Udaja

odgovora

Objavljeno

jedino ako nemas papir lakse ti da odes hahaha.....

kao sto rekoh sve je stvar licnnog izbora, vazno je da se vi volite i razumete i naravno pravite kompromise a bio tu papir ili ne on to nece uraditi umesto vas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri meseca ukupno sto zabavljanja, sto verenistva. Udala se sa 23 godine, prvo dete rodila sa 25 godina, a drugo sa 33.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanbracna i bracna zajednica se poistovecuju u nasem zakonu ali koliko sam upoznata, ako nesto stvorite zajedno (mislim na imovinu) onda imas gomilu peripetija da bi dosla do toga. Ovako u bracnoj zajednici, zna se sta je cije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanbracna i bracna zajednica se poistovecuju u nasem zakonu ali koliko sam upoznata, ako nesto stvorite zajedno (mislim na imovinu) onda imas gomilu peripetija da bi dosla do toga. Ovako u bracnoj zajednici, zna se sta je cije!

TAKO JE ;) ne moze ti niko nista od "dobre" rodbine :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAKO JE ;) ne moze ti niko nista od "dobre" rodbine :rolleyes: :rolleyes:

To ti kazem! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanbracna i bracna zajednica se poistovecuju u nasem zakonu ali koliko sam upoznata, ako nesto stvorite zajedno (mislim na imovinu) onda imas gomilu peripetija da bi dosla do toga. Ovako u bracnoj zajednici, zna se sta je cije!

I u bracnoj zajednici moras da dokazujes sta je cije i koliko... Postoji oboriva pretpostavka da je zajednicka imovina, ali je moguce dokazivati i drugacije... A istovremeno postoji i posebna imovia... Zato brakorazvodne parnice dugo traju...

Ali se slazem da, ako se dvoje vole, ne treba im ni ozakonjenje ni proslave i slicno da bi uspeli <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... upoznali se 1998me, vencali 2006te, sin nam se rodio 2007me ... a udala sam se sa 24 godine i to dan nakon rodjendana ... :rolleyes: ... a dali je bolje "sa papirom" ili ne, neznam ali cini mi se da papir (ponekad) zna da kvari ... :rolleyes: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se udala u 29-oj, a bebca rodila u 30-oj. Zabavljali smo se 4 godine na razdaljini Zr-Pa, bilo je tesko , ali prava ljubav pobedjuje sve prepreke :) Inace, vidim da se ovde spominje i sudbina... Ja mogu da napisem roman sto se toga tice. Svog muza-puza sam upoznala na "Dunav" stanici, cekajuci da se ukrcamo u bus za Tursku. On je isao sa drugarom, a ja sa tadasnjim deckom. Ostavila sam decka posle 5 dana, jos smo bili na moru, i od tada sam srecno zaljubljena :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, uvek mi je bilo muka od srpskog gledanja na tzv. "divlji" brak!!! Da li meni taj papir garantuje da če me neko zauvek voljeti, da me neče prevariti...ili šta? Drage moje, papir je za pisanje i brisanje, a ljubav, poštovanje i razumevanje su za sva vremena!

Što se zakona tiče, vanbračni partneri imaju ista prava i obaveze kao i da su u zvaničnom braku-nikakve razlike nema,.

A ako dođe do toga da se nešto mora rešavati "po zakonu", e onda do đavola sve-i sa papirom i bez njega!

E baš neču "po zakonu"!!! Iz protesta!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste u srbiji su bas striktni po tom pitanju,po meni je takvo razmisljanje primitivizam. eto ja recimo isto razmisljam kao bambina, nisam se jos udala, mada cemo sad u maju, jer moj muz oce u nasoj crkvi.. jednom smo bili slucajno u karlovima na nekom ne poznatom vencanju i njemu se sam obred vencanja mnogo dopao. sve moje drugarice koje su se udale su se i razvele pa se pitam cemu to sluzi? uopste mi to nije bitno da se udajem i prikazujem kao neka paunica. mada muza volim i zovem ga tako jer na srpskom ni nema adekvatna rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, uvek mi je bilo muka od srpskog gledanja na tzv. "divlji" brak!!! Da li meni taj papir garantuje da če me neko zauvek voljeti, da me neče prevariti...ili šta? Drage moje, papir je za pisanje i brisanje, a ljubav, poštovanje i razumevanje su za sva vremena!

Što se zakona tiče, vanbračni partneri imaju ista prava i obaveze kao i da su u zvaničnom braku-nikakve razlike nema,.

A ako dođe do toga da se nešto mora rešavati "po zakonu", e onda do đavola sve-i sa papirom i bez njega!

E baš neču "po zakonu"!!! Iz protesta!!! :P

Ja ne smatram da je vanbracna zajednica kao sto ti kazes ''divlji brak'' ali onog trenutka kada dobijes dete i kada ti se desavaju stvari na koje ne mozes da utices, postavlja se pitanje sta ce biti sa tobom i detetom ako ti ''dobra'' rodbina tvog muza oduzme nesto sto ste godinama stvarali. Ne smatram da sam primitivna kao sto kaze Dunja samo sam imala losih iskustava iz svog okruzenja ali nesto sam i osetila na svojoj kozi pa to govorim iz tog razloga.

A tebe Bambina niko ne tera da se udas ako neces. Koliko znam, ovo je jos uvek slobodna zemlja, ovde vlada sloboda govora i demokratija (za to smo se borili) pa radi kako ti je volja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, uvek mi je bilo muka od srpskog gledanja na tzv. "divlji" brak!!! Da li meni taj papir garantuje da če me neko zauvek voljeti, da me neče prevariti...ili šta? Drage moje, papir je za pisanje i brisanje, a ljubav, poštovanje i razumevanje su za sva vremena!

Što se zakona tiče, vanbračni partneri imaju ista prava i obaveze kao i da su u zvaničnom braku-nikakve razlike nema,.

A ako dođe do toga da se nešto mora rešavati "po zakonu", e onda do đavola sve-i sa papirom i bez njega!

E baš neču "po zakonu"!!! Iz protesta!!! :P

Nemaju bas sva prava ista, ne nasledjuju se medjusobno... Neke stvari je u zvanicnom braku lakse dokazati... Ne smatram da se treba vencavati da ti sutra neka rodbina ne bi uzela ono sto ste vas 2 stvarali... Ne smatram da dvoje treba da se venca zato sto je to ocekivano... Njihova stvar... Ali je cinjenica da taj cin olaksava zivot, papirologija se smanjuje, neke stvari su jasnije...

Ne znam da se neko vencava da bi se sutra razveo... Ali i to se desava...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se isto nigde nismo potpisivali. Nikad to nismo ni želeli.

Živimo zajedno, imamo dete, ne vidim da se nešto razlikujemo od ovih što su se potpisali.

Meni je sam čin - otići ispred nekog službenika koji ti izdeklamuje par kič rečenica i tamo obećati nepoznatoj osobi (matičaru) kako ćemo se voleti, poštovati itd.. itd... - malo bez veze..

Najvažnije je ono što smo jedno drugom obećali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,da taj papir nista ne znaci.

On ne znaci da cemo se voleti do kraja zivota ili biti zauvek zajedno.

Ali je lakse sto se tice papirologije,pogotovo ako su tu i deca.

A i ne znam,nekako.....

Ja sam za brak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja se poznajemo vec 10 godina, u vezi smo skoro osam, a vencali se ove godine na Dan zaljubljenih. On ima nepunih 27 a ja nepunih 23.

Bili smo vereni i zakazali svadbu za 8. jun, osma godisnjica veze, ali se uzeli sad ranije zbog bebca, hvala mu :) Da, luda ljubav iz mladosti. Bukvalno smo zajedno sazreli u odrasle osobe, imale krize i razne faze, ali na kraju ostadosmo zajedno i zavolesmo se duboko i jako.

A evo i tickera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,da taj papir nista ne znaci.

On ne znaci da cemo se voleti do kraja zivota ili biti zauvek zajedno.

Ali je lakse sto se tice papirologije,pogotovo ako su tu i deca.

A i ne znam,nekako.....

Ja sam za brak!

I ja sam za brak, mada se slazem i sa izjavom da papir nekada ume i da pokvari odnos izmedju muza i zene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papir ne menja vasu vezu, mada se ponekad javi strah kod muskaraca kada shvate da su tim papirom "vezani", a ja kazem pa postoji razvod.

A i mi se uzeli prvenstveno zbog papirologije oko deteta, a onda taj dan smo nekako osetili kako je to ono sto smo zeleli, super sto smo pozurili, imali smo osecaj da je to jos jedna nit koja nas vezuje .... bas smo se nesto uromantisali, pa ipak je bio Dan zaljubljenih :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papir ne menja vasu vezu, mada se ponekad javi strah kod muskaraca kada shvate da su tim papirom "vezani", a ja kazem pa postoji razvod.

... kažeš da se muškarci uplaše ... moram prznati da sam i ja bila u panici ... :rolleyes: ... po idealnom scenariju, ja sam htela da se odselim iz roditeljske kuce, da nađem posao, stan i da malo cooliram kao prava ... :P ... a da se udam, pa da me neko veže i celog mi života neko govori šta smem da radim a šta ne i da večito tražim dozvolu za sve i svašta, nije bilo šanse ... B) ... ali, kad sam upoznala mog dragog, poželela sam da se svaki dan kraj njega budim ... a onda mi je sinulo, to su te oči, usta, nos koji bih volela videti na mojoj bebi ... a pošto nisam bila toliko hrabra da ulazim u sve to "bez papira", uzeli se mi ... nije da žalim jer imam(o) najlepšeg 2godišnjeg guzonju na svetu i njegovog taticu ali žalim što neke stvari nisam uradila pre braka ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila u panici!!

Uspela sam da se odvojim od svojih, kako sam i htela. Da prvo živim sama, pa onda tek sa nekim. Živela sam sama godinu dana pre nego što smo mm i ja počeli da živimo zajedno. I kad smo počeli, baš sam bila u frci. I on i ja smo na neki način samoživi, pa to spojiti u jedan stan nije baš lako. :)

Nije mi ni najmanje žao što nemamo papir.

A papirologija oko deteta nije bila ništa posebno komplikovana. Jedina razlika je što smo i on i ja morali da odemo kod matičara da prijavimo dete. Mislim da je to bila jedina razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ma da, samo moji su mi pravili frku kad sam htela da se preselim ... strašno su mi "moralni" ... pa kao kako ja to mislim da živim sa momkom a da nismo u braku (imam 2 sestre od tetke, 88o i 86to godište, pa valjda da im ne budem loš primer, ne daj bože da i njima padne na pamet da se presele i da žive sa momkom) ... :lol: ... pa baba pravila frku, a keva nije htela da se svađa sa njom pa je ona mene gnjavila ... bla-bla ... :blink: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, Phoenix je apsolutno u pravu- mi smo samo zajedno morali prijaviti dete i ništa drugo. Što se tiče rodbine , pa nisu mi oni ništa stekli da bi mogli bilo šta da mi oduzmu!!!! Hvala dragom Bogu da smo nas dvoje sve što imamo stekli sami, pa ako ne daj bože budemo nešto morali da delimo i to čemo sami. Ali, imamo dete, pa če sve njemu otiči!!! ha, ha, ha... A što se tiče slobodne zemlje Srbije, Bogu hvala da sam i iz nje na vreme otišla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa 19.,htela sam da se udam jer stvarno volim svog muza.

Bili smo u vezi od 7 novembra,18 decembra sam se preselila kod njega,3 januara se verili,februara sam zatrudnela,3 maja se vencali a sudbina je htela da se nas bebac rodi bas 7.novembra na godisnjicu pocetka nase veze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D

Toliko godina smo zeleli da dodje taj dan, a pred vencanje sam se i ja uspanicila kao ce to sve funkcionisati, svasta mi je prolazilo kroz glavu, jos trudna pa me izludjivali hormoni, znam da sam dva dana pred vencanje rekla da "Mislim da i ne trebas da se spremas, sto se mene tice nece biti nista od svega u nedelju" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da sam dva dana pred vencanje rekla da "Mislim da i ne trebas da se spremas, sto se mene tice nece biti nista od svega u nedelju" :lol:

He he! Ovo sam i ja radila! :D

Panikaaa!!!!!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je to svalio na hormone, a ja se stvarno poplasila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.