Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Pa moram malo da se nasalim. ;) Bice nam svima lakse, zar ne?

Skontala ja, malo se i ja zekim.... malo da Tangerine odvučemo od cele priče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, hrabrice nasa, jos malo pa ce ova nocna mora da se zavrsi. Prekosutra u ovo vreme sve ce vec biti iza tebe. Uredu je biti besan i tuzan i ljut, tesko je to kroz sta ti prolazis, ali ja cvrsto verujem da si donela pravu odluku, sto je ona teza to je ispravnija.

Bicemo mislima uz tebe, to je jedino sto mozemo da uradimo, molicemo se i slati ti pozitivne misli. Procice ovo strasno iskustvo i iskusenje, docice novi razlog za zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine...evo i ja mislim na tebe...nekoliko puta na dan...biće sve u redu...proći će i ovo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, lepi... Čim ovo prođe, dolazim na vedrije teme ;)da se ljudski ispričamo:)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@YelenaC

Jeste... hormone ne možeš da kontrolišeš... Bože, kako sam ja umela da kukam zbog gluposti u životu...

:lol: Ova recenica me je nasmejala jer me je podsetila na mene.. Kada se ja setim nekih stvari koje su bile straaaaaaaaaasne, dodje mi da sebi zavalim jednu pesnicu u bradu!

Hrabrice nasa, sve mislimo na tebe! Po tvom pisanju se vidi da si pametna i obrazovana zena, vedrog duha i voljena! To je dovoljno da proradi jaka autosugestija i okrene sve na dobro!

A nase misli su tu da te u tome podrze! Saljem ti najveci poljubac na svetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem,samo da ti pozelim puno srece i jedan zagrljajt4614.gifako ti moze pomoci... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine...da li se to završilo ili još traje? :( Zar mora toliko da se oteže! Grlim te i javi se kada budeš mogla! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora, kažu da će bolovi početi najranije 24h nakon injekcije, a ako ne krenu 72h nakon nje, daje se indukcija/infuzija. Dotad živim normalno.

Ono što sam rekla da stomak preteže čas na jednu, čas na drugu stranu, više se ne dešava. Izduvao mi se stomak, valjda zbog oticanja plodove vode i tog rastvora iz injekcije.

Ne daj se, draga!Saljem ti veliki zagrljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim na tebe i saljem ti svu pozitivnu energiju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože, ovo je tako mučno...ne mogu da verujem da žena mora tako da se muči, da to ne može operativno da se završi... :( Tangerine, mila veliki zagrljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože, ovo je tako mučno...ne mogu da verujem da žena mora tako da se muči, da to ne može operativno da se završi... :( Tangerine, mila veliki zagrljaj!

ona se nadala da ce biti vaginalno da bi mogla sto pre zatrudneti ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine saljem ti puno pozitivne energije i jedan :wub:

uz tebe smo mislima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emotivno -- najgore je prošlo.

Fizički -- najgore tek sledi, ali biću ja dobro, sad nema vrdanja i nema nazad.

Svaka ti cast,ti si jedna pozitivna i hrabra osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mučim se, drage žene! Digla sam sve 4 uvis i čekam da zaboli! Dotad smem i da jedem i da se tuširam, i da primam posete, nemam ama baš nikakve tegobe, zaista! Sve normalno dok ne zaboli, a i tad će mi moći dati u guzu neku bocu protiv bolova i za opuštanje. Čitala sam i kako da dišem i šta da radim da to ide brže i bezbolnije.

Šaljem vam puno, puno zagrljaja i poljubaca!

Emotivno -- najgore je prošlo.

Fizički -- najgore tek sledi, ali biću ja dobro, sad nema vrdanja i nema nazad.

Samo ostani tako jaka i pozitivna!Molim se za Tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja se probudila, pa reko da vidim sta radis i kako si.

Vidim da si OK. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amniocenteza je pokazala poražavajuć rezultat i mene posle ove 19. nedelje čeka namerni prekid trudnoće. Imali smo i loš double na Daunov sindrom i porodičnu anamnezu zbog koje smo molili Boga da bude devojčica jer od te teške porodične bolesti oboljevaju samo dečaci... i ironijom sudbine desi se da imamo ženski plod pogođen sindromom koji pogađa samo devojčice... Amniocenteza detektovala Tarnerov sindrom.

Jurim sad upute za abortus u 20. nedelji u Betaniji i trudim se da budem smirena. Posle jednog ranog pobačaja u 4. nedelji i peripetija oko one dve prognozirane komplikacije i jurnjave od bolnice do bolnice, nemam snage da tugujem. Trudim se da razmišljam kako smo suprug i ja najvazniji i kako život devojčice sa Tarnerovim sindromom ne bi bio ništa do mučenje za celu porodicu, ali najviše za nju.

Kad pet godina želiš dete, sudbina svojom ironijom zaista ume da ujede za dušu.

Tešim se i time da Tarnerov sindrom nije nasledan, da smo mladi, da sam se čuvala koliko sam mogla i da niko od nas nije kriv. Prosto se začelo tako kako ne treba i šta se tu može. Tako je kako je.

Suprug ovo teško podnosi. Možda se zato najviše i trudim da budem jaka zbog njega. Za njega me duša boli, ali, hvala Bogu, mladi smo i zdravi, biće valjda još dece. Čula sam da ovako kasni prekidi nose velike rizike, ali dr me uveravaju da će u budućnosti sve biti u redu i da imamo kad da dobijemo zdravo dete.

Ja sam se najezila dok sam citala.

Slazem se sa boldovanim.Takav smo dogovor imali mm i ja kad sam bila trudna,da ako nesto ne bude ok sa bebom da je necu roditi,zasto da je osudim na tako tezak zivot,ali je hvala Bogu sve bilo ok.

mislimo na tebe... drzi se draga... pratim temu ali ne pronalazim prave reci....

prepisujem

Sve je iz glave -- toliko mogu da kažem zasad. Kukaju žene i za vađenje brisa, i za amniocentezu... Stalno za nešto kukaju... Ako uspem da ne zakukam dok budu kontrakcije, širenje grlića i ispadanje bebe, počeću da propagiram teoriju autosugestije svakom ko je voljan da sluša:) Joj, mora da sam prolupala...

Nisi, autosugestija je extra jaka stvar. Problem kod iste je što radi u oba pravca, a sve potiče od psihe čoveka.

Barem po mojem mišljenju.

Slazem se za autosugestiju,jako je mocna,i pozitivno i negativno kad radi. Ja verujem i dan-danas da mene porodjaj nije boleo jer sam samu sebe ubedila da to ne boli.

Ti si jedna jako hrabra osoba,i nadam se da ce se sve dobro zavrsiti i da ce sledeca trudnoca doci brzo i da ce biti dobra i da ces roditi zdravo dete.

A covek ne zna koliko je jak dok ga muka ne snadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jesam, šta ću. Izgleda da će za Uskrs da mi donose farbana jaja ovde. A dan posle Uskrsa prošle godine, slavili smo veridbu.

Cuj, ne mozemo da uticemo na sve u zivotu. Dobro je da donosimo ispravne odluke kad god to mozemo. To nas cini jacim, a mnoge stvari ce se kroz zivot nadoknaditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta da napisem, kako je ovo tuzno. Nadam se da ce sve biti u redu. Saljem ti jedan veliki zagrljaj i podrsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@My Heart

I ja tako idem u ovaj porođaj. Čitala sam o bezbolnom i daću sve od sebe da primenim to što sam čitala.

Hrabra si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam vise kako da te hrabrim kad si ti jedna izuzetno jaka i hrabra zena. Mislim na tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, svaka čast za hrabrost, stvarno si žena-heroj! U tvojoj situaciji ostati pozitivan i taako hrabar, svaka čast, stvarno! Mislim i molim se za tebe, da sve prodje brzo i koliko je moguće lako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skočila sam samo da vidim kako je Tangerine (mnogo bre volem taj scheppes) i da joj kažem da izdrži... mislim ja na ti... ako treba uteha - tu smo

timon-hugs.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se to tretira kao i svaki drugi porođaj - šetaj! Onda se beba spušta i pospešuje se porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo hrabro hrabra zeno! Non stop mislim na tebe.................. Hug veliki od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve to dobro, drzi se! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.