Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Tangerine jako mi je žao :( ,čovek nije ni svestan koliko može izdržati...ovo će biti iza vas uskoro....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, nemam reci, zaista teska situacija :(

Hrabrosti imas, zelim ti jos i snagu koja ce ti pomoci da sve ovo izguras i veru da ces i ti docekati svoje cedo.

Drzi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, jako mi je žao... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,zao mi je,drzi se... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,jako,jako mi je zao...Samo hrabro napred,sto zelim i tvom dragom isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, svaka reč utehe znači mnogo, kao što sam rekla, i volela bih da sve žene znaju da je amniocenteza jedini način da se ovakve stvari otkriju. Molim vas da svim budućim mamama prenesete ovo iskustvo da znaju da amniocenteza nije bauk i da će samo tako sigurno znati da li im je dete zdravo.

Nažalost, ovo nisam mogla otkriti ranije jer biopsija horionskih čupica nije tako pouzdana, a nosi i 6x veći rizik.

Pričajte svim mamama o ovome, moraju da znaju da je prenatalna dijagnostika od vitalne važnosti za budućnost svake porodice. Hromozomopatije nisu nasledne, ne gledajte to što su vam svi u porodici zdravi, svakom može da se zalomi neki sindrom. Nema pravila, jedino će vam amniocenteza otkriti da vam je beba pogođena.

Ti si jedna izuzetno hrabra zena i ja se divim tebi i svemu sto pises!

Mi koje smo imale pobacaje u ranim nedeljama ne mozemo ni da zamislimo kako se osecas, ali ja, iz svog ugla razmisljanja mogu ti reci da si uradila pravu stvar! I za sebe i za dete.. Ovo su one najteze ali najispravnije odluke..

Drzi se i budi i dalje tako hrabra, jer ce zdrava bebica vrlo brzo doci, videces!

Veliki poljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kaficica

@breza

@Ivančica

@mačka maza

@millar

Hvala, svaka reč utehe znači mnogo, kao što sam rekla, i volela bih da sve žene znaju da je amniocenteza jedini način da se ovakve stvari otkriju. Molim vas da svim budućim mamama prenesete ovo iskustvo da znaju da amniocenteza nije bauk i da će samo tako sigurno znati da li im je dete zdravo.

Nažalost, ovo nisam mogla otkriti ranije jer biopsija horionskih čupica nije tako pouzdana, a nosi i 6x veći rizik.

Pričajte svim mamama o ovome, moraju da znaju da je prenatalna dijagnostika od vitalne važnosti za budućnost svake porodice. Hromozomopatije nisu nasledne, ne gledajte to što su vam svi u porodici zdravi, svakom može da se zalomi neki sindrom. Nema pravila, jedino će vam amniocenteza otkriti da vam je beba pogođena.

Jako mi je zao! Sigurna sam da ces imati lepo i zdravo dete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kaficica

@breza

@Ivančica

@mačka maza

@millar

Hvala, svaka reč utehe znači mnogo, kao što sam rekla, i volela bih da sve žene znaju da je amniocenteza jedini način da se ovakve stvari otkriju. Molim vas da svim budućim mamama prenesete ovo iskustvo da znaju da amniocenteza nije bauk i da će samo tako sigurno znati da li im je dete zdravo.

Nažalost, ovo nisam mogla otkriti ranije jer biopsija horionskih čupica nije tako pouzdana, a nosi i 6x veći rizik.

Pričajte svim mamama o ovome, moraju da znaju da je prenatalna dijagnostika od vitalne važnosti za budućnost svake porodice. Hromozomopatije nisu nasledne, ne gledajte to što su vam svi u porodici zdravi, svakom može da se zalomi neki sindrom. Nema pravila, jedino će vam amniocenteza otkriti da vam je beba pogođena.

Ovakve reci mogu samo da izadju iz osobe koja tako cvrsto stoji na dve noge, na zemlji da osecam ponos sto te znam preko tvojih ispisanih reci ovde.

Pratila sam te kroz temu AC i vec tamo videla koliko si jaka i velika.

Sve sto si ovde napisala treba da nam je svima nauk, da citamo cesce i da se podsecamo.

Mogu samo da zamislim koliko moze da bude tesko, ali sam sigurna da neke odluke u zivotu moramo da donosimo precizno i ispravno. Upravo ste to i uradili, pa verujem svom svojim srcem da ce vas zivot isto tako precizno i ispravno nagraditi u bliskoj buducnosti.

Hvala ti sto sa sa nama podelila svoju odluku, svoju tugu, bol...hvala ti sto si podelila sa nama iskustvo koje svakog od nas moze da zadesi, na zalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, kao sto sam ti vec napisala i ja i ostale clanice, ti si jako hrabra i pametna i to ti je samo otvorilo vrata za bolje!

Normalno je da tm prolazi kroz taj sok, jer muskarci inace ne umeju da se nose sa teskim situacijama (u kojima su nemocni), jer prosto ne razumeju neke stvari na nacin na koji zene dozivljavaju.. Proci ce ga sve to i krenucete u nove pobede! A ti moras da ostanes jaka, jer zenu obicno ne prodje nikada.

Tu smo uz tebe, za svaku podrsku i savet! Ljubim te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine jako mi je zao.... :(

ti si jedna hrabra i jaka zena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, zelim ti sto prije zdravu bebicu.

Price je stvarno potresna, ali najpotresnije su one u kojim citav zivot obiljezi bolest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine

stvarno ne znam sta napisati posle svega sto sam procitala.

koliko si jaka znas i sama. budi uz svog muza, podrzi ga i utesi, verujem da ce to i tebe samu utesiti. tesko je sve ovo shvatiti i prihvatiti meni kao strancu a mogu tek da zamislim kako je vama ali, ja verujem da cete svoju nagradu dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ivana :)

Hvala na podršci.

Najnoviji momenat u mojoj "istoriji bolesti" je taj da se još uvek ne zna da li će mi raditi vaginalni porođaj indukcijama ili carski rez zbog visoke kratkovidosti. Mislila sam da to nema veze kad beba ima u vrh glave 300 grama, ali, eto, izgleda da ima. Ja se nadam da ću moći vaginalno da bih smela što pre da zatrudnim ponovo.

Razvila sam morbidan odbrambeni mehanizam da mi je sad cela situacija smešna. Zvuči bolesno, znam, ali kad me i dalje svakodnevno šetaju od jedne do druge bolnice po gradu i samo prepisuju izveštaje i dijagnoze s uputa, sporadično dodajući moja opažanja i komentare, ne znam šta čovek može u ovom našem zdravstvenom sistemu nego da se smeje sam sebi i svojoj nesreći.

:( Kad sam pročitala ovo boldovano, nadala sam se da je možda ipak sve u redu, da su lekari pogrešili.... užasno mi je žao što ti se to dešava i što moraš da prolaziš kroz takvo grozno iskustvo. A kako ide taj proces pre porodjaja, je l' oni uspavaju bebu nečim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, Suncokrete, srećni cvete, s amniocentezom nema greške. Sindrom je potvrđen čak 2 puta, prema 2 različita parametra.

Drugarica moje drugarice je imala taj indukovani porođaj i najpre su uspavali bebu, kasnije je dobila kontrakcije i beba je sama izašla, tj. organizam ju je izbacio. Njena beba je imala Daunov sindrom. Kaže da uopšte ne boli, samo je ona to emotivno jako teško podnela.

Meni dr nije rekla da li se beba uspavljuje, ali procedura te vaginalne varijante ide ovako nekako:

1. dan/noć: čišćenje creva.

2. dan: stavljanje gelova u grlić da bi se on opustio.

3. ili isti taj 2. dan (nisam dobro zapamtila): na svaka dva sata, injekcije u guzu -- to su valjda te indukcije.

Dr kaže da je bolno i da sve traje najmanje 2 i po dana, ali ne razmišljam o tome.

Ne znam kako ide pobačaj carskim rezom -- valjda kao običan, nisu mi to ništa objašnjavali jer se svi nadamo vaginalnom.

Joj... muko moja! :( :( :(

Ne razumem se u porodjaj bilo kakve vrste, ali kad bi bar mogla da dobijes neki epidural ili sta kod, samo da nema bolove!

Kad treba to da radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Tangerine, jako bolno, jako :( Znam da sa amnio. nema greške, nego ono kad sam videla, "najnoviji momenat..." u deliću sekunde se javila nada da je ipak neka greška....

A za zdravstvo? O istom je suvišno pričati, prečesto se dešavaju sr**a, javašluk, bezobrazluk i bahatost na svakom koraku, a kao proizvod toga nažalost i tragični slučajevi. Lepo tm i ti pišite novinama, Ministarstvu, kome treba i nek' neko krene već jednom da radi svoj posao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, zao mi je sto pored sve boli, tebe cimaju kao da si zamorce! :angry: Stvarno da popi*dis! :angry:

Ja imam dve drugarice- jedna sa dioptrijom -9, druga sa -14, i obema je zabranjen prirodan porodjaj! Cak ni laserska operacija im nije preporucena, ali sam zaboravila koji je razlog za to.

Sve u svemu, ja bih volela da ti ovi dani prodju sto je mokuce lakse (ako se uopste mogu izraziti tako), a bilo bi divno da se cimanje tvog muza isplati... :( Mi smo korumpirana zemlja, gde svako svakog stiti i pravda je, jednostavno, davno izgubila smisao.

Ne mozes da zamislis koliko mi je zao dok citam tvoje postove! Javi nam cim saznas nesto!

Saljem ti gomilu lepih misli da izdrzis sve ovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, jako mi je zao zbog svega sta ti se desava. Nisam ulazila u ovu temu, pa tek sad vidim. Bas mi je zao... Ne znam sta da ti kazem pametno, sem da budes jaka i hrabra za sve ono sto te ceka dalje, kao sto si i do sad bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,drzi se ,ne znam bas nista pametno drugo da ti kazem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, drzim palceve da sve prodje sto bolje i da se brzo oporavis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@millar

@breza

@Kamilica

Hvala. Šta drugo da kažem.

Danas sam dobila dve vesti -- dobru i lošu.

Dobra je ta da će me poroditi vaginalno.

Loša je da se sve radi bez ikakve anestezije. Ovo sam saznala na teži način -- slušajući i gledajući nesrećne žene. I onda mi je dr potvrdila da ne može čak ni ako platiš.

Bitno da na sajtu piše da možeš da biraš između lokalne i totalne anestezije, ali to izgleda važi za one do 10. nedelje. Ili samo za čitaoce sajta.

A sta je, po njima, razlog da posle 10te nedelje ne mozes da dobijes epidural?

Najvise mrzim kad od doktora dobijes polovican odgovor nepotkrepljen cinjanicama. Uvek treba traziti cinjenice na videlo!

Ti si velika zena junak. Ja sam se pripremala na ovaj scenario kada sam radila amnio. Nije bilo nikakvih predispozicija osim godina, ali sam sve ocekivala kao i ti. Mislim da ti tvoj 'odbrambeni' mehanizam odlicno radi. Kome se cini to kao nezdrav nacin da se izboris sa situacijom, trebao bi da ide na lecenje. ;)

Svaka ti cast. Ti ces sve to izgurati i posle ces biti i veca i hrabrija nego sad.

Ako vam bude trebala podrska za javnost sutra, svi smo tu da pljujemo!

Mislicu na tebe...znam da ces biti dobro i da ces izgurati ali bicu uz tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, mislim na tebe.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine saljem ti svu hrabrost koju mogu da prikupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,draga bas mi je zao sto se sve to desava. Ja sam uvek govorila da bi mi najgore bilo da mi otkriju da beba ima Tarnera. Zelim vam svu srecu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko želim da ne budem trudna više da sam stekla averziju prema trudnoći i fetusima. Tačnije, prema svojoj trudnoći i fetusima generalno. Prema tuđim trudnoćama ne. Zvuči iracionalno i paradoksalno, ali izgleda da imam veliku potrebu da što pre izgubim svaku vezu s materinstvom. Najjezivije je bilo sledeće: pipala sam stomak i zgrozila se kako je u jednom momentu bio tvrd i kvrgav i poželela da rukama iščupam ili istisnem iz sebe to nedužno kvrgavo deformisano biće. Eh, kad bi to moglo tako. Popiješ, npr. tabletu i nisi više trudna.

Izgleda da ovako nekako deluje postpartalna depresija. Pre neki dan sam počela povremeno po prvi put u životu da osećam bes što sam uopšte zatrudnela.

:( tužno, ali potpuno razumljivo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, devojke, od srca.

Ne znam u čemu je fora s anestezijom, možda nemaju dovoljno ni za sve "ročne" porodilje, pa zato ne daju ni nama. Suprug misli da to na sajtu mora da piše radi renomea/imidža porodilišta, a da u suštini sve žene tamo pobacuju bez anestezije bez obzira na nedelju.

Večeras završavam sa terapijom tako da mislim da će mi sutra moći uraditi intervenciju. Nadam se. Neće me biti nekoliko dana, a kad se vratim, nadam se da ću imati da napišem iskustvo koje će ohrabriti druge majke koje se nađu u ovakvom nebranom grožđu, a ako ne, moraću da biram reči kojima ću u budućnosti da opisujem naše zdravstvo. Zasad, još ću malo da držim jezik za zubima.

Toliko želim da ne budem trudna više da sam stekla averziju prema trudnoći i fetusima. Tačnije, prema svojoj trudnoći i fetusima generalno. Prema tuđim trudnoćama ne. Zvuči iracionalno i paradoksalno, ali izgleda da imam veliku potrebu da što pre izgubim svaku vezu s materinstvom. Najjezivije je bilo sledeće: pipala sam stomak i zgrozila se kako je u jednom momentu bio tvrd i kvrgav i poželela da rukama iščupam ili istisnem iz sebe to nedužno kvrgavo deformisano biće. Eh, kad bi to moglo tako. Popiješ, npr. tabletu i nisi više trudna.

Izgleda da ovako nekako deluje postpartalna depresija. Pre neki dan sam počela povremeno po prvi put u životu da osećam bes što sam uopšte zatrudnela.

Ti si stvarno jedan car!

I to sto osecas bes i ljutnju je normalno... I ja sam se osecala tako i mozda je tako bolje, jer brze prebolis.

Mislim na tebe i saljem mnogo pozitivne energije, a cim stanes na noge, dodji nam na Plusice da se druzimo i zajedno prebolimo ovo.

Neverovatna si zena i zasluzujes samo dobro! I doci ce dobra beba, samo da se ti psihicki smiris.

Ljubim te, najjace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.