Udaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam za to da se žena uda i rađa ranije,ali samo ako nađe pravu osobu.Bila sam vjerena sa 19 trebala se udati,tad sam i upisala studije.Kad sam pomislila da sam trudna,moj tadašnji vjerenik je rekao da ili "maknem to" ili se vratim svojima.Možete misliti kako sam se osjećala.Sva sreća pa nisam bila trudna,a i da jesam ne bi mi palo na pamet da sakatim svoje tijelo zbog nekoga.Dakle,ako žena nađe onog pravog,ali pravog što da ne sve se može stići.Kasnije sam završila fakultet,zaposlila se i ostala trudna sve u jednoj godini ;)

Jednostavno ne može žena ni da se uda ranije ako ne nađe pravog muškarca,zar ne?Da sam se udala za prvog verenika,ko zna kakav bi mi pakao od života bio.

Pri tom moji kriterijumi su bili samo da je dobar i porodičan čovjek,koji radi i živi za svoju porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad zena nadje dobrog momka za udaju onda je to najbitnije,a sta ce reci drugi to je manje bitno zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad zena nadje dobrog momka za udaju onda je to najbitnije,a sta ce reci drugi to je manje bitno zar ne?

Logicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, moguce je, ali mislim da je retko..a znam primer, moja koleginica sa faksa, zatrudnela je dok je bila apsolvent, u trudnoci je ucila i ispolagala sve ispite i diplomski, i mesec dana nakon toga se porodila. Dakle imala je oko 23 tada..jer je sve u roku polozila.

ALi to je bre super-zena :D

Znam ženu koja je u roku završila farmaciju u Beogradu,rodila 3 dece,dakle,sve je moguće ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su neke drugarice govorile ah kako volim moju slobodu,setam muvam se sa momcima ,a evo ih sad i one se udale ne izlaze iz kuce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su neke drugarice govorile ah kako volim moju slobodu,setam muvam se sa momcima ,a evo ih sad i one se udale ne izlaze iz kuce :D

jao kako mene nerviraju te pametnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene veruj mi :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udala sam se sa 25. pre toga završila fakultet, radila neko vreme, za to vreme putovala i videla neke stvari, rodila dete sa 26, i dalje putujem, učim , ganjam master i sve ostalo a nemam pomoć, ide sporije nego pre naravno ali može se. Jedino što mi karijera više nije prioritet :) Neki su mi rekli da sam požurila, neki da sam zakasnila, šta znam, mislim da je to vreme idealno. Ako bih morala da biram između rane i kasne udaje biram ranu, fizički je sve lakše, mislim oko dece i to. A kakav će neko biti roditelj, to nema veze s godinama već s mentalnim sklopom. Moja snaha se udala sa 18 godina, sa 19 rodila i divna je majka, a znam ih i sa 38 što su neozbiljnije od svoje dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj kad se samo setim kako sam bila zaljubljena i jos uvek sam.Taj osecaj ne bi menjala za 5 fakulteta i karijeru.Pa ne bi mogla prezaliti da sam mm ispustila tada.

A bas sam spremala prijemni za fakultet,kad eto ti ga on ulete.Od tad mi zivot postade sladak. :D

M@r@, Megi. i Schveca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj kad se samo setim kako sam bila zaljubljena i jos uvek sam.Taj osecaj ne bi menjala za 5 fakulteta i karijeru.Pa ne bi mogla prezaliti da sam mm ispustila tada.

A bas sam spremala prijemni za fakultet,kad eto ti ga on ulete.Od tad mi zivot postade sladak. :D

moram ti reći, ali često me oduševiš :) (stavila bih onaj smajli što mu vire srculenca ali ne radi mi ta opcija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram ti reći, ali često me oduševiš :) (stavila bih onaj smajli što mu vire srculenca ali ne radi mi ta opcija)

:wub:

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se turim i ja na spisak onih sto su se rano udale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nije ni prerano ni prekasno kad je prilika prava :P

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je to godina rana udaja??

Ja sam se udala sa 24 godine, rodila sa 26..

Ja sa 21 a rodila prvo sa 23 drugo sa 25 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja iskreno nemam pojma, ovaj moj me na brzaka skemba mladu i neiskusnu sa 23, Ivu sam rodila sa 24 a kad se ovo drugo rodi imacu 26

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

muka je kad se zena uda a muci se oko prevare i pijanstva sa muzem a ostalo je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se turim i ja na spisak onih sto su se rano udale :D

Sa koliko si se udala? :D

muka je kad se zena uda a muci se oko prevare i pijanstva sa muzem a ostalo je sve ok

E ovde si upravu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se metnem i ja na spisak za rano udate xD

udala se sa 24, i rodicu bebca sa 24 :D

pre toga imam zavrshen fax, prosla sam sve i svasta, mali milion zurki, festivala, zezanja... radila sam, a sad radim od kuce. posto mi je priroda posla da mogu da ga ganjam kako JA hocu xD

iskreno, ne kajem se. Sto se tice mm, ne bih boljeg izabrala nikad ♥

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj kad se samo setim kako sam bila zaljubljena i jos uvek sam.Taj osecaj ne bi menjala za 5 fakulteta i karijeru.Pa ne bi mogla prezaliti da sam mm ispustila tada.

A bas sam spremala prijemni za fakultet,kad eto ti ga on ulete.Od tad mi zivot postade sladak. :D

:) Imas kad zavrsiti fakultet,bitnije da zena nadje pravog saputnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa bas nas je dosta u klubu ranih udavaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daj i ja da se upisem odje :)

sa 19 god sam se udala,a rodila sam Amara sa 22godine,htjela sam jos da sacekam ali eto stacu...jos uvjek ne planiram drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako vreme i godine su dobre za udaju ako ste našle pravog, i nije ni jedno ako niste... Meni je žao kad neko napusti srednju zbog udaje/trudnoće, sve ostalo mi je ok. Ali ipak nešto ne razumem, zašto je ili faks ili udaja, zašto ne i jedno i drugo?! Ko ima želje, volje i naravno potencijala da završi fakultet, onda onaj pravi svakako treba da da podršku, pa čak i kad se rodi dete... Udaja, ljubav, deca i obrazovanje, meni je normalno da sve to ide zajedno. Ja sam mm upoznala sa 19, čim sam upisala faks, on je 6god stariji, živeli smo zajedno ali i odlučili da sačekamo sa svadbom/decom dok ja diplomiram.... Naravno, nije faks ni obavezan, ni najvažniji, ali mene je i moja mama uvek nervirala sa pričom: Da se nisam udala ja bih završila faks, ko da joj je neko branio...

moonlight voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poznajem neke žene koje su imale decu a istovremeno studirale, i iz takvih primera sam videla da je ipak teško se i jednom i drugom kvalitetno posvetiti. Ili se fakultet razvuče do u nedogled ili trpe deca time što ih se svako malo ćuška babama da čuvaju kako bi mama na miru učila. Za mene je recimo takav način neprihvatljiv i zato sam se opredelila da prvo završim fakultet pa stvaram porodicu. Dakle, stava sam da itekako može i jedno i drugo ali istovremeno teško, bar je teško da ni deca ni fakultet ne trpe previše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako vreme i godine su dobre za udaju ako ste našle pravog, i nije ni jedno ako niste... Meni je žao kad neko napusti srednju zbog udaje/trudnoće, sve ostalo mi je ok. Ali ipak nešto ne razumem, zašto je ili faks ili udaja, zašto ne i jedno i drugo?! Ko ima želje, volje i naravno potencijala da završi fakultet, onda onaj pravi svakako treba da da podršku, pa čak i kad se rodi dete... Udaja, ljubav, deca i obrazovanje, meni je normalno da sve to ide zajedno. Ja sam mm upoznala sa 19, čim sam upisala faks, on je 6god stariji, živeli smo zajedno ali i odlučili da sačekamo sa svadbom/decom dok ja diplomiram.... Naravno, nije faks ni obavezan, ni najvažniji, ali mene je i moja mama uvek nervirala sa pričom: Da se nisam udala ja bih završila faks, ko da joj je neko branio...

Ja sam prvo mislila da upisem visu ove godine, ali sam ipak resila da prvo izvolontiram i zaposlim se, pa onda upisem, tako mi deluje da je najbolje. Itekako je teze kada je tu dete, ali ne i nemoguce, barem ja znam mnogo primera. Inace, zakazala sam razgovor sa direktorkom bolnice 4.oktobra, pa ce mi ona tada reci kada krecem sa volontiranjem, bas jedva cekam, mada mi je sa jedne strane zao sto cu biti manje sa Ilijom, ali ce to verovatno teze pasti meni nego njemu, ja sam ta koja se tesko prilagodjava novim situacijama i kojoj razdvajanje tesko pada, kao da cu na Mars da idem, ne samo sada kada je on u pitanju, vec i od roditelja, prijatelja uopsteno, a on jako voli moju mamu, bice sa njom, pa od proleca u vrtic verovatno, ne samo zbog volontiranja vec i inace bih ga upisala. :*

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

muka je kad se zena uda a muci se oko prevare i pijanstva sa muzem a ostalo je sve ok

Ovo baš i nema veze sa 'ranom udajom',ovo je veliki problem i ranom,kasnom i svakakvom udajom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.