke stvari ispreskakala, ali mogu da volontiram, mogu da se nadam i trudim da se zaposlim, a i mm radi. Sada nesto razmisljam, kada i ja sama jesam majka, roditelji su te cuvali, cupkali i tresli se pored tebe kada bi ti bilo sta zafalilo, dali ti svu ljubav, nisu zasluzili da ih "ubijes", a bi... Ne znam kakvi su oni, strogi ili ne, zainteresovani i pozrtvovani ili ne, u zavisnosti od toga i od vaseg odnosa znaces sta ces, ali svakako trebas prvo da razgovaras sa njima.... Ako se naljute i budu povredjeni kada pobegnes, a opet u zavisnosti od toga kakvi su mozda i ne budu pricali sa tobom, trebace ti u zivotu, mnogo ce ti trebati, to da znas, a i ne znam tvom decku sta je u glavi, nemoj da dozvolis nikad da ostanes sama i zavisna od njega i da on misli i shvati da si nezasticena, ne znas kako ce to da iskoristi, jer brak je nesto drugo, veza ke veza.

Jeste da su mnoge od vas starije od mene, skoro videh i godiste moje majke, ali su birale neki drugi put u zivotu, neke stvari zbog toga nisu prosle, znam sto sam joj sve ovo rekla, samo nisam hrabra da neke stvari i napisem. Nisam bezala, da se razumemo! Hehe :D

Eto toliko, samo ovaj esejcic od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natawyyy sve si lepo rekla. I uopste ne vezano za ovu mladu damu koja je postavila pitanje, ne mislim ja da je lose udati se mlad i da su sve mlade mame ne odgovorne. I te kako poznajem dosta zrelih zena koje su odvratno neodgovorne. Radi se samo o tome da bih i svojoj cerci savetovala da se ne udaje mlada. Pa bice joj i muza i dece preko glave, nek se izluduje, nauziva, a ljubav ako je prava cekace. I Natawyyy cini mi se da si jedina ovde pomenula skolu, da to je mozda najvaznije od svega. Udala sam se mlada, sa 19 godina, i ne kajem se zbog toga, jedino se kajem sto nisam zavrsila makar neku visu, a moj, dragi znam da bi me sacekao koju godinicu i opet bismo bili srtecni i opet bismo osnovali porodicu jedina razlika sto bih ja bila zadovoljnija sobom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da treba još večeras da pobegneš kod svog dragog i da odmah počnete da pravite bebu...roditelje ne slušaj uopšte, nemaju oni šta pametno da te savetuju. Svako dobro i javi nam kako je prošla bežanija!

Stvaro neponovljiva i uvek u svom stilu nasa NeuFatljiva :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada, mi se ovde izdelismo silne savete, a od nje ni slovca! :D

Mudro ćuti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da treba još večeras da pobegneš kod svog dragog i da odmah počnete da pravite bebu...roditelje ne slušaj uopšte, nemaju oni šta pametno da te savetuju. Svako dobro i javi nam kako je prošla bežanija!

Tooo, mačko :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago djete :)

Izlazi po klubovima, provodi se, napi se koji put, uradi nešto ludo, nešto dolično tvojim godinama pa se sutra pravi kao da se nikada nije desilo, flertuj, uzivaj u savršenom mladalačkom tjelu, pogledaj se u ogledalo i diši plućima punim slobode a za brak, djecu i sve ostale obaveze ima vremena a to vrijeme je onda kada pogledaš iza sebe i ne ostaneš željna ničega, ne zažališ za ničim što si napravila ...

... neka ti duva kroz glavu sada kada i treba a ne da poludiš u klimaksu pa tad kreneš raditi sve što si u mladosti propustila

Bravo.

luna2707 i Comsi-Comsa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago djete :)

Izlazi po klubovima, provodi se, napi se koji put, uradi nešto ludo, nešto dolično tvojim godinama pa se sutra pravi kao da se nikada nije desilo, flertuj, uzivaj u savršenom mladalačkom tjelu, pogledaj se u ogledalo i diši plućima punim slobode a za brak, djecu i sve ostale obaveze ima vremena a to vrijeme je onda kada pogledaš iza sebe i ne ostaneš željna ničega, ne zažališ za ničim što si napravila ...

... neka ti duva kroz glavu sada kada i treba a ne da poludiš u klimaksu pa tad kreneš raditi sve što si u mladosti propustila

th_smiley-good-post-sign.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natawyyy sve si lepo rekla. I uopste ne vezano za ovu mladu damu koja je postavila pitanje, ne mislim ja da je lose udati se mlad i da su sve mlade mame ne odgovorne. I te kako poznajem dosta zrelih zena koje su odvratno neodgovorne. Radi se samo o tome da bih i svojoj cerci savetovala da se ne udaje mlada. Pa bice joj i muza i dece preko glave, nek se izluduje, nauziva, a ljubav ako je prava cekace. I Natawyyy cini mi se da si jedina ovde pomenula skolu, da to je mozda najvaznije od svega. Udala sam se mlada, sa 19 godina, i ne kajem se zbog toga, jedino se kajem sto nisam zavrsila makar neku visu, a moj, dragi znam da bi me sacekao koju godinicu i opet bismo bili srtecni i opet bismo osnovali porodicu jedina razlika sto bih ja bila zadovoljnija sobom. :)

Naravno, svako svom detetu zeli najbolje, da zavrsi skolu, zaposli se, proputuje, provede se... Ali mi je ipak najvaznija stvar u zivotu da on bude zdrav i srecan.

Eeeej ti si kao i ja, sa 19 :D Ja ne mogu da opisem to osecanje kao kajanje, sto se skole tice, vec kao steta da odlican djak ne zavrsi jos nesto, tako da u svakom slucaju hocu da zavrsim visu, i onako mi je uz nos, u Cupriji, pa kad tad... Mozda ce mi eto pored bepca biti teze, eto to, ali zaista imam jaku zelju da zavrsim. Mada mi je trenutni prioritet da radim za dz 6 meseci iliti da izvolontiram :D , pa da se, ako je moguce, zaposlim... Imas li ti u planu da nesto nekad zavrsis? Koju si srednju zavrsila, da li radis? Pazi mene sto te ispitujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se i ja pridruzim...ovako,sa 18 godina sam se udala ,i moji su se sokirali jer sam jedinica i najmladja,i opet rano za brak,sada imam 20 godina...nisam upisala fakultet sto ne znaci da ga necu upisati samo malo bebica da poraste za vrtic...ne kajem se ni malo jer mi je muz predobar i razuman ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se udala sa 22 a sa 23 cu postati majka...

Izlazila sam, zezala se i sad mislim da su ovo super godine za porodicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neka je sa srecom :)))) biti roditelj je nesto najdivnije ,bar za mene

MalaCrnka89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se i ja pridruzim...ovako,sa 18 godina sam se udala ,i moji su se sokirali jer sam jedinica i najmladja,i opet rano za brak,sada imam 20 godina...nisam upisala fakultet sto ne znaci da ga necu upisati samo malo bebica da poraste za vrtic...ne kajem se ni malo jer mi je muz predobar i razuman ....

To je sve bas lepo, samo mi razjasni kako si to i jedinica i najmladja? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sve bas lepo, samo mi razjasni kako si to i jedinica i najmladja? :lol:

Ne Nadja duso, ti uopste nisi blesava... HAHAHAHAHA, LUDACO JEDNA, SLATKO SI ME NASMEJALA TAMAN ZA LAKU NOC, ZA,F,ALJUJEM :D

Ernica, drago mi je da si i ti jos jedna mlada mama kojoj je lepo i ne kaje se zbog toga! Sa koliko si postala mama,19? Koju skolu si zavrsila? Poz za tebe i bebirona! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sve bas lepo, samo mi razjasni kako si to i jedinica i najmladja? :lol:

imam dva starija brata,bez sestre,sto znaci da sam jedinica :) natawyyy,da,sa 19 sam postala mama...a u junu napunila 20...udala sam se iz ljubavi,najbolje drugarice su se takodje udale pre nekoliko i caskamo ,izadjemo...nikad nisam ni imala buran zivot,tipa diskoteke ,momci,tako da nema nesto da mi nedostaje...jer kad odem kod mame okupim neke drugarice ili one dodju kod mene u mm stan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam dva starija brata,bez sestre,sto znaci da sam jedinica :) natawyyy,da,sa 19 sam postala mama...a u junu napunila 20...udala sam se iz ljubavi,najbolje drugarice su se takodje udale pre nekoliko i caskamo ,izadjemo...nikad nisam ni imala buran zivot,tipa diskoteke ,momci,tako da nema nesto da mi nedostaje...jer kad odem kod mame okupim neke drugarice ili one dodju kod mene u mm stan :)

Ne zameri ali onda nEsi jedinica ;) Jesi jedina ćera, al koliko ja znam jedinac/jedinica jeste osoba koja nema brata/braću ili sestru/sestre ;)

Sad sam OT :D

Prednost rane udaje je to što kad ti imaš 40 dete ti punoletno ;)

Neuhvatljiva i wida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zameri ali onda nEsi jedinica ;) Jesi jedina ćera, al koliko ja znam jedinac/jedinica jeste osoba koja nema brata/braću ili sestru/sestre ;)

Sad sam OT :D

Prednost rane udaje je to što kad ti imaš 40 dete ti punoletno ;)

Tako je.

A onda budes mlada baba i mozes ladno da trckaras za unucicima :D

Neuhvatljiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve prednosti,bar kod mene.Udala se u 19-oj.Sad 23 dvoje decice.Jos malo dok budu mogle u vrtic i mamica pocinje da radi, divota.Negde tamo u tridesetoj rodim trece i cetvrto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@tema: Bitno da smo svi zadovoljni svojim izborom :))

Neko ko nije studirao, i nasao je rano partnera koji mu odgovara za sve, nema potrebe da ceka ne znam koje godine da bi osnovao porodicu ukoliko to zeli.

Naravno ako ima finansijskih uslova. A svakako je bioloski lakse sa 20 nego sa 30.

Ja licno sa 20 sam bila druga godina faksa, ozbiljna veza i pomisao na decu ni u najavi...provod na prvom mestu, i faks, naravno..nakon zavrsteka faksa posao, osamostaljenje, prvi zaradjen novac, putovanja po svetu, upoznavanje mm i td itd

ALi to je moje prica, i uopste ne znaci da je neka devojka koja se rano udala manje srecna ili da je napravila pogresan izbor..ona ima svoju pricu, i verovatno kao sto se ja ne bih menjala sa njom, ona se ne bi menjala sa mnom.

Meni je to sve skroz ok..svako ima svoj put i niciji nije apsolutno najbolji :)

ptičica i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve prednosti,bar kod mene.Udala se u 19-oj.Sad 23 dvoje decice.Jos malo dok budu mogle u vrtic i mamica pocinje da radi, divota.Negde tamo u tridesetoj rodim trece i cetvrto.

Ko bi rekao da nas dve imamo iste planove za buducnost :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@tema: Bitno da smo svi zadovoljni svojim izborom :))

Neko ko nije studirao, i nasao je rano partnera koji mu odgovara za sve, nema potrebe da ceka ne znam koje godine da bi osnovao porodicu ukoliko to zeli.

Naravno ako ima finansijskih uslova. A svakako je bioloski lakse sa 20 nego sa 30.

Ja licno sa 20 sam bila druga godina faksa, ozbiljna veza i pomisao na decu ni u najavi...provod na prvom mestu, i faks, naravno..nakon zavrsteka faksa posao, osamostaljenje, prvi zaradjen novac, putovanja po svetu, upoznavanje mm i td itd

ALi to je moje prica, i uopste ne znaci da je neka devojka koja se rano udala manje srecna ili da je napravila pogresan izbor..ona ima svoju pricu, i verovatno kao sto se ja ne bih menjala sa njom, ona se ne bi menjala sa mnom.

Meni je to sve skroz ok..svako ima svoj put i niciji nije apsolutno najbolji :)

Naravno, s tim sto mozes i da studiras i rano da se udas i rodis decu :rolleyes:

C*I*C*A*N*A i Neuhvatljiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko bi rekao da nas dve imamo iste planove za buducnost :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, s tim sto mozes i da studiras i rano da se udas i rodis decu :rolleyes:

Jeste, moguce je, ali mislim da je retko..a znam primer, moja koleginica sa faksa, zatrudnela je dok je bila apsolvent, u trudnoci je ucila i ispolagala sve ispite i diplomski, i mesec dana nakon toga se porodila. Dakle imala je oko 23 tada..jer je sve u roku polozila.

ALi to je bre super-zena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, moguce je, ali mislim da je retko..a znam primer, moja koleginica sa faksa, zatrudnela je dok je bila apsolvent, u trudnoci je ucila i ispolagala sve ispite i diplomski, i mesec dana nakon toga se porodila. Dakle imala je oko 23 tada..jer je sve u roku polozila.

ALi to je bre super-zena :D

Ma naravno, potrebno je tu puno hrabrosti, srece i podrske sa svih strana. Ja sam zatrudnela na 2. godini faksa, pa onda i na 3. :lol: I diplomirala pred 2. porodjaj... Ali meni su svi moguci uletali kad je trebalo, sama tesko da bih sve to uspela, mada nista nije nemoguce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.