Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Nadam se da ce sve proci ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar ne bi trebalo da se zeni u takvom momentu obezbedi bar da prodje kroz sve to bez fizickog bola? Koliko puta smo culi da neko kaze, pa i svaka od nas je to rekla, znam za sta sam se mucila.

Tangerine, nadam se da ce sve brzo da se zavrsi, i da ovo ostavis iza sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, jako mi je žao što prolaziš sve to. To je noćna mora svake trudnice, a ja se nadam i želim ti, od sveg srca, da što pre prođeš kroz ovaj mučni period. I da jedna lepa, zdrava bebica uskoro ulepša tvoj život i život tvog supruga i izbriše sve tuge i suze i patnje i bes i strahove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je sve proslo ok.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da ce ma se brzo javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim na tebe i znam da ces sve to prebroditi. Saljem ti veliki zagrljaj i svu svoju pozitivnu energiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh...T....čitam ovu temu, pratim tvoj put i tugu...Opet pomislim, sreća je da je otkriveno na vrijeme...Samo da se što prije završi...svrši...pokuša zaboraviti....

Sreću ti želim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh...T....čitam ovu temu, pratim tvoj put i tugu...Opet pomislim, sreća je da je otkriveno na vrijeme...Samo da se što prije završi...svrši...pokuša zaboraviti....

Sreću ti želim!

Takodje,prosto neznam sta bih napisala a da ne bude pateticno. Da sto pre se zavrsi ova mora i krenete u nove pobede!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine...tu smo mi uz tebe...mislimo na tebe i čekamo da sve protekne sa što manje bola..mislim na fizički bol. Drži se! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bolnici sam, nisu mi još uvek ništa radili osim pregleda. Hvala vam što mislite na mene, drage žene. Mislim da će danas da mi daju injekcije. Javljam se čim budem imala šta da napišem.

Trebaju mi sve pozitivne misli i molitve.

Drzi se............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislimo na tebe... drzi se draga... pratim temu ali ne pronalazim prave reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bolnici sam, nisu mi još uvek ništa radili osim pregleda. Hvala vam što mislite na mene, drage žene. Mislim da će danas da mi daju injekcije. Javljam se čim budem imala šta da napišem.

Trebaju mi sve pozitivne misli i molitve.

Dobila sam bocu u stomak. Sad sve normalno dok ne krene da boli.

Ne boli to što bodu u stomak. Malo više nego amniocenteza. Samo ne gledaš dole i u redu je. Mislim na nešto drugo, molim se Bogu...

Tu smo uvijek uz tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bolnici sam, nisu mi još uvek ništa radili osim pregleda. Hvala vam što mislite na mene, drage žene. Mislim da će danas da mi daju injekcije. Javljam se čim budem imala šta da napišem.

Trebaju mi sve pozitivne misli i molitve.

Ja ti ih saljem stalno i molim se za tebe!

I grlim te jako, najjace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam bocu u stomak. Sad sve normalno dok ne krene da boli.

Ne boli to što bodu u stomak. Malo više nego amniocenteza. Samo ne gledaš dole i u redu je. Mislim na nešto drugo, molim se Bogu...

Molim se i ja za tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saljem ti jedan ovako virtuelni zagrljaj i puno poljubaca ako ce ti nesto znaciti. Jaka si i ti to znas! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( .. tuga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim na tebe...saljem ti puno,puno snage...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga saljem ti puno pozitivne energije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto pricas je istina. Jedini problem su tu hormoni. Oni kada podivljaju, pa kada se to pomesa sa strahom od nepoznatog, a sa posebnom spoznajom da to boli, svi mi kukamo...neko u sebi, neko na glas. Sve je to normalno.

Ne zove se dzabe 'trudnoca' 'drugo stanje', veruj mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jurim sad upute za abortus u 20. nedelji u Betaniji i trudim se da budem smirena. Posle jednog ranog pobačaja u 4. nedelji i peripetija oko one dve prognozirane komplikacije i jurnjave od bolnice do bolnice, nemam snage da tugujem. Trudim se da razmišljam kako smo suprug i ja najvazniji i kako život devojčice sa Tarnerovim sindromom ne bi bio ništa do mučenje za celu porodicu, ali najviše za nju.

Sa boldovanim te potpuno razumem i slažem i podržavam i .. ma sve. Ja sam imala namerni prekid, samo u mnogo mnogo ranijoj trudnoći pre skoro deset godina. Nisam ni znala da sam trudna, a pila sam lekove koji (kako su mi rekli) utiču direktno na DNK deteta. Čak rekli da imam 50-50 posto šanse da bude (ili ne bude) ok.

Bilo je teško, i tad u tako ranoj trudnoći, a mogu misliti kako je tebi. No tad sam rekla da ne želim na prvom mestu DETE da osudim na takav život, plus ni sebe ni tadašnjeg muža.

Plakala sam samo posle same kiretaže i nikad više. A život sa (sada već bivšim) mužm je nekako krenuo nizbrdo... 5 godina kasnije smo završili.

Tako da, stisni srce, stegni zube i sledeća trudnoća će biti OK.

Puuuno poizitivne energije ti šaljem i snagu da izguraš sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je iz glave -- toliko mogu da kažem zasad. Kukaju žene i za vađenje brisa, i za amniocentezu... Stalno za nešto kukaju... Ako uspem da ne zakukam dok budu kontrakcije, širenje grlića i ispadanje bebe, počeću da propagiram teoriju autosugestije svakom ko je voljan da sluša:) Joj, mora da sam prolupala...

Nisi, autosugestija je extra jaka stvar. Problem kod iste je što radi u oba pravca, a sve potiče od psihe čoveka.

Barem po mojem mišljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste... hormone ne možeš da kontrolišeš... Bože, kako sam ja umela da kukam zbog gluposti u životu...

Ih, koliko cemo jos kukati, draga moja... to nam je biologija nasa dala. :)

Ja mogu da kazem samo da je mene svo to 'drugo stanje' pa i porodjaj poprilicno promenio. Cak sam ovih dana pocela da analiziram da li mi se i prag za bol pomerio na nanize. Sve mi se cini da sam mogla da otrpim sta god hoces,a sad, skoro 3 godine posle...khm... a mozda je kod mene i menopauza. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto kako se u tvom životu sve nekako uskladilo nakon tog događaja... Drago mi je da si sve to pregurala tako kako treba.

I kod tebe će, ne brini. Ako ništa drugo, upražnjavaj tvoju autosugestiju - ja sam sebe ubeđivala da neće mnogo da boli i nije (mislim na kontrakcije i porođaj, doduše ja sam uz epidural :lol: pa one najveće nisam ni osetila) Sve nam kreće oiz glave... Samo da ovo preguraš, a hoćeš pa će posle biti bolje.

Uz tebe sam

@ YelnaC - daću ti ja menopauzu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moram malo da se nasalim. ;) Bice nam svima lakse, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo receno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.